/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F48a4cf5cc6655f41cf05688a870a69e2.jpg)
Бабусині методи, які працюють: як боротися із мохом на траві та тротуарній плитці
Нерідко трапляється така проблема, що на тротуарній плитці чи газоні з'являється мох. Боротися з ним буває досить складно. Однак не варто опускати руки. ТСН.ua розповідає, як боротися із мохом на траві та бруківці.
Нещодавно ми розповідали про місячний посівний календар на травень 2023 року, тепер пропонуємо дізнатися, як позбутися моху на газоні чи тротуарній плитці.
Дієвий засіб від моху на бруківці та тротуарній плитці
Щоб не витрачати зайві гроші, пропонуємо використовувати перевірені народні засоби. Вони нічим не поступаються магазинним хімікатам, але набагато безпечніші для здоров'я і рослин навколо.
Коли на бруківці чи тротуарній плитці з'являється мох, він псує весь вигляд. Однак впоратися з цією проблемою цілком реально. Вам знадобиться простий пісок. Спочатку зачистіть весь мох за допомогою садових інструментів. Намагайтесь вирвати його з усіх тріщин, звідки він нерідко "пробивається". Потім всі ці місця потрібно засипати піском. Він не дасть новим паросткам прорости, тому підступний мох більше не зіпсує бруківку або плитку.
Багато садівників розповідають, як позбутися моху на бетоні. Фахівці для цього використовують давно відомий бабусин метод — готують розчин з води, соди та солі. Соду і сіль змішують у рівних пропорціях, заливають окропом (так, щоб суміш вийшла не надто густою), а потім поливають всі місця, де росте мох. Через кілька днів вже можна буде побачити результат — паростки будуть повністю "випалені".
Як позбутися моху на газоні
Щоб боротися з мохом на траві, можна використовувати відразу два лайфгаки. Перший полягає у оброблені газону залізним купоросом. Для цього:
- приготуйте 5% розчин залізного купоросу (потрібно 500 г);
- розведіть його у 10 літрах води;
- обробіть всі місця на ділянці, де росте мох.
Потрібно враховувати, що залізний купорос "випалить" не лише мох, але й усі інші рослини. Обробляти рекомендовано лише в суху погоду.
Ще один спосіб — взяти доломітове борошно. Цю пухку масу з кристалів часто використовують для покращення якості ґрунту. Однак варто звернути увагу, що доломітове борошно не відразу позбавить вас моху на газоні. В цьому разі потрібне терпіння. Щороку розкисляйте ґрунт речовиною, вносячи приблизно 500 г на 1 квадратний метр. Проводять процедуру восени, але до початку заморозків і першого снігу.