Росія та Індія не змогли домовитися про розрахунки у рупіях – Reuters
Індія, що стала імпортувати рекордні обсяги російської нафти, не змогла домовитися з РФ про переведення розрахунків з американських доларів на індійські рупії. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в уряді Індії. Перемовини розпочалися після початку повномасштабного російського вторгнення до України і зараз припинилися.
В індійському уряді вважають це невдачею, оскільки індійські імпортери нафти та вугілля з Росії хотіли вести розрахунки в рупіях, щоб знизити витрати на конвертацію валюти.
«Зважаючи на високий торговельний розрив на користь Росії, Москва вважає, що, в кінцевому підсумку, вона мала б річний профіцит рупії у сумі понад 40 мільярдів доларів, якщо такий механізм був би втілений, і вважає, що накопичення рупії є «небажаним», передає агентство слова урядовця.
Рупія не є вільноконвертованою валютою, а частка Індії у світовому експорті товарів становить лише близько 2%, через що інші країни не хочуть тримати у себе індійську валюту.
З моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року імпорт Індії з Росії зріс з 10,6 млрд доларів до 51,3 млрд доларів (станом на 5 квітня), зазначає індійський урядовець. Більша частина торгівлі між Індією та РФ здійснюється в доларах. Також Росія не проти отримувати оплату в китайських юанях.
«Зараз ми здійснюємо деякі платежі в дирхамах та кількох інших валютах, але більшість все ще в доларах. Розрахунки відбуваються різними способами, також використовуються треті країни», — сказав один із урядовців.
«Для розрахунків з Росією використовуються треті сторони. Немає заборони на транзакції з іншими країнами через SWIFT. Таким чином, платежі здійснюються третій країні, яка направляє їх або компенсує за свою торгівлю з Росією», – заявив агентству інший чиновник.
Індія почала відігравати більш важливу роль на світових нафтових ринках, купуючи все більше дешевої російської нафти та переробляючи її на паливо для Європи і США.
Раніше стало відомо, що через небажання приймати рупії, на рік зупинилося постачання російських комплексів ППО С-400 до Індії. Москва вимагає оплати у доларах, а у Делі хочуть цього уникнути через побоювання санкцій.