Існування припинили ЗМІ, що знаходились на окупованих територіях, а також у глибокому тилу – через проблеми з ринком.
Війна Росії проти України стала причиною припинення роботи 233 українських медіа, починаючи з 24 лютого 2022 року. Про це заявила керівниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерина Дячук під час круглого столу Свобода слова в Україні: поточний стан і виклики в середу, 3 травня, Укрінформ.
“Ми зафіксували понад 230 випадків закриття медіа. Насамперед, закривалися ті медіа, які потрапили під окупацію, і там, де були активні бойові дії”, – розказала вона.
Медіа закривались і в глибокому тилу, додала керівниця відділу моніторингу.
“Ми розуміємо, що це пов’язано з ринком, який став. Тобто елементарно не було на чому надрукувати газету”, – пояснила вона.
За її словами, за час повномасштабної агресії росіяни вчинили 50 кіберзлочинів проти медіа.
“Вони були досить інтенсивними на початку повномасштабного вторгнення. Тоді ми щодня фіксуали по декілька таких кейсів. На сайтах українських медіа розміщували пропагандиські картинки, на телеканалах ламали рухомі рядки, навіть, намагались створити діпфейки”, – перелічила вона злочини ворога.
ІМІ також зафіксував 16 обстрілів та захоплень телевеж та 10 захоплень та нападів на редакції медіа.
Дячук вважає, що це робилося для того, щоб створити інформаційний вакуум та викликати паніку у населення.
Нагадаємо, напередодні жертвами засідки російських снайперів під Херсоном стали кореспондент італійського видання La Repubblica Коррадо Зуніно та його помічник Богдан Бітік. Внаслідок атаки українець загинув, а іноземний журналіст отримав поранення.