Програма «єВідновлення»: хто з українців зможе отримати допомогу
З 10 травня в Україні запрацювала програма «єВідновлення». В межах програми українці зможуть одержати кошти на ремонт житла, яке постраждала через військове вторгнення РФ. У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури розповіли, хто може отримати допомогу.
Хто може взяти участь у програмі «єВідновлення»
Програма зараз сфокусована на відновлення житла, яке має незначні пошкодження. Подати заяву на допомогу можна в «Дії». Протягом місяця спеціальна комісія при громаді має ухвалити рішення щодо надання допомоги. Міністерство закликає місцеві органи якомога швидше створювати комісії та підключатися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
У програмі можуть взяти участь українці, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій та підлягає відновленню. Йдеться про квартири, приватні будинки та інші житлові приміщення, зокрема і кімнати у гуртожитку.
Пріоритет надаватимуть таким особам, як:
- учасники бойових дій;
- люди з інвалідністю внаслідок війни;
- ветерани війни;
- члени сімей загиблих військових;
- мобілізовані;
- багатодітні сім’ї;
- люди з інвалідністю І та II групи;
- батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;
- опікуни/піклувальники;
- прийомні батьки та патронатні вихователі;
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
У відомстві зазначили, що громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу.
«Ми вже працюємо над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Закликаємо зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій Росії», – йдеться у повідомленні.
Як отримати компенсацію
Щоб отримати компенсацію на відновлення житла необхідно інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не подавали.
Це можна зробити на порталі чи в застосунку« Дія». Згодом така можливість буде в ЦНАП, нотаріусах та управліннях соцзахисту.
Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок «єВідновлення» в одному з банків-учасників програми. Зараз до програми підключені такі банки: «Ощадбанк», «Монобанк», «ПриватБанк», «Сенс Банк», «А-Банк» та «ПУМБ».
Після цього слід подати заяву на компенсацію в «Дії». Далі спеціальна комісія розгляне звернення, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього в реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить суму, яка буде нарахована. Розгляд заявки та ухвалення рішення має відбутися протягом 30 днів.
«Розрахунок суми допомоги здійснюватиметься на основі ухваленого Урядом чек-листа. Він, як і сам порядок надання допомоги, доступний за посиланням», – пояснили у відомстві.
Як подати заявку на компенсацію через «Дію»
Для цього потрібно:
- Подати повідомлення про пошкоджене майно в застосунку або на порталі «Дія», якщо не подавали раніше.
- Відкрити рахунок «єВідновлення» в банку (до або під час подання заяви).
- Подати заяву про отримання допомоги через «Дію».
- Очікувати дзвінка комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги.
- Дочекатися в «Дію» сповіщення про винесення рішення комісією.
- Отримати гроші на картку «єВідновлення».
На які цілі можна використати кошти
Кошти, отримані в межах програми, можна використати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.
Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал Дія.
Використати компенсацію можна буде протягом одного року з моменту її нарахування.
Чому законопроєкт №6458 про реконструкцію «хрущовок», який пролежав майже рік нерухомо, раптом вигулькнув з глибокої шухляди ВР? Чи не запахло тут великими грошима на повоєнну відбудову, куди держава забажала вписати й реновацію застарілого житлового фонду? Цей пазл картини нових міст дуже легко складається. Але головне – в чиїх інтересах, і хто його складатиме. Про це читайте у матеріалі директора «Інституту міста» Олександра Сергієнка «Хрущовки» у проєкті майбутнього відновлення. Все-таки зноситимемо?» на ZN.UA.