MY.UAНовини
Як бронюють працівників від мобілізації в Україні: який порядок та в чому складність
Як бронюють працівників від мобілізації в Україні: який порядок та в чому складність

Як бронюють працівників від мобілізації в Україні: який порядок та в чому складність

З 24 лютого всі військовозобов'язані та здорові чоловіки від 18 до 60 років підлягають загальній мобілізації. У той же час підприємства, які є критично важливими для економіки, можуть забронювати своїх працівників, тобто отримати для них відстрочку.

Скільки триває процедура бронювання відповідно до нового порядку і чому мало кому поки що вдалося її пройти, виданню The village розповіли юрист, а також представники IT Ukraine Association та Європейської бізнес-асоціації (EBA).

Закон про бронювання військовозобов'язаних працівників від мобілізації Верховна Рада ухвалила у листопаді 2022 року. У січні 2023 року затвердили новий порядок бронювання, а також критерії для підприємств, за якими їх визнаватимуть критично важливими для економіки.

Станом на середину березня за новим порядком забронювали 2176 осіб, таку статистику надав Кабмін на запит редакції Forbes. Водночас у двох бізнес-асоціаціях, які входять до числа найбільших в Україні, повідомили, що жоден із їхніх учасників на момент публікації не пройшов процедуру повністю і досі не набув статусу заброньованого.

Читайте також: Мобілізація в Україні у 2023 році: як відбувається і що слід знати

Дорожня картка бронювання від мобілізації

Інфографіку розробила асоціація IT Ukraine

Як бронюють працівників від мобілізації в Україні: який порядок та в чому складність фото 1

Антон Сінцов, радник юридичної фірми Asters, що бере участь у проекті юридичної підтримки Bron' Legal Support:

Антон Сінцов, радник юридичної фірми Asters, що бере участь у проекті юридичної підтримки Bron' Legal Support. Фото: jurliga.ligazakon.net

Як набувають статусу критично важливого підприємства

Коли компанія вирішує забронювати працівників, вона має три варіанти, як це зробити. Перший варіант – через мобілізаційне завдання, яке, як правило, визначає уряд чи інші держустанови. Другий варіант – через державний контракт із задоволення потреб ЗСУ чи інших військових формувань. І третій спосіб – набути статусу підприємства, критично важливого для функціонування економіки та задоволення потреб населення.

Зараз, звісно, бізнеси найчастіше обирають саме третій варіант. Він умовно поділяється на два кроки. Перший крок – це набуття статусу критично важливого, другий – подання списків на бронювання.

Компанія спочатку дивиться на критерії, визначені порядком бронювання, вибирає для себе актуальні та подає заявку до відповідного міністерства або військової адміністрації для визнання її критично важливою.

Підприємства мають відповідати щонайменше трьом критеріям (для деяких галузей, наприклад, паливно-енергетичної, соціальної сфери, медіа – двом) із переліку, серед якого:

  • загальна сума сплачених бізнесом податків та інших зборів перевищує 1,5 мільйонів євро;
  • сума річних надходжень підприємства в іноземній валюті становить не менше ніж 32 мільйони євро в еквіваленті;
  • підприємство має стратегічне значення для економіки та безпеки держави відповідно до затвердженого переліку;
  • підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіального суспільства;
  • немає заборгованостей зі сплати ЄСВ;
  • середня місячна зарплата працівників не менша за середню заробітну плату в регіоні;
  • є резидентство у «Дія.City».

Четвертий пункт передбачає, що профільні міністерства чи місцеві адміністрації можуть встановити свої так звані підкритерії для бізнесів, за якими їх визнаватимуть критично важливими. Свої підкритерії, зокрема, вже мають Мінагрополітики, Мінекономіки, Міненерго, Київська міська та обласна військові адміністрації. Поступово підкритерії затверджують інші міністерства та адміністрації, щоб дати більше можливостей бронюватися бізнесам.

Тож якщо компанія, наприклад, із семи критеріїв відповідає лише двом, вона може заглибитись у четвертий пункт і подивитися, які ще критерії мають окремі міністерства чи адміністрації (можливо, вона відповідає якомусь із них).

Кожен орган визначає собі щось окреме, унікальне для відповідної галузі. Наприклад, Мінагрополітики встановило, що підприємство має відповідати певним КВЕД та обробляти не менше ніж 1000 гектарів землі або мати не менше ніж 50 працівників. У Київській МВА приблизно 20 підкритеріїв, структурованих за напрямками діяльності, як-от комунальні послуги, прибирання, перевезення та інші.

Встановивши підкритерії, кожен орган сам визначає, якій кількості бізнес повинен відповідати – одному, двом чи трьом. Все дуже варіативно.

Кожен критерій має бути підтверджений відповідними документами

Наприклад, резидентство у «Дія.City» підтверджують відповідним витягом. Якщо йдеться про податкові показники, то їх треба брати у податковій. Показники із заробітної плати компанія або самостійно формує, або запитує Держстат, і він надає цю інформацію. Потім, коли цей пакет документів сформовано, до нього додають податкові звіти та направляють до обраної держустанови для набуття статусу.

Заявка може подаватися до профільного міністерства або до ОВА. Тобто це може бути не лише Мінекономіки, а залежно від галузі – Мінагрополітики чи Мінцифри. Аграрії здебільшого подаються до Мінагрополітики. Але є, наприклад, невеликі аграрії, які не дотягують до критеріїв, які встановило міністерство. Тоді вони можуть подивитись, чи підходять їм підкритерії, які встановила ОВА. Якщо так, вони подають заявку туди.

Судячи з уже існуючої практики, на отримання статусу критично важливого підприємства йде до двох тижнів, якщо немає зауважень щодо документів. Але слід розуміти, що кількість заявок збільшується, відповідно можуть збільшитися і терміни розгляду. Рішення діє протягом року, його потрібно щороку відновлювати.

Про подання списків працівників на бронювання

Коли компанія отримує рішення про визнання її критичної важливості, далі вона формує наступний пакет документів, вже безпосередньо на бронювання, до того ж органу, який визнав її критично важливим.

Цей пакет має містити список працівників на бронювання. Забронювати можна до 50% військовозобов'язаних працівників. Цей список також не може містити осіб з дефіцитними військово-обліковими спеціальностями, якщо це не директори чи заступники керівників.

Документи працівників подавати не потрібно, потрібно лише внести інформацію про них до таблички у списку бронювання. Там мають бути зазначені військово-облікова спеціальність, звання особи та ТЦК та СП, де вона перебуває на обліку.

До цього списку також додають лист-обґрунтування з певними положеннями. Залежно від установи, куди подають список, ці положення можуть бути різними. Ключовою вимогою є те, щоб директор чи особа, яка підписує лист-обґрунтування, засвідчила, що військово-облікові документи працівників відповідають військово-обліковій інформації у поданих табличках.

Третім документом є довідка про кількість військовозобов'язаних. Вона має містити інформацію про загальну чисельність працівників, про кількість військовозобов'язаних на підприємстві, а також про те, скільки людей заброньовано та скільки планують забронювати. Як зазначалося, забронювати можна до 50% військовозобов'язаних.

У листі-обґрунтуванні має бути також зазначена інформація про рішення, яким компанія визнана критично важливою. Деякі компанії додають і саме рішення до пакета документів.

Найбільше запитань у бізнесів виникає на етапі представлення списків на бронювання. Наприклад, хто такі військовозобов'язані? Чи є військовозобов'язаними, наприклад, люди з приписними? Або, наприклад, людина старша 27 років, а в неї приписне. Чи є вона призовником чи військовозобов'язаним? Тобто багато проблемних питань, які компанія має розуміти, перш ніж ухвалювати стратегічні рішення щодо того, чи подавати працівників на бронювання, чи не подавати.

Читайте також: Для військовозобов'язаних запровадили нові правила обліку: що потрібно знати

Детально списки, як правило, опрацьовує Генштаб. І навіть якщо профільне міністерство «пропустило» списки, то Генштаб може бути більш прискіпливим. Поки що на практиці виникає ситуація, коли списки можуть аналізувати довше, ніж 30 днів. Протягом цього періоду Генштаб опрацьовує інформацію про осіб, включених до списку, звіряє військово-облікові спеціальності та звання. Наприклад, якщо у якоїсь людини ця інформація застаріла, Генштаб одразу бачить, що вона давно не була у військкоматі, і таких людей вони просто не узгоджують чи повертають подачу на доопрацювання.

Тобто перевірка може тривати. Одна річ, коли у списку три особи, і зовсім інша, коли репрезентують список із 200, 300, 800 осіб. Буває і так, що компанія представляє список, де перевищено ліміт 50% від загальної кількості військовозобов'язаних працівників. Це обмеження діє майже для всіх галузей (є своя специфіка з енергетичної), але є застереження, що у разі обгрунтованого підстави можна подати понад 50% військовозобов'язаних працівників на бронювання.

У ході роз'яснювальних вебінарів за участю Мінекономіки та Генштабу з'ясувалося, що дев'ять із десяти заявок подають якраз із перевищенням 50% ліміту. І тут йдеться не про компанії IT, таке трапляється у великих концернах чи агрокомпаніях. Генштаб не встигає оперативно аналізувати всі ці обґрунтування, тому вони схиляються до того, щоб «завертати» такі заявки і вимагати дотримання ліміту в 50%.

Наскільки відомо, зараз Генштаб має намір повертати всі заявки, які надходитимуть з неактуальною інформацією. Будуть винятки, наприклад, якщо є великий перелік, і в ньому до п'яти осіб із неактуальними чи некоректними даними, тоді їх можуть викреслити та пропустити список. Але здебільшого такі списки повертатимуться на доопрацювання.

Важливо, що, якщо компанії відмовляють на будь-якому з етапів, то вся процедура починається з початку.

Що відбувається далі

Якщо Генштаб погоджує список, він передається до Мінекономіки, яке ухвалює остаточне рішення. Далі процедурно ця інформація знову повертається до Генштабу, який має довести до військових комісаріатів (ТЦК та СП).

Тобто тут треба врахувати, що сама виписка про бронювання з наказу Мінекономіки ще не означає, що особа остаточно заброньована. Так, ухвала дійсно передбачає, що виписка про бронювання дає підстави для відстрочення. Однак, скажімо так, із практичної точки зору фіналізацією процедури бронювання є постановка осіб на спеціальний облік. Ця процедура передбачає доведення інформації про бронювання до ТЦК та СП.

Військкомати, якщо у них будуть якісь зауваження до документів, наприклад, неправильно зазначені прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікова спеціальність (профіль) тощо, мають право не поставити певних осіб на спеціальний облік. На практиці нам відомі випадки, коли в осіб із виписками, але без постановки на спеціальний облік виникали проблеми із ТЦК та СП.

Бронювання може бути надано терміном до шести місяців. Насправді ми бачили, щоб його надавали терміном менше півроку, такі терміни, зазвичай, фігурують у наказах.

В якому вигляді подаються документи

У більшості міністерств подання документів відбувається електронною поштою. Мінагрополітики, наприклад, має електронний кабінет, через який можна подаватися на бронювання. Це поки що єдиний орган, який у такому форматі приймає заявки, інші роблять це через email. Відомо, що деякі військові адміністрації приймають документи навіть у друкованому вигляді, бо процедура передбачає таку можливість.

Що з ФОП

Постанова про новий порядок бронювання розроблена для штатних працівників. Асоціація IT Ukraine вносила пропозиції щодо додавання туди також фізичних осіб підприємців, тому що, наприклад, на ринку IT саме у такому форматі найчастіше співпрацюють. Проте фактично ні ФОП, ні ГІГ-фахівці зараз не підлягають бронюванню.

Тобто теоретично, якщо ФОП відповідає критеріям для критично важливих підприємств, він може самостійно податись на бронювання. Але на практиці ці критерії для ФОП поки що недосяжні, тобто питання з можливістю бронювання для ФОП досі залишається невирішеним.

На якому етапі процедури перебуває більшість компаній

Наразі більшість бізнесів уже отримали рішення про статус критично важливого підприємства. Дехто вже подав заявки на бронювання, вони на розгляді у Генштабі. Відомо, що кілька компаній Генштаб уже пропустив далі на Мінекономіки, тому найближчим часом, ймовірно, будемо чути на ринку, що певні компанії вже пройшли процедуру бронювання та отримали відповідні накази. Наскільки відомо, у більшості випадків поки що бронюють працівників державного сектору.

Як покращити процедуру бронювання та чому це важливо для бізнесу

Костянтин Васюк, виконавчий директор асоціації IT Ukraine

Костянтин Васюк, виконавчий директор асоціації IT Ukraine. Фото: liga.net

Ситуацію із бронюванням за новою процедурою загалом можна охарактеризувати словами "дуже повільно". Про відмови мова не йде, але й результату теж немає. Поки що так, що на всіх етапах проходження цієї процедури відбувається затримка у обробці даних. Ми поки що стежимо і чекаємо на перші кейси бронювання, тоді стане зрозуміло, скільки ж насправді часу займає нова процедура з моменту подання заявки до отримання наказу про бронювання.

Ми провели аналіз процедури на рівні асоціації, і ми вже маємо деякі рекомендації, якими ми будемо ділитися з урядом, щоб поліпшити та прискорити її проходження. Перше проблемне питання – це питання повноважень, якими наділені державні органи згідно з новою процедурою: вони не завжди відповідають повноваженням, які закріплені у профільних законах.

По-друге, у процедурі не закріплено чітких термінів розгляду заяв від бізнесу, і по суті держоргани не мають жодного зобов'язання такі заявки розглядати оперативно. Тобто вони можуть розглядатися місяцями.

І останнє – є певна неузгодженість між державними органами. Якщо, наприклад, компанії відмовляють на будь-якому з етапів, то вся процедура починається з «нуля», це знову ж таки втрати часу для бізнесу, що працює, оплачує податки, донатить на армію.

Читайте також: Які співробітники IT та телеком-компаній можуть отримати бронь від мобілізації

Здебільшого компанії бронюють керівників та ключових експертів, від яких взагалі залежить існування бізнесу. Особливо це важливо для інтелектуального бізнесу, який зав'язаний на людях. Якщо ключові експерти з компанії вилучаються, то бізнес теж, швидше за все, згортатиметься.

Тому ці три питання: повноважень, термінів та неузгодженості між держорганами – слід розглядати спільно з бізнесами, які вже мають досвід подання заявок за новою процедурою, з урядом, з представниками держорганів, щоб ми це разом покращили.

Ми ж розуміємо, що це нова процедура, тому потрібен час, щоб виявити, де вона працює і де ні. Ми для цього запустили сервіс юридичної підтримки, щоб виявляти проблемні місця, допомагати компаніям розібратися у процедурі та ефективно використовувати її. Наразі вже видно деякі слабкі місця з погляду законодавства і де не дуже ефективно із практичним застосуванням норм закону.

Міністерства, всі урядовці дуже відкриті, але враховуючи складність процесів і великий обсяг заявок, вважаю, що на операційному рівні потрібно вдосконалювати обробку, щоб прискорити її, уникнути вузьких місць.

Якщо ми зволікатимемо з бронюванням ключових фахівців, висока ймовірність втратити бізнес, важливий для економіки. Або у бізнесу суттєво знизиться обороти, відповідно зменшаться й обсяги податків.

Коли після перемоги ми почнемо будувати економіку, важливо, щоб у нас залишилася наша інтелектуальна експертиза, технологічний досвід цифрової трансформації, ті сервіси та послуги, які ми успішно експортуємо. Все це, всі наші здобутки будуть використані в Україні для відновлення економіки. Тому якщо зараз нам вдасться зберегти технологічну сферу, IT сферу, для майбутнього відновлення економіки це вплине дуже позитивно. Тобто вирішуючи ці реактивні питання сьогоднішнього дня, ми насправді закладаємо основу для розвитку країни після перемоги.

Ганна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації

Ганна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації. Фото: Mind.ua

За інформацією від компаній-членів Європейської бізнес-асоціації, приблизно місяць тому компанії подали всі необхідні документи на бронювання за новою процедурою, проте поки що підтвердження від компетентних органів, зокрема, Генштабу та Мінекономіки, компанії так і не отримали. Крім того, після затвердження нової процедури бронювання не було продовжено ще як мінімум на місяць, хоча бізнес і звертався з цим проханням.

Бізнес вже неодноразово повторював, що економічний фронт не менш важливий за військовий. Компанії залишаються працювати в країні, платити податки, і влада зі свого боку має зробити все можливе, щоб створити для роботи бізнесу сприятливі умови в такий непростий час.

Тому на цьому тижні [йдеться про перший тиждень квітня] Європейська бізнес-асоціація звернулася із закликом до міністра економіки Юлії Свириденко та Генерального штабу ЗСУ прискорити розгляд документів щодо нового механізму бронювання працівників. Зокрема це вкрай важливо для агроіндустрії, адже починається посівна кампанія. А її проходження впливатиме і на майбутнє країни – збереження аграрного потенціалу України, пріоритетність аграрної індустрії для інвестування та перетворення України не лише на житницю, а й на супермаркет світу. Дуже сподіваємося, влада це розуміє і зможе прийняти єдино правильне рішення в цій ситуації – почати погоджувати нові бронювання.

Харківський військком розповів, хто з молоді не підлягає мобілізації

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вибори у США: де проведуть вирішальну ніч підрахунку голосів кандидати у президенти
TSN
2024-11-06T01:51:37Z
Мігранти вже не влаштовують Росію: що роблять білоруси в Маріуполі
24tv
2024-11-06T01:36:00Z
Результати виборів у США: хто перемагає у президентських перегонах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-06T01:33:14Z
Трамп чи все-таки Гарріс: стали відомі перші дані екзит-полів - результат дивує
GlavRed
2024-11-06T01:27:46Z
Неправильний час і геолокація: чому під час тривоги з'являються проблеми з телефоном
GlavRed
2024-11-06T01:27:00Z
У Росії визнали «небажаною» Міжнародну асоціацію інтелектуальних ігор
УкраинФорм
2024-11-06T01:18:21Z
Гарріс перемогла Трампа у "пророчому" регіоні
TSN
2024-11-06T01:03:56Z
В США закрились перші дільниці: в яких штатах перемагає Трамп, а де — Гарріс
Фокус
2024-11-06T01:00:53Z
Губернатор-республіканець штату Вермонт проголосував за Камалу Гарріс
24tv
2024-11-06T01:00:04Z
У Франції запустили цифрову платформу для об’єднання української громади
УкраинФорм
2024-11-06T01:42:35Z
Хоч з лиця воду пий: що означають колоритні українські фразеологізми
ZN UA
2024-11-06T01:03:15Z
ЗСУ застосували на Курщині рідкісний снаряд США часів "Холодної війни"
TSN
2024-11-06T00:54:09Z
Група курсантів інституту ВМС пройшла навчання у Болгарії за програмою НАТО
УкраинФорм
2024-11-06T00:51:15Z
Черкащина передала Нацгвардії сучасний мобільний шпиталь
УкраинФорм
2024-11-05T23:33:42Z
Україною шириться повітряна тривога: де небезпечно
TSN
2024-11-05T22:15:37Z
Що означає "локаційно втрачені" дрони та що з ними сталося: у Генштабі пояснили
TSN
2024-11-05T22:15:21Z
В УГКЦ назвали дипфейком відео, де їхній священик нібито називає Трампа "антихристом"
Фокус
2024-11-05T22:06:34Z
Google прокоментувала, чому на її картах з’явилися українські військові об’єкти
InternetUA
2024-11-05T21:51:28Z
Харчуватися в дефіциті: 6 способів скоротити кількість калорій і схуднути
Фокус
2024-11-05T21:00:32Z
Цей алкоголь шкідливий для вашої шкіри: 5 напоїв, яких варто уникати
24tv
2024-11-05T20:33:16Z
Ось чому у вас гниють гарбузи: 5 основних причин
24tv
2024-11-05T20:06:54Z
Чому вростають нігті та як це лікувати
24tv
2024-11-05T20:03:49Z
Ендокринолог пояснила, чому українці товстішають під час війни
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T19:30:40Z
Будуть стояти увесь рік: як правильно зберігати волоські горіхи
24tv
2024-11-05T18:42:18Z
Харківські волонтери вже надали понад 45 тисяч медико-психологічних консультацій - Камчатний
УкраинФорм
2024-11-05T18:06:55Z
У ВООЗ назвали патогени, проти яких терміново потрібні вакцини
24tv
2024-11-05T17:57:34Z
Як часто потрібно прати постільну білизну
Знай
2024-11-05T17:51:49Z
Посилення боїв і маневрів на ключових напрямках: огляд ситуації на фронті від ISW
24tv
2024-11-06T01:15:47Z
РФ готується до активних боїв та стягує сили: у ЗСУ зробили невтішну заяву
GlavRed
2024-11-06T00:27:47Z
Ситуація на Півдні "зарухалась": офіцери РФ перебувають в паніці - "Атеш"
GlavRed
2024-11-06T00:27:03Z
На фронті сталося 131 зіткнення, понад пів сотні з них - на Курахівському напрямку
УкраинФорм
2024-11-05T22:57:36Z
Росіяни просунулися на Донеччині: у DeepState назвали 4 селища, де ворог має успіхи
24tv
2024-11-05T22:54:53Z
Харківщина отримує значну допомогу у вигляді нових генераторів — ХОВА
Мій Харків
2024-11-05T22:46:07Z
На Сіверському напрямку прикордонники відбили штурм росіян і знищили чотири БМП
УкраинФорм
2024-11-05T22:36:05Z
На Харківщині запрацював Центр підтримки жителів Куп‘янська
Мій Харків
2024-11-05T22:33:25Z
"Готуються до зими": РФ стягує техніку на Харківський напрямок - ЗСУ
GlavRed
2024-11-05T22:27:45Z
На Одещині школярка вкрала мобільний телефон
InternetUA
2024-11-06T01:46:43Z
Вибухотехніки поліції отримали від США спецобладнання та засоби захисту
УкраинФорм
2024-11-06T00:33:43Z
На Львівщині під виглядом волонтерів за кордон переправляли ухилянтів
Украина Криминальная
2024-11-06T00:33:06Z
У Вашингтоні затримали чоловіка з факелом, від якого "тхнуло пальним"
Европейская правда
2024-11-06T00:15:53Z
Колишнього власника ПАТ «Дельта Банк» Миколу Лагуна оголосили у міжнародний розшук
Украина Криминальная
2024-11-05T22:57:32Z
На Львівщині внаслідок потрійної ДТП загинула жінка
Украина Криминальная
2024-11-05T22:09:17Z
Нацполіція затримала наркоторговців, які щомісяця на збуті «заробляли» до 9 000 000 гривень
InternetUA
2024-11-05T21:39:41Z
Мовний конфлікт у столичній кав'ярні: поліція притягнула порушника до відповідальності
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T21:18:04Z
У Нідерландах затримали підозрюваного у викраденні двох картин Енді Воргола
УкраинФорм
2024-11-05T20:48:19Z
На росії оштрафували компанію Mozilla
InternetUA
2024-11-06T01:03:51Z
Мемкоїни захоплять крипторинок у 2025 році: експерти
ITC
2024-11-05T21:24:27Z
Німеччина отримала €500 млн компенсації за недоотриманий газ від Газпрому
iPress
2024-11-05T20:42:14Z
Трейдери у невизначеності: чому вибори у США впливають на ріст ціни на зернові
24tv
2024-11-05T20:03:09Z
Китай обійшов Захід і це надовго: залишиться найбільшим імпортером сонячних панелей
InternetUA
2024-11-05T19:52:00Z
Нафтогаз дав поради, як економити на опаленні
Хвиля
2024-11-05T19:48:50Z
"Нафтогаз" попередив про можливі маніпуляції щодо транзиту газу
Хвиля
2024-11-05T19:24:26Z
"Це через зростання споживання": експерт розповів, коли чекати на відключення світла
Политека
2024-11-05T19:01:43Z
Французький Netflix підозрюють у податковому шахрайстві
InternetUA
2024-11-05T19:01:07Z
31-річна зірка "Жіночого Кварталу" закрутила роман і показала обранця: "Це перші серйозні стосунки"
TSN
2024-11-06T00:15:48Z
Графіті Бенксі, яке зрізали у Гостомелі, тепер зберігатимуть у заповіднику “Києво-Печерська лавра”
ZN UA
2024-11-05T23:54:23Z
«Рідненька, привіт»: DEMI презентує дебютний трек «Осінь» про атмосферу улюбленої пори року
Storyboom
2024-11-05T23:06:22Z
Називає себе "алкоблогером" і кумедно переспівує хіти зірок: як Клавдій Петрович розриває Мережу
TSN
2024-11-05T22:15:47Z
11-річна донька Камалії після важкої травми повернулася до небезпечного хобі
GlavRed
2024-11-05T21:27:59Z
Колишній чоловік Ані Лорак відвіз 13-річну доньку за кордон - причина
GlavRed
2024-11-05T21:27:04Z
Любов і незабутні емоції: на телеканалі Бігуді відбулася довгоочікувана премʼєра турецького серіалу "Зрада"
GlavRed
2024-11-05T20:27:54Z
Путініста Філіпа Кіркорова жорстко покарали в суді - що він витворив
GlavRed
2024-11-05T20:27:09Z
Зі сміхом крізь сльози і піснями в унісон: як минув похорон зірки "Гаррі Поттера" Меггі Сміт
TSN
2024-11-05T20:12:56Z
Не все так просто, як здається: цікава головоломка для уважних
GlavRed
2024-11-06T01:27:15Z
Як швидко виростити зелену цибулю на підвіконні: корисні поради від садівників
Политека
2024-11-06T01:03:14Z
Яскравий та смачний рецепт від зірки "Мастер Шеф": готуємо равіолі з качкою
Политека
2024-11-06T00:00:15Z
Щоб все блистіло чистотою: які речі треба прибрати перед приходом гостей
24tv
2024-11-05T23:00:45Z
Чим підживити землю в листопаді: найкращі варіанти садівників
Политека
2024-11-05T23:00:04Z
Своє завжди краще: готуємо апетитний курячий хлібець
24tv
2024-11-05T22:27:20Z
Чим підгодувати кімнатні рослини у листопаді: цвістітимуть і радуватимуть
Политека
2024-11-05T21:31:01Z
Французи тримають цей метод в секреті: навіщо засипати порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-05T20:27:55Z
Смачніше, ніж з магазину: як приготувати ідеальний плавлений сир вдома
GlavRed
2024-11-05T20:27:15Z
"Ліверпуль" за тайм знищив "Баєр" та одноосібно очолив таблицю Ліги чемпіонів
TSN
2024-11-06T00:15:50Z
"Реал" з Луніним сенсаційно програв "Мілану" в матчі Ліги чемпіонів
TSN
2024-11-06T00:15:39Z
Гучна сенсація у Лізі чемпіонів: "Манчестер Сіті" зазнав розгрому від нового тренера МЮ
TSN
2024-11-06T00:15:12Z
Онлайн-трансляція матчу Шахтар – Янг Бойз в Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-05T22:18:01Z
«Жирону» Циганкова розгромили в Амстердамі, поразки «Реала» Луніна та «Ман Сіті»
УкраинФорм
2024-11-05T22:16:33Z
Ексдружина Пятова вперше висловилася про розлучення з футболістом: "Ні з ким не спілкуюся"
TSN
2024-11-05T22:15:12Z
Циганков не винен у провалі: Жирона зганьбилась у матчі проти ПСВ у Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-05T22:15:00Z
Чорна кішка перебігла дорогу клубу Луніна: блідий Реал ганебно програв Мілану у Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-05T22:03:12Z
Ліверпуль не зупинити: "мерсісайдці" завдяки голам Діаса та Гакпо розгромили Баєр у ЛЧ
24tv
2024-11-05T21:57:39Z
Українці раптово "прокинулися" в інших містах: що відомо про масовий збій у смартфонах
TSN
2024-11-06T00:54:46Z
Хайпова Telegram-гра Hamster Kombat втратила 86% користувачів
ITC
2024-11-06T00:43:15Z
Microsoft припинила підтримку програми Paint 3D
InternetUA
2024-11-06T00:04:21Z
Світлини з космосу. Американські астронавти на МКС проголосували на виборах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T22:12:24Z
Маск показав різницю у результатах пошуку про голосування за Гарріс і Трампа: у Google відреагували
ZN UA
2024-11-05T21:31:39Z
AMD вперше обійшла Intel на ринку ЦОД — але NVIDIA заробила у рази більше
ITC
2024-11-05T21:24:33Z
Російська ракета вивела на орбіту два іранські супутники
УкраинФорм
2024-11-05T21:18:12Z
Користувачі iPhone 16 Pro скаржаться на нерівномірну якість дисплеїв
InternetUA
2024-11-05T20:55:16Z
"Почнеться сафарі": експрацівник СБУ зацікавив новою українською розробкою з ШІ
24tv
2024-11-05T20:27:42Z
Що означає наліпка під капотом авто у вигляді фари з відсотками: знають не всі
GlavRed
2024-11-06T01:36:32Z
Renault випустили недорогий електричний фургон-кросовер
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T18:18:45Z
Українці все рідше купують авто з ДВЗ, а попит на електромобілі та гібриди зростає: які моделі найпопулярніші
ITC
2024-11-05T17:46:55Z
Розкрито подробиці найменшого і найдешевшого кросовера Volkswagen
Фокус
2024-11-05T17:36:31Z
Імпорт вживаних авто в Україні: вересень 2024 року показав різке зниження
360ua.news
2024-11-05T17:33:18Z
На SEMA-2024 показали Mazda з мотором V10
AutoCentre
2024-11-05T17:12:01Z
Geely та Volvo випустили електрокросовер за ціною "Дастера" із запасом ходу 420 км
Фокус
2024-11-05T16:42:39Z
Презентовано новий Kia Sportage 2025: як змінився компактний кросовер
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T16:30:40Z
ДСНС отримала потужні тягачі Ford Trucks F-Line
AutoCentre
2024-11-05T16:28:28Z