MY.UAНовини
Ключові країни, що розвиваються, намагаються уникнути участі в протистоянні США з Китаєм та РФ — WP
Ключові країни, що розвиваються, намагаються уникнути участі в протистоянні США з Китаєм та РФ — WP

Ключові країни, що розвиваються, намагаються уникнути участі в протистоянні США з Китаєм та РФ — WP

Ключові країни, що розвиваються, намагаються уникнути участі в протистоянні США з Китаєм та РФ — WP

Низка країн не поспішають робити вибір на користь тієї чи іншої сторони та отримати власну вигоду від протистояння великих держав.

Глобальний порядок денний президента США Джо Байдена зіштовхнувся зі значними викликами, оскільки ключові країни, що розвиваються, намагаються уникнути участі в протистоянні Америки з Росією та Китаєм, а в деяких випадках використовують це суперництво для власної вигоди, свідчать засекречені оцінки американської розвідки, пише The Washington Post.

Документи, що просочилися в мережу через платформу Discord, дають погляд на приватні розрахунки ключових держав, що розвиваються, в тому числі Індії, Бразилії, Пакистану і Єгипту, які намагаються збалансувати свою позицію в епоху, коли Америка більше не є беззаперечною світовою наддержавою.

Витік даних розвідки США, які раніше не розголошувалися, також пропонує нове розуміння перешкод, з якими зіштовхнувся Байден, намагаючись заручитися глобальною підтримкою своїх зусиль, спрямованих на відмову від поширення авторитаризму, стримування агресії Росії і протидію зростанню глобального впливу Китаю, в той час як впливові регіональні держави намагаються залишатися осторонь.

Науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Матіас Спектор вважає, що країни, що розвиваються, «перекалібровуються» в момент, коли Америка зіштовхується з новою потужною конкуренцією, оскільки Китай проектує новий економічний і військовий вплив, а Росія, хоча і ослаблена війною проти України, демонструє свою здатність відбивати тиск Заходу.

«Невідомо, хто опиниться в лідерах через 10 років, тому їм потрібно диверсифікувати свої ризики і оцінити ставки», - сказав Спектор.

Це очевидно на прикладі Пакистану, який отримав мільярди доларів економічної та безпекової допомоги від США після теракту 11 вересня, але зараз сильно залежить від китайських інвестицій та кредитів. Згідно з одним із документів, глава МЗС Пакистану Хіна Раббані Хар заявила в березні, що її країна більше не може намагатися дотримуватися позиції «золотої середини» між Китаєм і Сполученими Штатами.

У внутрішній записці, яку вона назвала «Складний вибір Пакистану», Хар застерегла, що Ісламабад не повинен створювати видимість умиротворення Заходу, і сказала, що інстинкт збереження партнерства Пакистану зі Сполученими Штатами зрештою принесе в жертву всі переваги того, що вона вважає справжнім стратегічним партнерством країни з Китаєм. У розвідувальному документі не уточнюється, як США отримали доступ до цієї записки.

Інший документ, датований 17 лютого, описує обговорення прем'єр-міністра Пакистану Шахбаза Шарифа з підлеглим голосування в ООН щодо війни в Україні і про те, що його уряд очікує від Заходу посилення тиску з метою підтримки резолюції, яка засуджує російське вторгнення.

Помічник сказав Шарифу, що підтримка цього кроку означатиме зміну позиції Пакистану після того, як він раніше утримався при голосуванні за аналогічну резолюцію, йдеться в документі розвідки. Помічник зазначив, що Пакистан має можливість вести переговори з Росією щодо торговельних та енергетичних угод, і підтримка резолюції, за яку виступає Захід, може поставити під загрозу ці зв'язки. Коли Генеральна Асамблея ООН голосувала 23 лютого, Пакистан був серед 32 країн, які утрималися.

Пакистанські чиновники і чиновники з інших країн, згаданих у витоку документів, відмовилися від коментарів.

У той час як основні союзники США в Європі та Східній Азії об'єдналися, щоб підтримати кампанію Байдена щодо України, надаючи дедалі більшу кількість зброї та відмовляючись від російських енергоносіїв, Вашингтон зіткнувся з опором в інших місцях.

Адміністрація Байдена заявила цим країнам, що не просить їх ставати на бік США або ж Китаю та Росії, на чому наголошував під час своїх поїздок держсекретар Ентоні Блінкен. Але деякі країни, включаючи Південну Африку і Колумбію, утримуються від того, що вони вважають неявним вибором.

Коли минулого року Блінкен здійснив поїздку до ПАР, ще однієї країни, що розвивається, яка нещодавно провела військові навчання з Росією і може відхилити запит Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна, якщо він відвідає саміт цього року. Офіційні особи ПАР тоді заявили, що вони не дозволять залякувати себе, змушуючи приймати рішення, які їх не влаштовують.

Індія також не стала на бік Вашингтона чи Москви під час розмови 22 лютого між індійським радником з національної безпеки Аджитом Кумаром Довалом та його російським колегою Ніколаєм Патрушевим, про що свідчить ще один документ розвідки США.

У ньому йдеться про те, що Довал запевнив Патрушева в підтримці Індією Росії на багатосторонніх майданчиках і що Нью-Делі працює над тим, щоб питання війни не порушувалися під час зустрічі G20 під головуванням Індії, попри значний тиск щодо цього. На зустрічі міністрів закордонних справ G20 у Нью-Делі через тиждень розбіжності щодо України призвели до того, що не вдалося досягти консенсусу відносно інших глобальних викликів.

Довал, як свідчить документ, також посилався на опір Індії тиску на підтримку резолюції ООН щодо України, заявивши, що його країна не відступить від принципової позиції, яку займала в минулому.

Люди, знайомі з позицією Індії, кажуть, що вона не підтримує російську війну - вказуючи на заяву, яку прем'єр-міністр Нарендра Моді особисто сказав Путіну, але вже давно покладається на підтримку Москви в ООН і не має іншого вибору, окрім як зберігати енергетичні та економічні зв'язки з Росією.

На відміну від «руху неприєднання», який процвітав під час холодної війни, коли країни, що розвиваються, такі як Алжир і Куба, виступали проти колоніалізму і домінування Заходу, сьогодні, за словами експертів, не існує спільної ідеології, і немає явної лояльності між країнами, які намагаються орієнтуватися в цьому суперництві великих держав.

Тим часом країни Центральної Азії прагнуть скористатися цим протистоянням і отримати вигоду зі зростання інтересу з боку Сполучених Штатів, Китаю і Європи, оскільки намагаються зменшити свою залежність від Росії, згідно з оцінкою, оприлюдненою 17 лютого Офісом директора Національної розвідки США.

У документі не названі конкретні країни, але, ймовірно, це стосується таких держав, як Казахстан, які прагнуть зменшити російський вплив і розвивати нові партнерські відносини в енергетиці та торгівлі.

Лідери регіону хочуть працювати з тим, хто пропонує найбільш швидкі результати, тобто з Китаєм, йдеться в документі.

Деякі лідери на Глобальному Півдні позиціонують себе як дипломатичний міст між трьома суперниками. Серед них - президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, який прагне закріпити за своєю країною провідну глобальну роль після періоду ізоляціоністських кроків свого попередника Жаїра Болсонару. У документах, що просочилися в мережу, йдеться про пропозицію Лули створити «глобальний мирний блок» для посередництва між інтересами США і Китаю та припинення бойових дій в Україні, а також про те, що бразильський президент планував обговорити цю ініціативу з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час свого візиту в Пекін, який відбувся у квітні.

Лула розлютив країни НАТО, заявивши про те, що вони затягують війну в Україні, постачаючи зброю Києву, і запропонувавши, що для досягнення миру Росія може відмовитися від частини території, яку вона контролює в Україні, але зберегти тимчасово окупований Крим - перспектива, яку президент України Володимир Зеленський відкинув.

Згідно з розвідданими, чиновники Міністерства закордонних справ Росії підтримали план Лули, заявивши, що він протидіятиме західному наративу «агресор-жертва» про Україну. Невдовзі після повернення з Китаю Лула прийняв у Бразилії міністра закордонних справ РФ.

Ініціатива Лули формувалася в той самий час, коли його уряд прийняв два військові кораблі з Ірану, запеклого американського суперника, обидва з яких були визначені як частина американської програми санкцій. У березневому документі, що міститься у витоках Discord, йдеться про те, що кораблі Makran і Dena, що входять до складу 86-ї розгорнутої військово-морської групи Ірану, 4 березня завершили захід у порт Ріо-де-Жанейро.

Пентагон вважає, що Лула ймовірно, схвалив цей візит, щоб зміцнити свою репутацію глобального посередника і «відполірувати» імідж Бразилії як нейтральної держави. Але США вважають, що цей візит не обов'язково свідчить про значне розширення військових відносин між двома країнами, попри те, що Іран сподівався на такий результат, йдеться в документі.

Витоки документів також свідчать, що уряди Чилі, Аргентини, Уругваю і Венесуели відхилили прохання Ірану про прибуття військових кораблів.

Напередодні прибуття кораблів деякі офіцери бразильського флоту лобіювали в США вимогу до уряду Лули відмовитися від візиту іранських суден, оскільки вони не хотіли, щоб Вашингтон розглядав його як переформатування зовнішніх партнерських відносин країни.

Згідно з документом, високопосадовець Міністерства закордонних справ Бразилії заявив, що його країна не має жодних підстав пов'язувати цей візит з поганою ситуацією з правами людини в Ірані і не має жодних правових підстав для відмови Тегерану. У документі зазначається, що бразильські військово-морські сили применшили важливість прибуття кораблів Ірану для ЗМІ, але провели церемонію на борту Dena.

Президент Аргентини Альберто Фернандес, тим часом, планував використати оновлений альянс латиноамериканських країн, зокрема, Аргентину, Мексику і Бразилію, щоб отримати більше впливу на переговорах зі Сполученими Штатами, Китаєм і ЄС, згідно з іншим документом.

Як раніше повідомляло The Washington Post, наслідки напруженості у відносинах США з Росією особливо гостро відчуваються в Єгипті, який отримує понад мільярд доларів на рік допомоги від Вашингтона, але поглиблює зв'язки з Москвою. Росія будує в Єгипті атомну електростанцію і обіцяє надати країні військову техніку.

Витік документів показує, що Єгипет намагається зорієнтуватися в протистоянні навколо України і парирувати вимоги про військову допомогу як з боку РФ, так і з боку США. За оцінками американської розвідки, президент Абдель Фатах ас-Сісі спочатку наказав таємно поставити до Росії до 40 тисяч ракет, але пізніше, схоже, піддався тиску США і відклав цю угоду, погодившись натомість виробляти артилерійські снаряди для України.

Спектор вважає, що, попри спробу адміністрації Байдена переконати, а не змусити країни, що розвиваються, до підтримки своїх глобальних пріоритетів, вони, ймовірно, залишатимуться настороженими.

«Ці країни дивляться на США, а США набагато потужніші за них. Коли ви маєте справу з мамонтом, не має значення, чи з розумінням він ставиться до ваших слів. Коли він рухається, земля все одно здригається», - сказав аналітик.

Заведено думати, що протистояння США та їхніх союзників із РФ, яке виникло внаслідок агресії проти України, спричинило формування нового світового порядку. Але це не так: війна лише прискорила процеси, які вже тривають.  Справжньою причиною глобальних трансформацій, що відбуваються вже десять років і прямо на наших очах, стало сходження Китаю, прихід до влади Сі Цзіньпіна та його відмова від філософії Ден Сяопіна. Докладніше про це — у статті Сергія Корсунського «Геополітика як стрічка тривожних новин».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Відвідувачі опери блювали і непритомніли під час вистави зі справжнім сексом на сцені – фото
TSN
2024-10-11T06:58:13Z
Велика втрата у світі кіно: помер актор серіалу "Рятувальники Малібу" Майкл Ньюман
24tv
2024-10-23T10:18:19Z
AFINA Group запускає нову лінійку ароматів для дому від бренду iFresh
TSN
2024-10-23T10:18:16Z
Помер легендарний соліст гурту Iron Maiden
GlavRed
2024-10-23T10:15:06Z
Біллі Айліш на концерті гепнулася зі сцени та серйозно травмувалася
TSN
2024-10-23T10:06:07Z
Померла зірка серіалу «Рятувальники Малібу» Майкл Ньюман
УкраинФорм
2024-10-23T10:04:09Z
Діти репера P Diddy, що під арештом, відреагували на скандал з батьком: "Ми тримаємося правди"
24tv
2024-10-23T10:03:08Z
"Щось сталося": Хавʼєр Бардем розповів про знайомство з Пенелопою Крус
Фокус
2024-10-23T10:00:30Z
Український молодіжний хор «Щедрик» виступить у Фінляндії
УкраинФорм
2024-10-23T09:49:53Z
«Україна абсолютно може перемогти». Остін запропонував своє визначення перемоги
ГЛАВКОМ NET
2024-10-23T10:21:46Z
"Угорщина не буде васалом Брюсселя": Орбан виголосив антизахідну промову на річницю революції
Европейская правда
2024-10-23T10:18:55Z
Партія головного суперника Орбана вперше обійшла "Фідес" серед виборців, які визначилися
Европейская правда
2024-10-23T10:16:37Z
Проігнорував Саміт миру, але поїхав до Путіна: Гутерреша в РФ зустріли з короваєм
Фокус
2024-10-23T10:15:07Z
Судна тіньового флоту рф вже потрапили під санкції Британії
ZN UA
2024-10-23T10:11:10Z
У Кремлі відреагували на "мирну" ініціативу Китаю та Бразилії
TSN
2024-10-23T10:06:05Z
ЗМІ: Польща через два місяці розслідування не знайшла порушення її простору "об'єктом" з України
Европейская правда
2024-10-23T10:04:40Z
КНДР в обмін на солдатів отримує від Росії технології для ядерної зброї - Буданов
УкраинФорм
2024-10-23T10:04:12Z
Ліквідація МСЕК в Україні: експерт розповів, хто замінить експертні комісії
Фокус
2024-10-23T10:00:49Z
До використання у Силах оборони допустили наземний робот «Тарган»
УкраинФорм
2024-10-23T10:19:44Z
Росія у вересні запустила по Україні рекордну кількість дронів-камікадзе - британська розвідка
УкраинФорм
2024-10-23T10:18:44Z
У Сумах оголошено Дні жалоби за загиблими після російської атаки
24tv
2024-10-23T10:18:34Z
ЗМІ: Франція може передати Україні перші три літаки Mirage на початку 2025 року
Европейская правда
2024-10-23T10:18:31Z
Корупція на долоні: посадовиця позичила у 12-річного сина майже 3 млн гривень
TSN
2024-10-23T10:06:38Z
Чому радянські жінки не знімали хутряні шапки у приміщенні
TSN
2024-10-23T10:06:02Z
Тайвань попереджає про “акт війни”
360ua.news
2024-10-23T10:01:43Z
5 осіб судитимуть за фейкове постачання продуктів військовим на ₴4,6 млн
Украина Криминальная
2024-10-23T09:54:41Z
Ревіталізація села та овеча ферма: Кулеба поділився, чим невдовзі планує займатися
24tv
2024-10-23T09:54:40Z
Ворог обстріляв селище біля Херсона, поранена 19-річна дівчина
УкраинФорм
2024-10-23T10:18:56Z
У Краматорську задля вирішення проблеми з водопостачанням пробурили дві нові свердловини
УкраинФорм
2024-10-23T10:18:07Z
У Херсоні вночі росіяни обстріляли житлові квартали Центрального району
УкраинФорм
2024-10-23T10:15:31Z
Бої на Запорізькому напрямку: воїни ЗСУ розповіли про ситуацію на фронті
TSN
2024-10-23T10:06:05Z
Ворог незручно почувається, – офіцер розповів, як росіяни штурмують Вовчанськ
24tv
2024-10-23T09:57:10Z
На Херсонщині у межах «єВідновлення» призначили понад ₴1,8 мільярда компенсацій
УкраинФорм
2024-10-23T09:57:03Z
РФ захопила східну частину Селидового і околиці Новодмитрівки: яка ситуація на Донеччині
Фокус
2024-10-23T09:51:47Z
На Житомирщині судитимуть посадовців, які заволоділи майже ₴2 млн. на закупівлі генераторів
Украина Криминальная
2024-10-23T09:49:22Z
Війська РФ завдали ударів по Дніпропетровській області: троє поранених
ZN UA
2024-10-23T09:35:04Z
В Україні через війну і техпорушення без світла - 543 населених пункти
УкраинФорм
2024-10-23T10:19:56Z
«Один воїн – це шестеро людей, які платять податки». Бізнес-асоціації звернулися до президента
ГЛАВКОМ NET
2024-10-23T10:18:14Z
Ukraine Facility: у Мінрозвитку обговорили нові правила публічних інвестицій із представником Єврокомісії
УкраинФорм
2024-10-23T10:04:34Z
УЗА просить уряд продовжити чинні бронювання на період аудиту заброньованих працівників
AgroNews
2024-10-23T10:04:07Z
Підвищення податків в Україні: як не завдати шкоди економічному потенціалу країни
ZN UA
2024-10-23T10:03:43Z
МВФ погіршив демографічний прогноз для України: що буде з кількістю населення
24tv
2024-10-23T10:03:24Z
Агротрейд отримала вищу якість зерна конопель
AgroPortal
2024-10-23T10:00:35Z
Поновлення російських атак на українські порти зумовило підвищення ціни на пшеницю на 6% - ООН
Agravery
2024-10-23T09:37:57Z
"Укренерго" загрожує дефолт через "зелену" енергетику
TSN
2024-10-23T09:36:49Z
Росіяни скинули з дрона вибухівку в Білозерці - поранені двоє чоловіків
УкраинФорм
2024-10-23T10:19:42Z
Двоє мігрантів загинули після того, як човен затонув біля берегів французького Кале
Европейская правда
2024-10-23T10:16:58Z
В Одесі поліцейські викрили підлітка в оборудках з психотропними речовинами
Украина Криминальная
2024-10-23T10:12:59Z
СБУ викрила корегувальників, які наводили російські «Шахеди» на РЛС ЗСУ та лінії електропередач на півночі України
Украина Криминальная
2024-10-23T10:10:53Z
Зловмисник ошукав військовослужбовців та їх рідних на ₴280 тис., пропонуючи неіснуючі тепловізори та дрони
Украина Криминальная
2024-10-23T10:06:45Z
На Хмельниччині військовий міг поранити дитину з кулемета, коли збивав "Шахед"
24tv
2024-10-23T10:03:59Z
Воєнна розвідка Росії планувала кривавий теракт у Києві: агентів спіймали
24tv
2024-10-23T09:12:21Z
Росіяни вночі атакували Черкащину, є влучання: фото
TSN
2024-10-23T08:54:43Z
Наліт "Шахедів" на Київщину: в ОВА повідомили наслідки нічної атаки
TSN
2024-10-23T08:43:43Z
Не через глисти: чому люди скрегочуть зубами уві сні
24tv
2024-10-23T10:09:24Z
Глава МОЗ сказав, кому передадуть функції МСЕК після ліквідації
УкраинФорм
2024-10-23T10:08:03Z
Перевірте, чи немає у грудях ущільнень: як правильно провести самообстеження молочних залоз
24tv
2024-10-23T09:24:36Z
Гучні скандали з МСЕК: Ляшко зробив заяву про свою можливу відставку з МОЗ
TSN
2024-10-23T08:51:25Z
Якщо ви можете зробити стільки віджимань, ви в хорошій формі
TSN
2024-10-23T08:42:08Z
Бджоли проти меду? Міністр, якому підзвітні скандальні МСЕКи, розказав, як він з ними бореться
ГЛАВКОМ NET
2024-10-23T06:21:55Z
Моніторинговий візит до Ладижинської виправної колонії №39: порушення санітарно-гігієнічних норм та інші недоліки
Украина Криминальная
2024-10-23T06:06:20Z
Кольки у дитини: чому виникають та що робити батькам
24tv
2024-10-23T04:54:34Z
Як захистити дерева від хвороб та шкідників восени, не витративши ні копійки: методи садівників
Политека
2024-10-23T03:23:45Z
Подвійна порція жаху на Гелловін – найкращі горор-ігри, засновані на популярних фільмах
24tv
2024-10-23T10:09:16Z
7 смартфонів, які забезпечать вам найдовший час роботи від батареї
24tv
2024-10-23T10:03:23Z
Microsoft презентувала оновлену гарнітуру Xbox Wireless Headset — більша автономність і кращий звук за $110
ITC
2024-10-23T10:03:21Z
Prince of Persia: The Lost Crown не отримає сиквел через низькі продажі — Ubisoft розпустила команду
ITC
2024-10-23T09:44:42Z
Науковці пропонують охолодити планету шляхом введення діамантів в атмосферу
Portaltele
2024-10-23T09:44:37Z
Кібербезпека: почалися масові шкідливі розсилки під виглядом інтеграції з відомими сервісами
InternetUA
2024-10-23T09:44:29Z
Apple покаже нові Mac з M4 наступного тижня, — Марк Гурман
ITC
2024-10-23T09:44:16Z
Anthropic оновила моделі й випустила ШІ-інструмент, який може керувати ПК
ITC
2024-10-23T09:44:14Z
Вбивця мегаполісів древності: вчені дізналися, що насправді знищувало цілі міста тисячі років тому
Фокус
2024-10-23T09:42:57Z
Аромати, що вражають: які парфуми обрати жінці на 2025 рік
24tv
2024-10-23T10:12:30Z
Коли і як потрібно садити озиму цибулю: найкращі поради досвідчених городників
Политека
2024-10-23T10:02:24Z
Ідеальний час для висадки часнику восени: проросте раніше, ніж в сусідів
24tv
2024-10-23T09:49:36Z
Такі смачні, що не встигнуть охолонути: готуємо повітряні й ароматні сирні кульки з дитинства
24tv
2024-10-23T09:39:34Z
Експерти розповіли, як правильно пити віскі та чим найкраще розбавляти цей алкогольний напій
TSN
2024-10-23T09:36:18Z
Як часто можна їсти квашену капусту: кому категорично заборонено вживати "народний делікатес"
TSN
2024-10-23T08:51:34Z
4 найсильніші знаки зодіаку: вони завжди покладаються лише на себе
TSN
2024-10-23T08:42:30Z
Немає яєць — вихід є: кулінари назвали найкращі продукти, якими можна змастити булочки
TSN
2024-10-23T08:42:26Z
Китайський гороскоп на завтра 24 жовтня: Зміям - образи, Кроликам - складна проблема
GlavRed
2024-10-23T08:27:47Z
Колишній легендарний абсолют оцінив свої шанси у битві проти Усика
24tv
2024-10-23T10:18:36Z
Наставник футболістів «Арсенала»: У грі із «Шахтарем» біли два різні тайми
УкраинФорм
2024-10-23T09:54:13Z
Шахтар зробив іменний подарунок Залужному, який підтримав "гірників" на матч ЛЧ: потужне фото
24tv
2024-10-23T09:27:25Z
Зінченко підійшов до фанів Шахтаря одразу після матчу Ліги чемпіонів: що зробив гравець Арсеналу
24tv
2024-10-23T09:12:11Z
Майстерне жонглювання: Усик похизувався футбольними скілами – круте відео
24tv
2024-10-23T08:48:55Z
Вірмени України: підтримка фронту та виховання майбутніх чемпіонів
TSN
2024-10-23T08:42:32Z
Залужний відвідав матч "Арсенал" – "Шахтар" у Лондоні та отримав подарунок від "гірників"
TSN
2024-10-23T08:42:17Z
НОК, «Епіцентр К» та магазин Intersport об’єдналися заради підтримки дітей загиблих захисників
УкраинФорм
2024-10-23T08:36:30Z
Взяли потужний реванш у другому таймі: Реал "покарав" Боруссію у матчі Ліги чемпіонів
24tv
2024-10-23T08:21:12Z
Opel презентував оновлений кросовер Mokka
AutoCentre
2024-10-23T10:07:31Z
Стало відомо, які авто крадуть в Україні найчастіше
AutoCentre
2024-10-23T10:02:05Z
На продаж виставили колекцію рідкісних Aston Martin Zagato
AutoCentre
2024-10-23T10:00:51Z
Від $28 000: у Китаї показали електромобіль Changan, що перетворюється з кросовера у пікап
AutoGeek
2024-10-23T09:49:52Z
Українцям запропонували популярний кросовер Skoda з великими знижками
ЗаРулем
2024-10-23T09:12:46Z
Від $35 000: у США розпочались продажі базового електричного кросовера Chevy Equinox
AutoGeek
2024-10-23T09:12:14Z
Розсекречено новий експортний кросовер Geely із витратою 4,9 л на 100 км
Фокус
2024-10-23T08:12:32Z
Разом будують два заводи: BYD знайшов нового партнера для експансії у Європі
AutoGeek
2024-10-23T08:12:04Z
За інноваційною технологією: Mercedes-Benz відкрив у Європі завод з переробки акумуляторів електромобілів
AutoGeek
2024-10-23T07:42:32Z