У понеділок, 24 квітня 2023 року, проходить засідання Радбезу ООН під головуванням міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Під час свого виступу він в черговий раз назвав "цілі" війни, яку Росія розв'язала проти України.
"Усунути роками створювані НАТОвцями загрози для нашої безпеки безпосередньо на наших кордонах і захистити людей, яких позбавили проголошеними багатосторонніми конвенціями прав, захистити їх від публічно заявлених "київським режимом" прямих загроз винищення і вигнання з територій, де століттями жили їхні предки. Ми чесно сказали, за що і за кого воюємо", – заявив представник російського МЗС.
Лавров також не залишив без уваги США і Євросоюз.
"На тлі істерики, що нагнітається США і Євросоюзом, хотілося б на контрасті запитати: а що робили Вашингтон і НАТО в Югославії, в Іраку, в Лівії? Чи були там загрози їх безпеці, їх культурі, їх релігії, їх мовам? Якими багатосторонніми нормами вони керувалися, проголошуючи незалежність Косова в порушення принципів ОБСЄ і руйнуючи стабільні, економічно заможні держави Ірак і Лівію, розташовані за 10 тисяч миль від американських берегів?" – додав він.
Війна в Україні: заяви Росії про цілі вторгнення
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну цілі війни в РФ постійно змінюються. Спочатку Путін заявив про "денацифікацію" і "демілітаризацію" в якості цілей "спеціальної військової операції", як в Росії називають війну.
Наприкінці 2022 року президент РФ заявив, що розв'язавши війну в Україні, він намагається "об'єднати російський народ". Він додав, що в основі вторгнення РФ в Україну лежить політика геополітичних опонентів Росії, яка нібито спрямована на "розтягнення історичної Росії".
У січні 2023 року російський диктатор назвав нову мету війни. За його словами, окупанти "захищають Росію". Роблять вони це чомусь на території України.