MY.UAНовини
Фейки, міфотворчість, потоп. Світ очима вірянина УПЦ МП
Фейки, міфотворчість, потоп. Світ очима вірянина УПЦ МП

Фейки, міфотворчість, потоп. Світ очима вірянина УПЦ МП

ТЕКСТИ занурились у православні (МП) групи у соцмережах і уважно вчиталися в православні (МП) медіа.

Священнослужителям і вірянам УПЦ МП часто закидають, що вони під час богослужінь досі поминають патріарха Кирила. Але насправді проблема не лише у згадуванні Кирила. Усе значно глибше. Попри всі заяви ПЦ МП про окремішність від російської церкви, Українську православну церкву поєднує з РПЦ безліч ниточок, які сплітаються в єдиний товстий канат. Українська православна церква думає як російська церква, керується російськими конспірологічними теоріями й загалом усе робить, як РПЦ.

Антизахідний вектор

Найбільш РПЦ та УПЦ МП єднає антизахідна риторика. Ні, жодних радикальних антизахідних пасажів ви зараз не почуєте від зверхників УПЦ МП.

Але якщо трохи заглибитися у православні медіа та соцмережі, то рано чи пізно ви натрапите на інформацію про “підступний Захід”. Наприклад, на медійному ресурсі “Перший Козацький”, який ще торік перебував під пильною увагою СБУ (його підозрювали в поширені проросійських наративів) і який зараз ніби став на “шлях виправлення”.

Звісно, основна інформація там — боротьба за Лавру та інші храми. Хоча з системною регулярністю на сайті зараз постять також матеріали про допомогу військовослужбовцям вірянами УПЦ. На перший погляд — ніби нормальне українське медіа, що вболіває за долю своєї церкви. Але ключове слово тут — “ніби”. Бо в ньому іноді й досі з’являються матеріали, наче підготовлені під диктування якимись російськими пропагандистами:

У цьому матеріалі на один щабель поставлено НАТО й “цивілізований Захід” — до того ж це словосполучення тут взято в лапки. Проте воєнна акція у Югославії, що мала на меті зупинити етнічну чистку албанців, не зачепила житлових кварталів та комунальної інфраструктури сербських міст, а Росія займається стиранням українських міст із лиця землі, нищенням енергосистеми та котелень узимку.

Висновок: нам не треба ні Росії, ні НАТО. Певний позаблоковий нейтралітет, вочевидь, з відмовою від військової допомоги НАТО, яка насправді дала б змогу Росії “зжерти” нас у стислі терміни. Такий “нейтралітет” — давня російська мрія, яку просував ще ранній Медведчук.

А ось іще один “філософський” опис, цього разу з іншого православного ресурсу — СПЖ. І знову ніби під диктування ФСБ: “Визит Помпео в Украину, или кто стоит за гонениями на УПЦ?”.

Просто шедевральний матеріал, за написанням якого так і уявляється якийсь прилизаний чоловік з посвідкою КГБ чи ФСБ у кишені. Якщо коротко, колишній керівник “Госдепа” Помпео прибув в Україну, щоб "за наводкою ЦРУ" коригувати знищення Української православної церкви.

У православних пабліках також можна виявити згадки й про “глобальну” змову — ПЦУ, за якою стоїть “Фанар” (Константинопольський патріархат), перебуває в певній змові з Українською греко-католицькою церквою, за якою, звісно, підтягуються всі католики світу.

А між нібито абсолютно патріотичними постами про збір коштів і відправлення на фронт українським захисникам чергового авто на телеграм-сторінці “Першого козацького” можна побачити й таку інформацію:

Ніби нічого особливо — повідомлення про отримання прибутків західними виробниками озброєння. Але підтекст зрозумілий: поки в Україні тече кров, меркантильний Захід наживається на біді українців.

Православний кіт Шредінгера

У медіа і пабліках УПЦ МП також повністю відсутні якісь згадки чи оцінка дій проросійськи налаштованих священників чи вірян. Якщо почитати офіційні медіа — про них майже жодної інформації, наче їх просто не існує.

Загалом здається, що на будь-яку проблему в УПЦ МП є універсальна рекомендація: ми на цю тему не говоримо, а отже, її немає. Певний православний кіт Шредінгера — водночас і є, й немає. Навіть щодо такої дражливої теми, як поминання російського патріарха Кирила, кількість інформаційних матеріалів на близьких до УПЦ МП ресурсах близька до нуля.

Як і тема російських колаборантів — про них згадують лише в разі “гонєній” на якогось священнослужителя з боку СБУ. Щодо поведінки священнослужителів на окупованих територіях — тиша. Як, до речі, і щодо всього релігійного життя під окупацією. Його наче взагалі немає.

Ще одне цікаве питання — трактування війни. Офіційний сайт УПЦ МП пише і про “російське” вторгнення, і про “російські ракети”, що руйнують українські храми. Так само на сайті можна побачити багато згадок про допомогу біженцям та українським бійцям. Здається, все чітко й однозначно. Але так лише на перший погляд. Бо в УПЦ МП були й залишаються священники, які у своїх молитвах і проповідях примудряються жодного разу не згадати, хто є реальним агресором проти України. До того ж ці священнослужителі обіймають найвищі посади в УПЦ МП.

Ось герой наших попередніх публікацій, керівник справ УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич), який в одному зі своїх перших богослужінь з початку війни згадує про “бойню” й віртуозно уникає назвати речі своїми іменами, тобто що росіяни — окупанти.

За ним про “бойню” в такому самому контексті говоритимуть і інші православні (МП) ієрархи, і рядові священники.

Визначення, що саме мається на увазі під словом “бойня”, довелося почути у проповіді одного київського протоієрея УПЦ МП на ютубі: “Какая это священная война, когда славяне убивают славян, православные — православных, христиане христиан. Бойня, и еще раз бойня. Надо молиться и каяться”.

Одна невелика ремарка — здається, його фраза про “священную войну” — це звернення до росіян, яких, судячи з коментів, дуже багато на його ютуб-сторінці. Тобто можна сказати, що “батюшка”, можливо, робить певну корисну інформаційну роботу й доносить до російської пастви слова про необхідність припинити “братовбивчу” війну.

Але не все так просто. Віряни роблять з його слів свої висновки. “Это большая трагедия для всех нас. И дай Бог, чтоб Бог уврачивал наши сердца”, — пише одна з коментаторок. “На все воля Божья.. Господь пропустил за наши грехи”, — коментує інший.

І цю останню фразу повторюють найчастіше. Тобто війна постає не як загарбницька війна росіян проти українців, а як певне покарання за якісь гріхи.

А ось що, наприклад, написав митрополит запорізький Лука щодо річниці повномасштабного російського вторгнення:

Саме так — “війна в душах”. Проте навіть через рік війни чомусь не згадано ні росіян, ані тих церковних діячів Росії, хто цю війну благословив.

Лука ще у квітні 2022 року розповідав, що війна в Україні почалася через гріхи людства і плакати ЛГБТ на вулицях.

Глухий кут і міфотворчість

Схоже, УПЦ МП сьогодні опинилась у певному сенсовому та інформаційному глухому куті. Будь-які позитивні згадки про Російську православну церкву сьогодні схожі на зради. А відносини з Вселенським (Константинопольським) патріархом нині максимально ускладнено. Бо всю інформаційну машину УПЦ МП зараз зосереджено на протистоянні з ПЦУ та Вселенським патріархом.

“Русская Церковь стала придатком государственной военной машины, большая часть западного христианства покорилась насаждаемой идеологии гендера и ЛГБТ. В Украине Церковь Христова гонима, но от этого она становится только крепче и сплоченнее”, — ось що пишуть ідеологи УПЦ МП. (На сайті СПЖ є й українська версія цього тексту, але, вочевидь, її переклали з російської, до того ж там є певні фактологічні помилки, наприклад, “Російську церкву” подано як “Руську церкву”. Тому надаємо цитату мовою оригіналу. — ТЕКСТИ).

УПЦ МП, попри заяви про несприйняття Російської православної церкви, копіпастить деякі її основні месиджі. Зокрема намагається осідлати основний “коник” РПЦ — про свою вищість і винятковість. І цьому дають абсолютно логічне (за своєю логікою, звісно) пояснення: “Ведь если все религии равнозначны, то зачем придерживаться православной веры?”.

Переглядаючи сторінки вірян УПЦ МП і слухаючи натхненні проповіді їхніх священників, сторонній спостерігач не зможе відповісти для себе на головне питання: у чому полягає така непереборна відмінність між УПЦ та іншими церквами, зокрема тією самою ПЦУ? Що саме в УПЦ МП є такого, чого немає в інших церков?

Раніше на це питання УПЦ МП справді мала досить струнке (за їхньою, звичайно, логікою) обгрунтування: що ПЦУ — не визнана ніким церква, “самосвяти”. Але згодом Православна церква України здобула Томос і все багатолітнє логічне обгрунтування УПЦ МП завалилося, як картковий будинок.

Проте в Московському патріархаті не могли просто зупинитися. І вже “не такою” стала не лише ПЦУ, а й Вселенський патріарх. Останнього звинувачують у зажерливості, маніпулюванні владою та навіть у тому, що патріарх Варфоломій надто старий.

Але звинувачувати в поважному віці патріарха — це якось дрібно й не переконливо навіть для найбільш фанатичних вірян. І саме тому в середовищі УПЦ МП так полюбляють займатися міфотворчістю.

Так у соцмережах серед вірян УПЦ МП популярний ролик, де нібито ПЦУшний священник танцює під гучну музику в церкві, а парафіяни голосно йому підспівують. Водночас чомусь нікого не цікавить, що і вбрання священника, і антураж на задньому тлі чомусь дуже схожі на римо-католицький храм. Але такі дрібниці, певно, не дуже хвилюють вірян УПЦ МП.

Ще одне відео — якийсь народний хор виводить щось схоже на “Маланку” в церкві, люди одягнені у відповідні карнавальні однострої. Знову таки, ніхто особливо не вдається в питання, чому це погано й чим саме таке дійство суперечить релігійним канонам. Але висновок вірян достатньо однозначний — у церкві відбувається неподобство.

До речі, паралельно з українськими пабліками вірян УПЦ МП це відео також шерили й російські ютуб-блогери. Водночас опис відео на одному з російських ютуб-каналів справді був “надихаючим” — “в 2023 году украинская церковь отобрала здание у московской церкви. В честь этого были устроены пляски в здании храма.”.

Підробки, фейки, провокації

Середовище УПЦ МП буквально приречене, щоб у ньому з'явилися різноманітні підробки, фейки, провокації. І вони тут справді регулярно виринають.

Так нещодавно з’явилося нібито послання настоятеля Православної церкви України Епіфанія, де він, зокрема, просить молитися за “Святу, Католицьку та Апостольські церкви”.

Треба віддати належне священнослужителям УПЦ МП, які самі заявили, що цей документ фейковий. Але виникає підозра, що, можливо, фабрика цих фейків перебуває поза межами України.

Поява таких підробок — не поодинокий випадок. Так у соцмережах з’явилися скани якихось нібито “грамот” Епіфанія, де він роздає “індульгенції”. До речі, ця історія почалася паралельно з оприлюдненим у Росії фейком. На початку березня цього року російські пропагандистські медіа поширювали історію про знайдену в українських окопах “методичку”, де нібито “Киевский патриархат” обіцяв відпущення гріхів, індульгенцію за вбитих росіян.

І ось останні “досягнення” цієї сфери. Напередодні Великодня у соцмережах з’явилося звернення до вірян з підписом самого митрополита Онуфрія, де він закликає їх пройти хресною ходою від Києво-Печерської лаври до Банкової. Щоправда, у самій УПЦ МП заявили, що Онуфрій жодних звернень не підписував і хресної ходи ніхто не планував. Але маємо ще одну спробу розхитати й так складну ситуацію в країні.

“Есть пророчество Ионы Одесского, что когда закроют Киево-Печерскую лавру, в Киеве будет большой потоп”. Про це йдеться у одному з багатьох роликів на тіктоку про те, що виселення монастиря УПЦ МП з Києво-Печерської лаври призведе до страшних природних катаклізмів. На тлі новин про паводок на Дніпрі такі ролики набули серед вірян справжньої вірусності.

Можна переглянути повну палітру схожих відео, розраховану на всі вікові групи. Є для старших, є для молодших, де молодий чоловік запитує свою аудиторію: “Вы что, не понимаете, почему потоп? Не трогайте монахов, пусть молятся”. У деяких православних пабліках навіть почали перепощувати офіційні зведення метеорологів про паводок як підтвердження прогнозів про потоп.

На скріні — фільм з ютуб-сторінки "Русского патриота", де велетенська хвиля зі зруйнованої греблі Київської ГЕС насувається на церкву Миколи Чудотворця (на воді) на Набережно-Хрещатицькій у Києві. Майже годинний фільм з назвою "После изгнания монахов из Киево-Печерской Лавры — прорвёт дамбу Киевского водохранилища" з комп'ютерною графікою та чіткими месиджами про потоп російські пропагандисти виготовили ще два місяці тому.

Варто нагадати, що раніше був фейк про “почорнілі” хрести на Лаврі, після того, як в Успенському соборі провела службу ПЦУ. Вочевидь, джерела цієї інформації були з глибин УПЦ МП, але російські пропагандисти, звичайно, не могли пройти повз таку креативну ідею. Як наслідок, у тіктоку з’явилися ролики про хрести, які почорніли тому, що в Лаврі виступав український гурт “Хорея Козацька”, що закликав “вбити москаля та знищити Москву”. Ролики з відповідним відеоконтентом, щоправда, вже без російської озвучки, згодом можна було побачити й на сторінках у соцмережах деяких українських вірян. Коло замкнулося.

Православні “неофіти”

Останні події навколо УПЦ МП мобілізували до інформаційних лав її захисників багато одіозних персон.

Насамперед варто згадати улюбленого політтехнолога-коментатора заборонених тепер в Україні “телеканалів Медведчука” Руслана Бортника (детальніше про нього у нашій базі Псевдосоціологів та прихованих піарників). Схоже, тепер у нього відкрилося “друге” дихання — чи не щодня він видає по новому коментарю на тему міжконфесійних стосунків. Та і як тут не збадьоритися, коли тебе цитує офіційна сторінка УПЦ МП.

Іноді пан Руслан намагається видавати щось з претензією на креатив, типу “Заборона УПЦ вигідна Порошенку та Кремлю”, але зрештою збивається на старі методички:

Ось у цьому матеріалі Бортник згадує звичні для себе слова ще з Медведчуківської епохи, коли слово “раскол” у зв’язці з Україною чи суспільством були, вочевидь, необхідною вимогою для артикулювання всіма запрошеними на пропагандистські канали гостями.

Але Руслан Бортник такий не один. Його братом по “православію” став Максим Гольдарб — колишній ведучий на проросійському, з пулу Медведчука, пропагандистському каналі Ньюсван.

У різних православних пабліках розлетілося його відео з тіктоку, де він клеймить підступних “англосаксів”, які хочуть спровокувати релігійний конфлікт в України і, скориставшись внутрішніми "розборками", захопити країну. Тобто ми знову бачимо чітке відпрацювання методички кремлівських пропагандистів, у яких без згадування про підступних “англосаксів” не обходиться жоден спіч.

Ще один православний неофіт — Олександр Дубинський. Так, той самий, який відпрацьовував побажання Коломойського на каналі 1+1. Він допускає, що УПЦ МП може бути промосковською структурою, але водночас вважає, що все, що відбувається, — це “фарс”, щоб відвернути увагу людей від чогось істотнішого: економічних проблем, корупції.

Досить прихильно (перепостами) віряни зустріли і слова ексрадника керівника Офісу президента Олексія Арестовича, що “гнать на церковь как таковую нельзя”. “Различить сложно — где СБУ работает по госизмене, а где это чистые гонения”. Хоча в цих цитатах знавець російської Арестович, здається, дещо переплутав сенс різних слів: вульгаризму “гнать” та абсолютно літературного слова “гонения”.

Звісно, принаймні частина з цих новонавернених православних експертів робить це, щоб похайпувати на дражливій темі. Але, наприклад, коментарі улюбленця проросійських пропагандистських каналів Руслана Бортника з задоволенням розміщують у себе офіційні ресурси УПЦ МП.

Імперська мовна політика

Ще одна річ стає дуже помітною, коли читаєш дописи вірян УПЦ МП у соцмережах. Вони можуть бути й російською, й українською мовами, проте впадає у вічі те, що коли йдеться про цитування якихось святих чи трактування богословських тем, — одразу починає звучати лише російська мова.

Введення богослужіння церковнослов’янською вже давно стало “візитівкою” УПЦ МП і однією з основних ознак, які відрізняють її від інших церков в Україні. Не дивно, що перехід парафій УПЦ МП в інші конфесії часто супроводжують повідомлення в медіа, що ось у храмі вперше за всю його історію зазвучала українська мова.

“Грецька церква служить давньогрецькою мовою, і нею теж не говорять у повсякденному житті. Грузинська церква служить давньогрузинською. Англомовні народи служать староанглійською. А ми – слов'яни, тому служимо старослов'янською мовою, яка також не є розмовною», — зазначив митрополит Онуфрій.

У цій відповіді дуже чітко видно підміну понять: є грузини, є “англомовні” народи, а є якась єдина спільнота “слов’ян” зі спільною церковнослов’янською мовою. Хоча якщо йти за вибудуваним Онуфрієм логічним ланцюжком, то в храмах УПЦ МП тоді мали б служити не церковнослов’янською, а староукраїнською мовою, а філологи знають, що така існувала.

Звичайно, це не означає, що українська мова перебуває під забороною в УПЦ МП. Вона є рідною принаймні для частини священників, нею вони можуть спілкуватися зі своїми парафіянами у вільний від богослужінь час. Зрештою, українською під час офіційних заходів послуговуються деякі митрополити, зокрема й Онуфрій, але не всі.

Але коли питання торкається серйозних речей: богословської літератури чи загалом літератури, яку можна придбати на книжкових розкладках УПЦ МП, тут ми бачимо зовсім сумну картину. Бо тут беззастережно панує не українська й навіть не церковнослов’янська, а саме російська мова.

Так з понад 200 найменувань книжок в інтернет-магазині Києво-Печерської лаври лише 20 видань українською мовою, всі інші — російською.

Та і з цих 20 книжок українською добра половина — це книжечки з малюнками для найменших і церковні календарі. Вся серйозніша література, зокрема й видана в самій Києво-Печерській лаврі, — російською.

Іншими словами, якщо ви натрапили на якусь церковну книжкову ятку десь у Псково-Печерському монастирі чи в Києво-Печерській лаврі — великої відмінності не побачите: і там, і тут на вас чекатимуть книжки на “общепонятном язикє”. І це вписується в колонізаційну політику Росії: тубільною мовою можна говорити в побуті, але всі серйозні теми — це парафія мови російської. Згадайте це “разве можно учить физику на украинском!?”

Підсумовуючи

Окремі представники священництва намагаються якось здійснювати контрагітацію російській пропаганді, але самі потрапляють у полон поширюваних, зокрема й з Росії, фейків, коли шерять неправду про своїх співгромадян з інших церков.

Церковна верхівка уникає розмовляти про ситуацію зі священниками на окупованих територіях і вияви колаборації. І паралельно робить усе, щоб відокремити своїх парафіян від інших вірян країни, щоб зробити з них агресивну й замкнену секту, якій вкладають у голови месиджі російської пропаганди.

Українська православна церква МП сьогодні зробила все можливе й неможливе, щоб загнати себе в "глухий кут", виходом з якого буде або повторне "братське єднання" з "русским миром", або сходження даної церкви на повний маргінес. Хоча не виключно, ці процеси відбуватимуться одночасно, бо "русский мир" і є маргінесом.

Що ми читали

Офіційні сторінки Української православної церкви, її монастирів, зокрема Києво-Печерського монастиря, близьких УПЦ МП медіа, таких як “Перший Козацький”, СПЖ “Союз православних журналістів”, “Расколам нет”, а також православні пабліки у фейсбуку, ютубі й тіктоку.

Теги за темою
УПЦ МП
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Подвійний удар Китаю і РФ: у Заходу є півтора року на підготовку до глобальної війни, — командувач НАТО
Фокус
2025-07-18T19:57:02Z
Кандидатів багато: Свириденко розповіла, чому досі не обрали нового міністра культури
24tv
2025-07-18T19:54:01Z
США затримують постачання систем Patriot для Швейцарії через пріоритет України, - Олександр Мусієнко
Знай
2025-07-18T19:48:58Z
Путін не прийме ультиматум Трампа і здатен на відчайдушний крок - Foreign Affairs
GlavRed
2025-07-18T19:39:31Z
Україна висловила солідарність із партнерами через кібератаки Росії
Европейская правда
2025-07-18T19:31:26Z
НАТО має 18 місяців до можливої війни з Китаєм і росією — Bild
iPress
2025-07-18T19:30:53Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Топ-10 професій з бронюванням: що змінилось на ринку праці
24tv
2025-07-18T17:51:30Z
Окупований Донецьк масовано атакували безпілотники
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:27:27Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Грала з кожної праски: яку пісню кожен українець чув у 2009 році
24tv
2025-07-18T17:18:26Z
Netflix змінив правила: ШІ вперше в справжньому серіалі – вибухова сцена в El Eternauta
Фокус
2025-07-18T16:57:11Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
В навчальному центрі шерифа Лос-Анджелеса стався вибух, загинули троє правоохоронців
Лига
2025-07-18T18:48:08Z
"Понабирали кредитів": українка розповіла, як її "Дію" зламали шахраї
Фокус
2025-07-18T18:36:30Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z