MY.UAНовини
Як Путін «рятує» себе від арешту: дайджест пропаганди за 19 квітня
Як Путін «рятує» себе від арешту: дайджест пропаганди за 19 квітня

Як Путін «рятує» себе від арешту: дайджест пропаганди за 19 квітня

У Росії викреслюють Київ з історії Русі та водночас шукають гроші на «свої історичні регіони» в Україні.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 19 квітня.

  1. У Москві «знайшли» імунітет від МКС
  2. Коли «Росатом» повторить долю «Газпрому»
  3. Останні соки старих регіонів РФ для «нових»
  4. Смішне і страшне перепрограмування минулого

У Москві «знайшли» імунітет від МКС

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган особисто запрошував Путіна 27 квітня на церемонію завозу ядерного палива на атомну станцію «Аккую». 19 квітня Ердоган особисто заявив, що «Путін підключиться тільки у режимі відеоконференції»

НАСПРАВДІ, це вже другий офіційно анонсований міжнародний візит президента РФ, який зривається з «неофіційних причин». На початку квітня, нагадаємо, стало відомо, що Путін швидше за все не полетить на саміт БРІКС до Південно-Африканської Республіки.

І якщо в ситуації з ПАР все ясно – країна визнає юрисдикцію МКС і зобов’язана заарештувати Путіна, то Туреччина Римський статут не ухвалювала. Однак у Кремлі вирішили перестрахуватися. 

Цікаво, що раніше і в МЗС РФ, і пропагандисти в один голос запевняли, що «рішення МКС нікчемне і аж ніяк не вплине на роботу Путіна, оскільки цей суд не є повноцінним органом». Запевнили, навіть не реагуватимуть на ордер юридично.

Проте 18 квітня Держдума негайно ухвалила закон, згідно з яким у Росії саджатимуть на 5 років за допомогу МКС у затриманні Путіна. Тим же законом йому надано «додаткові повноваження» щодо захисту від МКС.

Крім цього, закон спрямований також на заборону перспективи створення трибуналів у справах про агресію та гібридних судів, які можуть розглядати справи про російські злочини в Україні за участі іноземних суддів з українського права.

Все це (разом з гострою реакцією МЗС РФ на плани Єревана щодо ратифікації Римського статуту) говорить про те, що Путін дуже боїться арешту і дійсно сприймає його як реальну для себе загрозу.

Коли «Росатом» повторить долю «Газпрому»

Крім відмови Путіна їхати до Туреччини на відкриття АЕС, пікантності цьому факту додає ще й та обставина, що саме «Росатом» брав активну участь у побудові станції. У липні минулого року голова «Росатому» Лихачов запевняв«…до 100 років тут буде присутня держкорпорація «Росатом» як монопольний або мажоритарний власник атомної станції».

НАСПРАВДІ, не так сталося, як Москві гадалося. Війну останній російській священній корові у вигляді «Росатому» оголошено вже на всіх фронтах.

Справжню істерику викликало в РФ рішення НАЕК «Енергоатом» і канадської компанії Cameco – погодити комерційні умови на постачання у 2024-2035 роках природного гексафториду урану.

Російські маніпуляції на тему «паливо неякісне», а «енергобезпека українських АЕС викликатиме питання» в умовах чергової «атомної» поразки Кремля – очікувані.

Адже до війни половину потреби у ядерному паливі для України забезпечувала саме Росія. Наразі вона остаточно втратила не тільки ще один ринок, а й головне для себе – можливість використовувати черговий економічний важіль як зброю за прикладом «газової», «зернової» та інших ресурсних війн, які Росія вела або веде проти України, Європи та всього світу. 

Берлін вже запропонував ЄС включити в наступний пакет санкцій проти РФ обмеження щодо її атомної галузі. 

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, вважає, що це рішення: по-перше, важливе тому, що потрібно припинити безкарність «Росатому» щодо його дій на ЗАЕС. Те, чим держкорпорація РФ займається на українській станції, є ядерним шантажем і порушенням всіх основних стовпів ядерної безпеки, які визначені МАГАТЕ. По-друге, необхідно знизити фінансовий потік для «Росатому» з міжнародних ринків і прибрати його з ключових ланок в торгівлі послугами зі збагачення урану та з виробництва самого ядерного палива – паливних елементів, ТВЕЛів.

 «Росатом» дуже сильно зав’язаний в ланцюгах паливного ядерного циклу. Він та його дочірні компанії по всьому світу (понад 360) займають приблизно 40% ринку збагачення урану. Десь понад 20% – ринку фабрикації ядерного палива. Понад 250 гігаватів електроенергії, яка виробляється в країнах Заходу, тим чи іншим чином залежать від поставок ядерних технологій, ядерного палива та збагаченого урану саме від Росії» – констатує Омельченко.

Чи можна це зробити? Вже робиться. Крім Німеччини, яка запропонувала запровадити відповідні санкції, п’ять країн «ядерного клубу» G7 (Велика Британія, США, Канада, Японія та Франція) створили ядерний альянс, мета якого – витіснити «Росатом» із глобальних ланцюжків поставок урану», – йдеться у заяві британського уряду.

Для розуміння: за видобутком урану  РФ знаходиться на на 6-му місці (5%) у світі. А світовим лідером, який видобуває 37% уранової руди, є Казахстан. Разом з Узбекистаном (4%) вони контролюють 41% видобутку урану. Це й становить основу світового домінування «Росатому» – адже саме під його технологічні ланцюжки «заточені» освоєні ще за СРСР родовища.

Власне, вибору в Казахстану та Узбекистану особливо не буде – в умовах санкцій проти «Росатому» вони або радикально скорочують видобуток, або шукають нових покупців для свого урану. До речі, найбільші казахстанські уранові родовища Мойинкум, Торткудук та Інкай (12% світового видобутку) вже сьогодні розробляються спільно з французькими та канадськими компаніями. Тому, коли «Росатом» повторить долю «Газпрому» – питання лише часу.

Останні соки «старих регіонів» для «нових»

На цьому тлі зовсім по-іншому звучать слова Путіна 19 квітня на нараді з членами уряду РФ, коли він стверджував: «буквально день тому я побував і в Херсонській області, і в Луганській. Там багато питань, не буду до них повертатися…». І водночас нарізав прямих завдань щодо «їхнього вирішення».

НАСПРАВДІ, історія про те, як у квітні 2023 року лише за одну добу Путін телепортувався в декілька регіонів, що віддалені один від одного на сотні км, вже стала анекдотом.

Але це лише підкреслює (в т.ч. і для членів російського Кабміну) ту «паралельну реальність з новими регіонами», в якій зараз існує президент РФ. Адже старі регіони опинилися на межі бюджетної кризи.

19 квітня керівник Дагестану Меліков визнав «слабку та мляву роботу податкових органів». Але це хронічно депресивний Дагестан. Більш заможні регіони нині нічим не кращі. Більше третини суб’єктів РФ (33 із 85) зафіксували падіння надходжень до держбюджету РФ в останні місяці 2022 року, а п’ять – взагалі пережили повноцінний обвал доходів.

Так, нафтова Тюменська область у четвертому кварталі недорахувалася кожного другого рубля податків: збори впали на 48,9%. Доходи Красноярського краю впали на 39%, Мурманської області – на 33%, Хакасії – на 32%, вугільної Кемеровської області (яку в патріотичному угарі перейменували на «КуZбас») – на 30%.

Лідерами з падіння зборів виявилися регіони зі значним зосередженням сталеливарних компаній – Курська, Бєлгородська, Челябінська, Липецька області. Це пояснюється значним зниженням обсягу експорту металів із Росії. Також постраждала і економіка Карелії. Знижений збір податку на прибуток продемонстрували Вологодська область (25%), Чукотка (24%), Удмуртія (23%).

Основним джерелом проблем для регіональних бюджетів став податок на прибуток бізнесу: якщо у першому півріччі його збори різко зростали (+45%), то у другому розпочався спад (-30%), який прискорився до 40% у четвертому кварталі. Тобто немає бізнесу – немає податків. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бунт Дерипаски на путінському кораблі

У перші два місяці цього року всі без виключення російські регіони недоотримали податків, у порівнянні з аналогічним періодом 2022-го. Через невчасний розподіл податків (які до того ж погано збираються), бюджетні кошти практично втратили вже 3 тисячі «старих» російських муніципалітетів.

Тож за чий рахунок Путін вимагає почати вирішувати проблеми «своїх нових історичних регіонів»? Але це питання зі сфери економіки, а не путінських марень. 

Смішне і страшне перепрограмування  минулого

І наостанок про ще одне «історичне рішення» Путіна. 19 квітня у розмові з віцепрем’єром Голіковою він закликав учасників створеної минулого року (під егідою держави) організації дітей та молоді «Рух перших» «подумати» про те, щоб повернутися до назви «піонери».

З цього приводу між ними відбувся діалог, який доводить увесь той безлад, який зараз коїться в голові Путіна.

НАСПРАВДІ, організацію було створено у грудні минулого року. На з’їзді її назвали «Рух перших». За цю назву голосували кілька разів, і щоразу більшість підтримувала саме цей варіант; «піонери» на голосуванні посіли лише четверте місце. Але Путін хоче піонерів. 

Те, що він порушує закон РФ «Про захист російської мови та заборону використання в ній іноземних слів у тих випадках, коли мова використовується як державна», який сам і підписав 1 березня – зрозуміло та вже навіть не смішно (слово «піонер» запозичено в з англійської).

Страшно те, що маразматичне путінське впадання у дитинство (яке почалося з повернення радянського гімну), вже набуло остаточно незворотних ознак. І це спостерігають навіть в уряді Росії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Альтернативна історія: як Росія прагне анексувати Київську Русь

А історичному переформатуванню мозку путінських піонерів сприятимуть і нові посібники. Так, з нової версії російського підручника «Навколишній світ» для четвертого класу прибрали згадки про Київ.

З нею ознайомилася «Медіазона», яка порівняла редакцію посібника 2023 року та 2021-го.

–   У старому виданні говорилося, що «Повість временних літ» написав чернець Києво-Печерського монастиря Нестор». У новій версії Нестора названо просто «ченцем», місце його роботи і життя взагалі не уточнюється.

–   Раніше «князь Володимир хрестив народ у Києві», у новій редакції – просто «у столиці».

–   Змінено формулювання «Після смерті Олега у Києві став правити князь Ігор», на «Після смерті Олега Руссю став правити князь Ігор».

–   У редакції 2023 року змінено дату заснування Русі. Раніше це був «882 рік, коли Олег об’єднав Новгород та Київ». Цього разу її перенесли на 20 років раніше: «З покликанням Рюрика у 862 році до Новгороду пов’язують утворення держави Русь».

З огляду на це, водночас смішне і страшне перепрограмування минулого, дійсно цікаво: скільки протримається путінське «Кремлівське князівство» у майбутньому.

Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
14 січня — яке церковне свято, кому молитися, щоб отримати допомогу у всіх починаннях
TSN
2025-01-13T06:06:28Z
Працюють без радіосигналу та стійкі до РЕБ: Міноборони України тестує нові дрони
InternetUA
2025-01-13T06:03:07Z
Доходи страхувальників суден від воєнних ризиків перевищують найсміливіші очікування
AgroPortal
2025-01-13T06:00:57Z
Одна з популярних країн змінила правила для українських біженців
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T05:45:09Z
Війна дронів в Україні переходить у нову фазу – Newsweek
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T05:42:52Z
Дати бізнесу працювати і створювати нові робочі місця: експерт пояснив, як реально повернути українців додому
Политека
2025-01-13T05:18:44Z
Старий автобус МАЗ переробили на захищений пункт навчання операторів дронів
InternetUA
2025-01-13T05:03:55Z
Яке церковне свято у понеділок, 13 січня: чому сьогодні не можна засинати біля кота
24tv
2025-01-13T05:03:18Z
Німеччина перекине військових та ЗРК Patriot ближче до України
Хвиля
2025-01-13T05:00:23Z
«Роббі Вільямс: Better Man» стартував у прокаті з «мізерними» $10 млн — при бюджеті виробництва у $110 млн
ITC
2025-01-13T06:03:06Z
"Ідіть звідси!": Кароль насмішила "домашнім" виглядом під час зйомки
Политека
2025-01-13T02:00:55Z
Донька Олени Мозгової показала романтичний ранок із коханою
GlavRed
2025-01-13T00:27:00Z
Рік без Віталія Білоножка: вдова співака показала його могилу
GlavRed
2025-01-12T22:27:48Z
Що подивитися, якщо сподобався "Покинь, якщо кохаєш": 4 цікаві варіанти фільмів
24tv
2025-01-12T21:39:48Z
Потап знайшовся: артист "воскрешає" концертну діяльність зі старими проєктами
GlavRed
2025-01-12T20:27:45Z
Леся Нікітюк насмішила сваркою з мамою перед виходом на базар: "Бомжара"
TSN
2025-01-12T20:03:23Z
Картина маріупольської художниці прикрасить нову купюру євро в Німеччині
TSN
2025-01-12T19:54:17Z
Загибель Ракова на фронті, пожежі в Лос-Анджелесі зруйнували будинки зірок: головні події тижня
24tv
2025-01-12T19:33:32Z
На виборах у Хорватії перемагає проросійський президент Міланович
Европейская правда
2025-01-13T06:03:14Z
Втрати КНДР у Курській області зросли до 3000, - Yonhap
Комсомольская правда
2025-01-13T06:00:49Z
Уряд Британії планує обмежити додаткові доходи депутатів від роботи в медіа
InternetUA
2025-01-13T05:48:49Z
Байден та Нетаньягу обговорили угоду щодо обміну заручниками
Европейская правда
2025-01-13T05:39:50Z
ЗМІ: Південна Корея назвала втрати КНДР на Курщині
1News
2025-01-13T05:39:12Z
Адміністрація Байдена забезпечить Трампу найсильніші позиції щодо України - Блінкен
УкраинФорм
2025-01-13T05:33:32Z
У Міноборони Німеччини спростували чутки щодо блокування Шольцом допомоги Україні
Европейская правда
2025-01-13T05:18:43Z
Росія просунулась у Часовому Яру та Торецьку, – DeepState
24tv
2025-01-13T05:06:40Z
Поляки втомилися від війни та українців, які живуть у Польщі своє розкішне життя — Косіняк-Камиш
ZN UA
2025-01-13T04:54:13Z
Росіяни зайшли у Сумську область у двох місцях, – ISW
24tv
2025-01-13T06:06:34Z
Втрати ворога станом на 13 січня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T06:03:20Z
Де вже незабаром будуть морози до -20 градусів
24tv
2025-01-13T06:03:13Z
Чим загрожує втрата Курахового: військовий експерт попередив, які переваги отримала армія рф
Политека
2025-01-13T06:00:20Z
ЗСУ відмінусували понад 1500 окупантів: які ще втрати РФ за добу
TSN
2025-01-13T05:54:26Z
Росіяни просунулися біля 8 населених пунктів Донецької області - DeepState
GlavRed
2025-01-13T05:45:33Z
Ворог впродовж доби вдарив по 14 населених пунктах Запорізької області
УкраинФорм
2025-01-13T05:39:13Z
Воїни ССО вступили у 8-годинний бій із солдатами КНДР, яких було у десятки разів більше
24tv
2025-01-13T05:36:29Z
Забудова ботсаду імені Гришка у Києві: що відомо про скандал
TSN
2025-01-13T05:36:27Z
На Херсонщині минулої доби через російські удари постраждали 10 цивільних
УкраинФорм
2025-01-13T06:06:34Z
Серія вибухів пролунала у Воронежі: там росіяни "ганялися" за дронами
24tv
2025-01-13T06:06:24Z
У Вознесенську на Миколаївщині через падіння уламків дрона пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-01-13T05:54:29Z
Каліфорнія у вогні: активізувалися мародери, влада запровадила комендантську годину
TSN
2025-01-13T05:36:36Z
Україна відправить 150 пожежників до Каліфорнії, де вирує вогонь
Комсомольская правда
2025-01-13T04:24:36Z
Лісові пожежі у Каліфорнії: кількість загиблих зросла до 24
УкраинФорм
2025-01-13T03:30:32Z
У Норвегії перекинувся і впав у воду автобус, є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T02:33:30Z
У Карпатах рятувальники за добу допомогли 10 туристам, які заблукали
УкраинФорм
2025-01-13T01:30:17Z
Загарбники скинули з дрона вибухівку на жителя Антонівки
УкраинФорм
2025-01-13T00:18:57Z
За Близнюків замовлять слівце, а от Рибам треба вірити в магію: чоловічий гороскоп на тиждень
24tv
2025-01-13T04:30:07Z
Легкий гарбузовий пиріг із крем-сиром: ароматний рецепт від шефа
24tv
2025-01-13T04:12:03Z
50% людей роблять помилку: де насправді треба зберігати яйця
24tv
2025-01-12T23:18:23Z
Апельсинові шкіри з сіллю – фантастичний засіб для кухні: збережіть цей лайфхак
24tv
2025-01-12T22:33:31Z
Як правильно заморожувати фарш: нюанси, які знають лише досвідчені господині
24tv
2025-01-12T22:00:19Z
Як швидко розморозити скло на машині - трюк із пакетом працює безвідмовно
GlavRed
2025-01-12T20:27:44Z
Корисна їжа після свят: прості рецепти для легкого початку року
24tv
2025-01-12T20:27:09Z
Ці парфуми пахнуть дуже дорого: елітні аромати, які зводять з розуму
24tv
2025-01-12T19:48:35Z
Покладіть сирі макарони в холодильник: результат точно вразить
24tv
2025-01-12T19:33:54Z
Світоліна з перемоги над першою ракеткою Румунії стартувала на Australian Open-2025
24tv
2025-01-13T06:06:26Z
Левандовські: Барселона завжди хоче більшого
Football.ua
2025-01-13T06:00:16Z
ПСЖ втримав перемогу над аутсайдером Ліги 1
1News
2025-01-13T05:12:28Z
Анчелотті: Сказав у перерві, що можна програвати, але не так
Football.ua
2025-01-12T22:36:26Z
Барселона знищила Реал у феєричному фіналі Суперкубка Іспанії та здобула 15-й трофей
24tv
2025-01-12T22:24:50Z
Наполі розібрався з Вероною
Football.ua
2025-01-12T22:00:28Z
Артета — про травму Жезуса: Усе виглядає не дуже добре
Football.ua
2025-01-12T21:30:29Z
«Барселона» виграла Суперкубок Іспанії з футболу, розгромивши в меншості «Реал»
УкраинФорм
2025-01-12T21:30:03Z
Манчестер Сіті виграв три матчі поспіль вперше з жовтня минулого року
Football.ua
2025-01-12T21:07:35Z
Курс валют в Україні 12 січня 2025 року: скільки коштує долар та євро
VGorode
2025-01-13T06:06:30Z
В Україні зросли ціни на яблука
AgroNews
2025-01-13T06:03:23Z
Європа втрачає привабливість для ведення бізнесу – DPA
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T05:57:34Z
Після 10-річної перерви італійський авіаперевізник відновив польоти до Лівії
Европейская правда
2025-01-13T05:57:16Z
Vodafone та Київстар змінять ціни: які тарифи подорожчають на 40-60 гривень
Хвиля
2025-01-13T05:51:18Z
Ціни на молоко в Україні знижуються: які прогнози на молочні продукти у 2025 році
Политека
2025-01-13T05:30:25Z
«Астарта» досягла найвищого рівня виробництва цукру за 7 років
Agravery
2025-01-13T05:06:54Z
Стало відомо, як змінилися ціни на яйця та олію в Україні
AgroNews
2025-01-13T05:06:13Z
Кінець лютого – кінець броні: як підприємству забронювати своїх працівників
Комсомольская правда
2025-01-13T05:00:39Z
Що не так на малюнку: тільки суперуважні люди знайдуть помилку за 3 секунди
GlavRed
2025-01-13T05:27:26Z
Apple може випустити iPhone Air цього року
Portaltele
2025-01-13T05:18:41Z
Повертаємось у 2012 рік – як пісня Gangnam style стала не тільки феноменом, а й мемом
24tv
2025-01-13T05:03:07Z
Нова функція WhatsApp: створення чат-ботів прямо в додатку
InternetUA
2025-01-13T04:01:58Z
Apple Intelligence не став ключовим фактором у розвитку iPhone
InternetUA
2025-01-13T02:01:49Z
Навіть вимкнений: скільки електроенергії насправді споживає телевізор
GlavRed
2025-01-13T01:27:36Z
"Крах планів та нещасні випадки": астролог назвав найгірші дні в 2025 році
GlavRed
2025-01-13T01:27:06Z
Стала відома дата, коли Rockstar може оголосити про перенесення GTA 6
InternetUA
2025-01-13T01:03:17Z
У Китаї запустили перший у світі поїзд метро з вуглецевого волокна
InternetUA
2025-01-13T00:01:33Z
Яка дієта найкорисніша для серця
24tv
2025-01-13T06:06:54Z
Серйозна травма голови може пробудити сплячі віруси
Portaltele
2025-01-13T05:18:00Z
У Китаї немає нових небезпечних вірусних інфекцій - Нацкомісія охорони здоров’я
УкраинФорм
2025-01-13T04:45:44Z
Як помити аерогриль: ці поради потрібно знати всім
24tv
2025-01-12T21:42:38Z
Прості способи боротьби з нудотою: корисні продукти для вашого шлунка
Знай
2025-01-12T20:51:03Z
"Сухий січень", за і проти: ось що відбувається з організмом після місячної відмови від алкоголю
24tv
2025-01-12T20:18:23Z
Як лікувати кишкові інфекції: Доктор Комаровський пояснив, що насправді допомагає
Политека
2025-01-12T16:42:04Z
Куди летить сигаретний дим – ризики та способи усунення запаху
GlavRed
2025-01-12T14:27:32Z
Як оскаржити рішення експертних команд, що замінили МСЕК
Украина Криминальная
2025-01-12T13:45:43Z
Українцям запропонували популярний кросовер Skoda за вигідною ціною
ЗаРулем
2025-01-13T05:27:58Z
Топ схеми, через які водії втратять гроші: як дурять навіть пішоходи
Знай
2025-01-12T21:51:54Z
Досвідчені водії завжди беруть з собою пакетики чаю, і ось чому
24tv
2025-01-12T21:42:56Z
Volkswagen Talagon 2025: великий кросовер з новим дизайном і потужним двигуном
360ua.news
2025-01-12T20:15:55Z
Навіщо досвідчені водії возять в салоні авто соду: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-01-12T19:27:08Z
Вершина технологій та швидкості на дорогах України
360ua.news
2025-01-12T17:03:44Z
Гібридні авто в тренді: трійка найпопулярніших моделей в Україні
24tv
2025-01-12T15:24:36Z
Миколаївські рятувальники отримали дві бронемашини «Козак ПМ-Л»
AutoCentre
2025-01-12T14:51:24Z
В Україні серед зими засвітився 800-сильний суперкар Ferrari за $500 000
Фокус
2025-01-12T09:57:52Z