MY.UAНовини
"Неспортивна поведінка". Паралімпійські збірні України сколихнув корупційний скандал
"Неспортивна поведінка". Паралімпійські збірні України сколихнув корупційний скандал

"Неспортивна поведінка". Паралімпійські збірні України сколихнув корупційний скандал

Каратистка Інна Візір виступила з гучною заявою про систему поборів зі спортсменів

Кілька титулованих українських паралімпійців й дефлімпійка виступили з публічними заявами про корупцію у спортивному середовищі, звинувачуючи тренерів і чиновників "Інваспорту" у поборах. Усі вони стверджують, що їх роками змушують віддавати 10 відсотків із сум своїх призових начебто на загальні потреби команд і благодійність.

Обвинувачувані заявляють, що це наклеп. Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич ініціював створення комісії для перевірки оприлюднених фактів.

"Тих, хто відмовляється платити "добровільні внески", система дуже швидко позбувається"

Триразова дефлімпійська чемпіонка з карате, володарка двох золотих, срібної та двох бронзових медалей Дефлімпійських ігор (2017), чотириразова чемпіонка світу і триразова чемпіонка Європи полтавка Інна Візір (Мажара) вступила у боротьбу проти корупції в спорті, заявивши про те, що тренер дефлімпійської збірної України з карате вимагав частину грошових винагород, які виплачуються спортсменам за перемоги в змаганнях. Про це вона розповіла на своїй сторінці у фейсбуці, підтвердивши слова відповідними скринами листування.

Її колишній тренер — заслужений тренер України Микола Богодистий все заперечує і стверджує, що кошти спортсмени віддавали добровільно, це їхній внесок у розвиток збірної. З цих внесків фінансуються поїздки, проживання та участь у різних змаганнях.

— Уже є результат цьому розголосу корупції, — каже 30-річна Інна Візір, яка нині перебуває поза межами України. — З недобрих новин: Богодистий написав заяву в поліцію за наклеп. Тобто наклеп — це коли говориш правду? Але мені боятися нічого, я заявляла про це не одноразово. Все сказане мною — правда, і, щоб довести її, я згідна пройти тестування на детекторі брехні. У мене є докази вимагання грошей. А ті, хто грабують спортсменів з інвалідністю, мають бути покарані по закону.

Один зі скринів, які виклала Інна Візир

Раніше з подібними заявами виступили чемпіони та призери Паралімпіад — дзюдоїстка Ірина Гусєва, веслувальник Сергій Ємельянов, дзюдоїст Юрій МарченкоЦе змова?

— Яка змова? Кожен, хто не боїться наслідків, висловлюється про наболіле. Ситуація що у дефлімпійському, що у паралімпійському напрямках однакова. Сьогодні ми боремося за свої права. На жаль, на багатьох зі спортсменів здійснюється моральний тиск: їм диктують, що говорити на публіку. А саме, що гроші, які з них вимагали тренери та чиновники з "Інваспорту", це добровільні внески.

Про які суми, до речі, йдеться?

Вже багато років в Україні працює така система поборів: кожен паралімпієць чи дефлімпієць (спортсмен з вадами слуху) має віддати в регіональний центр Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" 10 відсотків преміальних, отриманих за участь в Паралімпійських (Дефлімпійських) іграх, в чемпіонаті світу та Європи. Якщо хтось не погоджується на це, то, вважай, він підписав собі вирок. Є багато важелів впливу на непокірних: зменшення чи позбавлення зарплатні, стипендії, нерідко доходить до звільнення. Знаю, кілька спортсменів пробували боротися із цією системою, але система їх швидко позбулася. І це не залежало від їхніх попередніх успіхів, від їхніх перспектив. Так само сталося зі мною.

Таке враження, що спортивні чиновники дбають не про розвиток спорту, а про власне збагачення, безсоромно заробляючи на атлетах з інвалідністю, які щодня на тренуваннях, на кожних виступах демонструють незламність духу, здобуваючи спортивні перемоги для нашої держави. Але Міністерство молоді та спорту України на чолі з Вадимом Гутцайтом роками закриває очі на корупцію в "Інваспорті" та інших спортивних федераціях і комітетах України.

"Останнім часом нас навіть штрафували за зайву вагу: по 250 гривень зранку і ввечері"

Інно, розкажи свою історію.

— У чотирнадцятирічному віці я потрапила в групу до тренера Миколи Івановича Богодистого. Через рік вперше взяла участь у чемпіонаті світу, що проходив у Франції, на якому виграла дві золоті медалі. Після цього мені запропонували підписати контракт з полтавським регіональним центром "Інваспорт". Микола Іванович справді був фанатом своєї справи, і я була впевнена, що досягну з ним спортивних висот. Вважаючи, що результат будь-якого спортсмена — це наполовину заслуга тренера, чесно ділила свою стипендію — 10 тисяч гривень — навпіл з ним.

Я зростала як каратистка, показувала хороші результати на міжнародних змаганнях, і на Дефлімпіаді у 2013 році виграла золото і бронзу, за що отримала від держави преміальні — 1 мільйон 200 тисяч гривень. Після цього Микола Іванович прямим текстом сказав, що я маю віддати 10 відсотків у Спортивну федерацію глухих України (СФГУ). Мовляв, кошти підуть на благодійність. Але куди вони пішли насправді, лишається тільки здогадуватися. Тоді, до речі, я особисто віддала гроші президенту СФГУ Леоніду Касицькому, який і дотепер очолює цю організацію, в його робочому кабінеті.

Піком моєї спортивної кар’єри стали Дефлімпійські ігри у Туреччині в 2017 році, на яких я завоювала п’ять медалей: дві золоті, одну срібну і дві бронзові. За ці перемоги отримала 4,5 мільйона гривень. За неписаним правилом, 10 відсотків з них одразу ж пішли у СФГУ.

На Дефлімпійських іграх у Туреччині 2017 року Інна Візір завоювала п’ять медалей

Я, як і всі спортсмени нашої команди, отримувала преміальні за перемоги в чемпіонатах світу і Європи від міністерства й Полтавської міськради. Ці гроші також обкладались "даниною". Ми віддавали з них по 10 відсотків Богодистому, а він казав, що відвозить їх до Києва. При цьому на всеукраїнські змагання ми їздили власним коштом, і СФГУ нам ніяк не допомагала в цьому. Ми тільки й чули, що маємо вкладати в себе власні кошти.

Також у збірній існував (напевно, існує й зараз) такий собі фонд, в який спортсмени мали відраховувати свої гроші, які начебто йшли на наш розвиток та розвиток юних спортсменів. Насправді цей "фонд" — це банківська картка тренера Миколи Богодистого, на яку спортсмени мали обов’язково відправляти гроші з кожних преміальних. Сам тренер розписував, хто й скільки мав туди перераховувати. Ми іноді протестували, але все ж віддавали. Мова йшла про десятки тисяч гривень.

За приблизними підрахунками, я "подарувала" СФГУ 630 тисяч гривень.

Такі докази оприлюднила Інна Візир

А якби не погодилася на такі умови?

— Звісно, я висловлювала невдоволення, однак тренер і куратор карате у СФГУ Олександр Земечев мене стримували: "Просто віддай, інакше у тебе не буде ані фінансування, ані стипендії". Он Максим Беленок з нашої збірної не погодився віддати "десятину" від преміальних за медаль чемпіонату світу у 2021 році, які йому виплатило місто, і був звільнений. До речі, він готується незабаром оприлюднити свою історію.

Зрештою, тебе дискваліфікували. Чому так сталося?

— Останнім часом Микола Іванович перестав чути спортсменів. До того ж міг дозволити собі зайву дозу алкоголю. От уявіть, каратистка (конкретно — я) виходить у фіналі на татамі, їй потрібна підтримка тренера, але того немає, бо суддя попросив його покинути зал через його неадекватну поведінку. Так було практично на кожних змаганнях. У нас з ним почалися сварки. Як капітан збірної та перекладач жестової мови я багато разів організовувала розмови членів команди зі своїм наставником, щоб він прислухався до наших прохань, побажань, але це не допомагало. Навпаки, почався пресинг: незначна помилка — і штраф. Останнім часом нас навіть штрафували за зайву вагу: по 250 гривень зранку і ввечері.

Інна Візір

Морально витримувати всілякі приниження було важко.

"Тренер залякав команду, тому мене ніхто не може відкрито підтримати"

— Останньою краплею стала ситуація на зборах два з лишком роки тому, — продовжує Інна Візір. — Я працювала у спарингу з каратистом і отримала від нього сильний удар ногою в голову. Я впала, а вставши, розплакалась. При цьому тренер до мене навіть не підійшов. Я попросила чоловіка своєї сестри, який теж був членом збірної (нині він її капітан), відвезти мене на огляд до лікарні. Дослідження на МРТ показало, що у мене струс головного мозку і забій шийного хребця. Та замість співчуття Богодистий наступного дня при всіх спортсменах почав сварити мене за те, що я поїхала до лікарні без його дозволу. А також змусив написати пояснювальну записку, начебто травму я отримала, упавши на тротуарі.

Я мала мовчати й слухати його. Але мене так здушили сльози, що я розплакалась і вийшла з залу. За мною вибігла лише моя сестра, з якою ми разом тренувалися.

Інна Візір з сестрою

Після цього випадку я написала доповідну у федерацію глухих. Звідти приїхав представник, який мав би справедливо розібратися у ситуації. Але, якщо люди спільно ділять гроші, які в нас відбирали, на яку справедливість можна сподіватись?

Перед цим уся команда стояла за мною, всі говорили, що правда буде на нашому боці, що нас почують. Та напередодні приїзду представника з Києва тренер провів "виховну" бесіду з усіма спортсменами і кожного поставив перед вибором: або підтримати Візір, або залишитись у команді. При цьому неоднозначно натякав, що саме він ухвалить рішення про те, хто поїде на Олімпіаду. Дізнавшись про це, я відразу сказала, що спортсмени не повинні через мене страждати. Бо якщо мене виженуть з колективу, то я зможу вижити без спорту і знайти собі роботу, адже я частково чую. Глухим спортсменам це буде дуже важко. Вони зі мною погодились. Тренер же, недовго думаючи, одразу знайшов аж вісім підстав для того, щоб мене звільнити, і попросив "Інваспорт" дискваліфікувати мене на два роки за неспортивну поведінку капітана збірної. Коли ж я захотіла податися на довічну стипендію, у мене взяли документи, але, як потім стало відомо, їм не дали "руху". Бо так побажав мій колишній тренер…

Він досі не може заспокоїтись. Щоразу при сварці в команді згадує мене образливими словами…

— Чому ти лише зараз, через два роки після дискваліфікації, наважилася говорити про це публічно?

— До минулого року моя сестра лишалася в команді. Я не хотіла їй нашкодити. Не хотіла, щоб через мене страждала команда (тренер під загрозою заборонив спортсменам спілкуватися зі мною). Але, прочитавши пост паралімпійської дзюдоїстки Ірини Гусєвої про те, чому настав кінець її спортивної кар’єри, зрозуміла, що не маю права більше мовчати. Я хочу справедливості. Хочу, щоб кожен тренер ставився до спортсменів з повагою, а не погрожував їм. Щоб влада, врешті-решт, звернула увагу на корупцію, яка процвітає в спортивному середовищі й нищить український спорт. Я змушена була покинути країну, де могла б іще продовжувати кар’єру і прославляти її. На жаль, не я одна. Сьогодні багато перспективних українських спортсменів виступають у міжнародних змаганнях під чужими прапорами, бо на батьківщині вони потрібні лише тоді, коли мовчать і платять по десять відсотків зі своїх преміальних чиновникам від спорту.

"У спортсменів є все, а я лише одну машину купив, і квартири не маю, мені аж соромно"

Колишній тренер Інни, Микола Богодистий, повідомив "Телеграфу", що звернувся до управління поліції Полтавської області з проханням розслідувати факти, викладені Інною Візір на її сторінці у фейсбуці.

Тренер Інни Візір Микола Богодистий

— Те, про що вона заявляє, це неправда. Вона мене звинувачує в чомусь, але такого не було. От я й хочу, щоб цей потік неправдивої інформації був зупинений.

— Ваше бачення цього конфлікту?

— Інна пішла неправильно зі спорту, з дискваліфікацією, й не може заспокоїтись, бо нові спортсмени, яких вона пресувала, виросли й займають перші місця на міжнародних змаганнях, її це дратує, мабуть. Дуже прикро за неї. Вона велика актриса.

— А викладені скриншоти, які підтверджують ваші прохання перераховувати кошти на банківську карточку, як ви прокоментуєте?

— Скрини будь-хто може зробити. Моя карточка відкрита, бо я допомагаю зокрема й молодим спортсменам, у яких немає нічого. Її можна витягнути й зробити скрин. А те, що я прошу перераховувати кошти, так це дійсно так, бо ми збираємо фонд. Гроші працюють на спортсменів. І, як показує досвід, у нашої команди кращий у світі результат, бо спортсмени багато їздять. За три місяці цього року були в Італії, у Єгипті, два рази у Туреччині. Лише коли офіційний захід, скажімо, чемпіонат Європи для глухих чи світу, тоді регіони включаються, міністерство. А так нам ніхто не дає грошей. І без фонду ніяк не обійтись. Ми беремо з нього кошти на поїздки, проживання, участь у змаганнях, на амуніцію. Амуніція зараз особливо подорожчала. На одного спортсмена потрібно два кімоно. А іноді й третє, якщо одне порветься, щоб замінити. А одне коштує 300 євро. А рукавички, а захист на ноги… А нагрудник... А паховий захист, а капа… Це дуже великі кошти. Це дуже дорогий спорт. Тож фонд працює на команду. І команда кожен цикл його формує сама. Який відсоток хочуть спортсмени, такий і буде. Тут усе відкрито й чесно.

Окрім того, це підтримка спортсменам-початківцям, які вже виступають за Україну, але в яких ще нічого немає. Якщо виграють на змаганнях, ми з ними спілкуємося і тоді вже вони самі кладуть гроші у фонд. А якщо, не дай бог, операція, то фонд теж допомагає.

Чого ж Візір зразу не говорила про "побори"? Хай би взяли мене як хабарника за руку. Я простий тренер, який і квартири не має. За ці двадцять з лишком років, що я працюю в команді, зміг купити лише одну машину. Мені аж соромно, а когось жаба давить. А спортсмени все собі покупували, у них все є.

— Хто веде облік добровільних внесків?

— Капітан команди. За ним стоїть помічник і ще дівчини з наглядової комісії. Тобто четверо людей дивляться за ним. Я як головний тренер до фонду маю опосередковане відношення. Можу відкрити сейф, вони подивились, перерахували гроші, і я закрив.

— Які у вас зараз відчуття?

— Я зробив для цієї спортсменки дуже багато. Все, чого вона досягла, це завдяки мені. Я вивів її на міжнародну арену. Я знаходив слова, щоб підтримати її, коли вона плакала, боялась, і вона йшла вперед, рухалась далі. Мені дуже болить у душі. Але вже що маємо, то маємо.

Президент Спортивної федерації глухих України Леонід Косицький також відхрещується від звинувачень на свою адресу.

— Ніякі гроші мені не приносили. У неї (Інни Візір. — Авт.) був конфлікт із тренером, і на виконкомі ми вирішили дати їй випробувальний термін шість місяців, щоб залагодити проблему. Але вона просто поїхала з України в Англію. Що далі сталося, я не знаю. Вона просила стипендію. Але щоб її отримати, треба або розпочати тренерську діяльність, або працювати на громадських засадах десь. Те, що вона пише, це неправда. Ми зараз збираємо всю інформацію по цій конфліктній ситуації і невдовзі оприлюднимо її, — сказав Косицький "Суспільному".

Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич переконує, що ніяких системних корупційних проблем у паралімпійському спорті немає, та каже, що завжди готовий до судів, якщо до цього дійде. "Цим питанням займатиметься відповідна комісія. Певно, цей бруд комусь потрібен", — повідомив він ЗМІ.

Слідчу комісію з цього питання планують створити і народні депутати.

"Телеграф" слідкує за розвитком подій та ситуації навколо скандалу.

Фото і скриншоти зі сторінки Інни Візір у фейсбуці

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Підводне життя літератури
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T21:36:21Z
67-річний Богдан Бенюк залишить театр заради ЗСУ: "Вже трошки починає давити"
GlavRed
2024-11-17T21:27:21Z
Вже зовсім мужчина: який вигляд має син Тіни Кароль напередодні свого 16-річчя
GlavRed
2024-11-17T21:27:05Z
2 цікаві серіали про навчання і студентів, які можна подивитися на Netflix
24tv
2024-11-17T20:15:19Z
Монатік та оперна діва виконали хіти Миколи Мозгового. Як це було: фото та відео з Палацу «Україна»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T20:09:47Z
"Я маю вам все розказати": Цибульська в синцях розповіла про нещастя
GlavRed
2024-11-17T18:27:02Z
Які речі мають обов’язково бути в гардеробі кожної жінки взимку 2024/2025
TSN
2024-11-17T18:18:46Z
Народна артистка України дала концерт у Японії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T17:30:41Z
Девід Лінч про свою залежність і її наслідки
360ua.news
2024-11-17T17:09:53Z
Генерал армії сказав, що може бути під прицілом ракет ATACMS у Росії
24tv
2024-11-17T21:48:36Z
"Не бачу сенсу": Макрон пояснив, чому не зателефонує Путіну після дзвінка Шольца
Фокус
2024-11-17T21:48:15Z
Ілон Маск висловився про дозвіл на удари ракетами ATACMS по Росії
TSN
2024-11-17T21:48:05Z
Прем'єр Британії Кір Стармер відповів, чи планує поговорити з Путіним
24tv
2024-11-17T21:42:14Z
Туреччина не дала можливість президентському борту Ізраїлю потрапити до Азербайджану, закривши небо
ZN UA
2024-11-17T21:39:35Z
Прем'єр Британії відмовився говорити з Путіним після того, як з ним поговорив Шольц
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T21:33:57Z
Трамп може назначити спецпредставника по справам в Україні росіянина – NYT
iPress
2024-11-17T21:30:29Z
Дозвіл Байдена на удари по РФ американською зброєю: які ракети можуть використати ЗСУ найперше
TSN
2024-11-17T21:30:08Z
“Стріляли по своїм”: прикордонник, який охороняв “Чонгар” 24 лютого, розповів несподівані свідчення
TSN
2024-11-17T21:27:12Z
Нова мета армії рф під Курахове: експерт розповів, куди прориваються окупанти
Политека
2024-11-17T21:27:18Z
Два кільця оточення ЗСУ: на Курахівському напрямку нависла загроза - Попович
GlavRed
2024-11-17T20:27:25Z
Екстрені відключення на Одещині: що відомо про відновлення світла
24tv
2024-11-17T20:21:26Z
Карпатське море: на вершині гори Піп Іван помітили рідкісне атмосферне явище
TSN
2024-11-17T20:18:30Z
Це максимум, що їм вдається: військовий розповів про дії ворога на Запоріжжі
24tv
2024-11-17T19:57:29Z
Війська РФ вдарили балістикою по житловому будинку в Сумах
УкраинФорм
2024-11-17T19:51:28Z
Росіяни вдарили балістичною ракетою по багатоповерхівці в Сумах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T19:27:02Z
Після ранкової атаки РФ в Одесі – блекаут
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T19:12:58Z
В Одесі школи та садочки йдуть на два дні вихідних
24tv
2024-11-17T19:12:20Z
За канонами фільмів жахів: учена ввела в себе небезпечні віруси, борючись зі смертельною хворобою
Фокус
2024-11-17T19:21:50Z
Як зміна освітлення впливає на здоров’я
360ua.news
2024-11-17T19:00:36Z
Революційний метод лікування бактеріальних інфекцій
360ua.news
2024-11-17T18:33:29Z
Як літнім людям захистити кишківник і шлунок від захворювань: 3 кроки до міцного здоров’я
TSN
2024-11-17T16:15:44Z
Як уникнути хронічного болю в спині і залишатися активним
360ua.news
2024-11-17T16:12:27Z
Як очистити сковороду від нагару: прості способи без зайвих витрат
Политека
2024-11-17T14:30:40Z
Хвороба розвивається безсимптомно: скільки киян мають діабет
24tv
2024-11-17T13:48:44Z
Як правильно готувати свинину: прості правила, які повинен знати кожен
24tv
2024-11-17T13:27:52Z
Чи накривати кришкою страви під час приготування
24tv
2024-11-17T12:18:09Z
В Україні з 18 листопада повертаються планові відключення світла
Комсомольская правда
2024-11-17T21:15:09Z
Чи повинні пенсіонери платити податок на земельний пай
24tv
2024-11-17T20:00:33Z
Рекордне зростання цін на газ у Європі: експерти назвали головну причину
Политека
2024-11-17T19:42:04Z
Україна реформує аграрний сектор
360ua.news
2024-11-17T19:33:13Z
Рекордні ціни: українцям пояснили, чому так різко здорожчали яблука
Политека
2024-11-17T19:00:19Z
Є 3 сценарії на зиму, – ексміністр енергетики дав поради українцям
24tv
2024-11-17T18:36:17Z
Австралія запускає найбільший проєкт відновлювальної енергетики
InternetUA
2024-11-17T18:27:59Z
Росія хоче використати зиму, – ексміністр енергетики припустив задум ворога
24tv
2024-11-17T18:15:07Z
Витоки метану в 10 разів перевищують попередні оцінки
360ua.news
2024-11-17T17:39:23Z
Далекобійні удари по Росії: Зеленський прокоментував інформацію про дозвіл від США
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T21:51:09Z
12-річна дівчинка опинилася в комі через електронну сигарету: на сніданок та на вечерю
Знай
2024-11-17T21:30:04Z
Виробляє ЗРК "тор", а також РЛС: невідомі дрони атакували завод в іжевську - ЦПД
InternetUA
2024-11-17T21:27:20Z
До Українського легіону вже подали заявки понад 700 добровольців - Міноборони
УкраинФорм
2024-11-17T21:18:17Z
Кабмін запровадив додаткові виплати військовим: скільки й за що доплачуватимуть
Знай
2024-11-17T21:12:52Z
Учасникам бойових дій надали право на низку пільг: опубліковано перелік
Политека
2024-11-17T21:01:49Z
Дадуть навіть безробітнім: експерт назвав важливі умови для отримання субсидії
Политека
2024-11-17T20:27:36Z
Компанія AeroVironment повідомила про оновлення для дронів Puma, які також є в ЗСУ
InternetUA
2024-11-17T20:22:02Z
Куди може долетіти ATACMS: карта з радіусом дії далекобійних ракет
24tv
2024-11-17T20:06:47Z
Як не зіпсувати халат при пранні
Знай
2024-11-17T21:51:57Z
Бо життя тільки починається: 5 звичок проти кризи середнього віку
24tv
2024-11-17T20:48:27Z
Ідеальний догляд за кактусом взимку: зробіть це, аби він не гнив
24tv
2024-11-17T20:42:08Z
Перший в історії: у Нью-Йорку збудують вигнутий хмарочос, який стане найдовшим у світі
InternetUA
2024-11-17T19:28:28Z
Оригінальна подача, бездоганний смак: рецепт салату з буряка та фети
24tv
2024-11-17T19:21:24Z
Копійчані методи для очищення кухні: забудьте про хімічні засоби
24tv
2024-11-17T18:57:00Z
Овочі будуть зварені за 10 хвилин: простий спосіб, про який знають одиниці
24tv
2024-11-17T17:15:36Z
Перевірте, чи правильні режими встановлюєте: що означають символи на духовці
24tv
2024-11-17T16:30:01Z
Яка приправа може зіпсувати бульйон: шеф-кухар розповів деталі
24tv
2024-11-17T16:24:08Z
Впорались без Мбаппе: Франція ефектно прибила Італію у матчі Ліги націй
24tv
2024-11-17T21:57:18Z
Король стандартів Дінь виборов для Франції першу сходинку групи A2 в дуелі проти Італії
Football.ua
2024-11-17T21:48:52Z
Франція помстилася Італії та вирвала перше місце у групі Ліги націй
TSN
2024-11-17T21:48:50Z
Ліга націй УЄФА: Італія програла Франції, Англія розгромила Ірландію
УкраинФорм
2024-11-17T21:48:28Z
Українські арбітри працюватимуть на матчі Юнацької ліги УЄФА
Football.ua
2024-11-17T21:12:14Z
Ерлінг Голанд познущався з команди росіянина та вивів Норвегію в еліту Ліги націй: відео голів
24tv
2024-11-17T21:12:12Z
Кейн забив 23 останні пенальті за клуби і збірну
Football.ua
2024-11-17T20:42:27Z
Перший італієць в історії: Яннік Зіннер виніс усіх суперників та виграв Підсумковий турнір ATP
24tv
2024-11-17T20:27:27Z
Де Йонг: Я все ще відчуваю біль під час гри
Football.ua
2024-11-17T20:03:33Z
Удар РФ по Сумах: ДСНС показала жахливі наслідки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T21:54:35Z
Удар РФ по багатоповерхівці у Сумах: кількість загиблих знову зросла
TSN
2024-11-17T21:51:31Z
Бурштин без опалення, у Бовшеві пошкоджені будинки: наслідки атаки Росії на Прикарпатті
24tv
2024-11-17T21:51:26Z
Не лише постраждалі, а й загиблі: Зеленський розповів про наслідки удару по Сумах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T21:36:21Z
Удар балістикою по Сумах: відомо вже про 2 загиблих дітей
TSN
2024-11-17T21:06:42Z
Росія вдарила по будинку у Сумах: відомо про постраждалих та жертв
24tv
2024-11-17T20:36:58Z
Удар балістикою по Сумах: серед загиблих є діти, із дев'ятиповерхівки евакуюють людей
ZN UA
2024-11-17T20:33:40Z
Псевдобанкір видурив у чоловіка 100 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-17T20:00:59Z
"Почала падати стеля, діти дуже злякалися": як жителі Миколаєва пережили російську атаку
24tv
2024-11-17T19:30:39Z
Науковці створили унікальну технологію лазерного інтернету, яка у 16 разів швидша за аналоги
InternetUA
2024-11-17T21:21:48Z
Прослуховування телефонних розмов: у "Київстар" розповіли важливу інформацію
Политека
2024-11-17T20:42:15Z
Батареї, котрі працюватимуть на відходах: у Фінляндії представили нову технологію
24tv
2024-11-17T20:06:45Z
"Знайдіть мого кота": користувач Reddit спантеличив мережу фотографією-головоломкою
24tv
2024-11-17T19:51:26Z
Космічна компанія українця вже коштує 2 мільярди доларів: що вона виготовляє
24tv
2024-11-17T19:15:05Z
Недорога технологія повертає 100% ємності акумуляторів: що придумали вчені
InternetUA
2024-11-17T18:21:04Z
"Розумні" роботи можуть зробити "зелену" енергію дешевшою: як їх хочуть використовувати
Фокус
2024-11-17T18:00:48Z
Дизайн і ключові характеристики Nubia Z70 Ultra оприлюднені перед презентацією
Portaltele
2024-11-17T18:00:31Z
Звільняємо пам’ять на телефоні за допомогою Telegram: як це зробити у кілька кліків
InternetUA
2024-11-17T17:21:38Z
Nissan N7 — стильний седан із штучним інтелектом і напівавтономним рухом
360ua.news
2024-11-17T20:15:49Z
В Україні виготовили партію напівпричепів-контейнеровозів з надміцної сталі
AutoCentre
2024-11-17T19:34:37Z
На автомобілях Volkswagen встановили два рекорди Гіннеса
AutoCentre
2024-11-17T13:39:06Z
Нова батарея з "відходів" зберігатиме до 100 МВт*год енергії: деталі
Фокус
2024-11-17T12:30:10Z
Оновлений Lexus ES
360ua.news
2024-11-17T11:33:57Z
Lexus представив бізнес-седан за $40 000
AutoCentre
2024-11-17T08:04:21Z
Після таємничої аварії Tesla Cybertruck перетворили на меморіал: люди несуть хрести із квітами
Знай
2024-11-17T07:51:21Z
Jeep Wrangler Rubicon: може посперечатися, але чи треба?
AutoCentre
2024-11-17T07:10:43Z
Водіям розповіли про одну важливу "приховану" кнопку в авто: що вона робить
GlavRed
2024-11-17T04:27:02Z