MY.UAНовини
Сало з кокосів, будівництво сиротинця та умови для бізнесу - як живуть українці на Балі
Сало з кокосів, будівництво сиротинця та умови для бізнесу - як живуть українці на Балі

Сало з кокосів, будівництво сиротинця та умови для бізнесу - як живуть українці на Балі

Девелопер Вікторія Галицька розповіла "Телеграфу" про життя та бізнес в Індонезії

Вікторія Галицька — успішна девелоперка, яка сьогодні будує в Україні та Індонезії. Крім того, вона багато років опікується дітьми-сиротами, знову ж таки, в Україні й Індонезії. Про спільноту українців та їхні перспективи на Балі, проблему дітей-сиріт, інвестиції у нерухомість на узбережжі Індійського океану "Телеграф" поговорив із засновницею компанії "Династія В.В." Вікторією Галицькою.

"Колись будуть газети з заголовками: "Іван Стеценко, президент Америки"

- Вікторіє, як і де ви зустріли 24 лютого?

- Я покинула Україну ще до великої війни, вже три роки живу в Індонезії. Займаюсь будівництвом на Балі та продовжую будувати в Україні. Вдома — багато друзів, колег, родина. Звісно, я не могла пережити початок вторгнення так, як пережили люди всередині країни. Але, якщо ти українець, патріот, то де б ти не був — це був шок, стан напівсвідомості від жаху.

Коли почалась війна, ми максимально допомагали, кому могли. Контролювали найближчих — хто куди може виїхати і виїхав, надавали житло, шукали житло. У моїх батьків великий будинок, вони надавали притулок всім, кому це було потрібно. Біля дороги розмістили штаб, де готували їжу і годували всіх, хто їхав в бік Львову. У мене у Вінниці є квартири, які я безплатно віддала для ночівлі, проживання людям, які втікали від війни і їм потрібно було десь зупинитись. Готелі тоді були забиті, знайти прихисток — проблема. Люди з Харкова зупинялись на декілька ночей, видихали, і їхали далі, на Львів.

- Не було страху, що ці незнайомі налякані люди щось пошкодять?

- Та ні, ви що? Знаєте, я за 12 років зайняття благодійністю розумію: робити добру справу – це не думати про наслідки, тим більше – матеріальні. Матеріальне взагалі в той момент не мало ніякого значення.

- Когось забирали тоді в Індонезію?

- Не одразу. Летіти дуже далеко, наважитись людям – складно. Погодились і приїхали через два місяці після вторгнення. Коли найбільший стрес пройшов і стало зрозуміло, що це надовго, тоді перевозили, оплачували дорогу, житло тощо. Я багато українців взяла на роботу, у нас зараз повністю українська команда, це навіть не обговорюється.

- А як сприймають нас? Говорять, що українці всюди здатні швидко адаптуватись, кваліфіковані, працездатні.

- Я багато їжджу світом. Де б я не була, бачу українців. Наприклад, летіла в Сідней, написала про це в Instagram. Відгукнулась українка, яка аж в Австралію втекла від війни. Ми з нею зустрілися. Це було неймовірно — українці справді зараз по всьому світу. Запитую, як справи. Вона говорить, що так важко влаштуватися на роботу, а ще ж всі думали, що можна буде незабаром повернутись…

Знаєте, що наробили окупанти? Ми тепер по всьому світу. І чекайте, що колись будуть газети із заголовками: "Іван Стеценко, президент Америки". Дарма вони це зробили.

А тій україночці я запропонувала разом працювати, продавати нерухомість на Балі австралійцям. Я підтримала її, вона принесла користь нашому бізнесу.

- А чому свого часу вирішили зупинитись саме на Балі? Вибір же був величезний, як я розумію.

- Ми приїхали з моїм партнером родинами на Балі у відпустку, як тільки почали в пандемію літати літаки. Прилетіли на місяць, у нас були зворотні квитки. І тут я кажу: "Я не повернусь. Відчуваю, що є перспектива і я маю бути тут". Мені: "По світу коронавірус, бозна-що коїться, повернись". Всі були шоковані моїм рішенням – оточення, батьки, друзі.

Вікторія Галицька вже три роки живе в Індонезії. Приїхала на Балі у відпустку і несподівано для всіх вирішила залишитися

- Не шкодували ні разу?

- Ні. Так було з Буковелем, я відчувала, що потрібно будувати там. Зараз у нас успішна компанія, одна із провідних на Балі. Я маю змогу допомагати Україні, на постійній основі підтримувати сиротинці, будинки для людей похилого віку у Вінниці, звідки я родом. Наприклад, до Дня захисту дітей ми робимо солодкий стіл для діток, які осиротіли через війну, і їхніх вчителів. Також зараз шукаємо дитину, яка втратила одного з батьків чи обох на війні, щоб дати можливість навчатись в Австралії: ми вибили декілька стипендій в університеті для українських дітей. Але є одна умова — знання англійської, навчання можливе після складання тесту на знання мови. З іншим — допоможу. Я особисто проплачу переїзд та всі початкові витрати. Мій Instagram відкритий, якщо ви знаєте таку дитину, якщо ви хочете долучитись до допомоги дітям в Україні.

- А як щодо майбутнього в Україні?

- Я вірю у відбудову після закінчення війни. У мене є команда, з якою ми зараз працюємо у Буковелі та весь час на зв'язку. Я продовжую інвестувати в земельні ділянки в Україні та точно знаю, що перспектива розвитку у нас є.

Мені здається, що ми, українці, і зараз, і потім впораємось з будь-якими труднощами. Я бачу, що люди по світу чим більше мають підтримки від держави, соціальних виплат тощо, тим інертніші. Тому я можу тільки подякувати нашій Україні за стимул до розвитку і прагнення розвиватись. Ти розумієш, що сильний сам і можеш допомагати іншим. В інших країнах я цього не спостерігаю. Наприклад, на Балі нам хочеться щось покращити, ми робимо соціальні проєкти, а вони здивовані: чому, як?

"Зрозуміла: у мене класна місія, я все роблю правильно"

- Що це за проєкти та що їх дивує?

- Ми побудували великий дитячий майданчик для загального користування, тобто безплатно. Я прийшла до мера міста і кажу: виділіть, будь ласка, ділянку під майданчик. Він зробив великі очі: "А для чого ти це робиш?" Я кажу:"Ми багато отримуємо від цієї землі, ми тут живемо, хочемо подякувати".

Але він не вірив нам до кінця. Ми вже побудували, стрічку на відкритті розрізали, а він дивувався, як так може бути. Мало іноземців так робить, вони хочуть тільки брати, а нічого не давати землі, на якій живуть.

"На Балі дивуються, коли ми робимо соціальні проєкти", - розповідає Вікторія

Ще ми будуємо зараз дитячий будинок на 90 діток. Це буде наш благодійний внесок від українців. Після війни я хочу ще багато чого в цьому напрямку в Україні зробити. Раніше ми не просто забезпечували дитбудинки, а робили навчальні програми для дітей, проводили майстер — класи. Наприклад, вчили дітей випікати торти й говорили, що це може бути бізнесом, приносити гроші. Вчили СММ і пояснювали: ви можете вести сторінки людей чи компаній, писати тексти, фотографувати — і заробляти на цьому, бути успішними. Взагалі як було б добре, якби ми викорінили дитячі будинки, щоб діти виховувались у родинах…

- У нас попереду післявоєнний час, коли нам усім доведеться реанімувати психологічно дітей, вирішувати долю сиріт. Це надважлива тема. А чому ви зайнялися свого часу дитячими будинками, що підштовхнуло?

- Мабуть, це моя місія в цьому житті. Я і в будівництво, і в дитячі будинки потрапила випадково. Але ж нічого випадкового не буває. Нещодавно я подивилась інтерв'ю нашого відомого підприємця, Ігоря Фостенка. Він з дитячого будинку. І зрозуміла, що мене класна місія, я роблю все правильно, і, якщо допоможу з тисячі одній дитині стати успішною, від неї далі піде ланцюжок допомоги людям і світу.

- Ви говорили, що будуєте на Балі дитячий будинок — він ще в процесі?

- Так, він зведений, скоро вже дах будемо "чіпляти".

- Ви, мабуть, вивчали, як вони там функціонують? Чи є якісь цікаві відмінності, які ми можемо перейняти?

- По-перше, в Індонезії практично немає соціальної допомоги. Якщо вона виділяється дитячим будинкам, то це мізерні кошти. По-друге, дитячі будинки на Балі знаходяться далеко від туристичних зон. Зараз ми займаємось саме таким. Він дуже далеко, туди ніхто не доїжджає навіть з волонтерів. Ми протягом вже двох років повністю цей дитбудинок забезпечуємо їжею — 500 кілограмів рису, курка, риба, олія — все, що є їх традиційним харчуванням. На жаль, навчання не проводимо, тому що вони далеко і важко знайти викладачів, які б їздили туди на постійній основі. Ми й взялись за будівництво дитячого будинку з тої причини, що у них набагато гірші умови, ніж в українських дітей. Ці діти сплять на підлозі, не в усіх є навіть взуття. Але вони дуже усміхнені, щирі, якісь щасливі по природі своїй.

Мабуть, у тих, хто буде читати це інтерв'ю виникне запитання: а чому ж тоді не будуєте український дитячий будинок? Тому що українські дитячі будинки насправді більш класні. Ми робили там ремонти, я знаю стан багатьох будівель.

"Найкращий салон краси на Балі належить українці з Івано-Франківська"

- В чому відрізняється відношення до бізнесу на Балі й в Україні?

- Я завжди сміюсь, що на Балі ми кругле носимо, а квадратне котимо. Наприклад, в Україні за рік я могла побудувати 700 квартир. На Балі за 12 місяців я ледве побудувала 40 вілл. Балійці інакше ставляться до роботи, вони більш розслаблені. Наприклад, прибиральник зробив собі коло для роботи та чистить плитку лише в межах того кола цілий день. Вони як діти, з ними потрібно м'яко спілкуватись. Я інколи, щоб виплеснути емоції, переходжу на українську.

- Спілкуєтесь в основному англійською?

- Так, її тут всі знають. До речі, на острові є балієць, який розмовляє українською, і в нього чиста українська мова.

У нас є українці, які одружуються з балійками. Є класна діаспора. Наприклад, ми підтримували святкування Дня святого Миколая. Зібралось людей 300, всі в вишиванках, говорили українською, співали наші, українські пісні. Балійські інструменталісти виконали наш гімн на місцевих традиційних інструментах…

Важливо не відходити від своєї культури. Я думаю, що українці, що виїхали після вторгнення за кордон, теж розуміють це.

- Наскільки ця діаспора велика?

- У двох телеграм-каналах спільнот українців на Балі, де я є, 2000 і 1000 людей. Нас небагато, але ми всі на зв'язку, спілкуємось, є нетворкінг — беремо на роботу українців, послуги максимально намагаємось теж брати в українців. Це принципова позиція, і не тільки моя – нас всіх.

У команді Вікторії Галицької працюють українці. Це принципова позиція, каже вона

- Всі говорять, що наш сервіс у сфері б'юті не зрівняти з європейським. Як з цим на Балі?

- Балійці привітні, максимально хочуть догодити, зробити відпочинок гостей чудовим. Це підтвердять всі, хто тут бував. Але стосовно б'юті-сфери, українцям немає рівних. І взагалі ми дуже талановиті. Ми працюємо саме з українцями по маркетингу, сторінки в соцмережах нам ведуть українці, фотографують… Всюди, де тільки можна, залучаємо саме наших фахівців.

- У мене враження, що вторгнення росіян підштовхнуло нас до справжнього єднання на рівні діаспор. Українці за кордоном почали тягтися до українців. Раніше ми бачили приклади потужних громад інших країн. Якщо так, дуже крутий тренд.

- На Балі це так.

- Наскільки складно заходити у бізнес на Балі? Є сфери, куди іноземців "пускають", а куди — ні?

- Дуже просто. Неймовірно просто. Балі — це інтернаціональне місце, куди з'їжджається весь світ. Є країни, де не дуже довіряють іноземцям, як та ж Чехія. На Балі немає таких обмежень. Вони приймають будь-кого, хто б не приїхав. Головне – дотримуватись базових норм: не порушувати закон, не красти тощо.

Наприклад, ми будували ресторан нашому українцю як будівельна компанія. Заклад дуже успішний, всі його обожнюють, там є український прапор, а кожну неділю ми збирались з українцями, грала українська музика, їли вареники, борщ з салом, яке на Балі робили з кокосів.

- Сало з кокосів?!

- Так! (Сміється.) Він продав цей бізнес досить успішно, тому що вирішив рухатись далі, поїхав до Польщі, хоче повертатися в Україну. До речі, ресторан продав теж українцю. Він показав приклад, як можна привезти частинку своєї культури в іншу країну, створити успішний бізнес і нормально заробити. Це приклад того, що українці створюють круті продукти, і не тільки в ресторанному бізнесі. Найкращий салон краси на Балі належить українці з Івано-Франківська.

Якщо людина готова до змін, не має страху, не ставить собі обмежень, вона може приїздити та працювати. Єдине обмеження — мова. Насправді коли я приїхала на Балі, мій рівень англійської теж був не дуже гарним для бізнесу. Я це переборола. На початку мені допомагала моя асистентка. Вона з України, сім років тому приїхала навчатись, і залишилась на Балі. Знає українську, англійську, індонезійську. Вона дуже класна, просто фантастична!

Тож хочу сказати всім українцям, щоб не ставили обмеження для себе, щоб не було страху: я не знаю мови, тож не можу щось зробити. Все можливо. Кругом є українці, які допоможуть. Іноземна мова точно не має бути чимось, що зупинить тебе на якомусь етапі розвитку.

"Пасивний прибуток — $30 000 на рік"

- Які напрямки ще можуть бути перспективними для українців?

— Тут ще багато у чому є потреба. Наприклад, не вистачає дитячих майданчиків, садочків, шкіл — кругом черги. Тому всі, хто готовий до розвитку і до переїзду, кому підходить і подобається клімат, — будь ласка. Для бізнесу це дуже класне місце.

Для бізнесу і для інвестицій в нерухомість. На Балі сезон — круглий рік і окупність таких інвестицій класна. Ми будуємо тільки біля океану та моря Балі, тобто в туристичних місцях. І зараз українці стали активно дивитися в сторону нерухомості на Балі як інструменту для інвестування. В нас дійсно одні з найкращих умов для інвестування при яких 12% річних у доларах США — гарантовані за договором. Зазвичай, сума пасивного прибутку досягає 20—24% на рік, у грошовому еквіваленті це понад 30 000$.

У своєму Instagram я висвітлюю ці процеси, ділюся своїми думками щодо цього.

На Балі сезон — цілий рік

- Купити квартиру в Києві чи на Балі — де дорожче?

- На Балі. Це узбережжя Індійського океану, тут великий потік туристів. Це більше інвестиційна нерухомість, для здачі в оренду подобово або потижнево. Можна і самим приїздити на відпочинок і жити у своєму житлі. А можна заробляти на ньому чималі гроші від здачі в оренду. На нашому прикладі: у нас є компанія, яка займається управлінням нерухомістю клієнтів, які її купили та хочуть здавати в оренду. Тобто пошук клієнтів, клінінг, сплати рахунків тощо — всі питання вирішує фахівець, а власник отримує прибуток і щоквартальний звіт.

- А за скільки таке житло може окупитись?

- Ми підрахували, що це 5—6 років.

Скільки може коштувати оренда такої квартири?

- Вартість однокімнатної квартири в туристичних локаціях починається від 100 доларів за добу. Але це нове класне житло. Ви можете знайти житло і за $20, і за $50. Ціни на ринку різні, залежать від локації, якості житла, наявності додаткового сервісу тощо. Ми, до прикладу, дотримуємось принципів вибору найкращих матеріалів преміальної якості, надаємо гарантію на будівництво — 5 років — та швейцарську страховку на рік із можливістю продовження. Тому проєкти, які будує моя команда, дійсно зроблені якісно із любов'ю.

"Ми будуємо якісно і з любов'ю", - каже Вікторія Галицька

- Скільки потрібно інвестувати? Ми говоримо про середню ціну по ринку на нову квартиру в туристичній локації, яку можна здавати за $100.

- Від $150 тисяч. Але інвестору не обов’язково сплачувати всю суму одразу. До прикладу, ми пропонуємо індивідуальні інвестиційні плани під кожного. Це може бути безстрокова розстрочка, або розбивка платежів зручним для інвестора способом.

- Ви настільки оптиміст і життєлюб, що для вас все просто. Але все-таки, якщо людина вирішить сховатись від війни на Балі, на що потрібно звернути увагу, щоб не наробити помилок?

- Потрібно все робити офіційно. Є в Індонезії робоча віза. Вона називається Work Kitas, її обов'язково потрібно оформляти. Балійців дуже дратує, коли люди працюють на острові нелегально. Минулого місяця була "велика чистка", і багатьох людей з різних країн депортували саме тому, що вони не мали дозволу на роботу.

Чомусь люди приїздять з думкою: почну працювати, а документи… та потім. Вони думають, що зручно і класно влаштувались. А потім їх депортують, і вони говорять, що це погана країна чи поганий острів Балі.

Я вважаю, що це неповага – приїхати, заробляти та не платити податки. Якщо вам надають можливості, користуйтесь ними, але екологічно. Це не про українців, про всіх. Як би поставилась та сама Німеччина, якби хтось туди приїхав і нелегально працював? Не думаю, що м'якше.

На Балі є клієнти на кожну сферу послуг — тренування йоги, навчання англійської, послуги краси, будівництво… До прикладу, моя майстриня манікюру приїхала з Чернівців три місяці тому. І вже до неї записатись – проблема, черга на два тижні. Просто уявіть: на Балі щороку прилітає 10 мільйонів туристів на відпочинок і залишають тут кошти. Тут ти можеш, принаймні поки що, працювати, приносити користь, заробляти, жити.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Solar Orbiter впервые запечатлел структуру, исходящую от Солнца на миллионы километров
Фокус
2025-03-31T07:42:06Z
Магнитная буря с рекордной силой: метеозависимых людей предупредили об опасности
TSN
2025-03-31T06:09:38Z
Весняні обробки по максимуму: обираємо ад’юванти
AgroNews
2025-03-31T06:01:40Z
Озвучено оновлені ціни на фуражну кукурудзу в Україні
AgroNews
2025-03-31T05:07:23Z
Ціни на яйця в Україні б’ють рекорди
AgroNews
2025-03-31T04:03:11Z
Ученые обнаружили старейший потерянный континент на Земле
TSN
2025-03-31T02:11:36Z
Перевод стрелок часов: как узнать точное время
TSN
2025-03-31T02:11:05Z
Полярники зафиксировали пение морского леопарда: о чем свидетельствует запись
TSN
2025-03-31T02:10:15Z
Сколько людей в Украине носят вашу фамилию и имя: определить очень просто
TSN
2025-03-31T02:09:51Z
Как гарнир или основное блюдо: тушеная капуста с грибами получается сытной и вкусной
Telegraf
2025-03-31T08:03:23Z
5 обязательных дел в огороде до 20 апреля: если не успеете, урожай будет под угрозой
Знай
2025-03-31T06:51:09Z
Лук, бархатцы, перец и не только: какие растения станут хорошими соседями для моркови на огороде
Telegraf
2025-03-31T06:36:17Z
Пасха-2025: новый тренд – кулич со вкусом дубайского шоколада, рецепт, который ищут все
Знай
2025-03-31T05:51:08Z
Пять минут – и закуска на столе: такие горячие бутерброды понравятся гостям
Telegraf
2025-03-31T03:15:16Z
Заживут, как в сказке - кому последний день марта приготовил особый сюрприз
Gazeta UA
2025-03-31T03:09:13Z
Как и когда нужно мыть окна перед Пасхой, чтобы привлечь в свой дом счастье и изобилие
TSN
2025-03-31T02:11:26Z
Когда пересаживать рассаду из теплицы на огород: огурцы, томаты, перец, баклажаны
TSN
2025-03-31T02:11:10Z
Накипь в чайнике исчезнет, как и не было: этот трюк со шкуркой овоща работает лучше любой химии
TSN
2025-03-31T02:10:52Z
Стрельба в Мурманске: в РФ заявили о нейтрализации стрелка
Корреспондент
2025-03-31T08:27:31Z
На Вінниччині виявили африканську чуму свиней
AgroNews
2025-03-31T08:25:50Z
Показали страшные последствия ударов РФ по Харькову
Gazeta UA
2025-03-31T08:00:37Z
Россияне ударили КАБом по пятиэтажке в Купянске: есть пострадавшие, под завалами ищут людей. ФОТО
Новости Украины
2025-03-31T07:21:17Z
«Двое мужчин сначала требовали выключить русскую музыку»: что известно о драке в Киеве с участием ветерана
Апостроф
2025-03-31T06:24:23Z
Росія продовжує незаконно вивозити українське зерно та метал
AgroNews
2025-03-31T06:16:39Z
Украинский ветеран погиб во время драки в Чехии
Gazeta UA
2025-03-31T06:06:18Z
Российские удары по Харькову: какие подробности пока известны
Апостроф
2025-03-31T05:27:12Z
Записал видео с окровавленным лицом: в ТЦК Житомира объяснили ситуацию с "избитым" мужчиной
Фокус
2025-03-31T04:51:59Z
После громкого дебюта на тренерском поприще Филипе Луис отказался возглавить сборную Бразилии
Известия Киев
2025-03-31T08:34:19Z
Чисора: Не могу дальше боксировать, у меня остались силы только на один бой
Корреспондент
2025-03-31T08:21:27Z
НБА: Первый номер драфта уничтожил Милуоки
Корреспондент
2025-03-31T06:15:37Z
Хочу этот бой: Чисора надеется получить титульный поединок с Дюбуа
Корреспондент
2025-03-31T04:15:47Z
Первый гол забил на 47 секунде: Яремчук отметился дублем в ворота Панатинаикоса
Факти ICTV
2025-03-30T20:37:59Z
В РФ топ-чиновник умер во время хоккейного матча: он отправлял россиян на войну
Фокус
2025-03-30T17:36:48Z
Экс-ассистент Тухеля может возглавить немецкий топ-клуб
Корреспондент
2025-03-30T16:18:05Z
Лунин оказался в эпицентре скандала в Испании
Telegraf
2025-03-30T15:24:01Z
Карпаты разгромили Черноморець в дебютном матче Кучера
Корреспондент
2025-03-30T15:04:21Z
"Россияне "креативят" и ездят на нестандартном транспорте": что происходит на Покровском направлении
Апостроф
2025-03-31T08:15:05Z
Оккупанты в очередной раз "уронили" авиабомбы на ТОТ
Апостроф
2025-03-31T08:06:12Z
Недвижимость в Крыму, билет в космос и продажа вертолета: декларация мэра Днепра Бориса Филатова
Comments UA
2025-03-31T08:00:39Z
31 марта – третья годовщина освобождения Бучи от российских оккупантов
Комсомольская правда
2025-03-31T07:57:53Z
Зима возвращается: украинцев предупредили о существенном ухудшении погоды
Comments UA
2025-03-31T07:51:47Z
Тариф на отопление в Киеве: почему цены могут вырасти в любой момент, названы главные причины
Политека
2025-03-31T07:00:59Z
Российские артобстрелы на Курском направлении достигли рекордного количества
Апостроф
2025-03-31T06:45:48Z
Еще 1510 оккупантов отправились в ад: Генштаб обновил данные о потерях РФ
TSN
2025-03-31T06:45:34Z
ВСУ отбили штурм и уничтожили два танка россиян на Покровском направлении. ВИДЕО
Новости Украины
2025-03-31T06:45:03Z
Канье Уэст явился на интервью со свастикой на шее и в костюме ку-клукс-клана
Фокус
2025-03-31T08:27:39Z
Nemo оценили песню Ziferblat на Евровидении-2025
Корреспондент
2025-03-31T08:09:18Z
Бокс-офис США: Стэйтем победил «Белоснежку»
Кино-Театр
2025-03-31T08:09:04Z
Платил, когда служил: Кондратюк высказался о конфликте с Козловским
Факти ICTV
2025-03-31T08:07:39Z
MamaRika спела о связи с родными и растрогала украинцев клипом
Факти ICTV
2025-03-31T08:04:45Z
Актриса Элизабет Мосс впервые стала мамой
Корреспондент
2025-03-31T07:48:20Z
Эшли Грэм поделилась, как отдыхает с мужем в Майами: яркие фото
Gazeta UA
2025-03-31T07:39:29Z
"За свои поступки надо отвечать": звезда "Скаженого весілля" высказалась о конфликте с Цымбалюком/Актриса не боится высказывать свое мнение
Апостроф
2025-03-31T07:27:42Z
Уилл Смит впервые за 20 лет выпустил альбом
Корреспондент
2025-03-31T07:07:38Z
Илон Маск с сыром на голове раздал миллионы долларов
Comments UA
2025-03-31T08:28:45Z
Всеобщая мобилизация: кто может получить отсрочку в апреле
ZN UA
2025-03-31T08:04:21Z
"На прицеле" у ТЦК: кого из украинцев в апреле будут мобилизовать в первую очередь
Новости Украины
2025-03-31T08:03:55Z
Стало известно, кто «поджег» Южную Корею и при чем здесь ритуал на могиле
Comments UA
2025-03-31T08:00:35Z
Женщина нашла фотоальбомы своих родителей из 80-х: она не была готова к увиденному
Фокус
2025-03-31T07:48:06Z
"Паска", "Пасха" или "Великдень"? Как правильно называть большой христианский праздник
Telegraf
2025-03-31T07:39:35Z
В Украине вводят новые правила выплаты больничных: что меняется
Знай
2025-03-31T07:30:17Z
Военный медик из Латвии получила ранение на войне в Украине
Европейская правда
2025-03-31T07:03:53Z
Принцесса Евгения показала трогательный кадр с двумя сыновьями
Комсомольская правда
2025-03-31T06:43:11Z
Ученые обнаружили, как смартфон влияет на качество сна — исследование
Факти ICTV
2025-03-31T08:18:48Z
Кофе превратится в напиток для похудения благодаря этим ингредиентам
Comments UA
2025-03-31T07:30:15Z
Все больше людей борются с этим состоянием: оно появляется в воскресенье
Comments UA
2025-03-31T06:18:42Z
Люди с дружескими связями реже прибегают к антидепрессантам — исследование
Факти ICTV
2025-03-31T06:18:30Z
Дети стали жертвами жестокого отбеливания кожи из-за стремления матери к идеалу красоты - ужасные подробности
TSN
2025-03-31T02:10:32Z
Продукты для иммунитета, хорошего зрения и здоровой кожи: где содержится много цинка
TSN
2025-03-31T02:10:24Z
Как приготовить курицу с хрустящей золотистой корочкой без панировки: понадобится сода
TSN
2025-03-31T02:10:10Z
Как за две минуты отчистить душевую лейку от известкового налета: секрет сантехников
TSN
2025-03-31T02:09:57Z
Украинцев атакует смертельная болезнь: кто в группе риска
TSN
2025-03-31T02:09:19Z
За полгода более 500 долларов. Украинцы могут легко собрать эту сумму, но есть условие
Telegraf
2025-03-31T07:42:24Z
Сколько нужно задолжать, чтобы отключили свет
Telegraf
2025-03-31T07:33:18Z
Какие страны начали больше всего покупать российскую нефть и газ после начала войны
Comments UA
2025-03-31T07:12:08Z
Українці, у яких пенсія менше 10 тис грн, отримають надбавку
AgroNews
2025-03-31T07:09:34Z
Изменения в пенсионных выплатах с 1 апреля: что ждет украинских пенсионеров
Telegraf
2025-03-31T06:42:55Z
Банки изменяют правила переводов с карты на карту: какие данные теперь "засветят"
Знай
2025-03-31T06:30:02Z
Заявления Трампа о пошлинах: фондовые рынки отреагировали падением акций
Факти ICTV
2025-03-31T06:16:57Z
У российских танкеров из «теневого флота» обнаружили фальшивые страховые сертификаты
Апостроф
2025-03-31T05:54:16Z
Цены на овощи начали падать: что можно купить дешевле
Знай
2025-03-31T05:06:18Z
В Украине на продажу в ОЛХ выставили совковый тяжелый танк 1950 года выпуска
Известия Киев
2025-03-31T06:36:55Z
Первый серийный летающий автомобиль успешно прошел испытания
UAToday
2025-03-30T09:30:45Z
Для жестких и экстремальных дорог: автолюбителям показали копию Land Roover с двигателем BMW
Знай
2025-03-30T03:51:27Z
В Украине продают танк Т-10: сколько он стоит
TSN
2025-03-30T00:48:16Z
Российским ударом по Днепру уничтожено детище Маска: фото
TSN
2025-03-30T00:04:22Z
Не битый и с кожаным салоном: на Днепропетровщине продают танк, доставшийся от деда
Comments UA
2025-03-29T15:36:56Z
При каких условиях водители могут остаться без прав из-за состояния автомобильных фар
UAToday
2025-03-29T10:51:56Z
В Украине появился оригинальный семейный электрокар Zeekr с запасом хода 700 км
Фокус
2025-03-29T08:57:04Z
Элитный спа на колесах за 20 млн грн: Mercedes Sprinter превратили во внедорожный шикарный автодом
Знай
2025-03-29T07:51:27Z
Нардеп Николай Кучер открыл фирму по управлению недвижимости во Франции
Апостроф
2025-03-31T08:36:17Z
СМИ: новое правительство Германии будет добиваться наказания Венгрии в ЕС
Европейская правда
2025-03-31T08:31:28Z
Исчезнет ли "розыск" от ТЦК за три месяца: адвокат объяснила важные детали
Знай
2025-03-31T08:30:58Z
Трамп может принудить Путина к безусловному перемирию на Пасху: какой ряд ударов готовит
Comments UA
2025-03-31T08:21:55Z
Историк «устроил батл» с немцами на книжной ярмарке
Апостроф
2025-03-31T08:21:45Z
Российский дрон-шпион летал над исследовательским центром ЕС по безопасности
Хвиля
2025-03-31T08:15:11Z
Трамп пригрозил бомбардировками, если Иран не согласится на ядерное соглашение, Верховный лидер Ирана ответил — Reuters
ZN UA
2025-03-31T08:10:38Z
Трамп заявил, что разочарован Путиным: что произошло
Comments UA
2025-03-31T08:09:12Z
Скандал в Белом доме: кто первым в команде Трампа рискует потерять свою должность
Comments UA
2025-03-31T08:06:40Z