MY.UAНовини
Представники кіноспільноти: «Через дії Держкіно ми можемо втратити можливість співпрацювати із західними партнерами»
Представники кіноспільноти: «Через дії Держкіно ми можемо втратити можливість співпрацювати із західними партнерами»

Представники кіноспільноти: «Через дії Держкіно ми можемо втратити можливість співпрацювати із західними партнерами»

Голова профільного комітету Ради та члени кіноспільноти коментують закритість процесу розробки «Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року».

Водночас члени кіноспільноти, профільні творчі спілки та громадські організації не були ознайомлені з проєктом стратегії попри те, що він має неабияку суспільну значущість і потребує широкого публічного обговорення. Після відмови Держкіно ми звернулися до голови профільного комітету Верховної Ради Микити Потураєва та членів кіноспільноти із запитаннями:

— Чи відомо вам про нову стратегію Держкіно? 

— Що ви думаєте про відсутність експертних обговорень і відмови Держкіно надати документ для ознайомлення? 

— Чи вважаєте ви, що дискусія є необхідною та неодмінною складовою здорового процесу ухвалення подібної галузевої стратегії на кілька років, і чи готові за це право боротися?

Микита Потураєв, голова парламентського комітету гуманітарної та інформаційної політики:

— Я з подивом дізнався про відмову Держкіно надати «ДМ» Стратегію розвитку українського кіно. Комітет її теж не отримував. І я також здивований тим, що органи державної влади та державні установи цей документ отримали, а профільний комітет Верховної Ради — ні. Безперечно, такий документ мав би пройти публічні експертні обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін. Саме так, як ми робимо в парламенті під час розробки та розгляду важливих законопроєктів стратегічного значення. Я вдячний «ДМ» за інформацію про існування Стратегії розвитку кіно в Україні, і комітет, безперечно, запитає Держкіно про цей, без сумніву, цікавий аж до таємності документ для ознайомлення. Переконаний, що ми зможемо його вивчити разом із громадськістю.

Микита Потураєв

Денис Іванов, український кінодистриб’ютор, засновник і керівник компанії «Артхаус Трафік», співзасновник Одеського міжнародного кінофестивалю, член наглядової ради та правління Української кіноакадемії:

  1. Так, мені відомо про Стратегію Держкіно. Очевидно, що її писали люди, які до набуття своїх високих посад жодним чином не довели своєї компетентності. Тож стратегія, очевидно, буде спрямована не на розвиток галузі, а на виведення у приватну власність майна, що залишилося в управлінні Держкіно.
  2. Стратегія — це візія майбутнього, де мають врахувати думки основних стейкхолдерів — кіномитців, продюсерів, власників кіномереж, дистриб'юторів, кінокритиків, фестивальників. Якщо робота над стратегією тривала без урахувань інтересів і досвіду, то очевидно, що мета документа — точно не сталий розвиток українського кінематографа. Відмова надати текст стратегії на прямий запит про це — незаконна. Це обов’язок Держкіно — не лише надавати такі документи за першим запитом, а й опублікувати його для ознайомлення, організувати дискусії та консультації, робити це проактивно. Єдина причина цього не робити — приховати справжні наміри із захоплення державного майна. І так, я думаю, що активна частина кіноспільноти буде з таким чиновницьким свавіллям і відсутністю компетентності боротися.
  3. Українська кіноспільнота зараз гуртується й обговорює спільні дії.

Денис Іванов

Юлія Сінькевич, продюсерка, співзасновниця Української кіноакадемії:

  1. Про те, що Держкіно готує Стратегію розвитку українського кіно, я знаю з кулуарних розмов, чуток і з новини на «Детекторі медіа».
  2. Я думаю, що відмова Держкіно надати для ознайомлення кіноспільноти цю Стратегію, — це в стилі того, як Держкіно зазвичай діє. Питання не лише в тому, мають вони чи не мають бажання обговорювати цей документ. Це їхній обов’язок — обговорювати рішення, які стосуються формування політики в галузі кінематографії, вони зобов’язані консультуватися з кіноспільнотою і з громадською радою, яка діє при Держкіно. Отже, відмова надати для ознайомлення Стратегію, яку вони розробляють, — це порушення і бажання замовчати цю інформацію. Чесно кажучи, у кіноспільноти й без того багато питань до Держкіно та абсолютно відсутня довіра до його дій, тому можна сказати, що з їхньої точки зору навіть логічно, що вони приховують інформацію про Стратегію. Але це, звісно, неприйнятно, недемократично та просто злочинно. Це абсолютно нормальна практика в розвинутих країнах. Як ви знаєте, Українська кіноакадемія вимагає відставки не лише голови Держкіно, а й усього керівництва агентства, тому що ми вважаємо, що його робота шкодить розвитку українського кіно та ганьбить нашу країну у світі.
  3. Я вважаю, тільки міжнародна увага до діяльності Держкіно може вплинути на поточну ситуацію. Насправді всі наші міжнародні партнери в курсі того, що в нас відбувається у зв’язку з Держкіно. Поки через те, що в нашій країні триває повномасштабна війна, на це намагаються заплющувати очі. Але далі міжнародні організації у сфері кінематографії, членом яких є Україна, теж можуть вдатися до певних санкцій. Через дії Держкіно ми можемо втратити можливість співпраці. Це, зокрема, стосується Eurimages. Або ще один приклад: торік у травні Україна стала членкинею Асоціації європейських кінофондів, і вони сформували фонд підтримки українських фільмів. Вони віддали менеджмент цього фонду не Держкіно, а одному з членів організації — французькому кінофонду. Це явна ознака браку довіри з боку європейців до Держкіно. Виходить, що міжнародний розголос шкодить іміджу України в цілому, але разом із тим це чи не єдине, що може якось вплинути на діяльність Держкіно.  

Юлія Сінькевич

Людмила Горделадзе, членкиня Правління Союзу кінотеатрів України, ексдиректорка кінотеатру «Жовтень» (2000–2018):

— Як випливає із «шапки» листа Держкіно від 17.02.2023, його надіслано органам державної влади, державним установам, тобто ані громадським об’єднанням у сфері кіно, ані ЗМІ для обговорення документ не надано. Це є порушенням принципів державної політики у сфері підтримки кінематографії, що встановлено Законом «Про державну підтримку кінематографії в Україні» (ст. 4 п. 5), яка вимагає «забезпечення участі суб’єктів кінематографії, громадських об’єднань, що представляють їхні інтереси, творчих спілок у формуванні та реалізації державної політики у сфері кінематографії».

Держкіно за нинішнього керівництва більше шкодить галузі, ніж підтримує або розвиває. Всі проєкти, які нині виходять і приносять славу українському кіно, запущені попередньою командою керівництва та Радою з державної підтримки кінематографії минулого складу (2019–2021), до якого я маю честь належати. Нинішні керівники жодного «свого» успіху ще не мають. Тому і писати «стратегію» їм не можна довіряти.

Людмила Горделадзе

Сергій Тримбач, кінознавець, голова Національної спілки кінематографістів (2009–2016):

  1. Про стратегію Держкіно нібито України відомо передусім те, що жодних уявлень про те, що це таке і з чим його (її) їдять, керівництво цієї нібито установи не має. Як не має уявлень про сам кінематограф — окрім установок, спущених згори, гори Києво-Печерської. Я знав усіх керівників кінематографа України з початку 1990-х — від Юрія Іллєнка та Ганни Чміль до Пилипа Іллєнка. Так само знав усіх міністрів культури — від світлої пам’яті Івана Дзюби (ніяк не звикну до того, що його вже немає серед нас) до нинішнього очільника Мінкультури Олександра Ткаченка. Знав практично всіх віцепрем’єрів із гуманітарних питань… Усі не без недоліків. Одначе нічого й нікого подібного до нинішнього керівництва Держкіно ніколи не було і, сподіваюся, не буде більше. Стовідсоткова некомпетентність, помножена на хамську зверхність до людей культури, мистецтва. І не менш хамська відмова виходити на зв’язок із професійною громадою. Враження, що нинішня українська влада на от цьому кінематографічному майданчику випробовує технологію повоєнного облаштування держави. Де чиновнику дозволено жити бункерним життям, захищеним від будь-якої критики громадянського суспільства…
  2. Відтак закладається модель, яка унеможливить експертну оцінку рішень керівництва міністерств і відомств. Ось вона, уже проглядається в діях пані Кудерчук і компанії. Явище кудерчукізму ще досліджуватимуть майбутні історики — як початок нової ери чиновницької агресивної зневаги, ігнорування будь-якої думки, що не вписується у їхні дикунські уявлення… І це відбувається, вже відбувається в країні, чиє керівництво не втомлюється нагадувати про відданість цінностям західної демократії. Усе важче повірити у щирість подібних заяв.
  3. Майже три роки кінематографісти ставлять питання про усунення з посади голови Держкіно пані Кудерчук. Три роки у відповідь — глухе та презирливе мовчання тих, хто от сю чиновницю підсадив у начальницьке крісло (з порушенням законодавства, але кого це нині зупиняє?). Кінематографісти й далі боротимуться за право мати свою позицію, за те, щоб Україна була державою не дикунів із маленькими булавами та батогами, а державою, де «культура» буде не порожнім словом, а кодом, який визначатиме саме життя — від його повсякденних проявів до найвищих і осяйних вершин.

Сергій Тримбач

Олена Гончарук, переможниця конкурсу на посаду генерального директора «Довженко-Центру»:

  1. Про розробку стратегії стало відомо з масмедіа та публікацій у соціальних мережах. З інших джерел ми цієї інформації не отримували, хоча свої пропозиції Держкіно неодноразово надсилали й озвучували.
  2. Держкіно не потребує ні з ким радитися, бо для цього доведеться повідомити про мету стратегії та діяльності загалом. Утім, ця мета втаємничується від початку 2020 року. Не виключаю, що певні експерти чи стейкхолдери були долучені до підготовки, але серед них не було Національної спілки кінематографістів, Української кіноакадемії, Громадської ради при Держкіно, «Довженко-Центру» та багатьох інших суб'єктів, які представляють кінематографію. Це тривожний сигнал, що суперечить цінностям, які Україна декларує, аби забезпечити майбутні відновлення та розвиток, наприклад, принципам Міжнародної конференції в Лугано: спрямованість на реформи; прозорість, підзвітність; демократична участь; залучення стейкхолдерів.
  3. Ми готові боротися та вже боремося за право бути суб'єктом не просто на папері, а реальним. У картині світу, яку моделює Держкіно, суб'єкт один, який узурпує всі рішення, а решта не має права навіть висловити думку. У цьому світі пріоритет віддається контролю та покаранню, натомість підважується експертність, самостійність, проактивність, що ніяк не може призвести до розквіту кіно.

Олена Гончарук

Надія Парфан, кінорежисерка, співзасновниця онлайн-платформи Takflix:

  1. Мені не відомо про стратегію безпосередньо, але я знаю про це з повідомлень у пресі та відгуків колег, які займаються культурним активізмом і проявляють активну громадянську позицію.
  2. Я глибоко обурена відсутністю експертних обговорень. Крім того, в тому, як поводиться Держкіно в цьому випадку, є прямим порушенням законодавства. Згідно із законом, при Держкіно є громадська рада, у складі якої є представники професійної спільноти, громадські активісти. Обов’язок Держкіно — залучати громадськість до обговорення. Порушення закону — це злочин, і відповідальні за його скоєння особи мають бути притягнуті до відповідальності. Як у представниці професійної спільноти в мене все це викликає глибоке емоційне обурення. Триває повномасштабне вторгнення Росії в Україну, багато наших кінематографістів відклали камери й узяли до рук зброю, пішли захищати країну від загарбників. Ці люди сьогодні виборюють право на існування української культури та української держави саме як культурної, повноцінної, а тим часом у них за спиною Держкіно своїми руками нищить це право. Це ницо з боку Держкіно.
  3. Я абсолютно переконана, що залучення цеху є єдиною умовою нормальної культурної політики у сфері кіно, і вона необхідна. Я навіть не уявляю, а як може бути інакше. Без обговорення все це перетворюється на пародіювання, на карикатуру управління галуззю. Стратегія розвитку українського кіно розробляється саме для галузі, це не концерт самодіяльності людей у Держкіно. Це орган виконавчої влади, якому ми делегуємо управління. Вони працюють на наші податки. Вони мали б бути нашими представниками на рівні політичному, функціонально-бюрократичному. Якщо вони не хочуть обговорення за участі громадськості, ігнорують численні петиції, відкриті листи, запрошення до діалогу тощо, тоді у мене питання: від чийого імені Держкіно реалізує свою політику та чиї інтереси воно відстоює? Тут закрадається багато здогадок і підозр у державній зраді, бо кіно — це стратегічна галузь культури, вона медіальна, вона піддається широкому тиражуванню… Я налаштована рішуче боротися за свої громадянські та професійні права.

  

Надія Парфан

Сергій Созановський, співзасновник FILM.UA Group:

  1. Так, мені відомо, що Держкіно працює над оновленою стратегією, і це природно, бо світ змінився. Проте в новому світі кіно та креативні індустрії в цілому продовжують бути надважливими, зокрема й для існування нашої держави.
  2. Робота над стратегією триває. Впевнений, що після її закінчення вона буде доступна. Експертні обговорення мають бути насправді експертними. Такі документи мають обговорювати саме професіонали. Після цього їх можна виносити на ширше коло.
  3. Дискусія є необхідною, проте саме здорова дискусія, а не хейт, який ми зараз спостерігаємо. Щодо права боротися, то результати роботи нашої компанії за останні роки — яскравий приклад нашої позиції. Ми віддаємо перевагу саме праці, а не боротьбі за право дискусії. Працювати на благо нашої держави, глядача, економіки та будувати майбутнє для мене важливіше, ніж боротися за право брати участь в обговореннях. Варто звертати більше уваги на реальні досягнення і труднощі, які постають перед українським кіно кожного дня, а не витрачати робочий та особистий час на пошуки зради.

Сергій Созановський

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Google переносить Circle to Search на iPhone
Portaltele
2025-02-22T05:15:00Z
Як Стів Джобс принизив Білла Гейтса і чому той потім урятував Apple від банкрутства
24tv
2025-02-22T04:51:27Z
Samsung може випустити One UI 7 раніше завдяки прискореному бета-тестуванню
InternetUA
2025-02-22T03:01:51Z
В OpenAI заявили, що ChatGPT щотижня використовують 5% населення світу
InternetUA
2025-02-22T02:04:01Z
Де сховався кіт: тільки люди з "орлиним оком" знайдуть пухнастика за 5 секунд
GlavRed
2025-02-22T01:27:56Z
Meta розвиває Instagram як месенджер та додає нові функції для обміну повідомленнями
InternetUA
2025-02-22T01:04:07Z
Таємницю обезголовленого тіла з ірландських боліт розкрито: вчені шокували подробицями
TSN
2025-02-21T22:36:38Z
Apple пояснила, для кого створений iPhone 16e
InternetUA
2025-02-21T21:16:54Z
GTA 6 може вийти на Nintendo Switch 2: це вже виглядає цілком реально
Знай
2025-02-21T20:51:09Z
Вода, йод, горілка: як відрізнити натуральне масло від підробки
24tv
2025-02-22T05:24:04Z
Це не кола: стоматологи назвали популярний напій, який найбільше шкодить зубам
GlavRed
2025-02-22T04:27:44Z
Гідам гірше, туристам краще: популярний курорт в Іспанії змінює правила
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T03:00:10Z
Гороскоп на суботу 22 лютого: хто має бути обережним, а кому варто відпочити
Знай
2025-02-22T02:33:11Z
Заховане у Новій Зеландії «найчистіше озеро у світі» постраждало від туристі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T01:00:10Z
Будуть сяяти чистотою: чим відіпрати брудні простирадла та наволочки
24tv
2025-02-21T23:45:51Z
Робіть одразу цілий баняк: "ходовий" салат, який можна зберігати цілий тиждень
24tv
2025-02-21T23:06:57Z
Вафельні біляші, щоб не партися з тестом: хрумка закуска без зайвого клопоту, рецепт
Знай
2025-02-21T22:51:59Z
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
24tv
2025-02-21T22:24:20Z
В Одесі затримано 18-річного агента РФ, який підірвав авто військового прокурора
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:37Z
Вночі росіяни вдарили дронами по Київщині: що відомо про жертв і наслідки
TSN
2025-02-22T05:24:44Z
Росія атакувала дронами Київ та область: сталися пожежі, є загиблий
Лига
2025-02-22T04:42:44Z
На Сумщині директор ліцею «влаштував» на роботу синів, які перебували за кордоном
УкраинФорм
2025-02-22T04:24:31Z
СБУ і Нацполіція ліквідували ще чотири схеми ухилення від мобілізації та списання військових
УкраинФорм
2025-02-22T02:36:45Z
На Одещині затримали працівника ТЦК, який вимагав гроші за відстрочку від призову
УкраинФорм
2025-02-22T01:36:44Z
У Дніпрі суддю викрили у привласненні квартири вартістю майже ₴1 мільйон
УкраинФорм
2025-02-22T01:30:20Z
Атака дронів на Київщину: внаслідок удару загинув чоловік
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T23:39:53Z
У Вознесенському районі чоловіку спричинив смертельні травми співмешканці
Украина Криминальная
2025-02-21T22:57:33Z
Лас-Пальмас — Барселона. Напередодні
Football.ua
2025-02-22T05:33:49Z
Аморім: В нас більше проблем, ніж рішень
Football.ua
2025-02-21T22:54:39Z
Реалізований пенальті Аспаса приніс Сельті перемогу над Осасуною
Football.ua
2025-02-21T22:15:48Z
Поклав, як рукою: гол-красень Кочергіна вивів Ракув на перше місце в Екстраклясі
24tv
2025-02-21T22:00:28Z
Гол Лукки з пенальті приніс Удінезе перемогу над Лечче
Football.ua
2025-02-21T21:51:45Z
Реал та два англійські клуби претендують на вінгера Боруссії Д — Relevo
Football.ua
2025-02-21T21:51:24Z
CAS відхилив апеляцію Рубіалеса на рішення ФІФА про його відсторонення від футболу
Football.ua
2025-02-21T21:33:54Z
Куди пропав Баколе: Паркер провів кумедну битву поглядів з промоутером Ф'юрі
24tv
2025-02-21T21:27:31Z
Фрайбург познущався над Вердером завдяки дублям Гріфо і Доана
Football.ua
2025-02-21T21:24:12Z
Втрати ворога станом на 22 лютого 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:51Z
В DeepState розкрили, скільки солдатів втратили ЗС РФ у Білогорівці, Часовому Яру та Торецьку
Фокус
2025-02-22T05:24:06Z
Ворог за добу завдав 517 ударів по Запорізькій області
УкраинФорм
2025-02-22T05:12:05Z
Гороскоп на сьогодні: яким буде 22 лютого для всіх знаків Зодіаку
Политека
2025-02-22T05:03:57Z
Рухаються від Великої Новосілки: росіяни намагаються прорватися до Дніпропетровщини, – ISW
24tv
2025-02-22T05:00:25Z
Ворог просунувся в Улаклах і біля Бурлацького, – DeepState
24tv
2025-02-22T04:42:41Z
Атака дронів на Київ та область: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T04:33:43Z
Україну накриють сильні морози: синоптики розповіли про погоду на вихідних
Политека
2025-02-22T04:30:48Z
Гороскоп на завтра 23 лютого: Левам - відпочинок, Скорпіонам - веселощі
GlavRed
2025-02-22T04:27:17Z
Російські боти атакували сторінки Jerry Heil. Співачка видалила інстаграм
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:09:06Z
Могила, Гудков, Головань: які справжні імена та прізвища ховаються за псевдонімами артистів
24tv
2025-02-22T05:03:27Z
У Кропивницькому презентували збірку новел про загиблих воїнів
УкраинФорм
2025-02-22T01:45:03Z
“Прості слова” – про що мовчать серця? Новий трек від NAPEREXRESTI
Storyboom
2025-02-21T23:15:04Z
Трек Klavdia Petrivna, з яким хотіла йти на Євробачення, опинився у трендах тіктоку
24tv
2025-02-21T22:00:23Z
Для найкращого вечора: 6 веселих комедій для перегляду з друзями
24tv
2025-02-21T22:00:09Z
"Давайте трошки поживемо": Євген Кошовий прокоментував закриття "Квартал 95"
Знай
2025-02-21T21:30:36Z
Макс Гордєєв – "Навіки" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-02-21T21:27:45Z
Вічні хіти, які не втрачають популярності десятиліттями: що українці слухали у 1998 році
24tv
2025-02-21T21:09:28Z
Під час нічної атаки дронів військові моряки збили два "шахеди"
ZN UA
2025-02-22T05:18:14Z
Вже цього року в Україні з'являться рої дронів, — Федоров
InternetUA
2025-02-22T05:03:05Z
Лібанова назвала країну, з якої українці повертатимуться найменш охоче
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:00:30Z
Вселенська батьківська субота 22 лютого: історія, як треба провести цей день напередодні Масляної
Знай
2025-02-22T04:42:08Z
У Херсоні помер військовослужбовець з Прикарпаття Василь Гавриш
24tv
2025-02-22T04:36:59Z
Росія тримає у Чорному морі один носій «Калібрів» загальним залпом до 4 ракет
УкраинФорм
2025-02-22T04:36:53Z
Як правильно проїхати складне перехрестя: цікавий тест ПДР для вправних водіїв
GlavRed
2025-02-22T04:27:18Z
Лідери та мотиватори: у які дні народжуються унікальні діти
GlavRed
2025-02-22T04:27:03Z
У Сумах видали книгу пам'яті про тренера Олександра Кулика, який загинув у війні з Росією
УкраинФорм
2025-02-22T04:18:40Z
Кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
TSN
2025-02-22T05:33:44Z
Дієта з кави, вина, шоколаду та фруктів знизила ризик порушення обміну речовин
Portaltele
2025-02-22T05:15:52Z
Медиків відправлять на фронт: почали розбронювання лікарів
Знай
2025-02-22T03:30:44Z
Перевірте міцність ваших кісток: кому потрібен та як відбувається скринінг на остеопороз
24tv
2025-02-21T20:30:28Z
Правда про арахісове масло: чи дійсно воно настільки корисне, як ви думаєте
24tv
2025-02-21T20:12:19Z
«Інтерпайп» працевлаштував понад 165 ветеранів
AgroNews
2025-02-21T19:06:12Z
АПАУ: Фінансова стійкість аптек забезпечує доступність ліків для українців
TSN
2025-02-21T18:36:28Z
Чому краще лікувати зуби в стоматолога, який використовує мікроскоп
24tv
2025-02-21T18:09:33Z
Це не для всіх безплатно: як у Польщі викликати швидку допомогу
24tv
2025-02-21T16:18:20Z
Долар може обігнати євро: експерт розкрив, коли це станеться
Хвиля
2025-02-22T05:30:57Z
Вартість пального може знову змінитися: експерти розповіли, скільки доведеться платити
Политека
2025-02-22T05:30:49Z
Які пільги надаються пенсіонерам в Україні
24tv
2025-02-22T05:30:37Z
Курс валют на вихідні, 22-23 лютого: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-02-22T05:24:52Z
Стало відомо, як у лютому змінилися ціни за один гектар землі
AgroNews
2025-02-22T05:03:37Z
Індексація пенсій у березні 2025: ПФУ назвав новий відсоток та суми підвищення
Хвиля
2025-02-22T04:45:50Z
Українці платитимуть за світло менше: що у 2025 році змінили для споживачів
Знай
2025-02-22T04:30:49Z
В Мінцифри анонсували запуск виробництва вибухових речовин в Україні
InternetUA
2025-02-22T04:03:27Z
ПриватБанк попередив про тимчасові обмеження для карток: українців попередили, коли вони діятимуть
Политека
2025-02-22T04:00:01Z
Більшість не знає: чому не можна вмикати фари перед запуском двигуна авто
GlavRed
2025-02-22T04:27:52Z
Обережно, нова схема пограбувань водіїв: як не стати жертвою зимових шахраїв
Знай
2025-02-22T03:51:47Z
Досвідчена водійка показала "метод" дистанційного прогріву авто: мережа у захваті від хитрості
24tv
2025-02-21T21:27:57Z
Комплектуючі BMW возитимуть на водневих тягачах IVECO S-eWay Fuel Cell
AutoCentre
2025-02-21T18:33:23Z
Позашляховий монстр: представлено найпотужніший і найнезвичніший Jeep Wrangler
Фокус
2025-02-21T17:12:04Z
Яке паливо найкраще використовувати взимку для автомобіля: поради водіям
ТСН
2025-02-21T16:18:54Z
Презентовано флагманський автобус другого покоління від Wrightbus
AutoCentre
2025-02-21T16:07:32Z
Раритетне спортивне авто 60-х поїхало після 28 років простою надворі
Фокус
2025-02-21T15:45:28Z
Прослужать десятиліття: ТОП-7 бюджених авто, що не потребують частого ремонту
GlavRed
2025-02-21T15:27:58Z
Через непідписану угоду про корисні копалини, можуть заборонити доступ до Starlink в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:00Z
Не 350 мільярдів: Трамп уперше озвучив реальні цифри допомоги США Україні
24tv
2025-02-22T05:24:14Z
Виїзд за кордон – привілей для обраних: кому обіцяють надати право
Знай
2025-02-22T05:12:57Z
Видання The New York Post звернулося до Трампа: Пане президенте, диктатор - це Путін
InternetUA
2025-02-22T05:12:46Z
Атака на Київщину, росіяни наступають у бік Дніпропетровщини: хронологія 1095 дня війни
24tv
2025-02-22T04:33:37Z
"Він його ідеал правителя": Горбач пояснив, чому Трамп так захоплений Путіним
GlavRed
2025-02-22T04:27:46Z
США більше не союзник України та Європи?
GlavRed
2025-02-22T04:27:01Z
ЄС готує пакет військової допомоги для України на суму €20 млрд – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T04:15:26Z
Загроза "нової Ялти": чому переговори США з Росією лякають східноєвропейських союзників
Хвиля
2025-02-22T03:51:24Z