MY.UAНовини
Російський автогаз потрапляє в Україну переважно з країн Балтії та Польщі - інтерв’ю з аналітиком Артемом Куюном
Російський автогаз потрапляє в Україну переважно з країн Балтії та Польщі - інтерв’ю з аналітиком Артемом Куюном

Російський автогаз потрапляє в Україну переважно з країн Балтії та Польщі - інтерв’ю з аналітиком Артемом Куюном

Енергоресурси завжди були зброєю для рф, наголошує Артем Куюн

Росія майже витіснила автогаз інших країн з нашого ринку та нарощує енергетичну залежність України від цього пального. Такого не було навіть до повномасштабного вторгнення агресора в нашу країну. Чому ні в Євросоюзі, ні в Україні нічого не заважає цьому ресурсу домінувати у споживанні та як він потрапляє на наші ринки, БизнесТелеграфу розповів аналітик "Консалтингової групи "А-95" Артем Куюн.

"Гроші тут не головне. Головне — вплив на ринки"

- Артеме, яку динаміка імпорту в Україну російського автогазу ви спостерігаєте?

- До повномасштабної війни, у 2020-2021 роках, коли рф "продавлювала" наш ринок, автогаз з рф досягав 31% ринку. Це завжди був найбільший канал постачань до 2021 року.

- У березні 2023 року, за даними вашої компанії, присутність російського газу в Україні перевищила 80%. Яка ситуація зараз?

- Йдеться про підозрілий скраплений газ. Він прибуває з джерел, які майже повністю живляться російським газом без підтвердження його неросійського походження. Частка такого підозрілого газу у березні 2023 р. сягнула 90% обсягу імпорту.

- Скільки рф заробила на українцях, які споживають її автогаз з початку повномасштабної війни?

- Росіяни на цьому газі заробляють набагато більше, ніж могли б у себе десь в Сибіру. Але в їхніх масштабах це навіть не копійки. На цю ситуацію потрібно по-іншому дивитися. Влітку минулого року ціна скрапленого газу на сибірських заводах росії опускалася до дна через труднощі з експортом, десь до 80 доларів за тонну. А на кордоні з Польщею він вже коштував 400-450 доларів, коли за неросійський газ просили не менше 700. З вирахуванням витрат на доставляння, а це десь 200 доларів, вийде заробіток десь у 120-170 доларів. Тобто для росії це все одно дуже вигідно. Адже цей газ у них – побічний продукт, його не можна не виробляти. І ті копійки, що вони могли б заробити у себе на внутрішньому ринку, вони фактично конвертували у вплив на енергетичні ринки. Тому тут гроші — не головне. Головне, що це дає вплив на ринки. Протягом майже всієї історії рф, починаючи з 1950-х років, росіяни робили саме це – вибудовували вплив, енергетичну залежність від них країн — покупців пального. Тобто енергоресурси завжди для рф були зброєю.

- Чому автогаз не потрапив під енергетичне ембарго в ЄС?

- Автогаз лишився поза увагою, тому що в масштабах Європи він, як правило, не такий значущий для економіки. Для них основне — це нафта, дизельне пальне. Використання автогазу в ЄС в загальній структурі споживання пального не перевищує 5%. В Європі він більше споживається як пальне для опалення в регіонах, де немає газогонів, а також для приготування їжі. На автомобільне споживання припадає не так багато. Але є декілька країн-виключень, найбільша з них — Польща. Там скраплений газ реально важливий і впливовий енергоносій.

- Якою є частка росії на польському ринку автогазу?

- Поляки реально багато споживають скрапленого газу. Половину попиту на нього задовольняє росія. І відмова від нього, якісь маніпуляції з цим газом, це реально боляче для них. В Польщі скраплений газ займає важливу енергетичну нішу. Якщо в Україні його частка як пального для авто досягає 30%, то польські водії споживають 12-15% автогазу. Але вони також використовують його у промисловості та для опалення житла, і коли немає чим його замістити – то вже болючий момент. Зауважу, що прибалти та поляки вже занепокоєні імпортом скрапленого газу з рф і збираються доєднувати його до переліку пального з рф, яке під ембарго.

- А чому Україна закриває очі на цей імпорт?

- Де-юре поставки російського автогазу у нас не заборонені. Але де-факто, якщо хтось завезе до нас газ чи дизель з биркою "made in Russia", його ніхто не пропустить в Україну. До речі, по дизелю у нас аналогічна проблема і виражена вона в більших грошах. Його вплив на нашу паливну залежність відчутніший. У нас до 1 січня 2023 року діяло спецмито на товари російського походження, зокрема, на трубопровідний дизель і скраплений газ. Щоб довести їхнє неросійське походження, треба було надати документи. Проте, навіть якщо у постачальника не було документів, достатньо було сплатити мито 3%. З початку 2023 року дія мита припинилася, тому формально у митниці немає юридичної підстави вимагати документи про походження. "Яке у тебе походження?" – "Контракт з латвійською компанією, тобто походження Латвія". – "Добре, заїжджай". І бездіяльність уряду з цього приводу насторожує, тому що всі чиновники знайомі з цією ситуацією.

- Як автогаз з рф потрапляє в Євросоюз та хто його потім завозить в Україну?

- Це місцевий середній та малий бізнес, який купує газ у рф залізницею, вивантажує його до себе у сховища у Латвії, Литві, Польщі та потім автомобільними газовозами вантажить в Україну.

- Як відбувається імпорт російського автогазу в Україну? Його міксують чи постачають в чистому вигляді? Купують наші АЗС чи трейдери?

- Розділяти на трейдерів і АЗС не доцільно, адже все одно цей газ потрапить на АЗС – напряму чи вже буде перекуплений всередині країни кимось, не важливо. Так, його можуть міксувати, а можуть на 100% формувати партію незрозумілим ресурсом. На сьогодні ми бачимо, що є два основні пункти, звідки потрапляє російський автогаз в Україну. Перший – країни Балтії. Другий – Польща. За даними Євростату, увесь імпорт у ту ж Литву – це росія, у Латвію (крім постачань Orlen) – теж росія. Термінали на сході Польщі, звідки відвантажується газ в Україну, теж живляться на 95% російським ресурсом. Після того як здійнявся галас з приводу імпорту підозрілого газу, польські трейдери все більше цього ресурсу відправляють до нас як американський, шведський, взагалі неросійський продукт, а собі лишають російський. Але ми бачимо, що йдеться лише про документи. Адже і ціни на кордоні неадекватно низькі, і пункти відправлення далекі від портів, куди заходить неросійський газ. Щодо Балтії, то там і близько нема тієї кількості неросійського газу, яку вони декларують при відвантаженні до нас.

- "Амік Енерджі" збирається в травні імпортувати пальне з Австрії від компанії OMW. Вона має власні заводи чи теж імпортує російське пальне?

- Це величезний гравець європейського паливного ринку з власними нафтопереробним заводом, зокрема й в Австрії, біля Відня.

- Він настільки великий, що може Україну забезпечувати пальним?

- Україна здатна запропонувати цікаву ціну. Ми, на жаль, не маємо власної переробки, і вимушені диверсифікувати постачання пального і переплачувати за нього.

- PNK Orlen теж значиться у постачальниках автогазу в Україну. За вашими даними, ця компанія постачає в Україну власний автогаз?

- За нашими даними, майже все, що виробляє литовський завод Orlen, реалізується у структурі компанії, в тому числі у Польщі. Якщо він постачає щось в Україну, це теж чітко відстежується. Щобільше, Orlen сам відчуває дефіцит автогазу і докуповує його на ринку.

- Яка цінова вилка на пальне з рф порівняно з іншими країнами?

- Вилочка дуже солодка, від 5 до 7,5 грн на л. Це третина вартості, з цим конкурувати неможливо.

- Чи можемо ми визначити автогаз рф за ціною на наших АЗС?

- Ні. Ті, хто не завозить російський газ і не хоче закривати АЗС, мають торгувати без прибутку, а компанії-імпортери підозрілого ресурсу просто отримують екстрамаржу.

- Є такі компанії, які точно не купують і не реалізують російський автогаз?

- Все відносно. Наскільки я знаю, не купують принципово російський LPG і контролюють сертифікати походження мережі WOG, OKKO, полтавські трейдери "Надежда" та "Автотранс", харківський "Газтрон". Є трейдери, які декларують постачання казахського газу, однак до нього є великі питання.

- Які ризики того, що то насправді не казахський, а російський автогаз?

- Казахський автогаз — це переважно продукт з російського Оренбурга. Казахи виробляють там пальне по давальницькій схемі: на завод "Газпрому" завозять сировину, переробляють її, щось повертають в Казахстан, інший газ прямо звідти експортують в країни Балтії чи в Польщу з казахстанськими документами. Газ, що ніколи не бував у Казахстані, вироблений на російському заводі, реалізований російським трейдером, перевезений в російських вагонах… Це вже треба по совісті вирішувати, наскільки він казахський. Той самий Євростат його бачить як російський.

"Російське дизпальне може потрапляти в Україну з Туреччини, Єгипту, Грузії"

- Ви говорили, що по дизелю теж тривожна ситуація. Поясніть, будь ласка.

- Російське дизпальне може потрапляти в Україну з Туреччини, Єгипту, Грузії. За даними морських перевізників і митних органів тих країн, саме вони купують величезні обсяги російського дизелю. Ці країни не приєдналися до європейського ембарго, тому у них це не заборонено. В Європі таким виключенням є Болгарія. Вона до 2024 року може напряму купувати російський дизель, і теоретично, після переробки, в тому числі й "на папері", продавати його в Україну. Втім, у дизеля немає такої різниці у ціні, як в автогазі. Якщо автогаз рф має різницю мінус 250-300 доларів на тонні у порівнянні з аналогами, то різниця дизелю з рф з іншим — 50-70 доларів на тонні в порту. Та часом є кричущі непрямі ознаки. Наприклад, звідки може взятися арктичний дизель у Єгипті? Та ще й у порту, куди масово прибувають танкери з Новоросійська. Тут все ясно. Взагалі, просочування російського дизелю морем треба дуже моніторити, адже Туреччина, Єгипет та інші країни Африки, я певен, будуть нарощувати імпорт із росії, а потім, я певен, намагатимуться реалізувати це пальне в тому числі на заборонені території. І якщо до європейських сертифікатів походження є якась довіра, то до тих же турецьких та єгипетських – немає.

- Відомо, хто заводить російський дизель в Україну? Можливо, ті самі компанії, що і російський газ?

- Ні. Навіть вони так не ризикують. То дуже великий "зашквар". По дизелю все складніше – пальне може змішуватися у портах, цінова різниця менше. Не факт, що воно продається на АЗС. У нас багато його промислового споживання. Це раз. По друге – привіз його трейдер "Рога і копита", воно автовозами роз’їхалось по країні, й все! Поки автоцистерна доїхала до заправки, пальне може тричі змінити власника. Тому дуже важко довести, що дизель на заправці саме російський.

- Як протидіяти постачанню російського пального?

- Є міжнародні стандарти визначення походження. І є авторитетні емітенти, які ці документи видають, державні органи країн. Наприклад, в Україні це Торгово-промислова палата. Потрібна повна заборона постачання пального морем з країн і портів, по яких ми маємо інформацію, що вони купують російські нафтопродукти. По дизелю — це Туреччина, Єгипет, Грузія, Болгарія. В ці країни стабільно заходить російський дизель у великих обсягах. Варто було б пускати в Україну лише дизель конкретного виробника, а мікси з виданим за невідомих обставин сертифікатом походження забороняти. Якщо це Туреччина, і в імпортера є контракт з турецьким заводом – це одна справа. Але якщо це баняк на узбережжі, до якого заливають все підряд, з рф в тому числі, треба таке виявляти й чистити нашу імпортну корзину.

- Хто в уряді на боці захисту ринку від російського пального?

- Всі все розуміють, але бояться. Урядовці дуже обпеклися об кризу з пальним, яка була на початку вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року, коли всі потерпали від відсутності пального. Ці шрами ще не загоїлись.

- Тобто бояться дефіциту пального, якщо відрубати російські поставки?

- Я так розумію, урядовці бояться вистрелити собі в ногу. Ці рішення мають бути виваженими. По-перше, можна спровокувати кризу. А по-друге, можна встановити неефективні бар’єри, поруч з якими знайдеться дірка, куди постачатиметься російське пальне, а потім це перетвориться на річку. Втім, я вважаю, що треба з чогось починати, причому вже давно.

Теги за темою
газ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Україну йде потепління: у яких областях влупить +11
GlavRed
2024-11-28T17:27:19Z
Секрет російського наступу: чому командування ЗСУ не може йому протидіяти
Фокус
2024-11-28T17:21:56Z
ГУР показало, як за допомогою дронів знищують замасковані танки й укріплення росіян
УкраинФорм
2024-11-28T17:15:32Z
У Львові вулицю перейменували на честь Ірини Фаріон
УкраинФорм
2024-11-28T17:09:02Z
У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків - правозахисник
УкраинФорм
2024-11-28T17:01:53Z
У Херсоні після обстрілу може не бути електрики кілька діб
УкраинФорм
2024-11-28T16:45:54Z
"Контакт на відстані витягнутої роки": військові розповіли про постійні штурми Торецька
24tv
2024-11-28T16:39:47Z
У 3 ОШБр показали, як відбили накат росіян на Харківщині
24tv
2024-11-28T16:33:15Z
Чи готує Росія наступ на Дніпро: можливі сценарії та наскільки велика небезпека
TSN
2024-11-28T16:21:55Z
У МЗС відреагували на погрози путіна щодо ударів по "центру прийняття рішень"
iPress
2024-11-28T17:45:01Z
Медведєв, який погрожував розбомбити Лондон, купив нову яхту у Великій Британії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T17:39:44Z
МЗС вітає висунення Келлога на посаду спецпредставника з питань України та Росії
УкраинФорм
2024-11-28T17:39:41Z
Швеція просить Китай допомогти в розслідуванні обриву кабелів у Балтиці
Европейская правда
2024-11-28T17:36:28Z
У Тбілісі після заяви прем’єра про відмову від євроінтеграції розпочалася акція протесту
УкраинФорм
2024-11-28T17:36:16Z
У Румунії Конституційний суд просить ЦВК перерахувати всі дійсні і недійсні бюлетені
iPress
2024-11-28T17:34:26Z
НАТО може застосувати пункт про колективну оборону проти Росії – The Guardian
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T17:34:22Z
Проросійська влада Грузії відмовляється від переговорів про вступ до ЄС до 2028 року
Европейская правда
2024-11-28T17:34:22Z
рф вже випустила по Україні 11,5 тисячі ракет і щомісяця скидає приблизно по чотири тисячі – Єрмак
iPress
2024-11-28T17:34:08Z
Ймовірний бойфренд Анджеліни Джолі поставив крапку в чутках про стосунки з актрисою
Фокус
2024-11-28T17:45:25Z
Мистецтво, слово допомагають інтегрувати Україну у світовий культурний простір - Точицький
УкраинФорм
2024-11-28T17:39:21Z
Де зараз Ірина Гришак, яка зіграла Соню в серіалі "Голова"
24tv
2024-11-28T17:33:21Z
Артем Пивоваров та Макс Барських здивували спільним треком на вірш українського поета
24tv
2024-11-28T17:33:01Z
Відомий режисер розповів, чому Джулія Робертс відмовилася від зйомок у сиквелі "Ноттінг-Гілл"
Фокус
2024-11-28T17:15:49Z
Гострий фільм про ницого диктатора: вийшов трейлер політичного трилера "Смерть Путіна"
24tv
2024-11-28T16:18:21Z
Найкращі модні колаборації, доступні в PRM
TSN
2024-11-28T16:09:07Z
Кум Потапа Петя Чорний розповів, чому продюсер виїхав з України
Комсомольская правда
2024-11-28T16:09:05Z
Кум Потапа висловився про його поведінку під час війни: "Не засуджую Олексія"
TSN
2024-11-28T16:06:20Z
Чай без цукру може бути шкідливим: як краще пити цей напій
24tv
2024-11-28T16:27:33Z
Скільки платять українці з кишень за меддопомогу – дослідження
Украина Криминальная
2024-11-28T15:24:50Z
Лише 45% українців обізнані про симптоми інсульту
УкраинФорм
2024-11-28T15:13:07Z
Учені знайшли легкий спосіб видалити шкідливий мікропластик із питної води
24tv
2024-11-28T15:03:03Z
На Харківщині рішенням облради ліквідували МСЕК
УкраинФорм
2024-11-28T14:18:27Z
Ніколи не робіть цих помилок під час розігрівання супу: як це правильно робити
TSN
2024-11-28T13:39:42Z
Чим не можна закушувати алкоголь, щоб не нашкодити організму
TSN
2024-11-28T12:51:48Z
У США дозволили трансплантацію органів між людьми з ВІЛ
1News
2024-11-28T12:48:27Z
Чи можна їсти лише один раз на день: як така дієта впливає на організм
TSN
2024-11-28T12:39:27Z
У Норвегії схвалили $3,2 млрд допомоги Україні у 2025 році
Европейская правда
2024-11-28T17:45:44Z
Стрімке падіння курсу рубля: експерти розповіли, чим це загрожує економіці Росії
Политека
2024-11-28T17:42:52Z
РФ атакує ракетами енергосистему: в Україні почалися відключення електрики, — Галущенко
Фокус
2024-11-28T17:39:35Z
Україна отримала майже 5 млрд доларів від Світового банку
Хвиля
2024-11-28T17:36:58Z
На аукціоні із суборенди земельну ділянку продали за рекордні ₴133 мільйони
УкраинФорм
2024-11-28T17:36:18Z
Світовий банк затвердив виділення $664 млн для України
iPress
2024-11-28T17:34:37Z
Атака на енергосистему: нардеп відповів, скільки днів потрібно на відновлення
TSN
2024-11-28T17:27:17Z
Аграрії потребують страхування майна та врожаю від воєнних ризиків - міністр
УкраинФорм
2024-11-28T17:24:13Z
Україна наразі не планує підвищувати ПДВ - Марченко
УкраинФорм
2024-11-28T17:12:39Z
Прикра помилка: жінка була впевнена, що виграла в лотерею 72 млн фунтів
Фокус
2024-11-28T17:42:07Z
Сухопутні війська збільшать застосування наземних безпілотних комплексів, – Павлюк
24tv
2024-11-28T17:34:35Z
Зеленський підписав закон про добровільне повернення військових після дизертирства
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T17:34:13Z
Може досягти більшої частини Європи: відомі характеристики "Орешника" - NYT
GlavRed
2024-11-28T17:33:19Z
Сильна молитва за здоров'я рідних: створить справжнє диво – як потрібно молитися
GlavRed
2024-11-28T17:27:01Z
Яку техніку краще не купувати в секонд-хендах і комісіонках: 7 найпопулярніших речей
InternetUA
2024-11-28T17:21:41Z
Румунія купує понад 1000 турецьких бронемашин COBRA II
Европейская правда
2024-11-28T17:16:16Z
Зруйновану меморіальну табличку на горі Монастир у Польщі можна відновити за тиждень - Дробович
УкраинФорм
2024-11-28T17:12:57Z
За яких умов в Україні мобілізують усіх: експерт відповів
TSN
2024-11-28T17:09:31Z
У Луцьку під час ракетної атаки РФ в укритті народилася дівчинка
УкраинФорм
2024-11-28T17:39:01Z
Співробітник СБУ сприяв незаконному майнінгу криптовалют в Україні
InternetUA
2024-11-28T17:07:38Z
Напад на журналіста Ткача: обвинувачені отримали умовний термін, який ще й можуть оскаржити
Украина Криминальная
2024-11-28T16:45:38Z
Чоловік втратив понад 147 000 гривень, намагаючись придбати резервну систему живлення
InternetUA
2024-11-28T16:08:13Z
В Івано-Франківську судили чоловіка, який зберігав дитячу порнографію
InternetUA
2024-11-28T15:51:51Z
Очільницю Хмельницької МСЕК залишили під вартою, заставу зменшили до 280 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-28T15:51:35Z
На Сеул звалився найсильніший снігопад за століття: холодні кадри з Південної Кореї
24tv
2024-11-28T15:33:17Z
В одному з районів столиці після ранкової атаки відшукали залишки російської ракети
Khreschatyk
2024-11-28T15:27:56Z
Інтернет-шахраї видурили у чоловіка 270 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-28T15:12:55Z
"Нецікаво, наср**ти": ображений росіянин прокоментував момент із Трубіним
24tv
2024-11-28T17:45:20Z
Тенісистка Іга Свьонтек провалила допінг-тест через снодійне
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T17:33:33Z
Боєць UFC кинув виклик Роналду
24tv
2024-11-28T17:30:01Z
Родрі: Моя мета — повернутися у цьому сезоні
Football.ua
2024-11-28T17:29:45Z
Буковина припинила співпрацю з півзахисником
Football.ua
2024-11-28T17:19:48Z
"Динамо" Київ — "Вікторія" Пльзень: де дивитися матч Ліги Європи
Фокус
2024-11-28T17:09:55Z
Матч у Берліні між командами Ізраїлю та Німеччини охороняють 1,5 тисячі поліцейських
Европейская правда
2024-11-28T17:07:23Z
Гуті: Ми всі хотіли б знати, що не так із Мбаппе
Football.ua
2024-11-28T17:01:00Z
Анчелотті на межі звільнення: президент Реала зустрінеться з наставником
24tv
2024-11-28T16:42:32Z
Більшість забуває: чого потрібно уникати під час прання зимових курток
GlavRed
2024-11-28T17:27:52Z
Озвучено поради, як правильно обрати дрова для обігріву
AgroNews
2024-11-28T17:21:05Z
Напевно, пора: як часто потрібно чистити водостоки в будинку
24tv
2024-11-28T17:09:14Z
З дворецькими та спа: у 2025 році запустять перший в історії круїз для собак
24tv
2024-11-28T17:03:14Z
Гороскоп Таро на 29 листопада для всіх знаків Зодіаку: яким буде цей день
Политека
2024-11-28T16:30:52Z
Ці 5 рослин дуже швидко ростуть: матимете пишне підвіконня вже до кінця зими
24tv
2024-11-28T16:12:40Z
Календар покупок на грудень: дні, коли найкраще купувати товари перед Новим роком
24tv
2024-11-28T16:09:26Z
Секрет ідеального смаку як з кав'ярні: де насправді треба зберігати каву вдома
24tv
2024-11-28T15:57:53Z
Гості проситимуть рецепт: готуємо буряковий мус з оселедцем, який перевершить відому "Шубу"
24tv
2024-11-28T15:51:15Z
Як використовувати повербанк під час відключень світла: три неочікувані лайфхаки
InternetUA
2024-11-28T17:42:31Z
Наукова блокчей-платформа Pump Science «загубила» ключ, який одразу потрапив до рук хакерів
ITC
2024-11-28T17:31:44Z
Мудрик зіграє з перших хвилин проти Гайденгайма
Football.ua
2024-11-28T17:24:34Z
Штучний інтелект створив "дикий" звук, який ніколи раніше не чули
TSN
2024-11-28T17:09:46Z
Створює атмосферу розкоші: надзвичайно простий спосіб прикрасити кухню до різдвяних свят
24tv
2024-11-28T17:09:30Z
Samsung Galaxy S25 Ultra вперше на відео, а також скриншоти One UI 7.0
ITC
2024-11-28T16:40:06Z
Вчені спростували уявлення про еволюцію людського мозку
Portaltele
2024-11-28T16:10:36Z
Розроблена перша у світі вітряна турбіна штучним інтелектом
Portaltele
2024-11-28T16:10:08Z
Дітям віком до 16 років офіційно заборонили користуватися соцмережами в одній з країн світу
TSN
2024-11-28T16:09:46Z
Mercedes-Maybach та Rolls-Royce, посуньтесь: Huawei анонсувала розкішний електричний седан Maextro S800 класу D+ з ціною від €124,3 тис
ITC
2024-11-28T17:11:41Z
Range Rover показав прототип першого електричного кросовера бренду
AutoCentre
2024-11-28T17:05:07Z
Всього 56 тис грн: водіям показали найдешевший електричний Renault
Знай
2024-11-28T16:52:07Z
Недорогі та економічні: визначено найкращі гібриди з пробігом
Фокус
2024-11-28T16:51:25Z
Тест-драйв Volkswagen Tiguan: шик Туарега в меншому форматі
AutoCentre
2024-11-28T16:10:28Z
Maserati підготувала ювілейну версію GranTurismo
AutoCentre
2024-11-28T15:18:21Z
BEDNAR презентував новинку 2025 року на OK Agro
AgroPortal
2024-11-28T15:00:56Z
Новий кросовер Opel Mokka – тепер з технологією ChatGPT!
AutoCentre
2024-11-28T14:46:23Z
Таких буде лише 300: Toyota представила 435-сильну Supra
AutoCentre
2024-11-28T14:16:45Z