MY.UAНовини
"Просили перечекати війну": історія сім'ї, яка у перший день вторгнення взяла дитину з інтернату
"Просили перечекати війну": історія сім'ї, яка у перший день вторгнення взяла дитину з інтернату

"Просили перечекати війну": історія сім'ї, яка у перший день вторгнення взяла дитину з інтернату

Історію своєї родини 24 Каналу розповіла родина Ганзюкевичів, яка виховує шістьох дітей та планує взяти під своє крило ще двох. Їхній дитячий будинок сімейного типу один із семи на Черкащині.

Їх відмовляли, а вони стояли на своєму

Валентина та Михайло Ганзюкевичі живуть у селі Богодухівка, що на Черкащині. Валентина – усміхнена, впевнена жінка, працює психологинею, хоча зізнається, що і самій нерідко потрібен власний психотерапевт. Михайло ж більш стриманий, він приватний підприємець.

Разом вони – підтримка один для одного. 24 лютого 2022 року прокинулися від звістки, що почалася війна. У центральну частину Умані влучила ракета, в одному із сіл Черкащини пошкоджено частину фасаду місцевої школи, у Смілі обстріляли військову частину, ще з одного населеного пункту оголосили евакуацію. Саме у цей день за 55 кілометрів від дому cім’я мала забирати Каріну, їхню нову прийомну доньку.

"Бомбили все і всюди. Черкаський міст стратегічний – і через нього треба було їхати. Плюс всюди розгортали блокпости", – пригадує Михайло.

Валентина того дня не знала, чи вони з чоловіком зможуть доїхати за дівчинкою, а потім успішно повернутися додому.

Ми дзвонили у службу і питали: "Що робити?" Нас відмовляли, просили перечекати війну, тому що не було відомо, як взагалі буде, чи потрібна буде евакуація,
– зазначила вона.

Жінка благала знайти можливість все ж забрати дитину. Вона уявляла, що у той момент могла відчувати Каріна, по яку не приїхали батьки через війну.

"На той час Каріні було 13 років, у неї досить складна доля. Дитина пережила втрату трьох сімей і це не про смерть. Так склалося, що її кілька разів вже зрадили дорослі", – ділиться жінка.

Попри страх, хаос довкола, нерозуміння, що буде далі, пара вирішила їхати за донькою, бо точно знала, що вони потрібні дівчинці. Працівники притулку допомогли оперативно зібрати речі, а служба у справах дітей швидко підготувала документи. Уже о 5 вечора того дня Каріна опинилася в родині Ганзюкевичів.

Мабуть, якби служба сказала, що ні, ми не дозволяємо, якби центр реабілітації сказав, що ні, ми дітей нікуди не даємо, то ми б не змогли стати батьками 24 лютого. Ми не відмовилися від Каріни і нам не відмовили у тому, що дитина стала частинкою нашої родини саме у перший день вторгнення,
– говорить Валентина.

Подружжя зізнається, що відповідальність за своє рішення розуміли, бо ж до цього вже були батьками чотирьох дітей, троє з яких прийомні.

"Каріна з нами вже більше року. Вона змінила прізвище у фейсбуці на наше і в принципі для мене це означає більше, ніж слова. Це говорить про те, що вона нас обрала".

Валентина зі своїми дітьми / Фото надане 24 Каналу

Хотіли стати прийомними батьками для дівчинки, а стали для дівчинки та двох хлопчиків

Валентина та Михайло разом вже давно. Після народження сина від першого шлюбу жінці встановили діагноз – вторинне безпліддя. Єдиним варіантом завагітніти було штучне запліднення, від якого пара відмовилася, бо чоловік переживав за наслідки для здоров'я дружини.

Протягом 2 – 3 років подружжя готувалося взяти на виховання дітей з будинку дитини. Спершу вони придбали будинок, площа якого дозволяла б поповнити свою родину малечею, а потім почали дізнаватися про необхідний пакет документів, знайшли друзів серед інших прийомних родин та стали розглядати анкети дітей на сторінці Міністерства соціальної політики.

Спершу їхня родина поповнилася Анжелікою та її двома рідними братами Даніїлом та Святославом, адже дітей з однієї родини розділяти не можна було.

Наші перші діти не погоджувалися на усиновлення, лише на прийомну сім'ю. Вони хотіли мати можливість спілкуватися з біологічною матір'ю. Тому так склалося, що для них ми стали саме прийомною родиною,
– пояснює Валентина.

Ганзюкевичі переживали, чи стануть вони хорошими батьками для своїх дітей, чи не будуть самі діти розчаровані в них.

"Страх невідомості, що далі з ними, як їх розважати, а раптом щось не вийде? Складно описати це відчуття. Хотілося бути потрібними, значимими для дітей", – розповідає Михайло про емоції під час взяття на виховання дітей.

Найскладнішим був перший день, коли Анжеліка, Даня та Святик вперше потрапили до нового дому.

"Вони лягли спати, а я не могла заснути до ранку, думала: "Боже, зараз хтось захоче в туалет, не буде знати, куди йти”. Я не могла заснути, тому що я постійно переживала, чи їм добре, чи все в порядку", – пригадує Валентина

Хвилювання минуло дуже швидко – буквально за тиждень. За цей час з'явилося відчуття, що вони разом вже дуже давно.

Діти Валентини та Михайла / Фото надане 24 Каналу

Війна навчила родину дарувати вдвічі більше любові

Валентина та Михайло зізнаються, що війна стала для них випробуванням на міцність.

Були проблеми з продуктами, тому що ми живемо в селі, перестали привозити звичайні речі, предмети гігієни. Це було квестом знайти людей, які тобі це передадуть, надішлють поштою,
– пригадує Валентина.

Перші місяці війни вони жили в режимі виживання, бо постійно ховалися в підвал під час повітряної тривоги, чули звуки вибухів неподалік, від яких подекуди будинок буквально здригався.

Утім, навіть у таких умовах Валентина та Михайло продовжували дарувати турботу та любов своїм дітям: грали у настільні ігри, влаштовували чаювання, разом готували, навчалися та намагалися адаптуватися до нових реалій життя.

"Поступово ми зрозуміли, як жити, які правила в родині, який приблизно графік, які цінності", – розказують батьки.

Уже під час повномасштабного вторгнення подружжя захотіло взяти під опіку ще одну дитину. Планували поповнити родину хлопчиком 5 – 7 років.

"Нам сказали: "А подивіться, будь ласка, маленького хлопчика". Ми не відмовили. І так у нас з'явився Дмитрик", – пригадує Валентина.

У дворічного Дмитрика є ще троє братів, яких вже взяли на виховання. Він же фактично "завис" у системі. Через те, що дитина маленька, за рік охочих стати прийомними батьками для хлопчика не було.

"У нього затримка мовлення, проблеми з серцем, грижа. Ці діагнози, мабуть, відлякували потенційних кандидатів на усиновлення. Ми також трішки хвилювалися", – розповідає Валентина.

Михайло зізнається, що вони з дружиною завжди позиціонували себе як батьки підлітків.

"Я розумів, що маленька дитина – це цілодобова увага. Потрібно було вирішувати питання, яких раніше не виникало", – пояснює чоловік.

Проте старші діти підтримали батьків, тож Дмитрик став п'ятою прийомною дитиною Ганзюкевичів.

Якщо ця дитина до нас прийшла, значить так мало бути,
– підкреслює Валентина.

Після появи Дмитрика родина отримала статус дитячого будинку сімейного типу.

Як Валентина та Михайло будують взаємини всередині родини

Валентина та Михайло розповідають, що діти допомагають їм бути органічними у всіх сферах життя.

"Ми завжди пояснюємо дітям: сім'я – це місце, де люди один одного підтримують, тому що якихось нападів вистачає в зовнішньому світі. Якщо ми ще всередині нашої родини будемо створювати проблеми, тоді в нас нічого не вийде", – пояснює Валентина.

Батьки переконані, що у родини за час спільного життя дуже добре сформувалося вміння сприймати один одного такими, якими є.

"Цього нас навчив, мабуть, Святослав, коли став нашим сином. У нього з серцем були проблеми, туберкульозом хворів, потім у нього проявилися деякі психіатричні діагнози. Щоб жити повноцінно разом, нам усім треба було вчитися приймати його та будувати контакт", – каже Валентина.

Михайло ж завжди пояснює дітям, що родина – це не просто люди, які живуть разом, це ті, хто дбають одне про одного. Водночас подружжя не будує взаємини із дітьми на рівні друзів. Пояснюють, що вони для них авторитети, підтримка, опора, люди, до яких можна звернутися за порадою, допомогою, але яких потрібно слухати.

Валентина та Михайло кажуть, що діти їх змінили.

Я стала сміливішою, – говорить Валентина. – Якби я знала, з якими труднощами в здоров'ї деяких дітей доведеться зіткнутися, я б побоялася стати прийомною матірʼю. Але боятися – це нормально,
– переконана жінка.

Михайло дещо сором'язливо каже, що став більш балакучим, бо треба більше говорити із дітьми, які хочуть почути настанову, пораду чи просто добре слово. Ще чоловік помітив, що навчився більше віддавати любові та уваги.

Водночас разом із ними змінилися й Анжеліка, Даня, Святик, Каріна та Дмитрик. Батьки пригадують, як Дмитрик і Святослав спершу ховали за тарілку хліб, закривали руками свою їжу та могли втрачати контроль над собою, коли були голодними. Батьки упродовж року насипали дітям однакові порції, постійно говорили з ними.

"Я пояснювала Святославу, що ніхто не забирає його їжу, просила Дмитрика "Не поспішай, ніхто не забирає". Я просто проговорювала те, що відбувається зараз, щоб він жив в цій реальності, а не в тій, в якій він був раніше", – пояснює Валентина.

Вона додає, що Святослав, живучи з біологічними батьками, нерідко голодував та їв навіть заморожені пельмені.

Діти в системі не мають того, що мають звичайні діти. І ми навіть не уявляли, наскільки ця прірва величезна, коли брали дітей-підлітків, які в інтернаті роками були.

Валентина ділиться, що спершу може здаватися, що дитина прийшла в наше життя й просто радіє, що має батьків.

"Але ці діти зазвичай спершу отримують важкий досвід в біологічних родинах, потім травмуються державними закладами, а після їх чекає нелегка адаптація".

Проте, це не лякає подружжя Ганзюкевичів. Зараз Валентина та Михайло готуються поповнити свою родину ще двома дітьми. Наразі пакет документів уже готовий.

Родина Ганзюкевичів проводить разом дозвілля / Фото надане 24 Каналу

Дітям потрібна родина! Війна, не війна, їм там погано і ми їм потрібні! Не дитина йде до дорослих, а дорослі, які мають ресурс, беруть дитину,
– переконана Валентина.

Пара радить не боятися, бо всі страхи можна подолати.

"Дуже важливо очікування знімати. Ми постійно від дітей чогось хочемо і це неправильно, – говорить Михайло. – Діти ніколи не будуть підлаштовуватися під шаблони".

Теги за темою
Діти і неповнолітні
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Наречена Сергія Танчинця розкрила правду про їхній роман і відповіла на закиди про різницю у віці
TSN
2025-07-28T14:36:17Z
Блогер MrBeast анонсував вихід анімаційного серіалу в YouTube
УкраинФорм
2025-07-28T14:15:14Z
Наречена лідера гурту БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ різко відповіла на закиди, що була його коханкою
24tv
2025-07-28T14:09:07Z
MELOVIN зіграв безплатний концерт в Одесі: скільки людей відвідали виступ співака
24tv
2025-07-28T14:03:42Z
Жінка витратила 56 млн грн, щоб отримати найвужчу талію у світі: усі її органи зрушили з місця
Фокус
2025-07-28T13:57:55Z
Стрижка Селени Гомес у стилі 90-х знову у тренді: створить свіжий вигляд
24tv
2025-07-28T13:27:55Z
Під неї танцювали "медляк" і плакали на танцмайданчиках: що відомо про найпопулярнішу пісню 1991 року
Telegraf
2025-07-28T13:18:20Z
Джонні Депп "закохався" в село і проміняв Голлівуд на тиху місцину
Фокус
2025-07-28T13:06:01Z
"Я завалила": Лідія Таран зізналася, які в неї проблеми
GlavRed
2025-07-28T12:27:15Z
Навіщо проколювати помідори: секретний прийом, який знають одиниці
24tv
2025-07-28T14:30:18Z
Без хімії та зусиль: один копієчний засіб прибере всю медведку з городу
GlavRed
2025-07-28T14:27:45Z
Посівний календар на серпень 2025: що не пізно посадити
GlavRed
2025-07-28T14:27:12Z
Знищує все на своєму шляху: які культури активно їсть сарана
24tv
2025-07-28T14:21:59Z
Сльози гарантовані: 2 знаки зодіаку, які в серпні будуть багато плакати
24tv
2025-07-28T14:21:12Z
Росіяни частіше подорожують до Європи: в цих 3 країнах найбільший ризик "зіткнення"
24tv
2025-07-28T13:54:35Z
Хіт літа: готуємо солодку кукурудзу з сиром та спеціями
Gazeta UA
2025-07-28T13:33:34Z
Більше купувати не доведеться: ось як зібрати ідеальне насіння цибулі
24tv
2025-07-28T13:27:08Z
Найстаріший житловий будинок у світі: де він розташований і який вигляд має
24tv
2025-07-28T13:27:03Z
Японія першою у світі створюватиме людські ембріони зі стовбурових клітин, але є умова
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T14:18:25Z
Скасувати понеділок: дослідження доводить ефективність чотириденного робочого тижня
ITC
2025-07-28T14:07:29Z
Сіль: біле золото чи біла смерть
GlavRed
2025-07-28T13:28:01Z
На Львівщині хлопець три місяці ходив зі зламаною рукою: до яких наслідків це призвело
24tv
2025-07-28T12:57:59Z
Огірки будуть плодоносити до заморозків: зробіть кілька простих кроків
24tv
2025-07-28T12:18:17Z
Коли складати іспит для найкращого результату: науковці назвали точний час
24tv
2025-07-28T12:00:08Z
Названо професію з найвищим рівнем зрад у шлюбі
GlavRed
2025-07-28T10:27:09Z
Токсичний макіяж: чому косметика і тимчасові татуювання справді небезпечні для дітей
Фокус
2025-07-28T10:15:49Z
Що впливає на тривалість життя: три ключові фактори
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:25Z
Приховували ДТП з п'яним митником: на Львівщині з органів звільнили двох поліцейських
24tv
2025-07-28T14:24:19Z
Негода спричинила смертельну аварію поїзда в Німеччині
УкраинФорм
2025-07-28T14:15:44Z
Рівень алкоголю перевищував норму в понад 17 разів: у Чернігові поліція зупинила водія
24tv
2025-07-28T14:12:16Z
Одеська поліція вкотре розшукує неповнолітнього Вʼячеслава Ємельяненка
Украина Криминальная
2025-07-28T14:00:18Z
Вимагали з підприємця ₴340 тис. хабаря за ремонт дороги до банного комплексу — повідомлено про підозру керівнику КП ШЕУ Дніпровського району та інженеру
Украина Криминальная
2025-07-28T13:33:08Z
Україною ширится повітряна тривога: що відомо
TSN
2025-07-28T13:21:19Z
На Харківщині розшукали та повернули додому неповнолітню
Мій Харків
2025-07-28T13:19:31Z
На Волині поліцейські врятували підлітка, який порізав себе і втратив багато крові
24tv
2025-07-28T12:51:52Z
У Греції понад 40 градусів, у Туреччині за 50: у лісових пожежах загинули волонтери
24tv
2025-07-28T12:51:11Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Повітряні удари РФ по Україні: оглядач пояснив тактику ворога
TSN
2025-07-28T14:36:00Z
Виклик масківському Starlink: Україна і партнери можуть приєднатись до супутникової системи IRIS
Украина Криминальная
2025-07-28T14:34:32Z
"Путін як міг оберігав Москву": політтехнолог назвав наслідки хакерської атаки на "Аерофлот"
24tv
2025-07-28T14:33:41Z
Трамп заявив, що Путін постійно говорить про бажання укласти торговельну угоду зі США
УкраинФорм
2025-07-28T14:33:32Z
Трамп скоротить 50-денний термін, відведений Путіну на перемир’я
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T14:30:23Z
"Вони рятуватимуть себе": стала відома причина, чому Європа не хоче давати ракети Україні
GlavRed
2025-07-28T14:27:31Z
Латвія закрила доступ до ще низки російських сайтів, зокрема до ресурсів для набору солдатів
Европейская правда
2025-07-28T14:27:12Z
"Велика небезпека": Жданов розкрив, чому НАТО не зможе купити зброю для ЗСУ
GlavRed
2025-07-28T14:27:05Z
Зеленський зустрівся з учнями Школи Супергероїв на Київщині
УкраинФорм
2025-07-28T14:33:52Z
Робота для пенсіонерів у Черкасах: вакансії, де платять понад 30 тисяч
Политека
2025-07-28T14:30:27Z
Пенсія без стажу: кому платитимуть 8 тисяч гривень щомісяця
Знай
2025-07-28T14:30:14Z
Зміцниться здоров'я і прийде щастя: що потрібно обійняти і випити 29 липня
GlavRed
2025-07-28T14:27:30Z
Жінка побачила незвичний подарунок прабабусі її сину: як вона відреагувала
Фокус
2025-07-28T14:27:25Z
Як 3-й армійський корпус зупинив наступ трьох армій РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T14:21:20Z
Більші і важчі: у мережі "засвітили" дрон на базі легкомоторного літака з ФАБ-250
Фокус
2025-07-28T14:21:20Z
Майже 4000 працівників NASA подали заявки на звільнення після урядової програми
InternetUA
2025-07-28T14:16:58Z
"Шанси були нульові": найменший у світі передчасно народжений хлопчик вижив і відзначив один рік
Фокус
2025-07-28T14:15:38Z
Стали відомі імена катів "Оленівки": хто і за скільки вбив українських військових
TSN
2025-07-28T14:36:53Z
ЗСУ оточили та ліквідували підрозділи трьох російських бригад на Сумщині, – Kyiv Post
24tv
2025-07-28T14:30:56Z
Оперативна обстановка на фронті: де тривають бої
Gazeta UA
2025-07-28T14:30:24Z
Сильні дощі, грози, град, шквали: на які області знову суне негода
24tv
2025-07-28T14:21:05Z
Роблять це буквально "24 на 7": військовий розкрив нову тактику ворога на фронті
24tv
2025-07-28T14:18:53Z
Відключення світла в Харкові та області 29-31 липня: обленерго оголосило графіки
Политека
2025-07-28T14:18:03Z
Воював за Україну, а потім зрадив: військовому-дезертиру подовжили арешт
24tv
2025-07-28T14:12:43Z
Проходив детектор брехні та їздив в АТО: куди зник ексміністр оборони України Полторак
Telegraf
2025-07-28T14:12:37Z
Навіть тіло не завжди можна було забрати, – боєць "Крафт" про найважчий період на "Азовсталі"
24tv
2025-07-28T13:57:07Z
Адама Траоре може повернутися до Нуну – тепер у Ноттінгем Форест
Football.ua
2025-07-28T14:21:41Z
Твердохліб: Очікую на непростий сезон, адже зʼявилися нові міцні команди
Football.ua
2025-07-28T14:16:34Z
Страсбур орендував воротаря Челсі
Football.ua
2025-07-28T14:09:16Z
Дерюгіна розплакалася після виступу Онофрійчук на Кубку світу: зворушливе відео
24tv
2025-07-28T13:54:39Z
Де Лігт: Усі в МЮ незадоволені нашою грою минулого сезону. Відсутність єврокубків може стати перевагою
Football.ua
2025-07-28T13:49:43Z
Алекс Баена офіційно представлений гравцем Атлетіко
Football.ua
2025-07-28T13:49:33Z
Гвардіола висловився про війну в Україні
Football.ua
2025-07-28T13:28:17Z
Челсі близький до трансферу Гато з Аяксу
Football.ua
2025-07-28T13:25:47Z
"Вище за Кличків": американський тренер несподівано применшив заслуги Усика у хевівейті
24tv
2025-07-28T13:03:57Z
До Сирії прибуло ще два судна з краденим росіянами українським зерном
AgroPortal
2025-07-28T14:30:06Z
Долар летить вгору, а євро раптово пішов у піке - свіжі курси валют
GlavRed
2025-07-28T14:27:58Z
Microsoft перестав надавати послуги індійській компанії, в якій має частку «Роснефть»
УкраинФорм
2025-07-28T14:27:18Z
На російську вугільну промисловість чекає соціальний вибух - розвідка
УкраинФорм
2025-07-28T14:24:22Z
Зростуть у 4 рази: з серпня ФОПам загрожують нові штрафи
24tv
2025-07-28T14:24:08Z
Вихід на пенсію у 60 років під загрозою: яка нова вимога з 2026 року
24tv
2025-07-28T14:21:11Z
ЄС і США підписали нову торговельну угоду з фіксованими митами
360ua.news
2025-07-28T14:18:17Z
Держборг України у червні зріс майже на $4 мільярди
УкраинФорм
2025-07-28T14:15:46Z
В Україні запустять відкритий банкінг: як зміниться безготівкова оплата з 1 серпня
Хвиля
2025-07-28T14:15:27Z
Який перекладач обрати: експерти оцінили популярні додатки
Фокус
2025-07-28T14:30:43Z
Чому коти панічно бояться води: все заплутаніше, ніж здається на перший погляд
GlavRed
2025-07-28T14:27:58Z
Офіційні рендери Xiaomi Redmi 15 — дві версії, 7000 мАг, від $215
ITC
2025-07-28T14:25:22Z
Перестаньте користуватися цією функцією на своїх смартфонах: що не так з SMS-повідомленнями
Фокус
2025-07-28T14:21:59Z
Повернення до витоків? Наступний патч S.T.A.L.K.E.R. 2 додасть прилад нічного бачення
ITC
2025-07-28T14:07:22Z
Apple iPhone 17 Pro отримає 8x зум, ще одну кнопку та професійний застосунок, — інсайдер
ITC
2025-07-28T14:07:21Z
60 хвилин геймплею Phantom Blade Zero — суміш Devil May Cry з атмосферою Sekiro
ITC
2025-07-28T14:07:11Z
High-Tech "цегла": унікальний телефон FOSSiBOT F107 Pro робить яскраві фото навіть у темряві
Фокус
2025-07-28T14:06:18Z
У Китаї розробили скляні оптичні диски ємністю 360 ТБ
InternetUA
2025-07-28T14:04:30Z
Легендарний рожевий Cadillac від Mary Kay став електричним — модель OPTIQ отримають найуспішніші продавчині
ITC
2025-07-28T14:07:17Z
На Porsche готується атака: новий суперседан – і це не німецький бренд
Топ Жир
2025-07-28T14:06:19Z
Лідери у своєму класі: експерти назвали кращі електрокросовери 2025 року
Фокус
2025-07-28T13:36:48Z
Надасть блиску та відштовхуватиме воду: один засіб змусить авто сяяти
GlavRed
2025-07-28T13:28:13Z
Відсутність ключової деталі в новій доступній моделі Tesla кидається в очі ще до входу в салон
Топ Жир
2025-07-28T13:21:19Z
Американські тюнери повернули до життя класичний Toyota Land Cruiser
AutoCentre
2025-07-28T13:15:19Z
Один із найрідкісніших купе Alfa Romeo насправді не є справжньою Alfa
Топ Жир
2025-07-28T12:51:48Z
Hyundai готує стильного суперника Volkswagen ID.2
AutoCentre
2025-07-28T12:12:57Z
Tesla підписала багатомільярдну угоду із Samsung на виробництво “мозку” для свого авто
ZN UA
2025-07-28T12:00:16Z