MY.UAНовини
"Неспортивна поведінка". Паралімпійські збірні України сколихнув корупційний скандал
"Неспортивна поведінка". Паралімпійські збірні України сколихнув корупційний скандал

"Неспортивна поведінка". Паралімпійські збірні України сколихнув корупційний скандал

Каратистка Інна Візір виступила з гучною заявою про систему поборів зі спортсменів

Кілька титулованих українських паралімпійців й дефлімпійка виступили з публічними заявами про корупцію у спортивному середовищі, звинувачуючи тренерів і чиновників "Інваспорту" у поборах. Усі вони стверджують, що їх роками змушують віддавати 10 відсотків із сум своїх призових начебто на загальні потреби команд і благодійність.

Обвинувачувані заявляють, що це наклеп. Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич ініціював створення комісії для перевірки оприлюднених фактів.

"Тих, хто відмовляється платити "добровільні внески", система дуже швидко позбувається"

Триразова дефлімпійська чемпіонка з карате, володарка двох золотих, срібної та двох бронзових медалей Дефлімпійських ігор (2017), чотириразова чемпіонка світу і триразова чемпіонка Європи полтавка Інна Візір (Мажара) вступила у боротьбу проти корупції в спорті, заявивши про те, що тренер дефлімпійської збірної України з карате вимагав частину грошових винагород, які виплачуються спортсменам за перемоги в змаганнях. Про це вона розповіла на своїй сторінці у фейсбуці, підтвердивши слова відповідними скринами листування.

Її колишній тренер — заслужений тренер України Микола Богодистий все заперечує і стверджує, що кошти спортсмени віддавали добровільно, це їхній внесок у розвиток збірної. З цих внесків фінансуються поїздки, проживання та участь у різних змаганнях.

— Уже є результат цьому розголосу корупції, — каже 30-річна Інна Візір, яка нині перебуває поза межами України. — З недобрих новин: Богодистий написав заяву в поліцію за наклеп. Тобто наклеп — це коли говориш правду? Але мені боятися нічого, я заявляла про це не одноразово. Все сказане мною — правда, і, щоб довести її, я згідна пройти тестування на детекторі брехні. У мене є докази вимагання грошей. А ті, хто грабують спортсменів з інвалідністю, мають бути покарані по закону.

Один зі скринів, які виклала Інна Візир

Раніше з подібними заявами виступили чемпіони та призери Паралімпіад — дзюдоїстка Ірина Гусєва, веслувальник Сергій Ємельянов, дзюдоїст Юрій МарченкоЦе змова?

— Яка змова? Кожен, хто не боїться наслідків, висловлюється про наболіле. Ситуація що у дефлімпійському, що у паралімпійському напрямках однакова. Сьогодні ми боремося за свої права. На жаль, на багатьох зі спортсменів здійснюється моральний тиск: їм диктують, що говорити на публіку. А саме, що гроші, які з них вимагали тренери та чиновники з "Інваспорту", це добровільні внески.

Про які суми, до речі, йдеться?

Вже багато років в Україні працює така система поборів: кожен паралімпієць чи дефлімпієць (спортсмен з вадами слуху) має віддати в регіональний центр Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" 10 відсотків преміальних, отриманих за участь в Паралімпійських (Дефлімпійських) іграх, в чемпіонаті світу та Європи. Якщо хтось не погоджується на це, то, вважай, він підписав собі вирок. Є багато важелів впливу на непокірних: зменшення чи позбавлення зарплатні, стипендії, нерідко доходить до звільнення. Знаю, кілька спортсменів пробували боротися із цією системою, але система їх швидко позбулася. І це не залежало від їхніх попередніх успіхів, від їхніх перспектив. Так само сталося зі мною.

Таке враження, що спортивні чиновники дбають не про розвиток спорту, а про власне збагачення, безсоромно заробляючи на атлетах з інвалідністю, які щодня на тренуваннях, на кожних виступах демонструють незламність духу, здобуваючи спортивні перемоги для нашої держави. Але Міністерство молоді та спорту України на чолі з Вадимом Гутцайтом роками закриває очі на корупцію в "Інваспорті" та інших спортивних федераціях і комітетах України.

"Останнім часом нас навіть штрафували за зайву вагу: по 250 гривень зранку і ввечері"

Інно, розкажи свою історію.

— У чотирнадцятирічному віці я потрапила в групу до тренера Миколи Івановича Богодистого. Через рік вперше взяла участь у чемпіонаті світу, що проходив у Франції, на якому виграла дві золоті медалі. Після цього мені запропонували підписати контракт з полтавським регіональним центром "Інваспорт". Микола Іванович справді був фанатом своєї справи, і я була впевнена, що досягну з ним спортивних висот. Вважаючи, що результат будь-якого спортсмена — це наполовину заслуга тренера, чесно ділила свою стипендію — 10 тисяч гривень — навпіл з ним.

Я зростала як каратистка, показувала хороші результати на міжнародних змаганнях, і на Дефлімпіаді у 2013 році виграла золото і бронзу, за що отримала від держави преміальні — 1 мільйон 200 тисяч гривень. Після цього Микола Іванович прямим текстом сказав, що я маю віддати 10 відсотків у Спортивну федерацію глухих України (СФГУ). Мовляв, кошти підуть на благодійність. Але куди вони пішли насправді, лишається тільки здогадуватися. Тоді, до речі, я особисто віддала гроші президенту СФГУ Леоніду Касицькому, який і дотепер очолює цю організацію, в його робочому кабінеті.

Піком моєї спортивної кар’єри стали Дефлімпійські ігри у Туреччині в 2017 році, на яких я завоювала п’ять медалей: дві золоті, одну срібну і дві бронзові. За ці перемоги отримала 4,5 мільйона гривень. За неписаним правилом, 10 відсотків з них одразу ж пішли у СФГУ.

На Дефлімпійських іграх у Туреччині 2017 року Інна Візір завоювала п’ять медалей

Я, як і всі спортсмени нашої команди, отримувала преміальні за перемоги в чемпіонатах світу і Європи від міністерства й Полтавської міськради. Ці гроші також обкладались "даниною". Ми віддавали з них по 10 відсотків Богодистому, а він казав, що відвозить їх до Києва. При цьому на всеукраїнські змагання ми їздили власним коштом, і СФГУ нам ніяк не допомагала в цьому. Ми тільки й чули, що маємо вкладати в себе власні кошти.

Також у збірній існував (напевно, існує й зараз) такий собі фонд, в який спортсмени мали відраховувати свої гроші, які начебто йшли на наш розвиток та розвиток юних спортсменів. Насправді цей "фонд" — це банківська картка тренера Миколи Богодистого, на яку спортсмени мали обов’язково відправляти гроші з кожних преміальних. Сам тренер розписував, хто й скільки мав туди перераховувати. Ми іноді протестували, але все ж віддавали. Мова йшла про десятки тисяч гривень.

За приблизними підрахунками, я "подарувала" СФГУ 630 тисяч гривень.

Такі докази оприлюднила Інна Візир

А якби не погодилася на такі умови?

— Звісно, я висловлювала невдоволення, однак тренер і куратор карате у СФГУ Олександр Земечев мене стримували: "Просто віддай, інакше у тебе не буде ані фінансування, ані стипендії". Он Максим Беленок з нашої збірної не погодився віддати "десятину" від преміальних за медаль чемпіонату світу у 2021 році, які йому виплатило місто, і був звільнений. До речі, він готується незабаром оприлюднити свою історію.

Зрештою, тебе дискваліфікували. Чому так сталося?

— Останнім часом Микола Іванович перестав чути спортсменів. До того ж міг дозволити собі зайву дозу алкоголю. От уявіть, каратистка (конкретно — я) виходить у фіналі на татамі, їй потрібна підтримка тренера, але того немає, бо суддя попросив його покинути зал через його неадекватну поведінку. Так було практично на кожних змаганнях. У нас з ним почалися сварки. Як капітан збірної та перекладач жестової мови я багато разів організовувала розмови членів команди зі своїм наставником, щоб він прислухався до наших прохань, побажань, але це не допомагало. Навпаки, почався пресинг: незначна помилка — і штраф. Останнім часом нас навіть штрафували за зайву вагу: по 250 гривень зранку і ввечері.

Інна Візір

Морально витримувати всілякі приниження було важко.

"Тренер залякав команду, тому мене ніхто не може відкрито підтримати"

— Останньою краплею стала ситуація на зборах два з лишком роки тому, — продовжує Інна Візір. — Я працювала у спарингу з каратистом і отримала від нього сильний удар ногою в голову. Я впала, а вставши, розплакалась. При цьому тренер до мене навіть не підійшов. Я попросила чоловіка своєї сестри, який теж був членом збірної (нині він її капітан), відвезти мене на огляд до лікарні. Дослідження на МРТ показало, що у мене струс головного мозку і забій шийного хребця. Та замість співчуття Богодистий наступного дня при всіх спортсменах почав сварити мене за те, що я поїхала до лікарні без його дозволу. А також змусив написати пояснювальну записку, начебто травму я отримала, упавши на тротуарі.

Я мала мовчати й слухати його. Але мене так здушили сльози, що я розплакалась і вийшла з залу. За мною вибігла лише моя сестра, з якою ми разом тренувалися.

Інна Візір з сестрою

Після цього випадку я написала доповідну у федерацію глухих. Звідти приїхав представник, який мав би справедливо розібратися у ситуації. Але, якщо люди спільно ділять гроші, які в нас відбирали, на яку справедливість можна сподіватись?

Перед цим уся команда стояла за мною, всі говорили, що правда буде на нашому боці, що нас почують. Та напередодні приїзду представника з Києва тренер провів "виховну" бесіду з усіма спортсменами і кожного поставив перед вибором: або підтримати Візір, або залишитись у команді. При цьому неоднозначно натякав, що саме він ухвалить рішення про те, хто поїде на Олімпіаду. Дізнавшись про це, я відразу сказала, що спортсмени не повинні через мене страждати. Бо якщо мене виженуть з колективу, то я зможу вижити без спорту і знайти собі роботу, адже я частково чую. Глухим спортсменам це буде дуже важко. Вони зі мною погодились. Тренер же, недовго думаючи, одразу знайшов аж вісім підстав для того, щоб мене звільнити, і попросив "Інваспорт" дискваліфікувати мене на два роки за неспортивну поведінку капітана збірної. Коли ж я захотіла податися на довічну стипендію, у мене взяли документи, але, як потім стало відомо, їм не дали "руху". Бо так побажав мій колишній тренер…

Він досі не може заспокоїтись. Щоразу при сварці в команді згадує мене образливими словами…

— Чому ти лише зараз, через два роки після дискваліфікації, наважилася говорити про це публічно?

— До минулого року моя сестра лишалася в команді. Я не хотіла їй нашкодити. Не хотіла, щоб через мене страждала команда (тренер під загрозою заборонив спортсменам спілкуватися зі мною). Але, прочитавши пост паралімпійської дзюдоїстки Ірини Гусєвої про те, чому настав кінець її спортивної кар’єри, зрозуміла, що не маю права більше мовчати. Я хочу справедливості. Хочу, щоб кожен тренер ставився до спортсменів з повагою, а не погрожував їм. Щоб влада, врешті-решт, звернула увагу на корупцію, яка процвітає в спортивному середовищі й нищить український спорт. Я змушена була покинути країну, де могла б іще продовжувати кар’єру і прославляти її. На жаль, не я одна. Сьогодні багато перспективних українських спортсменів виступають у міжнародних змаганнях під чужими прапорами, бо на батьківщині вони потрібні лише тоді, коли мовчать і платять по десять відсотків зі своїх преміальних чиновникам від спорту.

"У спортсменів є все, а я лише одну машину купив, і квартири не маю, мені аж соромно"

Колишній тренер Інни, Микола Богодистий, повідомив "Телеграфу", що звернувся до управління поліції Полтавської області з проханням розслідувати факти, викладені Інною Візір на її сторінці у фейсбуці.

Тренер Інни Візір Микола Богодистий

— Те, про що вона заявляє, це неправда. Вона мене звинувачує в чомусь, але такого не було. От я й хочу, щоб цей потік неправдивої інформації був зупинений.

— Ваше бачення цього конфлікту?

— Інна пішла неправильно зі спорту, з дискваліфікацією, й не може заспокоїтись, бо нові спортсмени, яких вона пресувала, виросли й займають перші місця на міжнародних змаганнях, її це дратує, мабуть. Дуже прикро за неї. Вона велика актриса.

— А викладені скриншоти, які підтверджують ваші прохання перераховувати кошти на банківську карточку, як ви прокоментуєте?

— Скрини будь-хто може зробити. Моя карточка відкрита, бо я допомагаю зокрема й молодим спортсменам, у яких немає нічого. Її можна витягнути й зробити скрин. А те, що я прошу перераховувати кошти, так це дійсно так, бо ми збираємо фонд. Гроші працюють на спортсменів. І, як показує досвід, у нашої команди кращий у світі результат, бо спортсмени багато їздять. За три місяці цього року були в Італії, у Єгипті, два рази у Туреччині. Лише коли офіційний захід, скажімо, чемпіонат Європи для глухих чи світу, тоді регіони включаються, міністерство. А так нам ніхто не дає грошей. І без фонду ніяк не обійтись. Ми беремо з нього кошти на поїздки, проживання, участь у змаганнях, на амуніцію. Амуніція зараз особливо подорожчала. На одного спортсмена потрібно два кімоно. А іноді й третє, якщо одне порветься, щоб замінити. А одне коштує 300 євро. А рукавички, а захист на ноги… А нагрудник... А паховий захист, а капа… Це дуже великі кошти. Це дуже дорогий спорт. Тож фонд працює на команду. І команда кожен цикл його формує сама. Який відсоток хочуть спортсмени, такий і буде. Тут усе відкрито й чесно.

Окрім того, це підтримка спортсменам-початківцям, які вже виступають за Україну, але в яких ще нічого немає. Якщо виграють на змаганнях, ми з ними спілкуємося і тоді вже вони самі кладуть гроші у фонд. А якщо, не дай бог, операція, то фонд теж допомагає.

Чого ж Візір зразу не говорила про "побори"? Хай би взяли мене як хабарника за руку. Я простий тренер, який і квартири не має. За ці двадцять з лишком років, що я працюю в команді, зміг купити лише одну машину. Мені аж соромно, а когось жаба давить. А спортсмени все собі покупували, у них все є.

— Хто веде облік добровільних внесків?

— Капітан команди. За ним стоїть помічник і ще дівчини з наглядової комісії. Тобто четверо людей дивляться за ним. Я як головний тренер до фонду маю опосередковане відношення. Можу відкрити сейф, вони подивились, перерахували гроші, і я закрив.

— Які у вас зараз відчуття?

— Я зробив для цієї спортсменки дуже багато. Все, чого вона досягла, це завдяки мені. Я вивів її на міжнародну арену. Я знаходив слова, щоб підтримати її, коли вона плакала, боялась, і вона йшла вперед, рухалась далі. Мені дуже болить у душі. Але вже що маємо, то маємо.

Президент Спортивної федерації глухих України Леонід Косицький також відхрещується від звинувачень на свою адресу.

— Ніякі гроші мені не приносили. У неї (Інни Візір. — Авт.) був конфлікт із тренером, і на виконкомі ми вирішили дати їй випробувальний термін шість місяців, щоб залагодити проблему. Але вона просто поїхала з України в Англію. Що далі сталося, я не знаю. Вона просила стипендію. Але щоб її отримати, треба або розпочати тренерську діяльність, або працювати на громадських засадах десь. Те, що вона пише, це неправда. Ми зараз збираємо всю інформацію по цій конфліктній ситуації і невдовзі оприлюднимо її, — сказав Косицький "Суспільному".

Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич переконує, що ніяких системних корупційних проблем у паралімпійському спорті немає, та каже, що завжди готовий до судів, якщо до цього дійде. "Цим питанням займатиметься відповідна комісія. Певно, цей бруд комусь потрібен", — повідомив він ЗМІ.

Слідчу комісію з цього питання планують створити і народні депутати.

"Телеграф" слідкує за розвитком подій та ситуації навколо скандалу.

Фото і скриншоти зі сторінки Інни Візір у фейсбуці

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Курс долара і євро рвонув вгору: скільки коштуватиме валюта вже 15 липня
GlavRed
2025-07-14T13:36:22Z
Уряд розподілив кошти на зарплати педагогам до кінця року
УкраинФорм
2025-07-14T13:36:06Z
Дефіцит кадрів: кого шукають роботодавці і кому готові платити
Gazeta UA
2025-07-14T13:33:39Z
Мобілізовані ФОП звільнені від податків та звітності: нові правила
24tv
2025-07-14T13:30:09Z
Оренда квартир в Україні подорожчала: де найдорожче і найдешевше знімати однушку
GlavRed
2025-07-14T13:27:51Z
В Україні значно подорожчали харчі: оприлюднена статистика за рік
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T13:27:44Z
Курс валют на 15 липня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-07-14T13:18:13Z
В Україні різко здорожчала чорниця: скільки коштують ягоди і яка причина
TSN
2025-07-14T13:18:02Z
Валюта подорожчала після вихідних - курс на 15 липня
Gazeta UA
2025-07-14T13:09:59Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Навіть сліду не залишиться: як знищити усі бур’яни лише за допомогою одного засобу
GlavRed
2025-07-14T13:27:07Z
Екстрена вакцинація знизила смертність від епідемій на 60% — дослідження
360ua.news
2025-07-14T13:03:28Z
Це дуже небезпечно: чому не варто спати зі смартфоном під подушкою
24tv
2025-07-14T12:54:47Z
Rheinmetall передала Україні черговий мобільний шпиталь Role 2
AutoCentre
2025-07-14T12:12:50Z
Прогноз магнітних бур на тиждень: коли потрібно бути особливо уважним до здоровʼя
24tv
2025-07-14T11:12:18Z
Французький хірург Пʼєр Корре консультує та проводитиме операції у львівському «Охматдиті»
УкраинФорм
2025-07-14T10:43:13Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Полтаві: літні люди можуть отримати низку безкоштовних послуг
Политека
2025-07-14T10:31:55Z
Одна порада батькам знизила випадки харчової алергії у дітей
Фокус
2025-07-14T10:16:10Z
Соратник Тимошенко пояснив, навіщо «Батьківщина» подала законопроєкт про нові правила виборів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T13:39:09Z
Майбутній прем'єр від Зеленського: політики критикують кадрову ініціативу через конституційні норми
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T13:33:24Z
Єврокомісія схвалила «роумінговий безвіз» для України
УкраинФорм
2025-07-14T13:31:36Z
Китай, миллионы и переговоры с США: что известно о возможной премьерке Юлии Свириденко
GlavRed
2025-07-14T13:30:52Z
Найстаріший президент світу знову балотуватиметься на вибори
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T13:30:41Z
У Фіцо нахамили прем'єру Чехії після прохання припинити блокаду санкцій проти РФ
Европейская правда
2025-07-14T13:30:17Z
Більшість поляків не вірить у нормальну співпрацю Туска з Навроцьким
УкраинФорм
2025-07-14T13:30:09Z
США розглядають постачання крилатих ракет JASSM для українських F-16, - джерела
Хвиля
2025-07-14T13:27:59Z
Масштабні ротації в Кабміні: нардеп розкрив, хто яке міністерство може очолити
24tv
2025-07-14T13:27:23Z
Наслідки негоди масштабні: у Харкові розповіли про шкоду, яку наробив буревій
24tv
2025-07-14T13:33:16Z
Розкрадання коштів на фортифікаціях Сумщини: підозрюють посадовців Львівської ОВА, – ЗМІ
Фокус
2025-07-14T13:27:50Z
GPS-трекери, які наводять "Шахеди": на машинах військових ЗСУ виявили "маячки", — Флеш
Фокус
2025-07-14T13:27:02Z
У Києві з 15 по 20 липня відбудуться продуктові ярмарки: перелік адрес
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T13:24:15Z
У разі загрози ліквідувати: на Донбасі четверо полонених окупантів втекли з-під конвою
Фокус
2025-07-14T13:24:12Z
Запеклі бої на Сумщині: ЗСУ беруть у кільце ворога
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T13:18:55Z
На Південно-Слобожанському напрямку відбулось три боєзіткнення, на Куп’янському росіяни атакували п’ять разів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-14T13:15:08Z
Як довго в Україні ще будуть дощі та грози: чи припиняться опади до кінця тижня
24tv
2025-07-14T13:09:39Z
На війні загинув військовий і журналіст Богдан Заяць
Детектор М
2025-07-14T12:54:47Z
Надю Дорофєєву поклали в лікарню вдруге за літо - що відбувається зі співачкою
GlavRed
2025-07-14T13:27:56Z
Митець вам не зобовʼязаний бути ідеальним
Детектор М
2025-07-14T13:25:55Z
Син Роднянського після розриву з відомою співачкою закрутив новий роман: хто його обраниця
TSN
2025-07-14T13:18:46Z
17-річна донька Євгена Кошового показала струнку фігуру і зачарувала вродою в атмосферному фотосеті
TSN
2025-07-14T13:18:07Z
Статки Бреда Пітта: скільки заробляє зірка фільму "Формула-1"
24tv
2025-07-14T13:06:33Z
Рецензія на мультфільм "Смурфики" 2025: Париж, Курт Рассел і нові виміри
Фокус
2025-07-14T12:57:05Z
Рада Європи оголосила конкурс постерів і короткометражних фільмів про цифрове громадянство
Детектор М
2025-07-14T12:49:00Z
У РФ в один день померли два відомі кінорежисери: обставини смерті
GlavRed
2025-07-14T12:27:21Z
Меморіальний центр «Бабин Яр» передасть бібліотекам 10 тисяч книжок про Голокост
УкраинФорм
2025-07-14T12:27:03Z
У Парижі відбувся парад з нагоди Дня взяття Бастилії
УкраинФорм
2025-07-14T13:36:19Z
Вогнеметна система на новій платформі: у РФ модернізували ТОС-1А "Солнцепек"
Фокус
2025-07-14T13:36:18Z
Відстрочка від мобілізації й знижка на проїзд: які пільги мають батьки дітей з інвалідністю
24tv
2025-07-14T13:30:26Z
Італія озброїла бійців ЗСУ штурмовими гвинтівками Beretta SC70/90
Фокус
2025-07-14T13:27:31Z
Для українців змінять правила використання мобільного зв'язку: у Єврокомісії ухвалили рішення
InternetUA
2025-07-14T13:25:16Z
У Німеччині змінюють правила виплат соцдопомоги: що чекає на українців
GlavRed
2025-07-14T13:18:27Z
«Казала, що від неї маю йти в одних шкарпетках». Вірастюк розповів про розлучення з дружиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T13:12:48Z
"Бабуся на годину": сервіс в Японії пропонує "оренду" літніх жінок для допомоги молоді
24tv
2025-07-14T13:12:31Z
Жила у підвалі півтора місяця: де зараз і як змінилась зірка "Крашанки" Олеся Жураківська
24tv
2025-07-14T13:12:02Z
Вороги троянд: які рослини не можна садити поруч
24tv
2025-07-14T13:39:45Z
Як хитрі німці готують яйця: один спосіб вразить дивовижним результатом
GlavRed
2025-07-14T13:36:27Z
"Ми не пара": Євгенія Емеральд прокоментувала примирення з ексчоловіком
24tv
2025-07-14T13:33:46Z
5 бюджетних парфумів, які зводять з розуму чоловіків: вишукані аромати
24tv
2025-07-14T13:30:05Z
Доля змінює маршрут: які ТОП-4 знаки відкриють нову сторінку життя вже влітку
GlavRed
2025-07-14T13:27:49Z
Чим швидко відмити золоті прикраси: простий, але дуже ефективний спосіб
GlavRed
2025-07-14T13:27:43Z
Чи можна зберігати свіжі яблука в морозильній камері, щоб вони не потемніли і залишалися смачними
TSN
2025-07-14T13:18:57Z
Яку малину в жодному разі не можна купувати
TSN
2025-07-14T13:18:52Z
Ніколи не поливайте сад та город у цей час доби, попереджають садівникии — це марна трата часу, ще й рослинам нашкодите
TSN
2025-07-14T13:18:28Z
У Нідерландах зафіксували найбільшу за десятиліття кількість потопельників
Европейская правда
2025-07-14T13:34:28Z
Рівнянин вбив знайомого та викинув тіло в сміттєвий бак
Украина Криминальная
2025-07-14T13:33:26Z
Працівник суду пропонував колегам за $5900 допомогти оновити військово-облікові дані в ТЦК Київщини
Украина Криминальная
2025-07-14T13:27:24Z
Протягом тижня рятувальники ДСНС ліквідували на Харківщині понад 180 пожеж в екосистемах
Мій Харків
2025-07-14T13:25:24Z
Жінка хотіла купити авто онлайн і втратила 360 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-14T13:25:14Z
Обстріл Херсона: у центрі міста пошкоджена адмінбудівля, виникла пожежа
УкраинФорм
2025-07-14T13:24:42Z
Внаслідок падіння літака у британському аеропорту загинули чотири людини
Европейская правда
2025-07-14T13:19:32Z
Четверо чоловіків влаштували "заплив" на Закарпатті і попалися прикордонникам
TSN
2025-07-14T13:18:54Z
У Сумах росіяни повторно вдарили по медиках та рятувальниках, які працювали на місці обстрілу
TSN
2025-07-14T13:18:41Z
Луїс Енріке: Переможений – той, хто не піднімається після поразок
Football.ua
2025-07-14T13:31:58Z
Українські арбітри працюватимуть на матчі кваліфікації Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-14T13:19:05Z
Усик надіслав романтичний меседж Дюбуа, провівши бій із тінню: вірусне відео
24tv
2025-07-14T13:12:35Z
Макейті наблизився до переїзду в Бундеслігу
Football.ua
2025-07-14T13:01:38Z
Барселона цікавиться вінгером Фламенгу Роберто
Football.ua
2025-07-14T12:51:23Z
Майбутнє Русина під питанням: Сандерленд формує склад на АПЛ
Football.ua
2025-07-14T12:43:48Z
У Німеччині на футбольному турнірі зібрали для ЗСУ 430 тис. грн
УкраинФорм
2025-07-14T12:39:11Z
Ван Леувен: Зміна позицій дає мені змогу краще оцінити гравців
Football.ua
2025-07-14T12:31:22Z
Скандал із олімпійською формою України: у НОК відповіли на претензії журналіста
Telegraf
2025-07-14T12:12:43Z
Як уберегти смартфон від перегріву влітку: прості поради для спекотної погоди
VGorode
2025-07-14T13:24:43Z
Міські дерева рятуються від посухи несподіваним чином: що виявили вчені
ZN UA
2025-07-14T13:15:12Z
Нестандартно, але дуже ефективно: як за допомогою зубної пасти рівно повісити картину
24tv
2025-07-14T13:12:53Z
Цей чохол для телефону імітує людську шкіру реагуючи на сонячні промені
24tv
2025-07-14T13:06:21Z
Чому не варто заряджати смартфон до 100%
InternetUA
2025-07-14T13:01:39Z
Дружина колишнього гравця збірної України шокувала мережу відвертою зйомкою: вогняне відео
24tv
2025-07-14T12:51:08Z
Галькові "пляжі" біля зірок: астрономи підтвердили теорію створення планет
Фокус
2025-07-14T12:45:15Z
Apple знижує залежність від Китаю, розширюючи збірку iPhone в Індії
InternetUA
2025-07-14T12:45:03Z
Ландшафт Антарктиди виявився не таким, як усі думали: приховані структури утримують лід від краху
Фокус
2025-07-14T12:42:47Z
Спортивний електромобіль Volkswagen ID.3 GTX отримав спецверсію родом з 90-х
AutoGeek
2025-07-14T13:30:54Z
Офіційний автомобіль президента Франції — це сімейний кросовер із мармуровою панеллю приладів
Топ Жир
2025-07-14T13:18:51Z
"Флеш" закликав військових ретельно перевіряти свої машини: що саме шукати
TSN
2025-07-14T13:18:31Z
50 відтінків сірого: сталі відомі найпопулярніші серед українців кольори нових авто
AutoCentre
2025-07-14T13:07:31Z
Cadillac втрачатиме $7,500 на кожному електромобілі, але не збирається здаватися
Топ Жир
2025-07-14T12:48:07Z
Перетворили на гібрид: новий кросовер Mazda CX-5 показали офіційно
AutoGeek
2025-07-14T12:42:18Z
Tesla впровадила чат-бота, який назвав Гітлера правильним варіантом
Топ Жир
2025-07-14T11:48:27Z
Перший електромобіль Bentley: ретрофутуризм у концепті EXP 15
ITC
2025-07-14T11:25:08Z
Цей американський вантажівка принизила всі суперкари на фестивалі в Гудвуді
Топ Жир
2025-07-14T10:49:59Z