MY.UAНовини
Кето-дієта, міостимулятори та відмова від глютену: health-експерт розвіяла міфи про схуднення та здорове харчування
Кето-дієта, міостимулятори та відмова від глютену: health-експерт розвіяла міфи про схуднення та здорове харчування

Кето-дієта, міостимулятори та відмова від глютену: health-експерт розвіяла міфи про схуднення та здорове харчування

Як підготувати фігуру до літа без шкоди для здоров'я

В епоху розквіту б'юті-індустрії тема схуднення є однією з найактуальніших у світі. Особливої популярності вона набуває навесні, коли бажання привести себе у форму перед пляжним сезоном підштовхує нас до пошуків швидких способів зниження ваги, в тому числі — радикальних, які можуть шкодити здоров’ю та у перспективі знижувати якість життя.

Які методи схуднення є небезпечними для нашого організму і як не потрапити в пастку швидких дієт від самоназваних "гуру" правильного харчування, "Телеграфу" розповіла health-експерт з вищою медичною освітою, фахівець з реабілітології та блогер з півмільйонною аудиторією Уляна Вернер.

Які помилки ми частіше за все робимо на шляху до стрункого та здорового тіла?

Багато людей досі вірять в поширений міф: що більше обмежень — то кращий результат. Це штовхає до обмеження кількості їжі або повної відмови від неї, виключення певних груп харчових продуктів, жорстких дієт і заміни їжі прийомом дієтичних добавок.

В більшості випадків такі дієти можуть дати лише короткотривалий ефект, а деякі з них навіть негативно вплинуть на здоров’я. Подібні обмеження можуть призвести до недостатнього постачання необхідних поживних речовин (білків, жирів і вуглеводів), в результаті чого ми отримуємо ослаблення організму, загальну втому, погіршення якості шкіри, нігтів та волосся, безсоння, а також ризикуємо стикнутися з розвитком хронічних захворювань.

Крім того, "швидкі" дієти можуть спричинити втрату не тільки жиру, а й зменшення м'язової маси, що призводить до поступового знесилення, ускладнює виконання повсякденних дій і знижує якість життя. Ба більше, м'язова тканина взаємодіє з кістковою, що забезпечує збереження щільності кісток та запобігає розвитку остеопорозу.

Ще однією проблемою дієт є нестійкий результат схуднення. Після повернення до звичайного раціону, ваша вага може не тільки відновитись, а й зрости. Схуднення має бути поступовим і довгостроковим процесом, який базується на здоровому раціоні та регулярному фізичному навантаженні.

Які з популярних на сьогодні дієт є найнебезпечнішими?

Цей список дуже великий. Я б включила сюди усі дієти, що базуються на заборонах та обмеженнях. Напевно, найпопулярніші системи харчування — це раціони на 1200 калорій в день. Звісно, ми знаємо, що худнемо тільки у разі дефіциту калорій, але це не означає, що потрібно знущатись зі свого організму недоїдаючи, щоб втиснутись в щоденну "норму".

Для розрахунку базального метаболізму (РБМ), тобто калорій, які ви витрачаєте за день без урахування активності, нам знадобиться формула та дані: A – маса тіла; B – вік; C – зріст в см. Для отримання даних візьмемо найпопулярнішу і найточнішу на сьогодні формулу для розрахунку BMR: РБМ = 10 x A + 6,25 x C – 5 x B – 161.

Далі нам потрібно буде помножити отриманий базовий індекс метаболізму на нашу фізичну активність. Остання ділиться на 5 категорій:

  • Пасивна (повна відсутність фізичної активності чи мінімальний рівень – УБМ x 1,2);
  • Мінімальна (тренування до 3-х разів за семиденний період – РБМ х 1,375);
  • Помірно активна (тренування до 5 разів за семиденний період – РБМ х 1,55);
  • Активна (тренування до 6 разів за семиденний період – РБМ х 1,725);
  • Надактивна (якщо ваша робота пов'язана з високоінтенсивними фізичними навантаженнями або є щоденні тренування, а також якщо ви є професійним спортсменом – УБМ x 1,9).

Наприклад: ви дівчина зростом 170 см, віком 27 років, вагою 52 кг та мінімальною фізичною активністю: 10 x 52 + 6,25 x 170 — 5 x 27 – 161 = 1286,5 x 1,375 = 1769 ккал. Від отриманого числа треба відняти 200, і це буде та цифра, на якій ви почнете худнути без додаткового фізичного навантаження.

Одна з найпопулярніших дієт — це кетогенна дієта або, як називають її в народі, "кето". ​​Вона базується на високому споживанні жирів, помірному споживанні білків та обмеженому споживанні вуглеводів. Головна мета — досягнення кетозу — стану, при якому організм отримує енергію з жирів, а не з вуглеводів. Кето-дієта є типом харчування, за допомогою якого можна як скинути вагу, так і набрати, тому перед початком необхідно пройти повне обстеження усього шлунково-кишкового тракту.

Наприклад, обмеження вуглеводів і фруктів може призвести до недостатнього постачання важливих поживних речовин, таких як вітаміни та мінерали. Крім того, підвищення рівня жирів у крові може призвести до серцево-судинних захворювань.

Також під час кето-дієти може відбуватися втрата м'язової маси, що може призвести до зниження метаболізму та ускладнити процес схуднення. Інколи кетогенна дієта може призвести до деградації кісток та збільшення ризику остеопорозу, а високий рівень білків, який часто супроводжує кето, може перевантажити печінку та нирки.

Так як така дієта виключає цілу групу продуктів, вона може спровокувати розвиток розладу харчової поведінки у деяких людей або загострення вже існуючого стану.

Альтернативою дієтам почало також виступати інтервальне голодування (ІГ). Цей метод передбачає, що людина має припиняти прийом їжі на певний період часу, наприклад, 16 годин на день, а потім їсти протягом 8 годин. Періоди голодування можуть бути різними, але вони зазвичай становлять від 12 до 20 годин на добу. За цей час організм витрачає запаси глікогену і починає переходити на жирові запаси для отримання енергії.

На ІГ також можна як худнути, так і набирати вагу. Якщо за відведених на їжу 8 годин ви споживаєте більше від вашої добової норми калорій, то про жодне схуднення ми говорити не можемо.

Так як більшість досліджень ефективності ІГ базується на дослідах на тваринах і не гарантує безпечності цієї системи харчування для всіх людей, перед переходом на інтервальне голодування важливо оцінити своє загальне самопочуття та стан здоров’я. Для цього варто звернутись до лікаря, який допоможе вам визначитись, чи є такий спосіб втрати ваги безпечним конкретно для вас.

Як щодо популярної зараз тенденції відмови від молочних продуктів, глютену та цукру — це дійсно корисно?

Ні, ні і ще раз ні. Відмова від них може бути необхідністю лише для людей, які мають харчові алергії, целіакію або лактозну непереносимість. У таких випадках це може допомогти зменшити симптоми та поліпшити здоров'я. Однак для більшості людей молочні продукти, глютен та цукор є безпечними і навіть корисними, якщо вони споживаються у помірних кількостях і є частиною збалансованого харчування.

Молочні продукти, наприклад, є джерелом важливих поживних речовин, таких як кальцій та білок, а глютен міститься в багатьох корисних продуктах з повноцінними злаками — пшениці, ячмені та житі.

Перш, аніж відмовлятися від будь-яких продуктів, необхідно звернутися до фахівця з харчування або лікаря, щоб дізнатися, чи є для вас це необхідним, і як це може вплинути на ваше здоров'я.

Чи варто брати участь у "марафонах схуднення" від відомих блогерів у соцмережах і як зрозуміти, кому можна довіряти своє здоров'я?

Перше, на що ви повинні звернути увагу, — це освіта наставника. Якщо фітнес-тренер або експерт зі схуднення позиціонує себе як кваліфікованого спеціаліста, він обов’язково повинен мати диплом вищої освіти з профільному напряму та сертифікати у відкритому доступі, щоб кожен охочий міг ознайомитись з ними.

Намагайтесь зібрати якомога більше інформації про наставника та сам курс: вивчіть відгуки, стежте лідкуйте за цією людиною деякий час — який стиль та спосіб життя вона веде, як комунікує з аудиторією, що являє собою як особистість. Важливо, щоб вам подобалась не тільки программа, а й щоб підхід наставника до процесу не викликав у вас негативної реакції та недовіри.

Якщо ви чуєте тези про різкі та суворі обмеження в обмін на неймовірне схуднення на 10 кг за тиждень, варто замислитись, чи можна вважати професіоналом та експертом автора такої "програми".

Часто під виглядом універсального рецепта схуднення пропонується знущання з себе та свого тіла. Після таких курсів людина може втратити віру до всіх тренерів та експертів, адже зайва вага повернеться, а сили, час та гроші, вкладені в ці курси, будуть втрачені назавжди.

Існує думка, що правильне і збалансоване харчування — це дорого. Назвіть "найвигідніші" у сенсі ціна/якість продукти для раціону тих, хто намагається схуднути.

Якщо хочете скласти бюджетне, але здорове та смачне меню, користуйтеся такими порадами:

  • використовуйте сезонні продукти, оскільки вони зазвичай дешевші та більш поживні;
  • плануйте своє меню наперед, щоб уникнути надмірних витрат і покупок непотрібних продуктів;
  • включайте у раціон більше рослинних продуктів: фруктів, овочів та бобових, адже вони недорогі та корисні, і при цьому містять багато поживних речовин;
  • як джерело білків замість м'яса можна використовувати бобові та соєві продукти;
  • обирайте прості інгредієнти, які можна легко знайти в супермаркеті, і які не потребують складних процесів приготування.

Заняття спортом допомагають ефективніше і швидше худнути. Чи означає це, що чим більше навантаження, тим кращий результат?

Більше — не означає краще. Важливо зберігати баланс між тренуваннями та відновленням організму. Щоденні тренування можуть бути корисними, якщо вони не перевантажують організм. М'язам потрібен час на відновлення та ріст, тому рекомендується чергувати дні тренувань з днями відпочинку.

Щодо виду навантаження — кардіо або силові тренування — обирайте той, який вам до вподоби. Найкраще кардіо при харчуванні з дефіцитом калорій — це звичайна ходьба в спокійному темпі. Силові тренування, такі як вправи з додатковою або власною вагою, можуть допомогти зберегти м'язову масу та підвищити метаболізм, що також сприяє зниженню ваги. Для максимального результату рекомендується комбінувати ці види навантажень.

Чи мають ефект різноманітні салонні апарати, які обіцяють привести в тонус м'язи без зусиль з боку клієнта?

Ефективність міостимуляторів може варіюватися залежно від методики, яку вони використовують, і від індивідуальних особливостей людини. Наприклад, деякі апарати пропонують електростимуляцію м'язів, яка дійсно може допомогти збільшити тонус, але ефективність залежатиме від інтенсивності стимуляції й від фізичного стану самої людини. Інші апарати використовують технологію збільшення кровообігу або вібраційного масажу, які також можуть трохи покращити стан м'язів.

При цьому варто розуміти, що жоден апарат не може замінити фізичну активність, збалансоване харчування і здоровий спосіб життя. Решта — може бути лише корисним доповненням.

Що, окрім харчування і спорту, допоможе схуднути і покращити стан шкіри?

Багато людей забувають про один з найголовніших чинників, який впливає на наше здоров’я, самопочуття та зовнішній вигляд, — достатня кількість води. Вода зберігає шкіру зволоженою і здоровою, а також може допомогти в боротьбі із зайвою вагою, збільшуючи відчуття ситості та сприяючи правильному функціонуванню організму.

Також важливий чинник — нормальна кількість сну, а саме 7-8 годин на день. Нехтування цим правилом може призвести до погіршення стану шкіри та негативно вплинути на процеси відновлення організму загалом.

Яка швидкість схуднення може вважатися здоровою?

Нормальна швидкість схуднення за тиждень або місяць залежить від багатьох чинників: віку, статі, початкової ваги, фізичної активності, харчування тощо. Загальні рекомендації щодо швидкості схуднення — це втрата ваги на рівні 0,5-1 кг на тиждень або 2-4 кг на місяць. Проте люди з високою початковою вагою можуть втрачати більше на початку схуднення.

В будь-якому разі, важливо не перевищувати рекомендовану швидкість схуднення за рахунок суворих обмежень і незбалансованих дієт, оскільки це може призвести до негативних наслідків для здоров'я та повернення зайвої ваги.

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.

Теги за темою
Спорт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
В Харькове раздаются взрывы: что известно
Comments UA
2024-11-28T10:49:25Z
Толстые пуховики можно отложить: синоптик дала украинцам новый прогноз
Апостроф
2024-11-28T10:48:05Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
"Ситуация очень критическая": во время штурмов РФ Селидово обороняли 60 бойцов, — CNN
Фокус
2024-11-27T14:45:17Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Путин рассказал об атаках Киева на Москву и сказал, как будет завершена «СВО»
Comments UA
2024-11-28T10:57:50Z
Путин сказал, сколько РФ запустила ракет по Украине и назвал цели удара
Comments UA
2024-11-28T10:48:34Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Опустошенная Дженнифер Гарнер рассказала об утрате – фото
Фокус
2024-11-28T10:45:44Z
Вышел трейлер фильма Смерть Путина
Корреспондент
2024-11-28T10:42:45Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Известная украинская актриса впервые рассказала о муже-военном и брате, который пропал без вести
TSN
2024-11-27T15:06:43Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Что "любит" мозг: названы 10 напитков
UAToday
2024-11-28T10:03:23Z
Минздрав ответил о реформах МСЭК: кого ждут перемены, а кого оставят в покое
Знай
2024-11-28T07:51:03Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Заставят отвечать за каждую гривну: украинцев жестко штрафуют за деньги на карточках
Знай
2024-11-28T10:51:45Z
Деньги для Украины: какие обязательства взяли на себя международные партнеры на 2025 год
Хвиля
2024-11-28T10:21:20Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Елена Зеленская рассказала о проблемах со здоровьем президента Украины из-за стресса и нагрузки
BigMir
2024-11-28T10:57:20Z
Амазонка-воительница: как скромная девочка превратилась во всемирно известную спортсменку
Фокус
2024-11-28T10:36:54Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
РФ может готовить удар по Украине стратегической ракетой РС-26 "Рубеж", — соцсети
Фокус
2024-11-20T18:06:37Z
В лесу заметили оленя в куртке со светоотражателями: на него устроили "охоту"
Фокус
2024-11-27T16:57:36Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
На Одесчине в результате ракетных обстрелов пострадали два человека
Comments UA
2024-11-28T10:36:50Z
Вспомнил Катынь: в Польше мужчина топором пытался отомстить беженке из Украины за исторические события
Фокус
2024-11-28T10:36:05Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Украинская Премьер-лига: результаты всех матчей 15-го тура, видео голов
ZN UA
2024-11-28T10:31:42Z
Чисора сделал прогноз на бой Дюбуа - Паркер
Корреспондент
2024-11-28T10:27:06Z
Этот жест украинца увидел весь мир: так он поступил по отношению к россиянину
Comments UA
2024-11-28T10:00:14Z
НБА: победа Леня, Михайлюк сыграл, поражения Финикса и Голден Стэйт
Корреспондент
2024-11-28T09:36:53Z
Легендарный Леннокс Льюис навестил лагерь Усика
Корреспондент
2024-11-28T09:36:41Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Как сделать разрыхлитель для теста своими руками – отличная идея за копейки/Вы знали об этом лайфхаке?
Апостроф
2024-11-28T10:21:03Z
Перевернутый медово-вишневый пирог – на его аромат к вам прибегут соседи/Готовить его – проще простого!
Апостроф
2024-11-28T09:27:48Z
Из какого мяса нельзя варить холодец: оно только испортит вкус блюда
TSN
2024-11-28T09:18:54Z
Как углубить эмоциональную связь в отношениях с мужчиной: 4 лучших способа
TSN
2024-11-28T09:09:09Z
Сильно обожжетесь: 4 типа людей, к которым нельзя проявлять доброту
Marie Claire
2024-11-28T06:01:52Z
Тонкие куриные шницели: рецепт вкусного блюда
Фокус
2024-11-28T05:06:09Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Абсолютно новый уровень видеоигр: что подарит геймерскому миру новая механика GTA 6
Знай
2024-11-28T10:51:50Z
Топ-5 распространенных ошибок при установке солнечных панелей, и как их избежать
Фокус
2024-11-28T10:21:56Z
Американские санкции опять не сработали: смартфон Huawei Mate 70 выйдет на собственном чипе
Фокус
2024-11-28T10:15:23Z
Альтернатива солнечным панелям: плитка для дворов и тротуаров может генерировать энергию
Фокус
2024-11-28T10:12:49Z
TikTok ограничивает использование фильтров красоты для подростков
Корреспондент
2024-11-28T09:01:06Z
Обзор материнской платы ASRock X870E Taichi: королева оверклокинга в формате E-ATX
ITC
2024-11-28T08:07:05Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
BMW воссоздали знаменитый спорткар из культовой компьютерной игры
Фокус
2024-11-28T10:21:57Z
Продажа или покупка авто через "Дію": как это сделать
Апостроф
2024-11-28T09:24:35Z
Гоночная легенда: на аукцион выставили прославленный Ferrari за 25 миллионов евро
Фокус
2024-11-28T09:21:44Z
Мощный раритет: обнаружен 14-летний заряженный Ford Mustang в новом состоянии
Фокус
2024-11-27T17:51:47Z
Запас хода — до 680 км: Mahindra и Volkswagen создали электрокары по цене Duster
Фокус
2024-11-27T16:42:17Z
Эксплуатация автомобиля в зимний период: полезные советы и рекомендации
Фокус
2024-11-27T15:15:50Z
Новый Duster и преемник Logan: Renault выводит на украинский рынок три модели
Фокус
2024-11-27T13:51:07Z
Цена $75000 и запас хода 1100 км: в Киеве заметили электрифицированный клон Land Rover
Фокус
2024-11-27T09:45:10Z