MY.UAНовини
Зернова криза: чому імпорт українського зерна став проблемою для країн ЄС
Зернова криза: чому імпорт українського зерна став проблемою для країн ЄС

Зернова криза: чому імпорт українського зерна став проблемою для країн ЄС

Чорноморська зернова угода знову опинилася під ударом: Росія погрожує блокувати її після 18 травня. Паралельно виникли проблеми з українським аграрним експортом до країн Євросоюзу.

Все через протести фермерів із сусідніх країн, які стверджують, що втрачають прибутки через імпорт української агропродукції.

Що відомо про заборону імпорту до ЄС, її причини та можливі наслідки для України – далі в матеріалі.

Морем і суходолом: як Україна експортує зерно під час війни

На початку повномасштабного вторгнення Росія заблокувала експорт з українських портів на Чорному морі, спровокувавши загрозу глобальної продовольчої кризи та різке зростання цін на продовольство.

Задля уникнення дефіциту зернових на світовому ринку Європейський Союз започаткував альтернативний експортний маршрут з України. Йдеться про ініціативу Шляхи солідарності, про яку Єврокомісія 12 травня 2022 року.

Це сухопутний логістичний маршрут через країни ЄС, який надав Україні можливість експортувати продукцію та імпортувати необхідні їй товари (від гуманітарної допомоги до кормів для тварин і добрив). Експорт здійснюється автомобільним та залізничним транспортом. Продовольство везуть до портів Євросоюзу (румунських, польських та балтійських) для подальшого транспортування до країн призначення.

Євросоюз полегшив транспортування та прикордонний контроль для української агропродукції.

Фото: Мінінфраструктури

А з 4 червня 2022 року усі мита і квоти на продукцію з України терміном на рік (до 5 червня 2023), суттєво спростивши доступ на свій ринок для українських експортерів.

В Євросоюзі Шляхи солідарності “рятівним колом для економіки України”. У період з травня по грудень 2022 року вони дозволили експортувати близько 45 млн тонн українських товарів (серед яких велику частку займає саме агропродукція) та імпортувати в Україну близько 23 млн тонн необхідних їй товарів. Це забезпечило приблизно €20 млрд доходу для українських фермерів та бізнесу.

Через Шляхи солідарності наша країна вже понад 30 млн тонн сільськогосподарської продукції.

22 липня 2022 року в Стамбулі була підписана Чорноморська зернова ініціатива, яка деблокувала українські порти та допомогла поновити морський експорт. Угоду терміном на 120 днів з можливістю пролонгації уклали Україна, ООН та Туреччина. Окрему домовленість ООН та Анкара підписали з РФ.

За , Чорноморським зерновим коридором вдалося експортувати понад 29 млн тонн сільськогосподарської продукції, з яких 50% – кукурудза, а 28% – пшениця.

Крім того, Україна здійснює експорт . Цей шлях було розблокований після деокупації острова Зміїний. Минулого року через порти на Дунаї вдалося обробити понад 16 млн тонн вантажів. Поточного року Кабінет міністрів очікує зростання перевалки вантажів до 20 млн тонн.

Загалом у 2022 році Україна експортувала агропродукції на $23,6 млрд, Інститут аграрної економіки з посиланням. І в уряді , що Україна в 2023 році зможе зберегти експортний потенціал агросектору на рівні понад $20 млрд.

Що відбувається з імпортом до ЄС

Протягом останніх тижнів фермери зі східноєвропейських країн ЄС (таких як Польща, Румунія та Болгарія) вийшли на протести проти наслідків українського аграрного імпорту.

Польські фермери навіть погрожували Володимира Зеленського до Варшави. Протести спонукали міністра сільського господарства Польщі Генрика Ковальчика піти у відставку.

Європейські виробники стверджують, що імпорт з України знизив ціни на внутрішньому ринку, через що вони не можуть вигідно реалізувати продукцію. Фермери скаржилися, що не можуть конкурувати з вартістю дешевшого українського зерна, і вимагали компенсації від Єврокомісії.

Ще наприкінці січня Болгарія, Чехія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина повідомляли в спільній доповіді, що одним із наслідків спрощення імпорту продукції з України стало значне збільшення поставок на ринки ЄС, особливо до сусідніх країн. І це створює проблеми для місцевих фермерів.

– Зараз з’являється дедалі більше ознак того, що цей приріст, якщо його не обмежити, може створити серйозні труднощі для виробників ЄС в аграрному секторі. Така ситуація вимагає негайного реагування, оскільки виробники ЄС вже постраждали від наслідків війни в Україні (унаслідок зростання собівартості виробництва через підвищення цін на паливо, енергоносії та добрива), – йдеться в доповіді.

Як інформує телеканал CNN, роздратування фермерів зросло після того, як Єврокомісія оголосила про плани продовжити безмитний імпорт української агропродукції до червня 2024 року.

– Болгарія солідарна з Україною, але на аграрному ринку створюється локальний надлишок, тому що замість експортних коридорів наші країни стають складами, – заявив міністр сільського господарства Болгарії Явор Гечев, якого цитує CNN.

На початку квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія одна за одною оголосили про тимчасову заборону імпорту агропродукції з України в односторонньому порядку, задля захисту інтересів місцевих виробників.

Румунія відмовилась від ідеї заборони імпорту. Натомість країна чекає заходів від Єврокомісії для допомоги фермерам.

Попри призупинення імпорту, ці країни не забороняли транзит української сільськогосподарської продукції через свою територію.

За Мінагрополітики України, суходолом найбільша кількість української продукції (до 80%) транспортується транзитом через Румунію. На другому місці Польща (10% продовольства). Найменший обсяг транзиту здійснюється через Угорщину (5-6%) та Словаччину (1,5%).

В Єврокомісії наголошували, що торгова політика належить до виключної компетенції ЄС. Тож країни-члени не можуть в односторонньому порядку ухвалювати рішення. Водночас у Брюсселі усвідомлюють проблему, тож наразі відбуваються консультації з урядами східноєвропейським країн.

Імпорт через західний кордон: що спричинило проблему

• Падіння цін на світовому ринку

Як зазначив у коментарі Фактам ICTV аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSЕ) Павло Мартишев, падіння цін на аграрну продукцію є глобальною тенденцією на світовому ринку. Тож звинувачувати в цьому імпорт українського зерна в Європу недоцільно.

– Ціни знизилися по всьому світу. Якщо ми подивимося на Чиказьку, Паризьку біржі, то ціни і в США знизилися, і в Австралії, і в нас. Тобто це глобальна тенденція, а не лише в Польщі. Звинувачувати тут українське зерно не можна, – заявив експерт.

Мартишев додав, що насправді більша частка українського зерна йде на транзит, а не на внутрішній ринок ЄС.

На цей аспект звернув увагу й інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телемарафону Єдині новини. За його словами, початок повномасштабної війни в Україні “збурив сировинні ринки” й спровокував зростання цін, які після підписання зернової угоди відкотилися назад.

– Проблема не через українське зерно виникла, а через цінову кон’юктуру на світовому ринку. Просто ціни впали вдвічі, і вони (європейські фермери, – Ред.) недоотримали свій прибуток… Почалася війна, це збурило сировинні ринки, і розпочалися спекуляції на цих ринках. Ціну розігнали вдвічі вище, досить штучно. А коли була досягнута зернова угода, то вся ця спекуляція просто обнулилася, – пояснив Фурса.

Згідно продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), ціни на продовольство падають 12 місяців поспіль, знизившись на 20,5% порівняно з максимумом у березні 2022 року. Наприклад, індекс цін на зернові впав на 18,6%. Цьому сприяв запуск Чорноморського зернового коридору.

В Мінагрополітики України також , що проблеми європейських фермерів – це не вина наших агровиробників. До того ж на українському зерні заробили трейдери, перевізники та порти.

– Першопричина такої ситуації на європейському ринку – не в ціні українського збіжжя, а у війні, яку розв’язала РФ проти України, – зазначив міністр Микола Сольський.

Він уточнив, що українське зерно зараз не є ключовою причиною ціноутворення на ринку. За словами Сольського, за останні два місяці котирування знижуються через прогнози дуже великого врожаю з Бразилії. І цей фактор тисне на ринок.

• Невиправдані очікування фермерів

За словами експертів, ще одним фактором, який спричинив нинішню ситуацію з українським експортом, є намагання фермерів у ЄС вибити для себе дотації.

Як розповів Сергій Фурса, минулого року суттєво зросла вартість зерна. У зв’язку з цим європейські фермери вирішили не продавати його, зберігати на складах, щоб заробити на подальшому зростанні цін. Однак ціни впали, і виробники не отримали очікуваних прибутків. Саме тому фермери вийшли на протести, вимагаючи від своїх урядів та Брюсселя дотацій.

– Вони цими проблемами на нашому кордоні шантажують Брюссель, щоб вибити більше дотацій для себе, – розповів Фурса.

На проблему з невиправданими очікуваннями фермерів звернув увагу і аналітик KSЕ Павло Мартишев.

– Чому це сталося в Польщі? Польща зібрала непоганий врожай у 2022 році, і польські фермери не хотіли його продавати. Вони сиділи з високими запасами, очікуючи, що ціна виросте. Але ціна впала, і вони зіткнулися з тим, що зерна багато, і тут ще заходить українське зерно, – повідомив він.

• В очікуванні виборів

Третій фактор, який впливає на ситуацію, – політичний. Цієї осені в Польщі відбудуться парламентські вибори. І фермери є ядерним електоратом правлячої консервативної партії Право і справедливість (PiS).

– Восени очікуються вибори до Сейму, і провладна партія має значну підтримку серед фермерів. Фермери цим скористалися, вийшли на протести та почали закликати владу обмежити імпорт українського зерна, – звернув увагу аналітик KSЕ Павло Мартишев.

З цим погоджується політолог, керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

– Там є прямі політичні елементи. У них вибори. Значна частина ядерного електорату партії Право і справедливість – це фермери. Вони хотіли притримати польське зерно, дочекатися підняття цін і потім його дуже вигідно продати. Тут же питання не про українське зерно, – заявив політолог у коментарі Фактам ICTV.

За словами Рейтеровича, заяви про те, що українська агропродукція демпінгує (занижує) ціни, є “міфом, який нам потрібно розбивати”. Адже зерно, яке йде на експорт, є українським є лише за фактом свого походження. В подальшому його викупляють інші компанії.

Про політичну причину акцій протесту фермерів та аграріїв у Польщі заявляли і в Міністерстві фінансів України.

– Польща зараз знаходиться на порозі передвиборчої кампанії – скоро будуть парламентські вибори. Вочевидь ті політичні сили, які не знаходяться при владі, шукають будь-які приводи для того, щоб трошки качати ситуацію. Це природній демократичний процес, на який польська влада змушена реагувати, – заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Що пропонують в Єврокомісії

У відповідь на занепокоєння фермерів Єврокомісія в березні запропонувала заходи підтримки на €56,3 млн ($61,3 млн). Брюссель вирішив “компенсувати постраждалим фермерам економічні втрати через збільшення імпорту” з України.

Однак країни Східної Європи наполягали на більш масштабних заходах.

19 квітня Єврокомісія . Відповідного листа президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн направила урядам Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії.

Йдеться про три пропозиції:

  • До вже наданого пакета допомоги на €56,3 млн для фермерів з п’ятьох країн готується другий пакет фінансової підтримки в розмірі €100 млн.
  • Євросоюз вживатиме превентивних заходів щодо окремих категорій зерна (української пшениці, насіння соняшнику, кукурудзи та ріпаку). Йдеться про тимчасову заборону на імпорт цієї продукції до 5 східноєвропейських країн і транспортування її лише транзитом.
  • ЄС починає розслідування щодо “інших чутливих продуктів”.

Водночас міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини запропонували Єврокомісії заборонених для імпорту українських товарів. Вони закликають включити до переліку на транзит соняшникову олію, борошно, мед, цукор, яйця, м’ясо, м’які фрукти, молоко та молочні продукти.

Наразі відбулося кілька раундів переговорів за участю віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського та міністрів сільського господарства п’яти країн. Остаточної домовленості поки не досягнуто.

– Є три різні думки в Єврокомісії. Перша – не дозволяти, щоб ці країни могли запровадити заборону (на імпорт, – Ред.). Це підтримують країни Центральної та Західної Європи, і там лунають досить різкі заяви. Другий варіант – Єврокомісія радитиме нам самостійно домовлятися з цими країнами.

І третій варіант – що вона дозволить цим країнам погодити якийсь список, – пояснював міністр аграрної політики України Микола Сольський в ефірі телемарафону.

Він уточнив, що Київ відстоює перший варіант, але готовий до компромісів.

Наслідки для України

За словами аналітика KSЕ Павла Мартишева, проблеми з імпортом української агропродукції до ЄС можуть негативно вплинути на економіку України. Все залежить від подальшого розвитку подій.

Експерт виділив два фактори:

1. Це може призвести до девальвації гривні. Адже аграрний експорт став важливим джерелом надходження валюти в умовах війни та підтримання стабільності курсу.

– Якщо в нас будуть проблеми з експортом, то це може негативно відобразитися на гривні, – заявив Мартишев.

Він нагадав про погрози РФ заблокувати зерновий коридор, що може стати додатковим ударом по аграрному експорту.

2. Гроші, які отримують аграрії за експорт своєї продукції.

– Дуже мало грошей уже залишилося в аграріїв на посівну кампанію, на збиральну кампанію. Якщо на початку повномасштабного вторгнення в багатьох були ще якісь запаси після двох років високих цін у 2020 – 2021 роках, то зараз ці гроші закінчуються. І це може призвести до досить поганих наслідків на декілька років вперед, – розповів експерт.

Павло Мартишев уточнив, що йдеться про зниження площ під сільськогосподарськими культурами, банкрутства, неможливість закуповувати добрива або хімікати. Експерт додав, що блокування українського експорту “знизить аграрне виробництво”, і це погано не лише для України, а й для всього світу.

Як зазначив Мартишев, можна говорити про мільярди доларів втрат для економіки України внаслідок блокування експорту морем та суходолом.

На думку асоційованого члена Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Олега Нів’євського, втрати від блокування імпорту до ЄС можна порівняти за масштабом з впливом від морської блокади.

– Слід очікувати зростання продовольчої інфляції. Для нас це, безумовно, втрати. Йдеться про збільшення невизначеності та ризиків… Варто розуміти, що не тільки наші фермери та сільгоспвиробники постраждають, але й економіка України загалом.

За масштабом можна порівняти з впливом від блокуванням портів РФ. Тоді, за підрахунками Агроцентру KSE, український АПК втратив близько $15 млрд. Імовірно, сума буде менша, але цілком можливо, що також буде обраховуватися в мільярдах, – зазначив Нів’євський, якого цитує .

Варто зазначити, що Єврокомісія пропонує продовжити ще на рік скасування імпортних мит, квот і заходів торгового захисту на український експорт до ЄС.

Пропозиція має бути затверджена на рівні Європарламенту та Ради ЄС. Рішення вже з міжнародної торгівлі Європарламенту.

До чого ж дійдуть члени ЄС в питанні розблокування українського імпорту – покаже час.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Продолжение Cyberpunk 2077? CD Projekt RED ищет старшего аниматора для создания иммерсивной игры от первого лица
GameMag
2025-02-22T21:36:33Z
Посмотрите на новую геймплейную демонстрацию ремейка "Готики" на ПК с GeForce RTX 5090 — выходит в 2025 году
GameMag
2025-02-22T20:37:43Z
Bandai Namco планирует поставить выпуск ремастеров Tales of на поток
GameMag
2025-02-22T20:31:45Z
Илон Маск обвинил агентство Reuters во лжи относительно отключения Украины от Starlink
ZN UA
2025-02-22T20:28:52Z
Microsoft предложила использовать генеративный ИИ для воскрешения игровой классики
GameMag
2025-02-22T20:12:47Z
5 лучших приложений для пар, которые укрепят отношения и здорово развлекут
Знай
2025-02-22T19:51:21Z
Создатель Xbox Симус Блэкли: "Разговоры о самой мощной консоли больше никого не удивляют, все решает контент"
GameMag
2025-02-22T19:42:30Z
Лотерейный гений: пара пенсионеров обыграла систему и разбогатела на 26 миллионов
Знай
2025-02-22T18:51:23Z
Что делать, если домашний Wi-Fi плохо работает: обратите внимание на некоторые предметы – они мешают
TSN
2025-02-22T17:21:47Z
Убивает не только мотивацию: ученые рассказали, как травля на работе влияет на наши семьи
Фокус
2025-02-22T19:36:06Z
Таро гороскоп на воскресенье: кому следует быть очень внимательным
Comments UA
2025-02-22T18:30:21Z
Готовим невероятно вкусный щербет: рецепт восточных сладостей
TSN
2025-02-22T17:36:55Z
Гороскоп на 23 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-22T17:03:53Z
Как сделать равенство «3+3=3−3» верным: нужно перевести только одну спичку
TSN
2025-02-22T16:54:16Z
Три знака Зодиака, которые встретят свою любовь весной 2025 года
Фокус
2025-02-22T16:45:50Z
Как определить, что перед вами свежесрезанные розы: на что обратить внимание
TSN
2025-02-22T16:39:52Z
Куда поехать в конце зимы: ТОП-9 мест для незабываемого отдыха
Comments UA
2025-02-22T13:42:21Z
Чем дешево обработать древесину, чтобы она не портилась: лайфхаки для хозяев
TSN
2025-02-22T13:36:10Z
Под Одессой – прилет БПЛА, в Киеве упали обломки
Корреспондент
2025-02-22T21:51:39Z
Выписали пенсионера из больницы - и через минуту он умер на пороге: трагедия, которая шокировала всех
Знай
2025-02-22T20:51:53Z
В Калифорнии нашли «виновного» в масштабных пожарах
Comments UA
2025-02-22T19:18:56Z
В Киеве водитель элитного автомобиля устроил стрельбу на дороге
Апостроф
2025-02-22T18:27:21Z
В Житомирской области во время пожара погибли двое детей и двое взрослых
Корреспондент
2025-02-22T17:27:57Z
В ужасном ДТП погиб музыкант рок-группы KISS из-за опрометчивости 90-летней матери
TSN
2025-02-22T17:27:33Z
Дроны СБУ остановили работу нефтеперекачивающей станции в Краснодарском крае – источники
UAToday
2025-02-22T17:03:30Z
За нападение на ТЦК - 180 тысяч штрафа: суд начал оформлять наказания
Знай
2025-02-22T16:30:43Z
В Житомире отчим ударил 7-летнего пасынка ногой в лицо: подробности
TSN
2025-02-22T16:21:14Z
Астон Вілла – Челсі 2:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-02-22T21:16:46Z
Динамо – Карпаты: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2025-02-22T18:33:20Z
В Саудовской Аравии готовы заплатить миллиард евро за звезду "Реала" – СМИ
ZN UA
2025-02-22T17:43:20Z
Забарный получил красную карточку: "Борнмут" проиграл "Вулверхэмптону" в поединке АПЛ
TSN
2025-02-22T17:33:59Z
Украинец Забарный впервые в карьере был удален в матче АПЛ
ZN UA
2025-02-22T17:12:03Z
Арсенал у меншості та із Зінченком поступився в дербі Вест Гему
Football.ua
2025-02-22T17:01:35Z
Франция выиграла женскую эстафету на чемпионате мира, Украина не вошла в топ-10
Корреспондент
2025-02-22T15:51:15Z
Манчестер Сити – Ливерпуль: где смотреть и ставки букмекеров на матч АПЛ
TSN
2025-02-22T14:21:36Z
Чжилей заявил, кого желает получить в соперники
Корреспондент
2025-02-22T14:12:58Z
РФ ударила по Кривому Рогу
Корреспондент
2025-02-22T21:49:45Z
В Луганской области школьные охранники обыскивают детей - партизаны
Корреспондент
2025-02-22T20:57:56Z
Враг атакует Украину ударными дронами и авиацией: взрывы раздаются в нескольких областях
TSN
2025-02-22T20:06:57Z
На двух направлениях становится очень сложно: что говорят военные
Comments UA
2025-02-22T19:45:40Z
Россияне повторно ударили по Константиновке - погибла женщина, минимум трое раненых
Комсомольская правда
2025-02-22T19:30:46Z
По украинцам решили ударить заоблачными тарифами на воду: подорожание в 2,5 раза
Знай
2025-02-22T17:30:53Z
Гороскоп на воскресенье 23 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-22T17:03:30Z
«Военным ВСУ на подвале угрожали расстрелом за нежелание воевать»: что известно
Comments UA
2025-02-22T15:30:51Z
Россияне не хотят обменивать пленных морпехов и бойцов "Азова": в Коордштабе назвали причину
ZN UA
2025-02-22T15:25:18Z
Джордж Мартин слышал о разработке экранизации Elden Ring
GameMag
2025-02-22T21:19:55Z
Не Томом Харди единым: актеры, которым пророчат роль следующего Джеймса Бонда
Marie Claire
2025-02-22T18:00:42Z
Браслеты, ленты и бисер: Андре Тан подсказал, с какими аксессуарами нужно сиять весной 2025
Знай
2025-02-22T16:51:43Z
Вера Кобзарь рассказала, почему скрывала беременность от родных: "Родители узнали на седьмом месяце"
TSN
2025-02-22T16:21:19Z
Танго, твист и вог: лучшие танцевальные сцены из кино
Marie Claire
2025-02-22T15:00:56Z
12 недель в топе: какой фильм "не отпускает" фанатов Netflix уже 3 месяца
Фокус
2025-02-22T14:30:28Z
Весна-лето 2025: 5 новых тенденций в моде
Comments UA
2025-02-22T13:21:39Z
Глава Amazon пытается понять, кто должен сыграть нового Джеймса Бонда — зрители массово голосуют за Генри Кавилла
GameMag
2025-02-22T13:07:29Z
Расставляем акценты: 11 модных украшений на 2025 год, которые сделают образ ярче
Marie Claire
2025-02-22T13:00:30Z
Переоформление паспорта и прописки: изменяющееся после переименования улицы
Политека
2025-02-22T21:01:02Z
Украинская молодежь все чаще уезжает за границу без родителей: "Дальше они исчезают"
Знай
2025-02-22T20:30:32Z
Решила действовать: женщина умело проучила водителя, занявшего ее парковочное место
Фокус
2025-02-22T19:36:59Z
Мобилизация их обойдет: категории украинцев, которым точно не вручат повестку в марте
Знай
2025-02-22T19:30:00Z
"Я не понимаю русского языка": сотрудница ПриватБанка отшила русскоязычного клиента
Апостроф
2025-02-22T19:27:26Z
"Мне писать заявление?": как в Украине пересчитывают пенсии, если человек продолжает работать
Знай
2025-02-22T19:12:55Z
ВСУ испытали логистическо-эвакуационную платформу "Воля-Е" – видео
Лига
2025-02-22T18:03:49Z
Часть пенсионеров должна подать заявление на пересчет пенсии: появилось предупреждение
Политека
2025-02-22T18:03:31Z
Треть норвежцев боятся войны
Европейская правда
2025-02-22T17:49:39Z
Излечили врожденную слепоту: врачи провели уникальную быструю операцию незрячим детям
Фокус
2025-02-22T20:51:04Z
Антибиотики и вирусы: почему они не работают
Comments UA
2025-02-22T20:18:13Z
Можно ли спать всего 4 часа в сутки: ученые дали неожиданный ответ
TSN
2025-02-22T19:24:00Z
Залог здорового сна: ученые заявили, что дело совсем не в его продолжительности
Фокус
2025-02-22T18:12:47Z
Заменитель сахара в напитках может провоцировать проблемы с сердцем
Знай
2025-02-22T17:51:32Z
Буддийский секрет: ученые назвали необычный способ успокоения раздраженного кишечника
Фокус
2025-02-22T17:30:42Z
В Украине рентген и КТ пациенты должны получать бесплатно: куда звонить, когда требуют деньги
UAToday
2025-02-22T17:03:56Z
Она есть в коле и йогуртах: популярная добавка оказалась источником инфарктов и инсультов
Фокус
2025-02-22T16:30:35Z
Почему кофе пьют с холодной водой: простое объяснение, что с нею нужно делать
TSN
2025-02-22T15:33:40Z
Стаж 35 лет и зарплата 15 000 грн: на какую пенсию можно рассчитывать
Знай
2025-02-22T21:12:05Z
На оплату коммуналки или покупку продуктов: украинцам выплатят почти 11 000 гривен
Знай
2025-02-22T20:12:28Z
Стоит ли украинцам ждать введения графиков газоснабжения: в Раде спрогнозировали
Фокус
2025-02-22T20:12:23Z
Цены на сливочное масло бьют рекорды: известно сколько стоит
Политека
2025-02-22T19:30:43Z
Украина заняла первое место в мире по уровню потребления овощей населением
ZN UA
2025-02-22T19:01:16Z
Будут ли графики газоснабжения для населения: эксперт ответил
TSN
2025-02-22T18:33:27Z
45 грн за доллар – это счастье: банкиры советуют украинцам готовиться к резкому скачку
Знай
2025-02-22T18:30:46Z
Цены на овощи и фрукты в Украине: что подешевело
Политека
2025-02-22T17:30:04Z
Пенсионный фонд проводит инвентаризацию пенсий: кто может потерять значительную часть выплат
Политека
2025-02-22T17:03:40Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
В США объяснили, что предусматривает соглашение о редкоземельных металлах
TSN
2025-02-22T21:36:29Z
Готовиться ли к массированной атаке в третью годовщину великой войны: в Воздушных силах ответили
Апостроф
2025-02-22T21:30:09Z
Соглашение о полезных ископаемых: Стефанчук сделал важное заявление
TSN
2025-02-22T20:27:28Z
Зеленский провел разговор с премьером Нидерландов: заявления лидеров
Хвиля
2025-02-22T20:15:58Z
Делаем все возможное, чтобы переговоры об Украине проходили с участием Украины и Европы, - Зеленский
Комсомольская правда
2025-02-22T20:03:41Z
​Маск назвал фейком информацию о якобы отключении Starlink Украине
Апостроф
2025-02-22T20:03:27Z
Зять Орбана хочет купить Raiffeisen у РФ. Банк слухи не опровергает
Лига
2025-02-22T20:00:26Z
​Келлог рассказал об отношении Зеленского к соглашению с Трампом
Апостроф
2025-02-22T19:45:31Z
Зеленский рассказал о переговорах с мировыми лидерами о гарантиях безопасности для Украины
Хвиля
2025-02-22T19:27:59Z