Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства енергетики схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України.
"Документ відображає цілі Європейського зеленого курсу та базується на принципах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов для сталого розвитку економіки України", - йдеться у повідомленні.
Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив, що відповідні цілі досягатимуться шляхом розвитку сучасної та безпечної атомної генерації, відновлюваних джерел енергії, модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу.
У Стратегії, зокрема, враховані:
- Наслідки повномасштабної війни Російської Федерації проти України, посилення ролі енергетичної безпеки та зміцнення стійкості енергосистеми.
- Результати приєднання ОЕС України до європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E) та поглиблення інтеграції енергетичної системи України в загальноєвропейську.
- Наявність новітніх технологій (зокрема виробництво та використання водню в енергетичних цілях, малі модульні ядерні реактори, установки зберігання енергії), технічні зміни в енергетичному секторі, світові тренди та інноваційні рішення, вимоги до екологічної безпеки згідно з нормами ЄС та прийнятим зобов’язанням України.
- Міжнародні зобов'язання України щодо енергоефективності та використання ВДЕ, зменшення викидів парникових газів.
- Децентралізація генерації електроенергії по всій території країни для поліпшення стійкості та надійності енергозабезпечення.
Стратегія передбачає досягнення Україною вуглецевої нейтральності енергетичного сектору до 2050 року.
Реформа енергетики в Україні - деталі
Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна створить нову децентралізовану енергетичну систему, в якій основну роль гратиме відновлювальна енергетика.
За словами Зеленського, Україна у партнерстві з США планує розробити малі модульні реактори, які допоможуть підтримувати енергетичну систему країни.
За даними Міністерства енергетики України на відновлення енергосистеми потрібно 11 мільярдів доларів. А за оцінками комітету Верховної Ради з питань енергетики, лише на термінові ремонти нашій енергосистемі потрібен мільярд доларів.