MY.UAНовини
«Анонімність не є злочином». Нардепи та експерти коментують ініціативу криміналізувати використання анонімних акаунтів
«Анонімність не є злочином». Нардепи та експерти коментують ініціативу криміналізувати використання анонімних акаунтів

«Анонімність не є злочином». Нардепи та експерти коментують ініціативу криміналізувати використання анонімних акаунтів

Імовірність ухвалення цього закону мінімальна, однак спроба — не перша.

Група народних депутатів запропонувала Верховній Раді запровадити кримінальну відповідальність за використання анонімних акаунтів і сторінок у соцмережах для поширення недостовірної інформації, що, на їхню думку, загрожує національній безпеці України. У законопроєкті також передбачено покарання за поширення неправдивої інформації від імені осіб, причетність яких до оприлюднених даних не підтверджена. Відповідний законопроєкт № 9223 від 19 квітня 2023 року опублікований на сайті парламенту.

У пояснювальній записці зазначено, що законопроєкт розробили задля захисту національної безпеки та інтересів України в інформаційній сфері.

Зокрема, в пояснювальній записці визначено таку загальну характеристику та основні положення законопроекту: «Проект Закону “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки України” передбачає запровадження кримінальної відповідальності за створення, придбання, використання або збут облікових записів, у тому числі тих, які містять завідомо неправдиві відомості щодо користувача, в інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційних системах, електронних комунікаційних мережах, для розміщення та поширення недостовірної інформації (у тому числі від імені інших осіб, причетність яких до оприлюдненої інформації не підтверджена), або для втручання в діяльність фізичних і юридичних осіб, якщо такі дії сприяють підвищенню рівня соціальної напруги, порушують конституційні права і свободи громадян, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, національній, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, або для здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або не вчинення дій державними органами чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів. Також законопроект визначає підслідність таких правопорушень в інформаціній сфері». 

«Детектор медіа» звернувся до народних депутатів та експертів із запитаннями:

1. Як ви вважаєте, наскільки ймовірно, що законопроєкт буде ухвалено?

2. Чи може це виглядати як криміналізація онлайн-критики уряду? Якщо йдеться про криміналізацію поширення дезінформації, тоді які критерії визначення «заздалегідь недостовірної» інформації?

3. Чи виправдана можлива криміналізація використання анонімних акаунтів у соцмережах? Адже практика збереження анонімності досить поширена серед звичайних користувачів.

На запитання «Детектора медіа» відповіли керівник напряму «Цифрові права» Лабораторії цифрової безпеки Максим Дворовий, медіаюрист Інституту масової інформації Роман Головенко, журналіст-розслідувач, редактор сайта «Наші гроші» Юрій Ніколов, народний депутат від «Європейської солідарності» Микола Княжицький, народний депутат із фракції «Батьківщини» Іван Крулько і виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко

Раніше голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв у коментарі «ДМ» заявив, що ймовірність ухвалення цього законопроєкту «дорівнює абсолютному нулю».

Окремо «Детектор медіа» запитав про головну мету законопроєкту та механізми пошуку власників анонімних акаунтів одного з ініціаторів укладання документа, народного депутата від фракції «Слуги народу» Георгія Мазурашу. Його відповіді читайте за посиланням. 

Максим Дворовий, керівник напряму «Цифрові права» Лабораторії цифрової безпеки:

1. Ніколи не можна оцінювати вірогідність прийняття певного законопроєкту напевне, але варто зауважити, що його основним автором значиться Георгій Мазурашу. Це не перша подана ним контроверсійна законодавча ініціатива. Одразу спадає на думку законопроєкт про заборону пропаганди гомосексуалізму, поданий ним раніше. Жодна з таких ініціатив не була прийнята.

2. Це може виглядати як недолуга з точки зору юридичної техніки спроба криміналізувати використання ботів. Власне, цьому присвячена значна частина пояснювальної записки. Хоча про обмеження використання ботів у контексті електоральних кампаній можна дискутувати, і саме в контексті виборів і референдумів такий бан може бути легітимним, законопроєкт є значно ширшим. Частина третя пропонованої статті 114-3 Кримінального кодексу фактично криміналізує будь-яке поширення недостовірної інформації в соцмережах — тобто запроваджує криміналізацію дифамації, скасовану в Україні ще у 2001 році, а також забороняє під страхом кримінальної відповідальності припускатися будь-яких фактичних помилок у соцмережах, якщо це «сприяє підвищенню рівня соціальної напруги». Тобто тут навіть не йдеться про анонімні акаунти, які згадуються в частинах першій-другій статті. Частини перша-друга статті 114-3, текст яких іще можна припасувати до теми ботів, встановлюють розмиті формулювання, які, по суті, заборонятимуть анонімізовану чи псевдоанонімізовану критику в соцмережах. Норма частини першої цієї статті стосується не лише уряду — втручання в діяльність будь-яких фізичних чи юридичних осіб можна трактувати як завгодно. 

3. Ні. Розкриття анонімності може бути припустимим у випадках, коли власники акаунтів поширили протиправну інформацію (зокрема і дифамацію), але для цього має бути прийняте рішення суду. Будь-яка заборона на використання анонімних акаунтів буде несумісною з правами людини.

Максим Дворовий

Роман Головенко, медіаюрист Інституту масової інформації:

1. Прийняття законопроєкту №9223 вважаю малоймовірним як з огляду на об'єктивну недосконалість проєкту, так і зважаючи на попередні неоднозначні проєкти цього депутата, які не були прийняті Верховною Радою.

2. Цей законопроєкт не зачіпає критику від власного імені. Якщо ви критикуєте уряд на своєму акаунті в соцмережі під власним іменем — формально законопроєкт не можна буде застосувати до такого випадку. Завідомо неправдиві відомості — це коли особа поширює інформацію, знаючи про її недостовірність.

3. Це може бути виправдано від певного порогу (наприклад, створення чи керування ботофермою зі 100 чи більше фейкових акаунтів), якщо це спричинило істотну шкоду. Але є технічна проблема встановлення того, що кожен цей акаунт несправжній і адмініструється тією ж особою, що й інші. Адже більшість соцмереж перебувають не в українській юрисдикції.

Роман Головенко

Юрій Ніколов, журналіст-розслідувач, редактор сайта «Наші гроші»:

― Перша ж реакція суспільства на цей законопроєкт, і головне — не просто суспільства, а медіаспільноти, показала партії «Слуга народу», що в цього документа не повинно бути жодного юридичного майбутнього взагалі. І за останніми даними, так воно і є. Так, цей проєкт зареєстрований у Верховній Раді, але реєстрація законопроєкту ще ніколи ні до чого не зобов'язувала. Я чув, що зареєстрованих законопроєктів разів у десять більше, ніж тих, що потрапляють на розгляд. Тому я думаю, що це залишиться законодавчим спамом одного не дуже розумного народного депутата, який свої психічні проблеми намагається розв’язати у такий спосіб. Він вирішив розбити дзеркало, яке показує йому, який він є насправді. Тут велика біда в тому, що в нас у парламенті народними депутатами працюють люди, які абсолютно не розуміють, що публічність і реакція суспільства — це ще один бік політичної діяльності. На жаль, багато наших політиків сприймають роботу у Верховній Раді як можливість побути великим начальником, великим «цабе», як нагороду за щось і можливість додаткових доходів. І не сприймають це як реальну політичну роботу, в якій безумовною складовою є зворотний зв'язок із виборцями. А вони можуть його надавати в будь-якій формі — на те і є свобода слова. Аби політик чув. Політик — це не пересічний громадянин, в усьому демократичному світі політики знають, що коли йдуть у публічну діяльність, то критика і неприємні висловлювання на їхню адресу стають невіддільною складовою їхнього статусу та діяльності. Автор законопроєкту виявився людиною, яка цього не розуміє. Я не бачу сенсу обговорювати законопроєкт по суті, позаяк, за моєю інформацією з парламентських джерел, у нього немає жодних перспектив бути ухваленим. Хоча, звісно, у владних кабінетах бажання позатуляти роти всім і вся, як це пропонується в документі, існують. Це не перша спроба запровадити кримінальну відповідальність за висловлювання, які не подобаються політикам і владі. За останні три роки, якщо я не помиляюсь, вона вже друга. Попередня була в одній із перших редакцій законопроєкту про медіа, коли намагалися криміналізувати відповідальність журналістів за наклеп. І зараз практично відбувається варіація того самого. В усіх подібних випадках медіа давали зрозуміти політикам, що вони приходять і йдуть, а медіа лишаються.

Юрій Ніколов

Микола Княжицький, народний депутат України («Європейська солідарність»): 

1. Ні, я не вірю, що Верховна Рада України, попри всю критику, проголосує за цей проєкт.

2. Криміналізація критики не відповідає нашим зобов’язанням перед Радою Європи, тим більше критики уряду й посадовців. Будь-яка влада помиляється. Помилки в демократичних суспільствах критикують, але за таку критику не проторять до в’язниці. Нагадую авторам проєкту перший рядок першої статті Конституції України: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Отже, щоби прийняти цей закон, потрібно змінити Конституцію.

3. Криміналізація анонімних акаунтів не може бути виправдана нічим. Анонімність як така не є злочином. Якщо ви користуєтесь твітером, то знаєте, що абсолютна більшість користувачів, зокрема військовослужбовців, використовують вигадані нікнейми. Це стосується й інших соціальних мереж. Ми не можемо їх усіх оголосити злочинцями лише тому, що вони вирішили не підписуватися власними іменами. Я не розумію, яка може бути небезпека для суспільства в тому, що, наприклад, Борислав Береза не підписується власним іменем, а веде канал під ніком «Березовий Сік». Чи варто його за це засуджувати на п'ять років, як пропонують автори законопроєкту? Якщо влада вважає, що треба боротися з пропагандою, то в неї є для цього необхідні важелі. Нагадаю, що місяць тому набрав чинності Закон України «Про медіа», який надає відповідний інструментарій. Є чинні інші норми, які встановлюють кримінальну відповідальність за поширення певних видів особливої інформації, як-от державної таємниці або інформації про пересування військових. Цього має бути цілком достатньо для забезпечення державних інтересів в інформаційному просторі.

Микола Княжицький

Іван Крулько, народний депутат України (фракція «Батьківщини»):

― Якщо парламент почне ухвалювати такі закони, це буде кінець демократії в Україні. Наші дві революції — і Помаранчева, й Революція гідності — відбувалися під гаслами демократії та свободи. Перш за все — свободи слова. Люди боролися за те, щоб Україна була іншою, ніж Росія. Путін вирішив напасти на Україну, серед іншого тому, що ми дуже різко стали відрізнятися від росіян у питанні демократичних інституцій і цінностей. І найбільшим подразником для Росії було те, що Україна, попри всі наші проблеми, ставала уособленням демократії. Війна, яку ми ведемо, — війна не стільки Росії проти України, скільки авторитаризму проти демократії. Для нас дуже важливо після воєнної перемоги не потонути в автократії, в авторитаризмі. 

Цей законопроєкт цілком можна прирівняти до диктаторських законів 16 січня, які стали одним із символів режиму Януковича. Не можна, коли вам не подобається якась критика, ставати схожими на нього або на кремлівський режим навіть у своїх пропозиціях. І я хочу сподіватися, що ми поступово почнемо відновлювати наші демократичні інституції — нормальну роботу парламенту з відкритими дискусіями, свободу слова на телебаченні. 

Як можна криміналізувати використання анонімного акаунту? Як визначати власника такого акаунта? За IP-адресами? Ходити по квартирах? Дуже часто за такими акаунтами можуть ховатися підлітки, діти. Так можна дійти до маразму. Я шкодую, що в мене є колеги по парламенту, які пропонують такі ініціативи, надаючи можливість нашим ворогам спекулювати на цьому. Сподіваюся, що до ухвалення такого закону не дійде. Принаймні, фракція «Батьківщини» буде цьому протидіяти.

Іван Крулько

Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини:

1. Цей законопроєкт не буде ухвалений, імовірність його проходження в парламенті мала.

2. Ідеться про зміни до розділу 1 Особливої частини ККУ, заявлена мета — боротьба з «ворогами-дезінформаторами». Скоріш за все, це не захист від критики уряду, радше примітивне бачення можливого регулювання в інтернеті. 

3. Ні, невиправдана така криміналізація. «Чебурашки» й «Котигорошки» постраждають. Наступний крок — ставити своє фото й відбитки пальців із клавіатури.

Олександр Павліченко

Ілюстрація: Getty Images 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Глава Corsair считает, что Grand Theft Auto VI выйдет на ПК в начале 2026 года
GameMag
2025-02-15T20:57:38Z
Прохождение первой миссии Metal Eden в 20 минутах геймплея адреналинового шутера от авторов Ruiner
GameMag
2025-02-15T20:51:33Z
Разработчики Astro Bot выпустили патч для PlayStation 5 Pro и анонсировали новые уровни
GameMag
2025-02-15T20:51:13Z
Джефф Грабб: Marathon не показали на State of Play, поскольку Bungie обирается провести собственную презентацию
GameMag
2025-02-15T20:51:06Z
Анонс анонса: Дату релиза ремастера System Shock 2 назовут 20 марта
GameMag
2025-02-15T20:45:08Z
Продажи Kingdom Come: Deliverance 2 приближаются к 2 миллионам копий — Embracer Group в восторге
GameMag
2025-02-15T20:15:57Z
«Мы общаемся с Nintendo»: Разработчики Marvel Rivals изучают возможность потенциального релиза на Switch 2
GameMag
2025-02-15T19:27:15Z
Вытягивают губы в трубочку: ученые рассказали, целуются ли на самом деле другие животные
Фокус
2025-02-15T18:51:20Z
Наши глаза работают как нос: ученые выяснили, что мы видим запахи через формы объектов
Фокус
2025-02-15T18:06:39Z
Первая чашка кофе на Земле: ученые рассказали, когда люди впервые оценили этот напиток
Фокус
2025-02-15T16:51:59Z
Простой рецепт домашнего печенья от судьи "Мастер Шеф" Ярославского: вкуснее магазинного
Политека
2025-02-15T16:42:06Z
Метод "пять пальцев": высадите так свеклу — не нужно будет позже прореживать
TSN
2025-02-15T16:39:37Z
«Хрустящие» мамы: как женщины воспитывают детей в философии всего натурального
Marie Claire
2025-02-15T16:30:17Z
Пять фраз, которые в отношениях лучше не говорить
Gazeta UA
2025-02-15T16:12:55Z
Курорт за 1,45 млрд долларов у границы с ЕС: в Карпатах строят туристический магнит
Telegraf
2025-02-15T16:03:45Z
Самая вкусная пасхальная паска: секреты приготовления праздничной выпечки
TSN
2025-02-15T13:36:41Z
Как измерить размер стопы и выбрать правильный размер обуви
TSN
2025-02-15T13:06:14Z
"Никто этого не замечает": пассажир показал реальность ночных круизов
Фокус
2025-02-15T12:57:37Z
Министр Светлана Гринчук сообщила о ситуации на Чернобыльской АЭС: "Продолжается ликвидация пожара"
Знай
2025-02-15T15:51:42Z
Сорвал флаг Украины с могилы военного: в Одесской области задержали мужчину
TSN
2025-02-15T15:51:36Z
Удар российского дрона по ЧАЭС: в ГСЧС оценили радиационный фон
Апостроф
2025-02-15T15:18:23Z
Страшная трагедия в Херсонской области: подростки провалились под лед, есть погибшие
TSN
2025-02-15T14:51:56Z
В Киевской области молодой человек справил потребности на полицейское авто
Корреспондент
2025-02-15T14:24:55Z
Женщина не мстила за мобилизацию сына: выяснилась причина смертельного взрыва в Николаеве
Telegraf
2025-02-15T14:09:12Z
Под Ахтыркой два человека погибли в ДТП
Корреспондент
2025-02-15T12:45:39Z
На ЧАЭС не могут потушить пожар после удара по укрытию: есть ли радиационная угроза
Comments UA
2025-02-15T10:06:17Z
В Киевской области посреди водоема на льду нашли остатки российского дрона
Комсомольская правда
2025-02-15T09:55:06Z
"Борнмут" с Забарным победил аутсайдера и вплотную приблизился к зоне Лиги чемпионов
TSN
2025-02-15T17:39:49Z
Хет-трик Мармуша допоміг Манчестер Сіті не помітити Ньюкасл
Football.ua
2025-02-15T16:58:46Z
"Он ужасно жесткий": Усик назвал своего самого сложного соперника за всю карьеру
TSN
2025-02-15T16:51:39Z
Беринчик – Дэвис: мир бокса отреагировал на поражение украинца в чемпионском бою
TSN
2025-02-15T16:24:25Z
Принц Гарри поддержал украинских бойцов на Играх Непокоренных, появившись в куртке с шевроном НГУ
Знай
2025-02-15T15:51:19Z
В России назвали целую нацию ослами с низким уровнем интеллекта
Telegraf
2025-02-15T15:21:59Z
Быстрее, чем на калькуляторе: вундеркинд установил сразу 6 мировых рекордов по счету в уме
Фокус
2025-02-15T14:42:50Z
Кроуфорд высказался о победе Дэвиса над Беринчиком
Корреспондент
2025-02-15T12:51:28Z
Гвоздик и Деревянченко лично поддержали Беринчика после его поражения Дэвис
Корреспондент
2025-02-15T11:27:52Z
Плевки в спину и насмешки: в ТЦК жалуются на неприязнь гражданских
Знай
2025-02-15T19:30:36Z
Прогноз Таро на март 2025: что ждет каждый знак зодиака
Marie Claire
2025-02-15T19:00:57Z
Саботируют боевые действия: в АТЕШ узнали о настроениях россиян на Покровском направлении
Апостроф
2025-02-15T18:36:08Z
Таро гороскоп для всех знаков зодиака: кому очень повезет
Comments UA
2025-02-15T18:30:48Z
Даже супермаскировка не помогла. ВСУ ликвидировали российского офицера
Telegraf
2025-02-15T17:06:28Z
В ВСУ рассказали, для чего россияне пытаются разрушить канал Северский Донец — Донбасс
ZN UA
2025-02-15T16:24:50Z
В Киеве расцвела самая большая пальма Европы
Апостроф
2025-02-15T16:24:09Z
Часть коммунальщиков мобилизуют: водоканалы отдадут своих работников на фронт
Знай
2025-02-15T15:30:35Z
Украинцам помогут отремонтировать балконы: город оплатит 80% суммы
Знай
2025-02-15T15:12:28Z
Раскрыто место действия и сроки премьеры следующего сезона сериала "Настоящий детектив"
GameMag
2025-02-15T19:57:13Z
Криперы атакуют: опубликован новый тизер фильма Minecraft, что мы увидим уже весной
Знай
2025-02-15T19:51:14Z
Как с гуся вода: Cедокова дала фальшивый концерт в Казахстане на 14 февраля
GlavRed
2025-02-15T19:48:24Z
Началось производство второго сезона сериала "Сорвиголова: Рождённый заново"
GameMag
2025-02-15T18:37:48Z
Умер популярный российский актер
GlavRed
2025-02-15T17:39:55Z
Лилия Ребрик показала первые шаги 11-месячной дочери: "До сих пор не верится"
TSN
2025-02-15T16:51:43Z
Украинский кинооператор после покорения Килиманджаро отправился на фронт под Торецк/Сергей Михальчук поделился фото с востока Украины
Апостроф
2025-02-15T16:03:28Z
Девушки «средней внешности», которым теперь рукоплещет Голливуд
Marie Claire
2025-02-15T15:00:27Z
"Я гордый человек. Мне было бы унизительно петь на русском языке": Вакарчук сделал громкое заявление/Лидер группы "Океан Эльзы" высказался о том, как относится к русскоязычному творчеству
Апостроф
2025-02-15T14:36:14Z
"Главная ведьма Украины" на телемарафоне продает за 120 000 гривен "защиту от ТЦК": можно в рассрочку
Знай
2025-02-15T20:30:42Z
Солдаты РФ намеренно выводят технику из строя - АТЕШ
Корреспондент
2025-02-15T20:19:44Z
Военнослужащим в отпуске выдают направление на ВЛК: нужно ли идти на медосмотр
Знай
2025-02-15T20:12:16Z
"Когда его мобилизовали, обещали, что будет заниматься дронами": сын украинского писателя попал в штурмовую роту/Юрий Винничук рассказал, как собирали сына на "ноль"
Апостроф
2025-02-15T19:57:26Z
Данные об инвалидности будут отображаться в Резерв+ без ВВК
Корреспондент
2025-02-15T19:49:31Z
В Украине отменили золотые и серебряные медали: в Минобразования объяснили, что изменится выпускникам
Политека
2025-02-15T19:27:32Z
"Сделаем Германию великой снова": в соцсети Х появился "верифицированный" аккаунт Гитлера
Фокус
2025-02-15T19:15:18Z
С заместителем главы Рады произошло магическое событие/Елена Кондратюк поделилась событием, которое произошло в одной из церквей
Апостроф
2025-02-15T19:03:47Z
Обзывала "патологическим быдлом": в Польше владелица не пускала в салон красоты украинок, детали
Фокус
2025-02-15T18:00:13Z
Когда два бокала – уже проблема: как алкоголь меняет ритм сердца и загоняет вас в могилу
Знай
2025-02-15T20:51:09Z
Три знака Зодиака, которым стоит быть осторожнее 16 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-15T20:30:46Z
Как выбрать корм для кота: скрытые опасности для пушистика, каких ингредиентов не должно быть в составе
Знай
2025-02-15T18:51:34Z
Как уберечь картошку от проволочников и сорняков: опытная огородница дала совет дачникам
TSN
2025-02-15T17:51:35Z
Приносит пользу: доктор поделился правдой о правиле "10 тысяч шагов в день"
Фокус
2025-02-15T17:15:34Z
Нашли корень двух осложнений: ученые узнали причину проблем с эмоциями и СДВГ
Фокус
2025-02-15T16:27:05Z
Выживают везде и заражают все вокруг: ученые обнаружили опасные бактерии в больницах
Фокус
2025-02-15T16:00:00Z
Превращается из защитника во врага: ученые узнали новые детали развития болезни Альцгеймера
Фокус
2025-02-15T14:12:55Z
Одна инъекция вместо постоянных капель: ученые разработали новый метод лечения глаукомы
Фокус
2025-02-15T13:27:24Z
Цены на кофе рекордно взлетели: стоит ли ждать снижения в 2025 году
Хвиля
2025-02-15T19:09:26Z
Цены на любимый овощ украинцев удивляют: почему сейчас самое время бежать и закупаться
Знай
2025-02-15T18:06:55Z
В Rheinmetall назвали, когда завод по производству боеприпасов начнет работу в Украине
Gazeta UA
2025-02-15T18:00:44Z
Новые цены на продукты и услуги в Украине: инфляция подскочила до 12,9%
Политека
2025-02-15T18:00:28Z
Почему средства с национального кешбэка не зачисляются на карту: главные причины
Фокус
2025-02-15T18:00:23Z
Rheinmetall готов строить в Украине третий завод
Корреспондент
2025-02-15T17:36:24Z
Что будет с курсом валют в 2025 году: в НБУ рассказали, к чему готовиться украинцам
TSN
2025-02-15T16:06:44Z
У украинцев резко выросли зарплаты: кому стали платить намного больше
Фокус
2025-02-15T15:00:52Z
Госэкоинспекция отчитывалась о нарушении экологического законодательства: сумма предъявленных претензий и исков составляет 571 млн
Знай
2025-02-15T14:36:05Z
Авто можно уберечь от эвакуатора: простые трюки, которые свяжут руки
Знай
2025-02-15T17:21:28Z
Мощный электрический аналог Jeep Wrangler рассекретили до премьеры
Фокус
2025-02-15T14:57:29Z
Новая уловка автоугонщиков: если видите это на зеркале – срочно закройте машину
Знай
2025-02-15T11:51:05Z
С конвейера сошел автомобиль с новейшим двигателем
Gazeta UA
2025-02-15T09:33:05Z
Подросток в теле 29-летнего: в США случайно нашли новенький Ford Mustang 1996 года
Знай
2025-02-15T04:51:25Z
Итальянский стиль, американский V8: на продажу выставили редкое швейцарское авто
Фокус
2025-02-14T18:27:19Z
Эксплуатация авто в сильные морозы — что стоит знать водителям
Фокус
2025-02-14T17:15:26Z
Таможня упростила оформление автомобилей благодаря ИИ
Комсомольская правда
2025-02-14T15:55:27Z
Volkswagen выпустит недорогой молодежный электрокроссовер за 30 000 евро
Фокус
2025-02-14T14:30:21Z
Украину не пригласили на переговоры США и России
Telegraf
2025-02-15T21:00:05Z
Мирные переговоры в Саудовской Аравии: Зеленский сделал заявление
Comments UA
2025-02-15T20:48:03Z
Жизнь украинских беженцев в Польше может резко усложниться: детали нового законопроекта
Политека
2025-02-15T20:42:32Z
"Успех возможен": Зеленский заявил о начале работы с командой Трампа
Comments UA
2025-02-15T20:42:24Z
Встреча Трампа с Путиным: СМИ узнали вероятную дату и место саммита
GlavRed
2025-02-15T20:30:14Z
США предложили Лукашенко соглашение относительно санкций, - The New York Times
Апостроф
2025-02-15T20:12:50Z
Госсекретарь США Рубио позвонил Лаврову - СМИ
ZN UA
2025-02-15T20:06:27Z
Мир за 180 дней, уступки РФ и выборы в Украине: главные заявления второго дня Мюнхена-2025
Фокус
2025-02-15T19:57:55Z
США назвалт уступки, на которые должен пойти Путин для окончания войны
Comments UA
2025-02-15T19:57:08Z