MY.UAНовини
"П'яте колесо" громадського транспорту: як маршрутки в умовах війни монополізували перевезення та хто за цим стоїть
"П'яте колесо" громадського транспорту: як маршрутки в умовах війни монополізували перевезення та хто за цим стоїть

"П'яте колесо" громадського транспорту: як маршрутки в умовах війни монополізували перевезення та хто за цим стоїть

Наслідки агресії рф виявили нові проблеми та посилили вже існуючі, додаючи головного болю пасажирам

Попричисленні спроби росії спровокувати тотальний колапс у Києві, столиця встояла, а ритм життєдіяльності міста поступово повертається на довоєнний рівень. Втім, більш ніж річний воєнний стрес-тест для столиці і містян загострив якстарі багаторічні проблеми, так і виявив нові.

Однією з болючих міських тем, що псує комфорт містян, залишається сфера пасажирських перевезень. Зокрема — і так званих маршруток.

"Телеграф" розбирався, що відбувається та чому ситуація з громадським транспортом не покращується.

Наземний напів колапс

Якщо метро ще працює більш-менш стабільно, як за годинником, то з наземним транспортом відбуваються якісь дива. З літа минулого року, коли до Києва після масової евакуації почали повертатися містяни, кияни неодноразово зверталися до міської влади з вимогою дозволити рух комунального транспорту під час повітряних тривог.

Минулого тижня стало відомо, що транспортна комісія Київради не підтримала одразу дві петиції про скасування зупинки руху громадського комунального транспорту під час повітряних тривог (№11722, 11745). Водночас комісія одноголосно підтримала рішення про те, щоб направити відповідне звернення до Ради оборони Києва, яка має розглянути цю проблему на найближчому засіданні.

Раніше мер Києва Віталій Кличко, коментуючи відхилення ним чергової транспортної петиції (№11709) зазначав наступне: "Рішення Ради оборони міста Києва ухвалювалося з урахуванням оцінки поточної та прогнозованої безпекової ситуації в столиці та буде переглянуте виключно за умови її суттєвої стабілізації та надходження відповідних рекомендацій від Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Відповідний аналіз та оцінка здійснюються на постійній основі".

І хоча столичний градоначальник підкреслював, що призупинення роботи комунального транспорту під час повітряної тривоги не несе для пасажирів жодних додаткових витрат (оскільки після її завершення вони можуть скористатися попередньо сплаченими проїзними документами), на практиці ситуація дещо інша.

Коли наземний комунальний транспорт зупиняється під час тривог, частина пасажирів або йде пішки, або пересідає на маршрутки. У останніх, як відомо, проїзд здебільшого дорожчий у 2 рази.

Тобто, по факту один такий пасажир при пересадці може витратити 23 грн (8 грн+15 грн). Якщо ж за день тривог буде більше, відповідно й зростатимуть витрати на проїзд.

Зазначимо, за даними застосунку "Київ цифровий", з початку масштабного вторгнення рф в столиці пролунало 722 тривоги загальною тривалістю 821 годину 14 хвилин.

Якщо відняти половину від цієї суми (з урахуванням того, що тривоги трапляються у нічний час та враховуючи перші місяці війни, коли місто фактично зупинилось), це складе близько 410 годин.

За даними вакансій Work.ua, в квітні-2023 у Києві середня зарплата за вакансіями становить близько 17 тис. грн. Виходить, що при 8-годинному робочому дню і 22-х робочих днях на місяць (загалом 176 робочих годин) оплата однієї години складе в середньому близько 100 грн.

Таким чином, через 410 годин простою транспорту під час тривог один працівник умовно втратив за рік війни 41 тисячу грн. За ці гроші можна було б купити, наприклад, новий бронежилет UT PROFI 6-го класу (Multicam) UKRTAC, який захищає від пострілів з вогнепальної зброї (такої, як ПМ, АПС, ТТ, АКМ, АК-74 та навіть СВД).

А ще — наземний громадський транспорт відхиляється від графіків руху. В години пік він курсує більш менш стабільно. А в інший час з рухом транспорту проблеми. З цих причин на сайті міськради також зареєстровані відповідні гнівні петиції містян. Адже, знову ж таки, коли громадський транспорт не їздить, пасажири користуються послугами маршруток і витрачають більше.

Відновлення ж руху трамваїв після тривалої повітряної тривоги — взагалі окрема проблема, адже рух відновлюється поступово паралельними маршрутами та зі змінами номерів. І тому подекуди після відновлення руху необхідного маршруту людям доводиться чекати як мінімум ще 40 хвилин. Тому в цій ситуації також виграють маршрутчики, які здебільшого не зупиняють рух під час тривог.

Маршрутки беруть своє?

Попри те, що міська влада закликала приватних перевізників дотримуватися правил безпеки під час повітряної тривоги і також зараховувати пасажирам попередньо сплачений проїзд після відновлення руху, в реальному житті все інакше.

Складається враження, що хтось чи на рівні центральної влади, чи на рівні КМДА підігрує маршруточникам. З іншого боку, справедливості заради варто зауважити, що якби приватні перевізники теж виконували вимогу зупиняти рух під час тривог, у місті напевно точно стався б транспортний колапс.

В чиїх руках знаходиться ринок маршрутних таксі

Як повідомили журналістам "Телеграфу" в Асоціації перевізників Києва і Київщини, особливих змін серед компаній-лідерів ринку приватних перевезень не відбулося. Як і раніше в топ-3 входять: "Київпастранс", "Союз-Авто", та "Кийтранс-2005".

100% акцій "Київпастрансу" належать Київській міській раді. Підприємство з 2016 року очолює Дмитро Левченко. За інформацією видання Слідство.інфо, тестем топменеджера є колишній нардеп від партій УДАР Кличка та БПП Порошенка Роман Романюк.

За даними порталу Наші Гроші, з 2016 року деякі тендери КП почали вигравати компанії, що були пов'язані з оточенням експрезидента Порошенка.

Так, в червні 2019-го компанія "Богдан Моторс" (її контролює бізнес-партнер Порошенка Олег Гладковский, до заміни прізвища – Свинарчук) почала постачати КП "Киевпастранс" перші 19-метрові тролейбуси (загальна їхня кількість по контракту – 55 одиниць).

За даними YouControl, минулого року виручка "Київпастрансу" склала 615 млн грн.

Виручка "Київпастрансу". Дані - YouControl

Як зазначає той же майданчик YouControl, власниками "Союз-Авто" вказані Олександр Гроссу (75%) та Юрій Нестерчук.

Дані - YouControl

В 2019 році Нестерчук балотувався на виборах до Верховної Ради від партії "Слуга народу" у 90-му окрузі (Біла Церква), але програв перегони, посівши друге місце.

Сім'я Нестерчука має низку транспортних компаній, у тому числі й ТОВ "Транссіті".

Джерело - YouControl

Видання Цензор.нет називало цю компанію "фактичним монополістом маршрутних перевезень у Білій Церкві".

За даними низки видань, Нестерчука нібито протежував ексдепутат Київської обласної державної адміністрації Володимир Коваль. Останній – директор ТОВ "Трейдфілд Україна" (агробізнес). Також він балотувався у парламент як член партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

Дочка Коваля — нині нардеп від "Слуги народу" Ольга Коваль.

Минулого року виручка "Союз-Авто" склала 91 млн грн.

Джерело - YouControl

Керівником підприємства "Кийтранс-2005", як повідомляє YouControl, з 2020 року є Олег Вишемірський, який окрім того володіє ще низкою автокомпаній.

Джерело - YouControl
Дані - YouControl

Як повідомляло видання Цензор.нет, раніше підприємством володіли Дмитро Лізунов (ексдепутат Києво-Святошинської райради від Партії регіонів, був членом земельної комісії) і Тетяна Гамбашидзе. Лізунов у 2021 році фігурував у розслідуванні проєкту СтопКору в скандальній історії із нібито захопленням 3 га землі на Київщині.

Минулого року виручка "Кийтранс-2005" склала майже 59 млн грн.

Дані - YouControl

Додамо, раніше в коментарі "Телеграфу" народний депутат України Роман Грищук зазначав, що через господарські прорахунки міської владиу Києві знищується громадський транспорт на користь приватних перевізників, зокрема в частині диджиталізації оплати за проїзд.

"Відбувається проста річ, яка називається "вбивство" громадського транспорту у місті Києві на користь різних "маршруточників". Сюди входить і зупинка всього громадського транспорту під час повітряних тривог, коли працюють тільки маршрутки. Тобто це стимулює людей пересідати на маршрутні таксі, платити готівкою — абсолютно ніхто не знає, куди цей кеш йде. Тобто, немає ніякої звітності та збільшується недовіра до громадського транспорту", — наголошував нардеп.

Разом з тим голова Асоціації перевізників Києва та Київщини Ігор Мойсеєнко у коментарі нашим журналістам озвучував свою версію, чомустоличний ринок пасажирських перевезень до сих пір так і не вдалося детінізувати.

За його словами, міські чиновники пропонують встановлювати валідатори коштом приватних перевізників (один апарат коштує до 100 тис. грн) та пропускати оплату проїзду через Головний інформаційно-обчислювальний центр, який зароблятиме комісії. До того ж, скоріше за все, операторам треба буде додатково наймати контролерів, адже при запуску системи збільшиться кількість пасажирів, що не будуть сплачувати за проїзд.

Відтак, рішення і цієї багаторічної проблеми наразі теж загальмувалося.

Які проблеми громадського транспорту проявились іще

Разом з тим поглиблюються й інші системні негаразди з наземним громадським транспортом.

"Телеграф" вже писав про заморозку будівництва кінцевої станції швидкісного трамваю. Так, станція "Кільцева дорога" не функціонує, і вже тривалий час створює чималі труднощі для містян, які мешкають у тому районі. Кілька років поспіль люди з доволі густо населеного району змушені йти на наступну за кінцевою станцію "Ромена Ролана", або ж виходити на ній, щоб дістатись додому. Тобто, від неї до пересадного вузла на Кільцевій треба пройти майже цілий квартал. І весь сенс "швидкісного трамваю", який мав на меті домчати пасажирів з центру до умовного пересадочного вузла на Кільцевій за короткий час — втрачається. Бо навіщо їхати не до кінцевої, щоб потім йти пішки?

Тут варто освіжити у пам'яті гучний скандал довкола будівництва другої черги ТРЦ "Апрель" (нині "Квітень") прямо на станції "Кільцева дорога". У 2021 р. будівельники продовжили зводити опори майбутнього закладу посеред проїжджої частини, "вкравши" у водіїв одну смугу для руху. В години пік часом це призводило до реального колапсу. До речі, одну зі смуг будівельники таки "вкрали" — об'їзд навколо другої черги недобудованого ТРЦ в напрямку Софіївської Борщагівки здійснюється лише по одній смузі, що змушує водіїв довго простоювати у пробках увечері.

А минулого тижня стало відомо, що зупинка "Ромена Ролана" тріщить по швам після нещодавнього "капремонту". Про це зокрема написав головний редактор "Телеграфу" Ярослав Жарєнов: "Віталій Кличко, навряд ви їздите швидкісним трамваєм. Так от доводжу до вашого відома — так виглядає станція "Ромена Ролана", яку декілька років тому капітально реконструювали. Якість ремонту, як бачимо, неймовірна. Будемо знову виділяти з бюджету гроші на чергову реконструкцію? Це вже я не кажу про те, що кінцева зупинка "Кільцева дорога" давно не працює, а її так забудовують новим ТЦ, що забрали цілу смугу на в’їзд в Софіївську Борщагівку".

Фото - facebook.com/zharienov

Місцевий житель Борщагівки Юрій розповів "Телеграфу", що вже за Кличка на "Ромена Ролана" проводили ремонт, тому що та плитка повідпадала на зупинках. "А ще під час капремонту 2011 року, напередодні Євро, там не зробили дренаж, тому коли сильна злива, то проміжок шляху в ямі на вул. Героїв Севастополя буквально стоїть по пояс у воді, а трамваї не ходять. Підземні переходи на Гавела перетворюються на якийсь аквапарк, як на Дорогожичах. Тільки Дорогожичі заливає просто, а там зі стелі вода ллється крізь дірки", — розказує киянин.

За оцінками низки ЗМІ, вже тоді після гучного першого запуску оновленої лінії у далекому сьогодні 2011 році місцеві мешканці (та громадяни з передмістя, які користувалися лінією, щоб дістатися в центр столиці) були розчаровані капремонтом, який, до речі, обійшовся бюджету в 420 млн грн. Тому через чимало недоліків та незручностей проєкт містяни почали називати не інакше, як "Борщагівська швидкісна ганьба". Адже виходить, що таке трамвайне "задоволення" тоді де-факто обійшлося в $52,5 млн (по курсу 8 грн за $1 станом на 2011 р.). Тобто, грубо кажучи, одна зупинка обійшлася тоді платникам податків в $3,5 млн. Наприклад, за тими цінами та курсу долара тоді за ці кошти можна було б купити 10500 б/в автівок марки "Опель" для місцевих родин, що не мали приватні машини.

Постійні витрати на горезвісну Борщагівську трамвайну лінію міські господарники "обкатали" вже і за мера Кличка.

Так, в 2019 р. відбувся дивний ремонт п`яти станцій незадовго до нової комплексної реконструкції лінії. На фактично подвійний ремонт з міського бюджету виділили біля 50 млн грн, а тендер тоді виграла компанія зі статутним капіталом в… 14 тис. грн.

А віз, як то кажуть, і нині там. Тобто, лінія трамваю на маршруті №3 так повноцінно і не працює після перезапуску в січні 2023 р. А про якийсь європейський комфорт для пасажирів і годі говорити.

Чому так відбувається, не до кінця зрозуміло, адже якщо такі сумнівні витрати раніше можна було б перекласти на "злочинну владу", то зараз, вже за мерства Кличка, ситуацію просто не виходить списувати на наслідки постковідної кризи та війни й брак коштів у "Київпастрансу" (він, як зазначалося вище, заробив минулого року понад 600 млн грн).

До того ж, "Київпастранс" і під час війни продовжує витрачати значні кошти на якісь незрозумілі тендери. Зокрема, в березні КП змішало у один лот різні товари, і в результаті замовило трамвайні рейки на третину дорожче від Кривого Рогу. Витрати тільки на цей тендер становлять 131 млн грн.

До речі, за цю суму можна було б теоретично придбати 1310 валідаторів для тих же приватних перевізників (по ціні 100 тис. грн/шт.) та детінізувати ринок пасажирського транспорту.

Про інші негаразди з лінією швидкісного трамваю читайте на "Телеграфі" найближчим часом.

Зазначимо, вислів "п`яте колесо" є фразеологізмом та означає щось непотрібне, зайве. Зазвичай уживається як категоричне заперечення змісту зазначеного слова "потрібний".

Теги за темою
КиевТранспорт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Фантомна армія: чому нові російські дивізії не змінять ситуацію на фронті
Фокус
2025-04-04T05:15:26Z
Чи можна зрізати гілки сусідського дерева, що схилились на вашу ділянку
24tv
2025-04-04T05:06:07Z
Розкриті технічні характеристики новітніх болгарських винищувачів F-16 Block 70
InternetUA
2025-04-04T05:00:16Z
Армія РФ втратила в Україні ще 1380 військових
УкраинФорм
2025-04-04T04:51:38Z
На фронті загинув військовий Роман Бочаров: Героя вважали зниклим безвісти
24tv
2025-04-04T04:18:37Z
Бронювання від мобілізації дадуть і без 20 тисяч зарплати: хто отримав право
Знай
2025-04-04T04:06:21Z
У десятки разів більше, ніж в Україні: у яких країнах найвищі пенсії у світі
Хвиля
2025-04-04T04:03:16Z
Як зросли ціни за рік – від Великодня до Великодня
Комсомольская правда
2025-04-04T04:03:12Z
Міноборони презентувало IT-систему, яка має покращити забезпечення бійців на фронті
InternetUA
2025-04-04T04:01:30Z
На фронті минулої доби - 156 зіткнень, половина з них - на Покровському і Торецькому напрямках
УкраинФорм
2025-04-04T05:21:17Z
Бійці бригади «Хижак» показали, як дронами знищують російські міни у Торецьку
УкраинФорм
2025-04-04T05:21:02Z
Атака на Харків: число загиблих зросло
1News
2025-04-04T05:12:51Z
Втрати ворога в Україні перевалили за 920 тис
Gazeta UA
2025-04-04T05:10:52Z
Війська РФ за добу обстріляли 22 населених пункти Херсонщини, троє поранених
УкраинФорм
2025-04-04T05:10:03Z
Росіяни за добу понад 300 разів били по Запорізькій області, двоє поранених
УкраинФорм
2025-04-04T05:09:24Z
Коли в Україні вдарять заморозки й буде сніг
24tv
2025-04-04T05:06:47Z
Грошова допомога в Харкові: хто може отримати підтримку понад 10 тисяч гривень
Политека
2025-04-04T05:00:50Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 4 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-04T05:00:20Z
Тарифи Трампа можуть ускладнити процес виготовлення зброї в США – Politico
Antikor
2025-04-04T05:18:33Z
Венс: Маск залишиться "другом і радником" Трампа після завершення роботи в DOGE
InternetUA
2025-04-04T05:18:04Z
Путін грає з Трампом у доброго і злого слідчого
GlavRed
2025-04-04T05:15:08Z
Єврокомісар з оборони: Росія готується перевірити 5 статтю договору НАТО до 2030 року
Хвиля
2025-04-04T05:06:53Z
Премʼєр Канади - про митні тарифи: Дії адміністрації Трампа призведуть до розриву світової економіки
УкраинФорм
2025-04-04T05:03:27Z
Сибіга у штаб-квартирі НАТО зустрівся з держсекретарем США
ZN UA
2025-04-04T05:00:34Z
Нові тарифи Трампа можуть порушувати статут НАТО
Gazeta UA
2025-04-04T04:51:43Z
У США звільнили директора Агентства національної безпеки
Gazeta UA
2025-04-04T04:49:01Z
РФ хоче скористатися переговорами: в ISW розкрили реальні бажання Кремля
GlavRed
2025-04-04T04:27:48Z
Кобзарський цех: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-04T04:15:14Z
Квітка Цісик – одна з найвидатніших співачок світу, чиє життя забрав рак
24tv
2025-04-04T04:00:25Z
37-річна Катерина Кузнецова посвітила довгими ногами в контрастній фотосесії
Gazeta UA
2025-04-04T01:15:35Z
У Києві відбувся показ фільму про війну, знятого іноземним добровольцем
УкраинФорм
2025-04-04T00:30:28Z
Старша донька Вілліса і Мур досі купається з сестрами та спить із матір'ю
GlavRed
2025-04-03T23:27:21Z
Український документальний фільм про війну відзначили на міжнародному кінофестивалі
ZN UA
2025-04-03T23:06:14Z
DISCOMAN - "Фантастична" – 3 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-03T22:36:51Z
Жан-Клод Ван Дам фігурує у справі про торгівлю людьми: розслідування DIICOT
Украина Криминальная
2025-04-03T21:57:05Z
Нестандартний набір дорослої дівчинки: що в сумці у Каті Осадчої
GlavRed
2025-04-03T21:27:41Z
Караваєв: Найголовніше – дві перемоги в чемпіонаті та Кубку
Football.ua
2025-04-04T05:18:31Z
«Інгулець» та «Оболонь» відкривають 23-й тур футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-04-04T05:15:23Z
Мареска: Якщо Челсі хоче стати великою командою, треба вміти перемагати брудно
Football.ua
2025-04-04T05:00:29Z
Ла Ліга подасть апеляцію щодо реєстрації Ольмо та Віктора
Football.ua
2025-04-04T04:40:51Z
Постекоглу після поразки від Челсі: VAR вбиває футбол. Це вже не та гра, що була раніше
Football.ua
2025-04-04T04:21:22Z
Пу-холуйство: президенту ФІФА нейметься повернути російського агресора в міжнародний футбол
Украина Криминальная
2025-04-03T22:48:25Z
Грав у Німеччині та забивав "Шахтарю": український ексфутболіст помер у віці 48 років
ZN UA
2025-04-03T22:39:55Z
Пішов із життя відомий український футболіст-чемпіон Гребіножко, який грав у Німеччині, Росії та Білорусі
Antikor
2025-04-03T22:09:32Z
Челсі — Тоттенгем 1:0 Відео гола та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-04-03T22:03:15Z
ТАС Агро: весняна посівна стартувала, кукурудзи буде втричі менше
Agravery
2025-04-04T05:21:14Z
Нові мита США. Ціни на нафту різко впали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T05:09:28Z
Чи подорожчає техніка Apple через нові мита США
24tv
2025-04-04T05:06:26Z
Ціни на продукти: якими вони будуть у квітні
ZN UA
2025-04-04T05:00:34Z
Компенсація за сільгосптехніку: аграрії отримали першу у 2025 році виплату
AgroPortal
2025-04-04T05:00:08Z
Білий дім використає 30 000 яєць для великодніх ігор, попри дефіцит і критику фермерів
Antikor
2025-04-04T04:48:38Z
Канада готується запустити новий LNG-термінал
УкраинФорм
2025-04-04T04:42:41Z
Українцям доведеться більше платити за газ та світло: коли зростуть тарифи
Хвиля
2025-04-04T04:39:15Z
Оренда квартир у Дніпрі: в яких районах міста можна знайти найдешевше житло
Политека
2025-04-04T04:30:32Z
Головна прикраса великоднього столу: рецепт сирної паски
Фокус
2025-04-04T04:27:10Z
Де 3 відмінності між пандами: лише найуважніший їх помітить
GlavRed
2025-04-04T04:27:05Z
Дочекайтеся правильної погоди: коли можна садити моркву у квітні
Telegraf
2025-04-04T04:15:43Z
Які закуски приготувати на Великдень: три смачні оригінальні страви
Gazeta UA
2025-04-04T03:36:09Z
Як правильно – взаємно чи навзаєм: вчителька здивувала відповіддю
GlavRed
2025-04-04T03:27:52Z
Хитра перевірка IQ: знайдіть помилку в головоломці за 6 секунд
GlavRed
2025-04-04T03:27:44Z
Знають одиниці: чому плоскогубці так назвали
GlavRed
2025-04-04T03:27:11Z
Замість набридлих котлет: молода капуста болоньєзе з фаршем від Ярославського
24tv
2025-04-04T03:12:55Z
Весняний стиль оскароносного Едріана Броуді: ось 3 базові речі, які варто носити й вам
24tv
2025-04-04T03:12:38Z
СБУ та ДБР затримали на хабарі очільника податкової служби Сумщини
Antikor
2025-04-04T05:21:42Z
Через 5 днів після землетрусу: в М'янмі дивом відшукали живих людей під завалами
24tv
2025-04-04T05:21:31Z
Понівечені адмінбудівлі та лінія електропередач: в ОВА розповіли про наслідки атаки на Дніпро
24tv
2025-04-04T05:21:20Z
Показали наслідки російської атаки на Броварський район
Gazeta UA
2025-04-04T05:15:59Z
У Харкові зросла кількість загиблих і постраждалих внаслідок російського дронового удару, є фото і відео з місця смертоносного прильоту
ZN UA
2025-04-04T04:49:16Z
Уночі Росія атакувала Київщину: загорівся автосалон, є поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T04:42:06Z
Атака дронів: на Київщині спалахнула пожежа на парковці, постраждали двоє людей
УкраинФорм
2025-04-04T04:39:11Z
«Військовий зі США» ошукав жительку Тернополя більш як на ₴500 тисяч - поліція
УкраинФорм
2025-04-04T04:33:27Z
Вибухи в Харкові: окупанти вдарили БпЛА по двох районах, загинуло четверо людей, 32 поранено
Факти ICTV
2025-04-04T04:30:20Z
Як харчуватись при цукровому діабеті: перелік найшкідливіших та найкорисніших продуктів
24tv
2025-04-04T05:06:33Z
Знижує тиск і полегшує біль: чому сексом треба займатись частіше
Gazeta UA
2025-04-03T21:39:13Z
Як 2 хвилини стрибань допомагають позбутися токсинів та зміцнюють імунітет
Знай
2025-04-03T20:51:16Z
Колд брю та еспресо: у чому різниця між напоями та який краще обрати
24tv
2025-04-03T19:45:52Z
Чи можна їсти яйця щодня
24tv
2025-04-03T19:06:08Z
Чи допоможуть 10 тис кроків на день скинути вагу: експерти дали відповідь
GlavRed
2025-04-03T18:27:46Z
Навіщо насправді в дитячому садку тиха година - справжню причину знають не всі
GlavRed
2025-04-03T18:27:29Z
Чому головний біль посилюється при яскравому світлі
Знай
2025-04-03T17:51:50Z
Цвіль, вологість або шум з вулиці: на якому поверсі найкраще купувати квартиру
24tv
2025-04-03T17:09:48Z
У Windows з’явилася корисна функція
InternetUA
2025-04-04T05:21:16Z
SpaceX запускає 27 супутників Starlink
Portaltele
2025-04-04T05:10:31Z
Вартість iPhone може зрости до $2300 через торгову війну Трампа, — Reuters
Antikor
2025-04-04T04:42:22Z
День вебмайстра в Україні: найкращі привітання для творців цифрового світу
Факти ICTV
2025-04-04T04:21:56Z
Огляд Nothing Phone 3a: смартфон, що виділяється
ITC
2025-04-04T04:07:45Z
Прогноз магнітних бур на 4-6 квітня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T04:00:46Z
Телескоп James Webb допоміг астрономам дослідити температуру астероїда
УкраинФорм
2025-04-04T04:00:45Z
Одна з найкращих ігор в історії стане безкоштовною для підписників Game Pass
InternetUA
2025-04-04T03:01:18Z
В Україні запускають портал про цифрову екосистему
InternetUA
2025-04-04T01:01:40Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z
Легковантажівка Ford Ranger Super Duty 2026 — найкращий вибір для робочих потреб
Топ Жир
2025-04-04T02:45:28Z
Новий Toyota GR Corolla 2026: з’явився аеродинамічний спойлер і вентиляційні отвори, нагадує GRMN
Топ Жир
2025-04-04T01:30:08Z
Фінальне видання Toyota GR Supra 2026 року в Америці: більше драми
Топ Жир
2025-04-04T01:30:05Z
Спеціальне видання Toyota GR86 Yuzu: натхнення від Scion
Топ Жир
2025-04-04T01:30:00Z
Як запобігти несправностям через підвищену вологість: поради для водіїв
Gazeta UA
2025-04-04T00:33:09Z
BMW представить три світові прем’єри наступного місяця: чи одним з них буде M2 CS?
Топ Жир
2025-04-04T00:30:13Z
Антипатія до Ілона Маска: Людина штовхає кібервантажівку і одразу пошкоджується
Топ Жир
2025-04-03T23:45:09Z