Генеральний секретар Альянсу приїхав до Києва із простим сигналом: НАТО стоїть разом із Україною.
Вперше з початку війни та з неоголошеним візитом у Київ приїхав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Генсек відвідав Софіївську площу, зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та вшанував пам’ять жертв російської агресії у Бучі. Візит одразу назвали прощальним, адже Столтенберг уже в липні залишить свою посаду.
Перспективи членства
“Місце України по праву в НАТО, і згодом наша підтримка допоможе це зробити. Ми підтримуємо вас сьогодні і протягом усього шляху”, — наголосив генсек НАТО під час візиту до України.
“Ми стояли з вами після незаконної анексії Росією Криму у 2014 році, ми стоїмо разом з вами у героїчній боротьбі проти російських загарбників та на захисті вашої країни. І ми стоятимемо поряд з вами завтра, коли ви відбудовуватимете країну і працюватимете заради світлого майбутнього українського народу”, — сказав Йєнс Столтенберг.
За його словами, перспектива членства України в Альянсі буде предметом обговорення на майбутньому саміті організації у Вільнюсі, а поки що основне завдання — щоб Україна гарантовано продовжувала існувати як суверенна демократична держава, в чому НАТО допомагатиме Києву так довго, як це буде потрібно.
“Це є свідченням довгострокової відданості НАТО Україні. Альянс стоїть з вами сьогодні, завтра і стоятиме так довго, як потрібно”, — запевнив Столтенберг.
EPA
Зброя
Столтенберг наголосив, що російська агресія має бути зупинена. Генеральний секретар НАТО також висловився за підтримку ініційованої президентом Володимиром Зеленським формули миру і запевнив, що Альянс і надалі зміцнюватиме українську армію.
Столтенберг приїхав до України напередодні чергової зустрічі союзників України у форматі Рамштайн, яка запланована на 21 квітня.
Столтенберг зазначив, що союзники оголосять про нову конкретну допомогу для України на додаток до вже наданої, і нагадав, що Нідерланди та Данія вже оголосили про 14 такк Leopard, а США – про черговий пакет допомоги зі снарядами для артилерії та HIMARS.
“Це вже конкретні оголошення, і я чекаю більшого, тому що стоїть нагальна потреба забезпечувати Україну необхідною їй зброєю. Крім того, нам потрібна дискусія про різні типи платформ… Але на додачу до обговорень про те, чи потрібно залучати нові типи озброєння, Вкрай важливо подбати, щоб усі вже передані Україні системи працювали як слід, мова йде про те, що потрібні боєприпаси – величезна кількість боєприпасів, потрібні запчастини, обслуговування, ремонт, тобто так, ми повинні обговорювати, чи потребують нові платформи, але і просто подбати про те, щоб усі задіяні платформи функціонували належним чином – це масштабне завдання, і про це також йтиметься», – прокоментував генсек.
Сенси візиту
Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман вважає, що приїзд керівника НАТО напередодні Рамштайна означає, що є якісь питання, які потрібно проговорити з нашим військово-політичним керівництвом у закритій кімнаті, щоб не було жодного витоку інформації.
Разом з тим, не можна забувати, що вільнюський Саміт НАТО 11-12 липня буде останнім для Столтенберга у статусі генерального секретаря. Він припиняє свою другу каденцію перебування на цій посаді. На тому саміті, швидше за все, буде обрано офіційно нового генерального секретаря. “І це так званий дипломатичний, прощальний, особистий візит Йєнса Столтенберга до Києва, до президента Зеленського: переговорити з ним, підбити основні підсумки, намітити план на Саміт – ті, які розглядатимуть 11-12 липня”, – вважає Юрій Романюк, голова ГО Україна у НАТО.
Теги за темою
Владимир ЗеленскийПоділитися сюжетом
Джерело матеріала