Порт Ізмаїл виконав річний план за 4 місяці – «допомогли» росіяни
За чотири місяці морський порт Ізмаїл, що на півдні Одещини, виконав річний план. Станом на початок травня обсяги вантажопереробки тут перевищили 6 млн тонн. Про це голова ДП "Адміністрація морських портів України" Юрій Литвин повідомив на сторінці підприємства у Facebook.
Такі темпи у виконанні плану очільник АМПУ назвав рекордними за всю історію існування порту. Якщо їх вдасться зберегти хоча б почасти, то є шанс вийти і на абсолютний рекорд за підсумками року. Максимальний обсяг вантажопереробки, що його Ізмаїльський порт мав ще у радянські часи, трішки перевищував 9 млн тонн.
Причина такого прориву полягає у тому, що після повномасштабної агресії РФ проти України виявилися заблокованими порти Великої Одеси – Одеський, Південний та Чорноморський. Відтак їхні вантажі довелося переорієнтувати на придунайські гавані – Ізмаїл та Рені. На перших позиціях у номенклатурі рекордної перевалки саме ті вантажі, які традиційно йшли через Одеський та Південний порти. Це, передусім, зерно та інша агропродукція.
Потужності порту з експорту агропродукції збільшились завдяки введенню в дію причалів для вантажних операцій із зерновими та рослинною олією новими операторами терміналів, а також за рахунок будівництва нового терміналу ТОВ СП «Нібулон».
Крім того, збільшенню пропускної спроможності морського порту Ізмаїл, який сьогодні обробляє суттєву частку українського експорту, сприяло відновлення судноплавства у гирлі Бистре, збільшення акваторії порту Ізмаїл, та проведенні днопоглиблювальних робіт в акваторії порту.
Раніше повідомлялося, що новопризначений керівник АМПУ Юрій Литвин заявив про свій намір сконцентруватися саме на підвищенні ефективності Дунайського портового кластера. Адже придунайські порти є сьогодні ключовим альтернативним шляхом для експортно-імпортної логістики в умовах блокади портів Великої Одеси.