Дівчина народилась із 20-ти сантиметровою пухлиною.
21-річній дівчині зі Львівської області провели складну реконструктивну операціюіз закриття дефекту з допомогою фрагменту кістки з її власної ноги. Оскільки в Україні немає належного обладнання, операцію робили у США.
Про це повідомляє Львівська обласна дитяча лікарня "Охматдит".
Зараз Ані 21 рік, вона проживає у місті Самбір Львівської області. Історія її хвороби розпочалась ще з народження. Після народження у Анни діагностували злоякісну пухлину щелепи - тератому.
"Пухлина мала аж 20 см. На 4-й день після народження дівчинку прооперували в "Охматдиті" щелепно-лицевий хірург професор Іван Готь і завідувач хірургічного відділення Роман Стеник. Життя Ані врятували, але їй було важко дихати та їсти. У віці 9 років дівчинці провели реконструктивну операцію, але це було короткочасним рішенням", - повідомили львівські медики.
Щоб остаточно перемогти хворобу Анні запропонували сучасне рішення - складну реконструктивну операцію із закриття дефекту з допомогою фрагменту кістки з її власної ноги. Оскільки ніде в Україні немає обладнання для такої операції, дівчина разом зі своєю лікаркою вирушили до США.
"Автотрансплантацію зробили з малогомілкової кістки на судинній ніжці, тобто відділили частину кістки ноги разом із судиною, яка надалі живитиме щелепу. Такі мікроваскулярні операції - це тривала робота, адже треба було акуратно відпрепарувати кістку з судинами і помістити в ділянку дефекту у щелепі, перед тим сформувавши її анатомічні особливості щелепи. Тонка скульптурна робота, яка потребує часу і вмінь хірургів", - йдеться у повідомленні "Охматдиту".
До порятунку Ані залучили Джейсона Поттера (Dr. Jason Potter) і Ланса Оксфорда (Dr. Lance Oxford) - провідних пластичних хірургів зі США, які спеціалізуються на мікровакскулярних реконструктивних операціях.
"Оскільки Готь Іван Мирославович - мій вчитель і наставник, мені важливо було продовжити лікування Ані, тому я більше ніж півроку переконувала і просила американців допомогти нам вирішити її проблему. Планування операції у нас зайняло близько півроку", - розповіла хірургиня Христина Погранична.
Зараз Аня відновлюється та вже повернулась додому. Якщо дівчина захоче, їй зможуть провести ще і косметичну операцію.
Також уперше в українській медицині дитиніпровели операцію на мозку з пробудженням- це коли пацієнта виводять із наркозу під час хірургічного втручання і спілкуються з ним, щоби контролювати і не пошкодити важливі ділянки мозку.
- "Дістали з того світу": Маляр повідомила про унікальну операцію військових медиків
- У Рівному 800-грамовому немовляті провели операцію на серці (фото)
- "Відомо лише про 350 таких випадків": у Львові прооперували 4-річну дитину з рідкісною вадою