MY.UAНовини
Привабливі депозити та нижча інфляція: інтерв'ю з заступником голови НБУ про майбутнє економіки
Привабливі депозити та нижча інфляція: інтерв'ю з заступником голови НБУ про майбутнє економіки

Привабливі депозити та нижча інфляція: інтерв'ю з заступником голови НБУ про майбутнє економіки

Також в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій розповів про ряд заходів які вживає регулятор для привабливості гривневих депозитів та чи планує Нацбанк знижувати облікову ставку з огляду на позитивні тенденції І кварталу.

Ситуація з інфляціяєю

Однією з причин фіксації курсу було стримування інфляції. На початку цього року НБУ покращив прогноз щодо інфляції з 21% до 18,7%, які фактори можуть сприяти ще більшому її зниженню у річному вимірі і яка загалом наразі ситуація щодо інфляції?

У січні ми дійсно покращили свій прогноз щодо інфляції, у тому числі завдяки позитивному впливу деокупації територій, зокрема частини Херсонщини, яка дозволила розблокувати постачання товарів до регіону з інших областей України. У результаті в Херсонській області протягом грудня – лютого фіксувалася дефляція в місячному вимірі.

На мою думку, покращення інфляційних прогнозів у січні було не останнім у цьому році. Якщо говорити про цифри, то споживча інфляція у січні знизилася до 26%, в лютому – 24,9% і в березні – 21,3%. Вона почала сповільнюватися раніше та швидше, ніж прогнозувалося.

Чим зумовлена така тенденція? Перш за все, це достатня пропозиція продовольства та пального. Краща ситуація в енергетичній сфері. Покращення ситуації на готівковому валютному ринку та інфляційних очікувань. Безумовно, важливою передумовою є припинення емісійного фінансування дефіциту бюджету з початку цього року. Вплинули також слабкий споживчий попит і дія мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Ми очікуємо, що інфляція продовжить знижуватись до кінця року. Цьому сприятиме стабілізація ситуації в енергосистемі, сприятлива ситуація на валютному ринку і зниження світового інфляційного тиску.

У квітні ми, ймовірно, покращимо свій прогноз щодо інфляційного розвитку. Детально з ним можна буде познайомитися під час пресбрифінгу з монетарної політики. Ситуація обнадійлива.

У квітні НБУ можу покращити свій прогноз щодо інфляції / Фото – НБУ для 24 Каналу

Економіка України

Прогнози ВВП на 2023 рік МВФ, НБУ і закладений бюджет, вони всі різняться, причому досить суттєво. У МВФ це максимум 1%, в бюджеті це 3,2% і НБУ оцінив зростання лише на 0,3%. Чому така суттєва різниця в оцінках?

Значення прогнозних показників дуже сильно залежать від припущень, на яких цей прогноз побудовано. Розбіжності в прогнозах, особливо в умовах поточної високої невизначеності, об'єктивно не є чимось загрозливим. Мені здається, що найважливіше, щоб прогнози були достатньо консервативними, аби ми були готові до реалізації менш оптимістичних сценаріїв.

Наприклад, як у базовому сценарії НБУ, так і в базовому сценарії прогнозу МВФ не враховуються масштабні плани відбудови України. Вони не враховуються не тому, що ми не віримо в їх реалізацію. Ні, ми віримо і докладаємо зусиль, щоб це стало можливим. Але ми маємо бути достатньо консервативними у своїх прогнозах та не можемо враховувати програми, терміни та кількісні параметри яких ще визначаються.

Водночас активна робота в цьому напрямку ведеться, а реалізація цих планів, яка суттєво покращить перспективи нашої країни, враховується в наших альтернативних сценаріях. Ви бачили, напевно, оцінки Світового банку, де потреби України на відновлення були верифіковані сумою 411 мільярдів доларів. Ці оцінки можуть стати основою для консолідації міжнародної допомоги в майбутньому.

Як оцінюєте поточну ситуацію в економіці? Чи варто очікувати, що НБУ презентує кращі прогнози не лише по інфляції, а і по ВВП?

Економічні результати І кварталу і загалом 2023 року з високою ймовірністю будуть кращими, ніж передбачали більшість аналітиків ще на початку року.

По-перше, як я вже зазначав в контексті обговорення інфляції, ситуація в секторі енергетики є суттєво кращою, ніж очікувалося, завдяки якісній та героїчній роботі наших енергетиків.

Сподіваємося, що й в майбутньому нам вдасться уникнути суттєвих перебоїв з електропостачанням, і лише цей чинник може забезпечити додатковий 1 відсотковий пункт до цьогорічного зростання ВВП.

По-друге, очікування домогосподарств та бізнесу покращуються, і це сприятиме пожвавленню споживчого та інвестиційного попиту, що також важливо в контексті відновлення економіки. Ми спостерігаємо зараз зростання кількості зареєстрованих бізнесів, збільшення торгових оборотів ресторанного бізнесу. Навіть у металургійному виробництві, яке дуже постраждало через енергодефіцит наприкінці минулого року, є позитивні зрушення.

Відсутність проблем з електропостачанням може забезпечити додатковий 1 відсотковий пункт ВВП у 2023 році / Фото – НБУ для 24 Каналу

По-третє – це допомога наших міжнародних партнерів. Ми бачимо, що міжнародна фінансова підтримка надходить ритмічно. До того ж відбулися доволі успішні перемовини в межах Щорічних весняних зборів МВФ та Світового банку, де бере активну участь делегація України: представники Нацбанку та Міністерства фінансів.

Вчора (13 квітня – 24 Канал) також прибув прем'єр-міністр України та відбулася доволі обнадійлива спільна зустріч зі Світовим банком. За результатами зборів ми отримали підтвердження підтримки від наших партнерів. Міжнародна фінансова допомога, безумовно, посилить стимулюючий фіскальний імпульс для економіки.

Все це ми будемо враховувати в оновленому макропрогнозі, який буде деталізовано під час монетарного пресбрифінгу 27 квітня.

Відновлення економіки на довоєнний рівень

Скільки потрібно буде часу Україні, щоб повернутися на довоєнний рівень в плані ВВП, адже минулого року він скоротилось на 30%?

Почну з дослідження економік країн, які пережили війну, проведене Оксфордським університетом та Центром вивчення економіки Африки. Воно свідчить, що для повернення до довоєнного рівня ВВП країнам в середньому знадобилося понад 20 років.

Я сподіваюся, що ми будемо рухатись швидше та пройдемо цей шлях за коротші терміни. І на те є причини.

  • Перша – це перспективи глибшої співпраці з ЄС в межах набуття членства. Крім того, ми відчуваємо значну міжнародну підтримку, впевнений, що вона буде продовжуватись.
  • Друге – ми сподіваємося, що після Перемоги в Україні вдасться імплементувати план Маршалла. Україна фокусується на цьому.
  • Ще один блок роботи – це вилучення російських активів. Ми переконані, що цей ресурс повинен бути спрямований до України, зокрема в межах плану Маршалла, для відновлення нашої держави.

Щоб відновитись на довоєнний рівень, економіці України може знадобитись близько 20 років / Фото – НБУ для 24 Каналу

Облікова ставка та депозити

Під час останнього перегляду облікової ставки її зберегли на поточному рівні 25% і прогноз НБУ передбачає, що вона буде на такому рівні до І кварталу 2024 року. Що може завадити цьому?

З початку повномасштабної війни логіка побудови прогнозу ключової ставки дещо змінилася, оскільки зазнала змін роль і мета застосування цього інструменту.

Насправді зараз ключовим засобом забезпечення стійкого зниження інфляційного тиску є підтримка фіксованого обмінного курсу, про що ми з вами говорили раніше. Тобто основний монетарний інструмент наразі – це валютні інтервенції. Ключова ставка в цьому процесі відіграє допоміжну, але важливу роль. Вона використовується для підтримки стійкості обмінного курсу, обмежуючи попит на валюту завдяки збільшенню привабливості гривневих активів.

Особливої актуальності це завдання набуде на етапах послаблення валютних обмежень та переходу до гнучкого режиму обмінного курсу. Щоб це відбулося без макроекономічних чи макрофінансових потрясінь, нам треба буде підтримувати привабливість гривневих активів.

Тому, попри певні обнадійливі тенденції щодо індексу споживчих цін, інфляційних очікувань, які б раніше для нас слугували чітким сигналом для пом'якшення процентної політики, ми ще протягом певного періоду часу залишатимемо ключову ставку незмінною. Одночасно ми вживаємо додаткових заходів, щоб посилити ринкові стимули для банків збільшувати обсяг строкових депозитів фізичних осіб та, відповідно, зменшувати ризики для валютного курсу.

Але чи варто очікувати, що обнадійливі тенденції І кварталу все ж стануть причиною для швидшого зниження облікової ставки?

Згадаймо опубліковані підсумки дискусії Комітету з монетарної політики за результатами березневого засідання. У березні 8 з 11 учасників дискусії зазначили, що бачать можливості швидшого зниження ставки, порівняно з січневим прогнозом.

Після березневого засідання ситуація на валютному ринку продовжує покращуватися. Інфляція знижується швидше за наш прогноз. Відповідно, реальна дохідність гривневих активів зростає і, як результат, ризики для валютного ринку знижуються. Тож дійсно є ймовірність, що оновлений прогноз передбачатиме, що перехід до циклу зниження облікової ставки розпочнеться раніше. Але дочекаймось обговорення на Комітеті з монетарної політики та засідання правління, на якому цей прогноз буде затверджений і оприлюднений під час пресбрифінгу.

У будь-якому випадку, і це найважливіше, рішення з монетарної політики мають узгоджуватися з нашими ключовими цілями. Це – зниження інфляції та збереження курсової стійкості. А для цього необхідним є збереження привабливості гривневих заощаджень громадян та поліпшення строкової структури депозитів.

Під час останнього перегляду облікової ставки НБУ вирішив з 7 квітня запровадити тримісячний депозит під ставку 25%, а також знизити ставки за депозитними сертифікатами овернайт до 20%. На думку регулятора, чи достатньо цього, щоб гривневі депозити стали більш привабливими, і що, окрім цього, НБУ ще робить, аби стимулювати банки підіймати ставки?

Ми бачимо, що ставки за гривневими депозитами надалі зростають. За попередніми даними, в березні середньозважена ставка за строковими депозитами домогосподарств зросла на 0,5 відсоткових пунктів – до близько 13%, а корпоративного сектору на 1,3 відсоткових пункти – до 13,6%. Відповідно, ми також очікуємо на подальше зростання частки строкових депозитів, у тому числі завдяки активнішій процентній та маркетинговій політиці банків. Це одне з наших пріоритетних завдань і наразі об'єктивно зарано говорити, що ми його виконали.

Ми розуміємо, що ліквідність в банківській системі зростає і надалі зростатиме у міру фінансування урядом бюджетних видатків. Тому наше завдання — створити передумови, щоб при зростанні ліквідності частка строкових коштів в банківській системі також зростала і кошти не осідали на поточних рахунках. Якщо ми це завдання реалізуємо, це допоможе мінімізувати ризики для валютного ринку та створить необхідні передумови для безболісного зняття валютних обмежень.

Якщо зупинитися на нових тримісячних депозитних сертифікатах, минулого тижня відбувся перший тендер, було залучено 51 мільярд гривень. Це був пробний тендер, і звичайно, про ефективність такого інструменту для нас буде свідчити не так обсяг депозитних сертифікатів, як динаміка ставок та обсягу гривневих депозитів населення.

"Наше завдання — створити передумови, щоб при зростанні ліквідності частка строкових коштів в банківській системі також зростала і кошти не осідали на поточних рахунках" / Фото – НБУ для 24 Каналу

На думку регулятора, якою мала б бути середня депозитна ставка?

Важко визначити якийсь кількісний таргет. Безумовно, це залежить від ситуації. В кожного банку у будь-якому випадку буде свій підхід. Водночас однозначно останнє оновлення операційного дизайну розширило простір для банків підвищувати ставки за гривневими депозитами.

Наше завдання, щоб банки збільшували строкові портфелі гривневих депозитів, а для цього їм потрібно забезпечити такий рівень депозитної ставки, який був би привабливим для людей та допоміг би людям захистити свої гривневі заощадження від інфляції. Тож очікуємо, що вжиті нами заходи, посилені зниженням інфляції, сприятимуть зростанню реальної дохідності та строковості гривневих депозитів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Чому образ може виглядати дешево: Андре Тан назвав основні помилки
24tv
2025-05-03T12:48:08Z
Олександр "Терен" розповів, про що говорив із Сарою Джесікою Паркер під час зустрічі у Нью-Йорку
Комсомольская правда
2025-05-03T12:40:14Z
У Аліси Селезньової з фільму "Гостя з майбутнього" знайшли рак
Подробности
2025-05-03T12:39:58Z
Емоційні тортури, – Кравець розсекретила своє ставлення до втікача Винника та його музики
24tv
2025-05-03T12:09:08Z
Рецензія на серіал «Етернавт» / The Eternaut
ITC
2025-05-03T11:31:17Z
Вдова Г'ю Геффнера заручилася з гарячим мачо
GlavRed
2025-05-03T11:27:04Z
Рок-гурт R.E.M. випустив ремікс свого хіта на підтримку «Радіо Свобода»
Детектор М
2025-05-03T11:01:14Z
34-річний син Ніколаса Кейджа одружився вчетверте
Комсомольская правда
2025-05-03T10:52:26Z
Італійська класика і не тільки: 3 улюблені фільми Папи Франциска
24tv
2025-05-03T10:30:41Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Мир - не театральна сцена": Зеленський про пропозицію Кремля зупинити війну на три дні
Gazeta UA
2025-05-03T13:21:26Z
"Нас навчила історія". Німеччина відповіла Рубіо про визнання екстремістською партію АдН
Лига
2025-05-03T13:18:36Z
Замість нагороди отримав підозру: у Києві суд розглядає справу військового, якого звинувачують у СЗЧ, попри його участь у боях
Telegraf
2025-05-03T13:18:30Z
Майже все на дружині. Хто такий скандальний суддя Вовк та які в нього статки
Telegraf
2025-05-03T13:15:57Z
Україну змусять відмовитися від Криму та інших територій заради миру: FT назвала всі сценарії
Фокус
2025-05-03T13:12:49Z
Вучич потрапив до лікарні в Белграді після повернення із США
24tv
2025-05-03T13:06:19Z
Зеленський повідомив, коли до України може прибути миротворчий контингент
Факти ICTV
2025-05-03T12:58:44Z
ООН планує реорганізацію через кризу фінансування – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T12:55:00Z
Гендиректор ДТЕК оцінив угоду про копалини з американцями
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T13:18:28Z
АЗС продовжують радувати водіїв: як змінилися ціни на пальне і чого чекати далі
Знай
2025-05-03T13:12:27Z
Як правильно внести зміни до договору оренди землі
24tv
2025-05-03T13:03:30Z
Найдешевші квартири у Львові: де знайти домівку за доступною ціною
Политека
2025-05-03T13:01:39Z
Сою вигідніше продавати в Україні, ніж відправляти на експорт
AgroPortal
2025-05-03T13:00:49Z
500 гривень до пенсії: хто з пенсіонерів може отримувати доплату
24tv
2025-05-03T12:48:26Z
ОПЕК+ знову збільшить видобуток нафти, що штовхатиме ціни на нафту вниз – Reuters
ZN UA
2025-05-03T12:36:42Z
Виробник унікальних ягідних паст впроваджує нові смаки
AgroPortal
2025-05-03T12:30:55Z
Мінекономіки втретє у 2025 році розширило перелік техніки з компенсацією 15% вартості
УкраинФорм
2025-05-03T12:19:58Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
4 травня - розмова з Володимиром В’ятровичем про те, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
Детектор М
2025-05-03T13:21:03Z
Турецькі розробники представили новий бойовий дрон літакового типу BAHA
InternetUA
2025-05-03T13:01:43Z
Скільки парафій Московської церкви перейшли до ПЦУ? Дані з прифронтової Херсонщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T13:00:51Z
Британія віддала ЗСУ всі артилерійські установки AS-90: чим їх замінили
Фокус
2025-05-03T12:58:54Z
Оновлення у «Резерв+»: журналістка розповіла, хто отримає нові відстрочки
Политека
2025-05-03T12:49:46Z
Жінка готувала подарунок і випадково відкрила чат чоловіка з друзями: його зізнання шокували її
Фокус
2025-05-03T12:42:10Z
Ноу-хау російської армії: у Forbes розповіли про ворожі дрони-камікадзе з дитячих гіробордів
24tv
2025-05-03T12:09:09Z
Або велика присутність, або 5-стаття, – Зеленський про формати розміщення контингенту в Україні
24tv
2025-05-03T12:03:55Z
У Хмельницькому псевдоадвокатка видурила в пенсіонерки 235 тисяч гривень
Украина Криминальная
2025-05-03T13:15:48Z
Там мала бути Грета Тунберг: у Середземному морі дрони атакували судно з активістами
24tv
2025-05-03T13:09:52Z
Масована атака дронів-камікадзе на Запоріжжя: кількість поранених зросла до 33
ZN UA
2025-05-03T12:58:50Z
На Мукачівщині внаслідок вибуху гранати загинув чоловік, ще один – поранений
Украина Криминальная
2025-05-03T12:54:53Z
Поліціянтка збила дитину, а батька правоохоронці відправили до ТЦК: нові подробиці скандалу в Одесі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T12:51:41Z
На Львівщині зловмисниця заволоділа коштами своєї знайомої на загальну суму більше ₴90 тисяч
Украина Криминальная
2025-05-03T12:33:46Z
На Одещині батько постраждалої в аварії дівчинки потрапив до лікарні після спроби його оперативно мобілізувати
Telegraf
2025-05-03T12:21:01Z
Поліцейські евакуювали із Синельниківського району на Дніпропетровщині дві родини з дітьми
УкраинФорм
2025-05-03T12:19:33Z
Хотів винести за межі подвір’я: на Херсонщині загинув чоловік від вибуху безпілотника
Украина Криминальная
2025-05-03T11:54:21Z
Зниження цін на ліки: Держпродспоживслужба відзвітувала про результати перевірок аптек
ZN UA
2025-05-03T12:37:36Z
Чому смородину треба обприскувати содою: ріст ягід буде шаленим
24tv
2025-05-03T12:18:38Z
Бронювання знімуть: кого готують до мобілізації
Знай
2025-05-03T11:30:45Z
10 простих способів знизити стрес і відновити енергію
24tv
2025-05-03T11:15:48Z
Саме через це ваше волосся сухе та ламке: не припускайтесь цієї помилки
24tv
2025-05-03T10:30:18Z
В Україні зростає кількість випадків підозри на небезпечне захворювання
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T10:27:47Z
Астропрогноз на 3 травня
360ua.news
2025-05-03T09:12:51Z
Сексолог чи психолог, уролог чи сексопатолог – який лікар допоможе налагодити інтимне життя
24tv
2025-05-03T07:57:22Z
Телефон під подушкою може викликати рак: "Ви знаходитесь під безперервним..."
Знай
2025-05-03T04:51:58Z
Затока та Коблево чекають на туристів: ціни збираються підняти, але через війну не сильно
Комсомольская правда
2025-05-03T13:04:30Z
Куди піти в Чернівцях
CutInsight
2025-05-03T12:48:54Z
Гороскоп на травень 2025 для Скорпіонів: які небезпеки несе Чорний Місяць
GlavRed
2025-05-03T12:27:58Z
На Балі відновили електропостачання
УкраинФорм
2025-05-03T12:19:22Z
Лише два копійчані засоби "змусять" дачний туалет не смердіти: додайте це в яму
Telegraf
2025-05-03T11:54:30Z
7 овочів, які варто посадити зараз для швидкого врожаю цього літа
24tv
2025-05-03T11:30:18Z
Ці 5 звичок альфа-чоловіків зроблять вас непохитно впевненим у собі
24tv
2025-05-03T10:57:40Z
В цей час хліб позичати заборонено: накличете на себе біду
24tv
2025-05-03T10:00:24Z
Відчути себе кондитером: 3 прості торти на вихідний, які зможе відтворити кожен
24tv
2025-05-03T09:51:50Z
Синоптики прогнозують сильний вітер: де в неділю очікується погіршення погоди
24tv
2025-05-03T13:21:14Z
На Харківському напрямку росіяни атакували двічі, на Куп’янському відбулося одне боєзіткнення — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-05-03T13:16:50Z
Прогноз погоди у Одесі на 4 травня: метеорологи зробили важливе попередження
Политека
2025-05-03T13:16:19Z
"Будуть фламінго, зяблики та качки-мандаринки": у Києві знову потоп, мешканці жартують про "заповідник"
Telegraf
2025-05-03T12:48:48Z
"Навколо кров і крики": як харків'яни пережили потужну атаку БпЛА
24tv
2025-05-03T12:45:29Z
Нове похолодання накриє Україну: синоптик назвала дату
GlavRed
2025-05-03T12:27:51Z
Б'ють навмання: у Харківській міськраді назвали мету кривавих російських обстрілів
24tv
2025-05-03T12:24:12Z
На Харківщині внаслідок російської атаки пошкоджена будівля податкової
УкраинФорм
2025-05-03T12:19:12Z
У Херсоні від обстрілів постраждали ще троє жінок
УкраинФорм
2025-05-03T12:19:02Z
Магучіх виграла етап "Діамантової ліги" в 10-й раз поспіль
Telegraf
2025-05-03T13:09:09Z
Важкоатлетка Ольга Івженко: Мій ритуал - зʼїсти булочку з маком після зважування
Комсомольская правда
2025-05-03T13:04:49Z
Миколенко – у старті Евертона на матч проти Іпсвіча
Football.ua
2025-05-03T12:58:18Z
Майк Тайсон живе на Закарпатті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T12:57:21Z
Фабрегас прокоментував своє майбутнє
Football.ua
2025-05-03T12:49:51Z
Ювентус завершує продовження контракту з Маккенні
Football.ua
2025-05-03T12:40:50Z
Хобленко провів свій 150-й поєдинок у чемпіонаті України
Football.ua
2025-05-03T12:25:48Z
Дубль Невертона та більярдний удар Бондаренка: Шахтар в Одесі розгромив Чорноморець
24tv
2025-05-03T12:24:19Z
Гвардіола: Я не говорив, що йду зараз
Football.ua
2025-05-03T12:22:36Z
Іспанія опинилася у темряві, але електромобілі допомогли повернути світло
Топ Жир
2025-05-03T13:15:17Z
ТОП-10 найдешевших нових авто до 16 тисяч доларів: що можна купити в Україні
GlavRed
2025-05-03T12:43:30Z
Продаж авто з-за кордону: юристи вказали на важливий нюанс
Хвиля
2025-05-03T12:00:10Z
Ця збірка геніальна чи просто кощунство?
Топ Жир
2025-05-03T11:45:53Z
Водіям пояснили, чим небезпечні нові норми щодо додавання спирту до бензину
Хвиля
2025-05-03T09:00:10Z
Акумулятор його Hyundai Ioniq 5 зберіг 88% ємності після 360 тисяч миль пробігу
Топ Жир
2025-05-03T07:15:38Z
Без пасажирського екрана та шкіри в обробці: Mercedes показав базову версію CLA
AutoCentre
2025-05-03T07:09:24Z
Легенда 2000-х: у Києві засвітився рідкісний спортивний BMW на 500 сил
Фокус
2025-05-03T07:00:46Z
Справжні роботяги і дешеві в ремонті. 3 авто до 1000 доларів, які можна купити в Києві
Telegraf
2025-05-03T05:33:41Z
Google тестує новий ШІ Режим у Пошуку
360ua.news
2025-05-03T13:01:13Z
Названо найкращі смартфони з підтримкою стилуса у 2025 році: топ 5 моделей
Фокус
2025-05-03T13:00:33Z
Як відеоігри впливають на ветеранів – у США провели цікаве дослідження
24tv
2025-05-03T12:54:06Z
Google незабаром дозволить дітям віком до 13 років використовувати чат-бот Gemini
Детектор М
2025-05-03T12:37:41Z
Вчені назвали джерело найяскравішого світла у Всесвіті. Слова астрономів звучать несподівано
ZN UA
2025-05-03T12:34:32Z
Чому навіть титановий iPhone дряпається, як бюджетний Android
InternetUA
2025-05-03T12:31:48Z
Трамп пропонує скоротити бюджет NASA на 24%
УкраинФорм
2025-05-03T12:19:21Z
ШІ показав, як виглядали б "Відчайдушні домогосподарки" в Україні – відео
24tv
2025-05-03T12:18:32Z
План багатомісячного пияцького туру: вчені дізналися, як найкраще відвідати всі бари
Фокус
2025-05-03T12:06:15Z