MY.UAНовини
Кето-дієта, міостимулятори та відмова від глютену: health-експерт розвіяла міфи про схуднення та здорове харчування
Кето-дієта, міостимулятори та відмова від глютену: health-експерт розвіяла міфи про схуднення та здорове харчування

Кето-дієта, міостимулятори та відмова від глютену: health-експерт розвіяла міфи про схуднення та здорове харчування

Як підготувати фігуру до літа без шкоди для здоров'я

В епоху розквіту б'юті-індустрії тема схуднення є однією з найактуальніших у світі. Особливої популярності вона набуває навесні, коли бажання привести себе у форму перед пляжним сезоном підштовхує нас до пошуків швидких способів зниження ваги, в тому числі — радикальних, які можуть шкодити здоров’ю та у перспективі знижувати якість життя.

Які методи схуднення є небезпечними для нашого організму і як не потрапити в пастку швидких дієт від самоназваних "гуру" правильного харчування, "Телеграфу" розповіла health-експерт з вищою медичною освітою, фахівець з реабілітології та блогер з півмільйонною аудиторією Уляна Вернер.

Які помилки ми частіше за все робимо на шляху до стрункого та здорового тіла?

Багато людей досі вірять в поширений міф: що більше обмежень — то кращий результат. Це штовхає до обмеження кількості їжі або повної відмови від неї, виключення певних груп харчових продуктів, жорстких дієт і заміни їжі прийомом дієтичних добавок.

В більшості випадків такі дієти можуть дати лише короткотривалий ефект, а деякі з них навіть негативно вплинуть на здоров’я. Подібні обмеження можуть призвести до недостатнього постачання необхідних поживних речовин (білків, жирів і вуглеводів), в результаті чого ми отримуємо ослаблення організму, загальну втому, погіршення якості шкіри, нігтів та волосся, безсоння, а також ризикуємо стикнутися з розвитком хронічних захворювань.

Крім того, "швидкі" дієти можуть спричинити втрату не тільки жиру, а й зменшення м'язової маси, що призводить до поступового знесилення, ускладнює виконання повсякденних дій і знижує якість життя. Ба більше, м'язова тканина взаємодіє з кістковою, що забезпечує збереження щільності кісток та запобігає розвитку остеопорозу.

Ще однією проблемою дієт є нестійкий результат схуднення. Після повернення до звичайного раціону, ваша вага може не тільки відновитись, а й зрости. Схуднення має бути поступовим і довгостроковим процесом, який базується на здоровому раціоні та регулярному фізичному навантаженні.

Які з популярних на сьогодні дієт є найнебезпечнішими?

Цей список дуже великий. Я б включила сюди усі дієти, що базуються на заборонах та обмеженнях. Напевно, найпопулярніші системи харчування — це раціони на 1200 калорій в день. Звісно, ми знаємо, що худнемо тільки у разі дефіциту калорій, але це не означає, що потрібно знущатись зі свого організму недоїдаючи, щоб втиснутись в щоденну "норму".

Для розрахунку базального метаболізму (РБМ), тобто калорій, які ви витрачаєте за день без урахування активності, нам знадобиться формула та дані: A – маса тіла; B – вік; C – зріст в см. Для отримання даних візьмемо найпопулярнішу і найточнішу на сьогодні формулу для розрахунку BMR: РБМ = 10 x A + 6,25 x C – 5 x B – 161.

Далі нам потрібно буде помножити отриманий базовий індекс метаболізму на нашу фізичну активність. Остання ділиться на 5 категорій:

  • Пасивна (повна відсутність фізичної активності чи мінімальний рівень – УБМ x 1,2);
  • Мінімальна (тренування до 3-х разів за семиденний період – РБМ х 1,375);
  • Помірно активна (тренування до 5 разів за семиденний період – РБМ х 1,55);
  • Активна (тренування до 6 разів за семиденний період – РБМ х 1,725);
  • Надактивна (якщо ваша робота пов'язана з високоінтенсивними фізичними навантаженнями або є щоденні тренування, а також якщо ви є професійним спортсменом – УБМ x 1,9).

Наприклад: ви дівчина зростом 170 см, віком 27 років, вагою 52 кг та мінімальною фізичною активністю: 10 x 52 + 6,25 x 170 — 5 x 27 – 161 = 1286,5 x 1,375 = 1769 ккал. Від отриманого числа треба відняти 200, і це буде та цифра, на якій ви почнете худнути без додаткового фізичного навантаження.

Одна з найпопулярніших дієт — це кетогенна дієта або, як називають її в народі, "кето". ​​Вона базується на високому споживанні жирів, помірному споживанні білків та обмеженому споживанні вуглеводів. Головна мета — досягнення кетозу — стану, при якому організм отримує енергію з жирів, а не з вуглеводів. Кето-дієта є типом харчування, за допомогою якого можна як скинути вагу, так і набрати, тому перед початком необхідно пройти повне обстеження усього шлунково-кишкового тракту.

Наприклад, обмеження вуглеводів і фруктів може призвести до недостатнього постачання важливих поживних речовин, таких як вітаміни та мінерали. Крім того, підвищення рівня жирів у крові може призвести до серцево-судинних захворювань.

Також під час кето-дієти може відбуватися втрата м'язової маси, що може призвести до зниження метаболізму та ускладнити процес схуднення. Інколи кетогенна дієта може призвести до деградації кісток та збільшення ризику остеопорозу, а високий рівень білків, який часто супроводжує кето, може перевантажити печінку та нирки.

Так як така дієта виключає цілу групу продуктів, вона може спровокувати розвиток розладу харчової поведінки у деяких людей або загострення вже існуючого стану.

Альтернативою дієтам почало також виступати інтервальне голодування (ІГ). Цей метод передбачає, що людина має припиняти прийом їжі на певний період часу, наприклад, 16 годин на день, а потім їсти протягом 8 годин. Періоди голодування можуть бути різними, але вони зазвичай становлять від 12 до 20 годин на добу. За цей час організм витрачає запаси глікогену і починає переходити на жирові запаси для отримання енергії.

На ІГ також можна як худнути, так і набирати вагу. Якщо за відведених на їжу 8 годин ви споживаєте більше від вашої добової норми калорій, то про жодне схуднення ми говорити не можемо.

Так як більшість досліджень ефективності ІГ базується на дослідах на тваринах і не гарантує безпечності цієї системи харчування для всіх людей, перед переходом на інтервальне голодування важливо оцінити своє загальне самопочуття та стан здоров’я. Для цього варто звернутись до лікаря, який допоможе вам визначитись, чи є такий спосіб втрати ваги безпечним конкретно для вас.

Як щодо популярної зараз тенденції відмови від молочних продуктів, глютену та цукру — це дійсно корисно?

Ні, ні і ще раз ні. Відмова від них може бути необхідністю лише для людей, які мають харчові алергії, целіакію або лактозну непереносимість. У таких випадках це може допомогти зменшити симптоми та поліпшити здоров'я. Однак для більшості людей молочні продукти, глютен та цукор є безпечними і навіть корисними, якщо вони споживаються у помірних кількостях і є частиною збалансованого харчування.

Молочні продукти, наприклад, є джерелом важливих поживних речовин, таких як кальцій та білок, а глютен міститься в багатьох корисних продуктах з повноцінними злаками — пшениці, ячмені та житі.

Перш, аніж відмовлятися від будь-яких продуктів, необхідно звернутися до фахівця з харчування або лікаря, щоб дізнатися, чи є для вас це необхідним, і як це може вплинути на ваше здоров'я.

Чи варто брати участь у "марафонах схуднення" від відомих блогерів у соцмережах і як зрозуміти, кому можна довіряти своє здоров'я?

Перше, на що ви повинні звернути увагу, — це освіта наставника. Якщо фітнес-тренер або експерт зі схуднення позиціонує себе як кваліфікованого спеціаліста, він обов’язково повинен мати диплом вищої освіти з профільному напряму та сертифікати у відкритому доступі, щоб кожен охочий міг ознайомитись з ними.

Намагайтесь зібрати якомога більше інформації про наставника та сам курс: вивчіть відгуки, стежте лідкуйте за цією людиною деякий час — який стиль та спосіб життя вона веде, як комунікує з аудиторією, що являє собою як особистість. Важливо, щоб вам подобалась не тільки программа, а й щоб підхід наставника до процесу не викликав у вас негативної реакції та недовіри.

Якщо ви чуєте тези про різкі та суворі обмеження в обмін на неймовірне схуднення на 10 кг за тиждень, варто замислитись, чи можна вважати професіоналом та експертом автора такої "програми".

Часто під виглядом універсального рецепта схуднення пропонується знущання з себе та свого тіла. Після таких курсів людина може втратити віру до всіх тренерів та експертів, адже зайва вага повернеться, а сили, час та гроші, вкладені в ці курси, будуть втрачені назавжди.

Існує думка, що правильне і збалансоване харчування — це дорого. Назвіть "найвигідніші" у сенсі ціна/якість продукти для раціону тих, хто намагається схуднути.

Якщо хочете скласти бюджетне, але здорове та смачне меню, користуйтеся такими порадами:

  • використовуйте сезонні продукти, оскільки вони зазвичай дешевші та більш поживні;
  • плануйте своє меню наперед, щоб уникнути надмірних витрат і покупок непотрібних продуктів;
  • включайте у раціон більше рослинних продуктів: фруктів, овочів та бобових, адже вони недорогі та корисні, і при цьому містять багато поживних речовин;
  • як джерело білків замість м'яса можна використовувати бобові та соєві продукти;
  • обирайте прості інгредієнти, які можна легко знайти в супермаркеті, і які не потребують складних процесів приготування.

Заняття спортом допомагають ефективніше і швидше худнути. Чи означає це, що чим більше навантаження, тим кращий результат?

Більше — не означає краще. Важливо зберігати баланс між тренуваннями та відновленням організму. Щоденні тренування можуть бути корисними, якщо вони не перевантажують організм. М'язам потрібен час на відновлення та ріст, тому рекомендується чергувати дні тренувань з днями відпочинку.

Щодо виду навантаження — кардіо або силові тренування — обирайте той, який вам до вподоби. Найкраще кардіо при харчуванні з дефіцитом калорій — це звичайна ходьба в спокійному темпі. Силові тренування, такі як вправи з додатковою або власною вагою, можуть допомогти зберегти м'язову масу та підвищити метаболізм, що також сприяє зниженню ваги. Для максимального результату рекомендується комбінувати ці види навантажень.

Чи мають ефект різноманітні салонні апарати, які обіцяють привести в тонус м'язи без зусиль з боку клієнта?

Ефективність міостимуляторів може варіюватися залежно від методики, яку вони використовують, і від індивідуальних особливостей людини. Наприклад, деякі апарати пропонують електростимуляцію м'язів, яка дійсно може допомогти збільшити тонус, але ефективність залежатиме від інтенсивності стимуляції й від фізичного стану самої людини. Інші апарати використовують технологію збільшення кровообігу або вібраційного масажу, які також можуть трохи покращити стан м'язів.

При цьому варто розуміти, що жоден апарат не може замінити фізичну активність, збалансоване харчування і здоровий спосіб життя. Решта — може бути лише корисним доповненням.

Що, окрім харчування і спорту, допоможе схуднути і покращити стан шкіри?

Багато людей забувають про один з найголовніших чинників, який впливає на наше здоров’я, самопочуття та зовнішній вигляд, — достатня кількість води. Вода зберігає шкіру зволоженою і здоровою, а також може допомогти в боротьбі із зайвою вагою, збільшуючи відчуття ситості та сприяючи правильному функціонуванню організму.

Також важливий чинник — нормальна кількість сну, а саме 7-8 годин на день. Нехтування цим правилом може призвести до погіршення стану шкіри та негативно вплинути на процеси відновлення організму загалом.

Яка швидкість схуднення може вважатися здоровою?

Нормальна швидкість схуднення за тиждень або місяць залежить від багатьох чинників: віку, статі, початкової ваги, фізичної активності, харчування тощо. Загальні рекомендації щодо швидкості схуднення — це втрата ваги на рівні 0,5-1 кг на тиждень або 2-4 кг на місяць. Проте люди з високою початковою вагою можуть втрачати більше на початку схуднення.

В будь-якому разі, важливо не перевищувати рекомендовану швидкість схуднення за рахунок суворих обмежень і незбалансованих дієт, оскільки це може призвести до негативних наслідків для здоров'я та повернення зайвої ваги.

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.

Теги за темою
Спорт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Американська кіноакадемія оголосила номінантів на 97-му премію «Оскар»
Детектор М
2025-01-24T04:31:54Z
90-річна зірка "бондіани" перестала з'являтися на публіці - що сталося
GlavRed
2025-01-24T00:27:32Z
Розлучення чи вимушена пауза: Джастін Бібер відписався від дружини в Instagram
GlavRed
2025-01-24T00:27:05Z
Саніна з The Hardkiss виправдалася за виїзд чоловіка з країни після скандалу: "Наша родина..."
Политека
2025-01-23T23:30:22Z
Кохана, бажана: що означає ім’я Марії та коли вона святкує іменини
Telegraf
2025-01-23T23:12:23Z
Ви забудете про сон: 3 моторошні серіали жахів, які лоскочуть нерви
24tv
2025-01-23T22:21:13Z
Американська кіноакадемія оголосила номінантів на 97-у премію Оскар
Детектор М
2025-01-23T22:03:17Z
Батько Яніса Тімми розкрив деталі сімейних скандалів через Анну Сєдокову
GlavRed
2025-01-23T21:27:06Z
Україна не в списку: онука Софії Ротару назвала улюблені країни
GlavRed
2025-01-23T21:27:00Z
24 січня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна зав'язувати вузли
24tv
2025-01-24T05:03:46Z
"На роздуми було 10 хвилин": інтерв'ю з "Гаспаром" – бойовим медиком підрозділу ГУР МО KRAKEN
24tv
2025-01-24T05:03:22Z
У Чорному морі 2 російських носії «Калібрів» загальним залпом до 4 ракет
УкраинФорм
2025-01-24T04:51:21Z
День ангела Ксенії 24 січня: барвисті листівки та картинки для привітання з іменинами
Telegraf
2025-01-24T04:39:10Z
Найтепліші привітання з Днем ангела Оксани 2025: зворушливі слова у прозі, віршах і картинках
24tv
2025-01-24T04:30:52Z
Що таке "незабавки": лише одиниці зможуть правильно пояснити слово
GlavRed
2025-01-24T04:27:55Z
Яке сьогодні свято 24 січня 2025 року: як не накликати біду на свою родину
GlavRed
2025-01-24T04:27:46Z
Прикордонники назвали 7 причин для відмови жінкам у виїзді з України
Хвиля
2025-01-24T04:24:29Z
3400 гривень за старі права: кому треба оновити водійські документи в десятиденний термін
Знай
2025-01-24T04:21:19Z
Трамп обіцяє зробити США світовою столицею штучного інтелекту та криптовалют
InternetUA
2025-01-24T05:03:53Z
Вибори у Білорусі: без ОБСЄ, шторок у кабінках, і якщо щось піде не так - без інтернету
Комсомольская правда
2025-01-24T05:03:26Z
Потужна атака безпілотників на РФ та загиблі у Глевасі: головні новини ночі 24 січня 2025 року
TSN
2025-01-24T04:51:32Z
Він рубатиме з плеча по Росії, - Михайло Шейтельман про санкції Трампа
Политека
2025-01-24T04:48:32Z
Влада РФ скаржиться на атаку понад 120 дронів: шість аеропортів призупинили польоти
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T04:42:00Z
Нафтові біди Росії: що чекає на Путіна
GlavRed
2025-01-24T04:27:40Z
Росія розробляє новий план захисту через атаки ЗСУ на оборонні об’єкти – ISW
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T04:27:11Z
Розвідка Південної Кореї: КНДР прискорила підготовку додаткових військ до направлення в Росію
УкраинФорм
2025-01-24T04:18:03Z
Трамп попросив Китай натиснути на росію, - політолог про завершення російсько-української війни
Политека
2025-01-24T04:15:23Z
Ворог оточив Велику Новосілку і просунувся у кількох населених пунктах. Як виглядає лінія фронту
Telegraf
2025-01-24T05:00:02Z
Ветеран ЗСУ з ампутованою рукою підкорив Кіліманджаро, щоб надихнути побратимів
24tv
2025-01-24T04:42:45Z
Скорпіонам варто створити фінансовий план, а Терезам - продемонструвати характер: гороскоп за картами Таро на 24 січня 2025 року
TSN
2025-01-24T04:09:51Z
Холодно та мокро: прогноз погоди на 24 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T04:06:41Z
Окупанти просунулись поблизу семи населених пунктів на Донеччині – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T03:36:11Z
У Києві викрили махінацію на закупівлі дорожньої солі зі збитками на ₴10 мільйонів
УкраинФорм
2025-01-24T03:12:46Z
Стало відомо, де просунувся ворог - Deep State
TSN
2025-01-24T03:09:22Z
Ворожі «Шахеди» дісталися західних областей, на Львівщині працює ППО
УкраинФорм
2025-01-24T03:06:14Z
У когось виникнуть розбіжності в особистому житті: гороскоп на 24 січня
24tv
2025-01-24T03:03:04Z
Непал підвищує плату за сходження на Еверест
УкраинФорм
2025-01-24T04:57:22Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 8 секунд знайти морквину
GlavRed
2025-01-24T04:27:58Z
Гороскоп на лютий 2025 року для Овнів: натхнення, зміни та кохання
GlavRed
2025-01-24T04:27:38Z
Ніби й просто, але є нюанс: чи треба чистити гарбуз – не все так очевидно
24tv
2025-01-24T04:12:33Z
Гороскоп на 24 січня з порадами для кожного знака Зодіаку: вогонь для Овнів, плани Водоліїв та складності Скорпіонів
Знай
2025-01-24T02:30:41Z
Вони кращі за звичні: рецепт апетитних смажених пельменів з сиром
24tv
2025-01-23T22:00:59Z
Джинси, пальто та білизна: як часто та правильно прати одяг
Знай
2025-01-23T21:51:15Z
Бритва, оцет та гумові рукавички: 9 способів, які допоможуть позбутися ворсинок на речах
Знай
2025-01-23T20:51:52Z
Він кожного разу особливий: рецепт знаменитого пляцка "Хвилі Дунаю"
24tv
2025-01-23T20:36:13Z
Накопичувальні пенсії: українцям сказали, коли запрацює нова пенсійна система
Хвиля
2025-01-24T05:03:43Z
Стало відомо, як аномально тепла зима впливає на перезимівлю посівів озимих культур
AgroNews
2025-01-24T05:03:01Z
Від 70 гривень за кіло: в Україні встановили нові ціни на мандарини та апельсини
Хвиля
2025-01-24T04:39:11Z
Lifecell підвищує тарифи: хто з абонентів тепер платитиме більше
Политека
2025-01-24T04:31:05Z
Майже 61 гривня за літр: скільки коштують бензин, дизель та автогаз наприкінці січня
Хвиля
2025-01-24T03:06:26Z
Судитимуть експосадовців, які завдали ₴1,2 мільйона збитків під час реконструкції у зоні відчуження
УкраинФорм
2025-01-24T02:54:45Z
Ціни на нафту різко впали: до чого тут заклик Трампа до Саудівської Аравії
24tv
2025-01-24T02:18:54Z
Глобальна медицина потребує більше приватного капіталу: звернення фондівя
Хвиля
2025-01-24T02:12:58Z
У Польщі було продано рекордно дорогий шматок вершкового масла
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T02:00:24Z
Місця ударів дронів на Рязанщині: показуємо на карті
24tv
2025-01-24T05:03:25Z
Пожежі, вибухи і закриті аеропорти: наслідки масштабної атаки дронів у Росії
Хвиля
2025-01-24T04:48:04Z
Росія вдарила дронами по Київщині, є постраждалі та загиблі
Комсомольская правда
2025-01-24T04:36:42Z
На Закарпатті судитимуть групу організаторів переправлення ухилянтів за кордон на чолі з депутатом райради
УкраинФорм
2025-01-24T04:06:31Z
Росіяни атакували Київщину безпілотниками: дрон влучив у багатоповерхівку, є загиблі
Telegraf
2025-01-24T04:03:13Z
У Київській області через атаку БПЛА ворога сталися пожежі у будинках: є загиблі
Хвиля
2025-01-24T03:33:42Z
В Україні торік у ДТП загинули 3202 людини - Білошицький
УкраинФорм
2025-01-24T03:30:31Z
Атака дронів на Київщину: спалахнула десятиповерхівка, є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T03:21:18Z
Внаслідок атаки БпЛА на Київщині пошкоджено багатоверхівку: є руйнування фасаду на кількох поверхах
TSN
2025-01-24T02:39:49Z
Деку: Барселоні не потрібен Неймар
Football.ua
2025-01-23T22:24:57Z
Турнірна таблиця Ліги Європи перед останнім туром: Довбик на межі вильоту, Яремчук вже у плей-оф
24tv
2025-01-23T22:24:54Z
Караващенко став гравцем Лівого Берега
Football.ua
2025-01-23T22:22:47Z
Ліга Європи. Поразка Аякса, перемога Айнтрахта та інші матчі
Football.ua
2025-01-23T22:15:27Z
Манчестер Юнайтед ледь не втратив перемогу над Рейнджерс
Football.ua
2025-01-23T22:10:00Z
Перше очко Динамо та фіаско Аякса від загадкового РФШ: результати матчів 7-го туру Ліги Європи
24tv
2025-01-23T22:09:15Z
Лаціо не залишив шансів Реалу Сосьєдад
Football.ua
2025-01-23T21:57:12Z
Сон відзначився унікальним досягненням
Football.ua
2025-01-23T21:54:16Z
Ліга Європи УЄФА: «Олімпіакос» Яремчука здолав «Порту», «Рома» Довбика програла АЗ
УкраинФорм
2025-01-23T21:45:48Z
У Польщі почнуть масштабні перевірки та штрафи: заборонено відмовлятись
Знай
2025-01-24T04:36:52Z
Гороскоп на завтра 25 січня: Овнам - несподіваний подарунок, Левам - успіх
GlavRed
2025-01-24T04:27:17Z
Більшість робить помилку: названо найкращий час для пиття кави вранці
GlavRed
2025-01-24T01:27:03Z
У НСЗУ пояснили, чому обмежили добову норму морфіну важкохворим пацієнтам: Терпіти біль – безпечніше
ZN UA
2025-01-24T00:57:57Z
Фахівці програми ментального здоров'я пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти людині
УкраинФорм
2025-01-23T23:45:42Z
Україна зацікавлена у співпраці з Японією у фармацевтичній галузі - Ляшко
УкраинФорм
2025-01-23T22:45:49Z
Як уникнути похмілля і не почуватися зранку "мертвим" – і що робити, якщо це все ж сталося
24tv
2025-01-23T20:42:43Z
Як знизити ризик смерті від раку вдвічі: знайшли спосіб доступний кожному
24tv
2025-01-23T20:18:40Z
Пишні оладки на кефірі бех дріжджів: як зробити, щоб вони залишались м'якими після охолодження
TSN
2025-01-23T19:21:06Z
Call of Duty, Fallout, і звичайно - Tekken: блогер розсекретив ігри на Nintendo Switch 2
Знай
2025-01-24T04:51:20Z
Чому вдома погано працює Wi-Fi: експерти назвали предмети, які сповільнюють інтернет
Политека
2025-01-24T04:00:02Z
На Полтавщині сільська рада накупила люксових телефонів на 0,2 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T03:15:04Z
Samsung урізала можливості S Pen в Galaxy S25 Ultra
InternetUA
2025-01-24T03:03:03Z
У Швейцарії російські хакери атакували сайти міст і банки
InternetUA
2025-01-24T02:01:36Z
Google купує частину бізнесу HTC за $250 млн
InternetUA
2025-01-24T01:01:56Z
Смартфон HMD Skyline почав оновлюватися до Android 15
InternetUA
2025-01-24T00:03:14Z
Вважав себе радянським вченим: історія дешифрувальника цивілізації майя з Харківщини
Telegraf
2025-01-23T23:36:15Z
Жінка продавала чобітки в інтернеті і втратила усі гроші
InternetUA
2025-01-23T22:31:16Z
Від 5000 доларів економії: чи варто купувати електромобіль у 2025 році
Хвиля
2025-01-24T04:00:37Z
В Україну поставили 780-сильний тягач Volvo FH16 для негабаритних перевезень
AutoCentre
2025-01-23T19:22:15Z
Lancia та Sparco повертаються у світ ралі
AutoCentre
2025-01-23T16:22:38Z
Китайські машини почали ламати росіянам хребти навіть при легких аваріях
Украина Криминальная
2025-01-23T16:00:14Z
В січні ОККО встановила плюс три нові Ultra Fast Chargers
24tv
2025-01-23T15:18:17Z
Ця поширена звичка "вбиває" авто: про що застерігають досвідчені водії
ТСН
2025-01-23T15:18:04Z
Для ДСНС поставили партію пожежних автоцистерн на всюдихідних шасі
AutoCentre
2025-01-23T15:16:03Z
Почалась збірка нового недорогого електрокара Skoda Elroq: вже продано понад 20 тисяч авто
Telegraf
2025-01-23T14:18:25Z
Land Rover розкрив терміни появи електричного Defender
AutoCentre
2025-01-23T14:16:52Z