MY.UAНовини
Як діє підпільний рух спротиву «Жовта стрічка» на окупованих територіях
Як діє підпільний рух спротиву «Жовта стрічка» на окупованих територіях

Як діє підпільний рух спротиву «Жовта стрічка» на окупованих територіях

Лідер руху громадського спротиву розповів про те, як влаштована організація, як її активістам вдається діяти в умовах російського терору та яким чином ненасильницькі методи протидії окупантам наближають перемогу України.

Шматок паркану з графіті «Херсон — це Україна», плакат, намальований на обкладинці дитячого альбому, інтерактивні фото та відео активістів із розповідями про їхню підпільну боротьбу. Все це — посеред площі перед Європарламентом у Брюсселі. 12-13 квітня тут відбулася пересувна виставка, присвячена діяльності руху «Жовта стрічка», з якої європейці могли дізнатися, як українці в російській окупації чинять опір ворогу. 

Увага світу до України фокусується переважно або на біженцях, або на військових, що, безумовно, важливо. Але історії людей, які руйнують наративи російської пропаганди про спокій на захоплених територіях, розвішуючи навпроти плакатів «Росія тут назавжди» українську символіку, заслуговують на увагу не менше. Адже, як сказав один із європарламентарів, що побував на виставці, «ця жовта стрічка у багатьох випадках сильніша за автомат Калашнікова». Бо вона несе невпевненість, страх і відчай російським окупантам.  

«Ми хочемо показати світу, що українці не змирилися з окупацією. Особливо ті, хто живе в Донецькій, Луганській областях та в Криму», — каже «Детектору медіа» координатор руху Іван, який не називає свого прізвища з міркувань безпеки. 

— Іване, ви хочете сказати, що рух опору існував із 2014 року?

— Наш рух виник наприкінці квітня у Херсоні, якраз після останніх мітингів проти окупації. Але спротив загарбникам на захоплених територіях українці чинили всі вісім років до того. Просто ця діяльність не була такою координованою та організованою, як тепер. 

Та і що взагалі можна вважати спротивом? Хтось не став брати російський паспорт, хтось відмовився від російської пенсії чи співпраці з окупантами, а хтось намалював тризуб на паркані. Все це елементи одного. Багато українських громадян на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також у Криму, завжди мали проукраїнську позицію. Просто потрібен був поштовх, щоби цей протест став більш явним, більш видимим. Таким поштовхом і став наш рух. Ну і років п'ять чи дев'ять тому не було таких цифрових технологій, які є тепер. А без месенджерів, чатботів, телеграм-каналів організувати ненасильницький опір так, як це робимо ми, було б неможливо.

— Що стало поштовхом для виникнення самої «Жовтої стрічки»?     

— Коли стало ясно, що хвиля протестів у Херсоні згасає й окупанти зайшли до міста надовго, ми з другом почали розмірковувати, як нашим людям допомогти підтримувати в собі почуття, що навіть окупований Херсон продовжує залишатися Україною.

Спочатку думали створити телеграм-канал, щоби постити там проукраїнські новини, але росіяни почали блокувати інтернет, переобладнувати вишки сотового зв’язку, тому ця ідея відпала. Потім побачили російські плакати з написами «Херсон — це Росія» і вирішили зробити щось на противагу. Так були розвішані перші сто жовтих стрічок.

— Якою була перша реакція на появу стрічок?

— Багато хто не вірив, що це український рух, підозрюючи, що таким чином російські спецслужби виманюють патріотично налаштованих українців. Інші на свій страх і ризик фотографували та поширювали фото зі стрічками в соціальних мережах. Ми ж, зі свого боку, комунікували з медіа, які залишилися в Херсоні після окупації, і просили їх пояснювати херсонцям, що це свої. 

— Якось ви казали, що в «Жовтій стрічці» —  як у «Бійцівському клубі», перше правило якого — нікому не розповідати про «Бійцівський клуб». Як поєднується оця втаємниченість, необхідність дотримуватися жорстких правил конспірації з демонстративністю вашої діяльності? Адже сутність вашого руху — якраз у тому, щоб якомога ширше показувати присутність України та проукраїнськи налаштованих громадян на окупованих землях.

— Так, ми діємо для того, щоби про нас чули та бачили. Але водночас наш пріоритет — безпека активістів. Ми дбаємо про те, щоб анонімувати кожного активіста, кожного нашого користувача, щоб ніхто про нього не міг зібрати жодних даних, а також унеможливлюємо витік інформації про всю мережу активістів. Для цього намагаємося бути якнайбільше децентралізованими, щоб активісти не знали одне одного, і якщо когось спіймають, він не зміг видати всю мережу.

У нас немає спільних чатів, бесід, немає штабів, ми спілкуємося та плануємо заходи у платних VPN-месенджерах. У кожному місті є свій координатор, який організовує активістів і роздає завдання. Із самого початку наш ланцюг зв’язку виглядав так «координатор — активіст». Ніякої мережі.

Натомість ми постійно вдосконалюємо рекомендації та інструкції: що можна робити з мирного спротиву, як уникнути арешту, де розташовані відомі нам камери спостереження росіян, як змінити одяг після виконання завдання, сховати обличчя, на якій вулиці й о котрій годині не буде патруля. 

На те, щоб наклеїти одну листівку, в активіста всього п’ять секунд. І як тільки він це зробить, має одразу відійти в безпечне місце, можливо, змінити верхній одяг і швидко втекти. Так, бажано сфотографувати наклеєну листівку, але ми всім кажемо, щоб робили це тільки якщо почуваються в безпеці. Зайвого ризику не потрібно.

Ми намагаємося забезпечити людей необхідним: передати фарбу, купити другий телефон — для робочих завдань, поставити на нього платний VPN, зробити запасні акаунти, завантажити П-телеграм. Це партизанський телеграм, який є розробкою білоруської організації «Кіберпартизани». У випадку небезпеки він замітає всі сліди — при введенні неправильного пароля ховає чати, що можуть скомпрометувати, видаляє фото, чистить кеш і так далі.

Зараз ми створюємо «ЦНАПик» для активіста. Це така служба підтримки, де можна отримувати безпекові інструкції, доступ до VPN, до телеграма, рекомендації з кібергігієни, мапи камер відеоспостереження в різних населених пунктах. Скоро запустимо його в нашому чатботі «Разом».

Тобто діяльність наших активістів пов'язана з ризиком, але ми робимо все, щоб їх убезпечити. І залучити до руху якомога більше людей, щоб попри конфіденційність усі розуміли: це справа рук тисяч людей.

— До речі, як ви ведете підрахунок тих, хто до вас приєднується?

— Раніше ми рахували в гугл-таблиці всі посилання на фото зі стрічками, графіті тощо, наприклад, у телеграм-чатах. Потім почали групувати ці прояви активності по містах. А потім перейшли до чатбота «Разом», у якому зараз уже близько 10 тисяч людей. І там ми вже бачимо кількість користувачів, їхній розподіл по областях, по населених пунктах, тобто ведемо детальнішу статистику. І на її основі аналізуємо, де нам посилити роботу, де скорегувати та яким чином. За нашими підрахунками, «Жовта стрічка» налічує 8000 активістів.

— Чи часто до ваших лав намагаються проникнути вороги і як ви їх розпізнаєте? 

— Ми одразу впізнаємо умовного майора ФСБ, який намагається домовитися з тобою про особисту зустріч, але не може пройти етапи верифікації в нашому чатботі. Бо там ти маєш виконати певні тестові завдання. Кожне нове виконане завдання відкриває доступ до наступного, і таких — 20 рівнів. Спочатку йдеться про розвішування стрічок, нанесення графіті. Необхідно зробити це й надіслати нам фото так, щоб ми могли ще й верифікувати локацію.

Поступово завдання стають складнішими — скажімо, роздрукувати й наклеїти плакат або роздрукувати і сховати його у певному місці, щоб його могла знайти й наклеїти інша людина. Потім — підняти прапор або простежити за колаборантами. Ці «заслані козачки» обламуються вже на третьому-четвертому завданні. Вони постійно хочуть тебе надурити, скинути якесь старе фото, яке вже хтось публікував. Ми їх одразу розпізнаємо.

Є ще ті, хто намагається покласти наш бот, щодня флудять і в боті, і в соцмережі десятками повідомлень на кшталт «хохлы, салоеды, мы вас найдем», «ячейка СБУ, спецслужбы», «неонацисты». Надсилають фото, на яких зображено, як замальовують і зривають наші плакати, фото загиблих воїнів ЗСУ.

Утім, вони не можуть блокувати нам чат, бо він виведений на окремий сервер в іншій країні. Ми одразу бачимо, що людина зайшла до нас, приміром, із Ростова-на Дону. Ми її моментально блокуємо, а вона там може щось писати, спілкуватися з автоматичним чатботом і навіть не знати, що її ніхто не бачить.

— Вам доводиться застосовувати специфічні прийоми для убезпечення діяльності активістів, збереження конфіденційності в комунікаціях. Мабуть, вас консультують представники спецслужб. Співпрацюєте з ними?

— Ні, і мабуть, це на краще. Тому що зазвичай у таких структур, як тільки починаєш із ними контактувати, виникає бажання взяти тебе під контроль, розкрутити на інформацію. Ми більше прагнемо спілкуватися з комунікаційними агенціями. Як-от піар-агентство Gres Todorchuk. Вони нас можуть навчити чогось цікавого, від них ми можемо набратися досвіду. Ще співпрацюємо з Центром громадянських свобод Олександри Матвійчук, збираючи інформацію про злочини росіян, документуючи й надсилаючи інформацію до нього. А вони збирають усі ці документи для трибуналу.

— Ви згадали піар-агентство Gres Todorchuk, випередивши моє питання про те, як вам вдається так часто вигадувати доволі креативні способи нагадати про себе. Всі ці флешмоби з половинками сердець, які поєднуються за допомогою жителів окупованих і неокупованих регіонів України, з російськими грошима, позначеними жовтими стрічками. У чому ще реалізується ваша співпраця? 

— Так, ідеї флешмобів часто народжуються у співпраці з креативними чи рекламними агентствами, які нам допомагають.

Один із таких останніх флешмобів —  із російськими грошима. Зараз рашисти почали масово роздавати рублі на тимчасово окупованій території України. І це благодатний носій наших міток. Один плакат може побачити сотня людей, а купюру в сто рублів — десятки тисяч. Особливо якщо ти закинув її у банкомат чи термінал або розрахувався нею на касі в магазині.

Це ж просто вірус, який розходиться по руках, а його навіть не можуть викинути — тому що гроші! І потім неможливо верифікувати того, хто намалював на купюрі жовту стрічку або написав проукраїнський заклик. Оскільки людина, в якої вона опинилася, може бути вже сотим чи тисячним її власником. Такі купюри вже гуляють по всій окупованій території — у Сімферополі та Севастополі, а також у Мелітополі, Донецьку та Луганську. Такий спосіб спротиву, здається, найбезпечніший і при цьому дає можливість масово залучити нашу аудиторію.

Багато ідей народжує саме життя, особливо коли йдеться про доступні для людей способи вираження української позиції. Не всі можуть роздрукувати плакат, розвісити стрічки або зібрати інформацію про колаборантів чи злочини росіян. Але будь-яка людина може перетворити літеру Z, якою окупанти помічають місця свого перебування, на жовто-блакитний пісочний годинник — знак того, що час окупантів спливає. Це дуже просто, символічно і легко в реалізації. Просто гуляючи містом або йдучи на роботу, перекреслити «зедку» й розмалювати її в кольори українського прапора — це ж справа трьох секунд!

— Так, бачила чийсь дотепний пост на цю тему: «Активісти руху “Жовта стрічка” в Криму перетворюють символи російського вторгнення Z на синьо-жовті пісочні годинники. Такий собі візуальний шах і мат. Бенксі виглядає менш переконливим». А яка реакція на ваші флешмоби з боку окупантів? Як довго висять плакати та залишаються незамальованими графіті? 

— Усе залежить від регіону і старанності окупаційної влади там. У Криму постійно посилюють контрдиверсійний режим, шукають авторів графіті, швиденько їх замальовують, зривають плакати. У місцевих проросійських телеграм-каналах час від часу пишуть: «Там “Жовта стрічка” заявляє, що в них у Севастополі 1000 прихильників. Так ось, насправді їх всього десять, і ми всіх їх арештували». Словом, їхня реакція свідчить, що ми правильно все робимо, оскільки не даємо окупантам спокою. А раніше нас висміювали, називали «Ждунами ЗСУ».

    

— Якщо кількість загиблих окупантів під час вибуху чи будь-якої іншої силової дії партизанів можна порахувати, то як на ворога впливають листівки чи намальовані на парканах тризуби, вирахувати складно. За якими параметрами ви оцінюєте ефективність своєї діяльності?

— За кількістю людей, які приєдналися до нашого чатбота протягом певного проміжку часу. Ми бачимо: о, тут щось спрацювало — люди стали активнішими. Багато українців приєднуються до нас, бо бачать у цьому спосіб власного громадянського протесту, символ надії, символ спротиву. І другий показник — російські телеграм-канали, те, як змінюється їхня риторика, скільки в них згадувань про нас. Це мотивує працювати далі, бо ти бачиш, що твоя діяльність їх дуже бісить, просто драконить.

— У дослідженні Міжнародного Каталонського інституту миру (ICIP) та Міжнародного інституту ненасильницької дії (Novact) ідеться, що одним із ключових викликів, який стоїть перед ненасильницьким спротивом в Україні, є взаємодія зі збройним опором. Ви згодні з цим?

— Я радше згодний із тим, що успіх збройного опору без ненасильницького просто неможливий. Українські військові не поспішатимуть входити в якесь село, знаючи, що воно проросійське. Бо їхні позиції одразу будуть здавати. Але якщо вони знатимуть, що там більшість людей проукраїнські, попри те, що останні роки вони були під окупацією, бачитимуть намальовані символи України, плакати, графіті, то спокійно входитимуть у таке село чи місто.

Але не менш важлива й деморалізація ворога на окупованих територіях. Коли росіянин бачить, що це справді не його земля, що він тут зайвий, що всі місцеві дивляться на нього косо, а він їх усіх вважає партизанами, тоді він лише побачить першу машину ЗСУ ― втікатиме безоглядно. Ховатиме свою форму, надягатиме цивільний одяг і вдаватиме, начебто він місцевий. Втім, їм варто знати, що в нас також є програма розпізнавання обличчя. Активісти фотографують росіян, і ми їх потім ідентифікуємо.

— Чи є у вас втрати? Наскільки часто окупантам вдається зловити ваших активістів?

— Таке нерідко траплялося раніше — особливо після мітингів у Херсоні й Мелітополі. У Херсоні після одного з мітингів затримали активістку, яка зберігала вдома пакет із жовтими стрічками. На неї донесли сусіди. Її тримали в підвалі протягом трьох тижнів і випустили, коли почали депортувати населення з правого берега.

Однак деяких своїх в’язнів росіяни брали із собою. На жаль, ми втратили зв’язок із декількома активістами, які працювали з нами в окупованому Херсоні, а потім зникли під час депортації з правого берега. Однак це поширена ситуація на тимчасово окупованих територіях.

Зараз таких випадків менше, й навіть якщо вони трапляються, ми ніколи не полишаємо своїх людей наодинці з проблемою. Намагаємося вивозити до того, як місцеві органи так званого правосуддя винесуть їм вирок.

— А чи відчуваєте ви різницю між настроями й рівнем активності людей на новозахоплених землях і, скажімо, у Криму та на Донбасі, які перебувають під окупацією з 2014 року?

— Звісно. Більшість активного населення — на новозагарбаних територіях. Наш рух не просто так виник саме в Херсоні — тут люди з перших годин окупації чинили спротив. І ми навіть не мали на меті розширюватися. Але побачили, що наш приклад надихає людей на всіх окупованих територіях. З питаннями, як долучитися до нас, почали писати люди з Луганська, з Криму. Їх залякували репресіями, арештами, обробляли пропагандою, а тут такі прості речі як жовта стрічка або проукраїнський плакат дають людям стимул триматися, чекати на ЗСУ й жити з надією на визволення.

Так, Донецьк, Луганськ, Крим — більш репресовані, більш залякані. Але там легше працювати, бо місцеві вже знають, де відеокамери, як безпечніше діяти, там немає постійних патрулів росіян. А на новозахоплених територіях потрібно бути обережнішими. Там воєнний стан, комендантська година, нескінченні обстріли, активні пересування російських військових. За таких обставин потрібно бути набагато обережнішими. Тож всюди свої особливості.

— Ваш рідний Херсон уже звільнили, але ви продовжуєте займатися «Жовтою стрічкою». Чому?

— Якраз тому, що знаю, як це — бути під окупацією. І як важливо при цьому тримати бодай у власній свідомості зв’язок з Україною й робити щось для перемоги. Так, не всі можуть виїхати на підконтрольну територію, не всі готові, залишившись, партизанити і вдаватися до якихось радикальних дій. Але кожен спроможний вивісити чи зав'язати жовту стрічку, скажімо, на поручнях сходів або на паркані. При цьому важливий навіть не стільки коефіцієнт корисної дії від якоїсь вчиненої людиною акції, скільки можливість бути разом з Україною, не впадати у зневіру, в апатію і знати: твій дім, навіть якщо в нього сьогодні вдерлись окупанти, рано чи пізно буде звільнено.

І потім, не можна ж просто так зникнути з інформаційного поля, закривши проєкт. «Жовта стрічка» — це вже бренд. Люди йдуть до нас по підтримку та ком’юніті. Вони шукають натхнення у прикладі Херсона, який чинив опір — і ось, уже звільнений. Тому ми не полишаємо цієї справи та працюємо нон-стоп, часом забуваючи про сон та інші особисті потреби. Хтось воює на передовій, хтось рятує поранених, хтось волонтерить. А ми тримаємо фронт на окупованих територіях. Хоча він і підпільний.

Читайте також
Катування струмом, «професійне» побиття, нелюдські умови утримання — правозахисні організації подали звіт про звірства окупантів на окупованих територіях
Росія примусово мобілізує українців на загарбаних територіях, а Україна часом виносить їм обвинувальні вироки. Аналітичний звіт
Кримські правозахисники заявили про відсутність медичної допомоги громадянам України на загарбаних територіях
Кримінальна відповідальність за отримання паспортів Росії суперечить державній політиці — правозахисники
Українські правозахисники вимагають рішуче засудити насильницьку мобілізацію громадян України в Криму
Теги за темою
войнаоккупация
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский и Эрдоган начали встречу в Анкаре
Корреспондент
2025-05-15T12:30:55Z
Рада ограничила пенсии госпредателям
Корреспондент
2025-05-15T12:12:19Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Трамп озвучил новое требование к Украине после речи Путина
Telegraf
2025-05-11T16:58:17Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Рейтинг кинопремьер: что смотреть в кинотеатрах с 15 по 22 мая
VGorode
2025-05-15T09:06:05Z
Актриса Александра Машлятина рассказала о ранении брата-воина
Корреспондент
2025-05-15T08:18:56Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
НМТ-2025: устранить недостатки в регистрационных документах можно до 19 мая
Корреспондент
2025-05-15T12:30:38Z
Праздники 15 мая 2025 года: именины, приметы
Корреспондент
2025-05-15T08:42:52Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Что будет, если есть чернослив каждый день: ученые "нащупали" новую пользу
UAToday
2025-05-15T12:06:35Z
В Украине количество случаев заболевания корью увеличилось в 20 раз
Корреспондент
2025-05-15T11:09:35Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Как помидоры влияют на сердце: названы 5 целебных свойств этого овоща
UAToday
2025-05-15T09:03:31Z
Наличие болезни не влияет автоматически на пригодность к службе, - адвокат
UAToday
2025-05-15T01:18:37Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Небрежность экс-руководителей обошлась Запорожьеоблэнерго в 730 млн
Корреспондент
2025-05-15T12:00:24Z
Последствия весенних заморозков ощутим осенью: что будет с урожаем-2025
Корреспондент
2025-05-15T11:51:50Z
Доходы России от нефти и нефтепродуктов на минимуме за два года
Корреспондент
2025-05-15T11:12:06Z
Кабмин неправильно индексировал пенсии с 2020 года: украинцы имеют право увеличить выплаты
UAToday
2025-05-15T11:03:42Z
Российские нефтяные доходы – на минимуме: как это повлияет на ход войны
Корреспондент
2025-05-15T10:33:40Z
Qatar Airways сделала рекордный заказ самолетов Boeing
Корреспондент
2025-05-15T10:03:34Z
Как биоэтанол повлиял на бензиновый рынок в Украине: ситуация на рынке
UAToday
2025-05-15T10:03:28Z
Цены на нефть упали на фоне переговоров между США и Ираном
Корреспондент
2025-05-15T09:27:23Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
СБУ проводит меры безопасности во Львове
Корреспондент
2025-05-15T12:30:26Z
Россияне обстреляли Херсонщину, есть жертва и раненый
Корреспондент
2025-05-15T11:57:00Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
В Украине с начала года в ДТП погибло более 1250 человек
Корреспондент
2025-05-15T11:39:33Z
В Мексике убили блогершу во время трансляции в TikTok
Корреспондент
2025-05-15T11:27:09Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
Audi показала новый e-tron GT quattro
Корреспондент
2025-05-14T16:00:31Z
BMW представила специальную версию внедорожника X7 для Японии
Корреспондент
2025-05-13T16:48:42Z
Audi отзывает около 90 тысяч автомобилей из-за утечки моторного масла
Корреспондент
2025-05-12T16:45:30Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Гороскоп на 15 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-14T15:27:48Z
Что такое смоки блонд: кому модный оттенок подходит и почему его не рекомендуют делать дома
TSN
2025-05-14T14:36:08Z
Гороскоп на 14 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-13T15:30:57Z
Гороскоп на среду 14 мая 2025 года
UAToday
2025-05-13T15:24:59Z
США недополучат $12,5 млрд от туризма в 2025 году
Корреспондент
2025-05-13T10:21:37Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
В АПЛ наблюдается борьба за юного хавбека Кристал Пэлас
Корреспондент
2025-05-15T12:36:04Z
Монако объявил о подписании защитника Баварии
Корреспондент
2025-05-15T11:57:13Z
Возможное возвращение: в Реал хочет вернуться бывший игрок
Корреспондент
2025-05-15T11:51:56Z
Фьюри показал, как готовится к возвращению в ринг
Корреспондент
2025-05-15T11:21:13Z
Милевский - Шовковскому: Менять лидеров по ходу встречи было глупо
Корреспондент
2025-05-15T10:42:56Z
Португальский гранд возвращается в битву за Судакова
Корреспондент
2025-05-15T10:27:10Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Украина подписала первую международную конвенцию об ИИ и правах человека
Корреспондент
2025-05-15T10:45:18Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
Корреспондент
2025-05-14T19:51:34Z
К Земле приближается потенциально опасный астероид
Корреспондент
2025-05-14T14:51:08Z
На Солнце произошла крупная вспышка с выбросом: Земля под ударом
UAToday
2025-05-14T14:09:32Z
SpaceX готовит запуск Starship на 22 мая
Корреспондент
2025-05-14T12:54:39Z
Земля разорвалась в прямом эфире: впервые зафиксирован разлом в реальном времени
TSN
2025-05-14T12:06:58Z
Китайская ракета вывела на орбиту аппараты для космических вычислений
Корреспондент
2025-05-14T08:39:12Z
Телескоп Джеймса Уэбба зафиксировал мощные полярные сияния на Юпитере
Корреспондент
2025-05-14T08:09:32Z