MY.UAНовини
Художниця із Херсона: Птицю Сирін – провісницю лиха – задумала за пів року до війни
Художниця із Херсона: Птицю Сирін – провісницю лиха – задумала за пів року до війни

Художниця із Херсона: Птицю Сирін – провісницю лиха – задумала за пів року до війни

Війна не заважає, а ніби підштовхує людей шукати прекрасне серед постійних обстрілів, руйнувань та трагедій. І виставка художниці із Херсона у Миколаївському краєзнавчому музеї – тому підтвердження. Обидва міста сильно постраждали і продовжують страждати від рашистської навали, а на картинах Яни Голубятникової – наповнені світлом квіткові натюрморти: півонії, тюльпани, маки, троянди, лілії – ніби саме життя кидає виклик смерті.

«Квіти ростуть, незважаючи на те, що летять ракети», - стверджує художниця. На інших її полотнах – соковиті натюрморти, фантастичні істоти, оригінальні портрети.

KP.UA розпитала Яну Голубятникову про її життєствердний живопис, про те, як пережила окупацію і чому вона не хоче їхати із Херсона.

«Живопис витяг мене за кіску із небуття»

- Яно, так незвично бачити сьогодні настільки насичені яскравими та соковитими кольорами картини. Де ви черпаєте сили та натхнення для таких, здавалося б, не пов'язаних із війною робіт?

– Виставка у Миколаєві показала, що людям потрібне щось світле, яскраве, і я їх розумію: теж це шукаю.

Вкладаю у свою творчість багато фарб: мені все цікаво, я закохана у цей світ і у всі його складові – квіти, дітей, жінок, музику. Для мене диво, що квіти цвітуть і сонце гріє. Немає нічого, що не було б дивом. Часом дивуюсь, що люди шукають чудес: вони довкола нас. І у своїх картинах я хочу ділитися натхненням від життя, інтересом та закоханістю в нього.

Іноді люди сумують чи почуваються самотніми - мені хочеться простягнути їм руку допомоги у такій формі. Адже мова спілкування - не лише слова, а й живопис, музика… У чому можна себе висловити.

Нещодавно дізналася: є таке поняття - транскультура. Вона поєднує людей усіх національностей. Я є її адептом: є моменти, які об'єднують усіх. Це те, що зрозуміло всім, незважаючи на вік, стать та національність.

- Тобто натхнення із вами завжди?

- Поки що так. Коли мені бажають натхнення, я не розумію, що це таке: для мене це те саме, що дихати.

З допомогою образотворчого мистецтва спілкуюся. Менше можу сказати словами, аніж живописом. У своїх картинах хочу передати людям свій погляд на світ.

– Що змінилося у ваших роботах після повномасштабного вторгнення?

- Нічого. Я як хотіла нести у світ світло, яскраві кольори та музику життя, так і продовжую це робити. Багато працювала до війни, роблю це й досі. Після вторгнення не змінилася кількість картин, ні кольори на моїх полотнах, ні мотиви.

Хоча, щиро кажучи, був час, коли я зовсім не хотіла і не могла працювати. Не розуміла, навіщо це робити? Це якби в горщику хтось вирощував ніжну квіточку, а потім прийшов хтось інший, розчавив би її і викинув. Так і я не розуміла, навіщо мені день за днем, годину за годиною продовжувати вирощувати цю "квітку" - таке в мене було відчуття.

Але життя бере своє, потихеньку все стало на свої місця: живопис лікує. Він витяг мене за кіску із чорного небуття. Я сказала собі: не знаю, скільки мені його відведено, на скільки вистачить часу, але скільки зможу, я робитиму те саме, що робила завжди. Не можна ламатися.

На відкритті виставки у Миколаєві було багато гостей. Фото: ФБ Миколаївський обласний краєзнавчий музей

«Ми стали іншими: і життя треба жити, і про війну не забувати»

– Я так розумію, це перша ваша виставка після початку великої війни. Як вона проходить?

- Так. Це моя перша персональна виставка із початку війни, до неї я брала участь в інших експозиціях. Подруга запропонувала виставку моїх робіт. У Миколаєві були представлені мої маленькі картини, які раніше перевезли з Херсона. Великі роботи залишились у майстерні у моєму місті.

Мені важливо було зібрати людей бодай на годину. Хотілося їх «перебудувати», щоб вони з людей, які сумніваються, роздумують і сумують, хоч на якийсь час перетворилися на птахів, що летять. Завдяки цій виставці у мене з'явилися нові знайомства. Дуже багато хороших, глибоких та цікавих людей.

На виставці представлені маленькі картини. Зазвичай більше приділяю уваги масштабним роботам. Малюю у різних техніках. В основному, це портрети, натюрморти та великі багатофігурні композиції – 2-3-метрові. Але часом хочеться змінитися. Береш полотно – і швидко щось робиш на підйомі, настрої. Люди дуже добре сприймають такі роботи. Вони посміхаються, у них змінюється настрій – це мені важливо. Для цього я й зробила виставку.

Ну і, звісно, ​​якщо у нашому місті відбуваються якісь заходи, що буває вкрай рідко, намагаюся на них потрапити: треба якось перемикатися.

- Адже в Херсоні зовсім неспокійно, як ви працюєте в таких умовах?

- Я займаюся живописом із 11 років, і це як кататися на велосипеді. Приходиш у майстерню, поринаєш у роботу – і вже нічого не пам'ятаєш. А потім людина до всього звикає. Хоча, звісно, ​​переживаєш, особливо за близьких.
Коли знайомі питають: тобі не страшно? Я говорю: не знаю, як це, мені не страшно. У той же час відчуваю, що через війну ти стаєш іншою людиною, більш нервовою. Бо живеш, як на пороховій бочці. Завжди на рингу, завжди у стійці, і маєш про це пам'ятати. Виходить, і життя треба жити, і про війну не забувати. Це забирає багато енергії.

- Чому ви не виїжджаєте із Херсона? Напевно, вам пропонували.

– Не можу пояснити, чому я не виїжджаю. На це немає об'єктивних причин. Просто це моє місто, я звідси родом, воно для мене як жива людина, і я не можу його покинути. Я так відчуваю: не можу залишити своє місто.

Навіть коли була у Миколаєві, мене щось турбувало. Думала: як там моє місто, ніхто його не контролює, поки мене немає (сміється). Звичайно, я не та людина, яка контролює, але є почуття: доки я вдома, все буде добре. Мої знайомі, які залишилися тут, кажуть, що відчувають те саме.

Мені є куди поїхати. У мене багато друзів - і до Києва звуть, і до Хмельницького. Але я не можу. Здається, ніби від твоєї присутності тут щось залежить. Друзі хвилюються, а я не можу пояснити, чому хочу залишатися вдома. Це не раціонально, я розумію.

Роботи художниці переконують у тому, що мистецтво дає сенс жити далі. Фото: facebook.com/golybjatnikova

"Єдине, що могла в окупації - це гладити"

- Але, порівняно з тим, як було в окупації, здається, що у нас все добре. В окупації було складно. Не можна було нічого купити, ні передати. Місяць не було ні тепла, ні світла, ні води. Але ми це пережили і тепер все є.

А тоді ти не розумів, хто ти, чесно кажучи. Ні тварина, ні людина. Тварина знає, що робити, як ховатися і харчуватися. А ти не розумієш, хто ти, що ти. Але це вже минулося. Зараз і зв'язок є, і інтернет, можна все купити. Єдина проблема - не знаєш, куди наступного разу прилетить.

Того тижня (3 травня. – Ред.) наш будинок потрапив під обстріл : стріляли "Градами" з усіх боків. О 2-й ночі ти ніяк не можеш бути до цього готовий... Шкода людей, які живуть біля річки: не уявляю, як вони там виживають. А все інше не так уже й важливо.

– А під час окупації ви теж малювали?

- Так. Але не відразу. Два тижні не могла прийти до тями. Навіть у чергах не хотіла стояти за водою чи продуктами.

Я дуже люблю читати, але тоді не могла читати. Не знала, що робити, все падало з рук. Тільки прасувала. Не дуже люблю гладити, але виявилося, що це єдине, чим я тоді могла займатися.

Мій чоловік – більш раціональна людина, ніж я. Він водив мене магазинами, стояли в чергах, а я була - як лялька. Мене як поставили, так і стою. Він казав: треба щось робити, візьми себе в руки. Я відповіла: "так, так", але нічого не робила. Не знала, звідки брати сили.

Перші кілька тижнів після окупації я працювала у майстерні з великими вікнами. Там було досить небезпечно, але це краще, ніж сидіти вдома, сумувати. Усі наші художники виїхали, майстерні спорожніли. Я намагалася за всім стежити: то тут скло вилетіло, то там треба закрити.

- Не доводилося стикатися із російськими військовими?

- На 50-річчя Спілки митців ми організували виставку. Вона відкрилася у виставковій залі у жовтні 2021 року, у грудні переїхала до будівлі облдержадміністрації. У лютому 2022 року ми мали її забрати, але не виходило, роботи залишалися в будівлі, яку зайняли військові РФ, - нас туди не пускали. Оскільки там залишалося 80 полотен, довелося вести з ними переговори. Знадобилося близько 4 місяців, щоб забрати роботи, які там залишалися. Чомусь вони не хотіли їх віддавати. Але я наполягала на своєму, ходила туди кожні 2 тижні. Зрештою повернули дві третини картин. Куди поділася ще одна третина – незрозуміло.

Автопортрет. Фото: facebook.com/golybjatnikova

«Не хочу, щоб за моє життя платили чиїмось життям: кожне життя цінне»

- Бачила у вас і казкові роботи. Ось, наприклад, Оле Лукойє, відпочиваючий на різнокольорових клаптиках.

- На картині була зображена моя дитина в казковому образі, вигадала я її ще до війни. Також сфотографувала потрібну людину, вирішила, що вона буде Оле Лукойє.

Оле Лукойє приходить до дітей, коли вони сплять. Над слухняними дітьми він крутить різнобарвну парасольку - і їм сняться барвисті сни, над неслухняними - чорна. Таким дітям нічого не сниться.

Картина змусила замислитись над важливим питанням: чи у всіх людей є совість? Якщо людина зробила поганий вчинок, чи це її турбуватиме? Або вона зробив щось погане - і живе собі далі, як ні в чому не бувало. Чи є люди, які можуть забути про свої погані вчинки? Мені здається, що ні. Бо тоді до неї прийде Оле Лукойє із чорною парасолькою - і людину мучитиме її провина.

Велосипеди та рибки, які також були зображені на картині, це те, що сниться дітям.

Казковий Оле Лукойє. Фото: facebook.com/golybjatnikova

- На обкладинці вашої сторінки у фейсбці зображено дівчину в образі птиці Сирін. Це чийсь портрет?

- Так. Усі люди, які з'являються на моїх картинах, є реальними. Дуже багато писала раніше з натури, але зараз це не дуже зручно, тому я їх фотографую.

На картині зображено дочку моїх друзів, її батько зараз воює. Сім'я була в окупації, але восени вони виїхали до Одеси. А коли побачила фото дівчини у фейсбуці, вирішила, що вона має мені позувати. Я попередила: ти будеш птахом, і в тебе не буде ні рук, ні ніг, тільки крила та пазурі. Вона погодилася. Що їй залишалося (сміється).

А коли побачила результат, сказала: "але ж я не така"… І справді, вона весела та енергійна. Але я її так побачила.

– Про що ця робота?

- Мені хотілося написати цю роботу ще за пів року до війни – це був погляд у майбутнє. Птах Сирін прилітає тоді, коли людство чекають якісь сумні зміни, і Сирін співає про це пісню.

Мені хотілося написати картину зовсім по-іншому. Робила ескізи, уявляла все інакше. Але вийшло так... Думаю, всі мої переживання відбилися у цій роботі.

Маки на вінку дівчини - жертви, які приносять люди заради якоїсь мети. Щоб щось трапилося, треба за це заплатити людським життям. Меседж роботи був таким: люди раніше вже так робили, годі годувати людей людьми, не повинно бути так! Можна робити інакше і не платити настільки високу ціну за те, що маємо.

Мені здається, що людина доросла до того, щоби за якісь досягнення не платити життям іншої. Не хочу, щоб за моє життя платили чиїмось життям: кожне життя цінне. І я хотіла б, щоб птах Сирін стверджував цей закон.

Птах Сирін виглядає як попередження припинити приносити людські жертви. Фото: facebook.com/golybjatnikova

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Трамп сделал первое назначение в своей будущей администрации
Корреспондент
2024-11-08T07:15:17Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Итоги 12.11: Расходы на оружие и советник Трампа
Корреспондент
2024-11-13T05:03:24Z
Пентагон при Трампе возглавит телеведущий
ZN UA
2024-11-13T05:00:55Z
Стало известно, что сделает Путин во время выборов в США или сразу после них
Comments UA
2024-11-03T13:33:40Z
Выдал ордер на арест Шойгу и Герасимова: в России "арестовали" судью в Гааге
Апостроф
2024-11-11T18:43:16Z
Люди не так поняли: почему нардепы настаивают на наказании за дрова
Comments UA
2024-11-12T18:42:53Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
В Амстердаме прошли массовые еврейские погромы
Корреспондент
2024-11-08T03:30:10Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Детям дадут по 3000 гривен ко Дню Святого Николая: как получить выплату
Знай
2024-11-13T05:06:58Z
Харьков и Сумы в зоне повышенной опасности: новое оружие могло появиться в россиян, детали
Политека
2024-11-13T05:03:14Z
Всеобщая мобилизация: в какой срок нужно забрать повестку с почты
ZN UA
2024-11-08T04:03:51Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Несмотря на аргументы ра противодействие ВРУ: Кабмин пытается взять под контроль деньги больниц
ZN UA
2024-11-12T14:07:55Z
Правительство ликвидирует МСЭК и внедрит новую систему оценки трудоспособности
Comments UA
2024-11-12T17:21:36Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Вместо МСЭК в Украине появится принципиально новая система
Хвиля
2024-11-13T04:45:07Z
Вредные свойства пластика, которые разрушают организм
Comments UA
2024-11-13T02:18:46Z
Распространенные продукты, которые "убивают" щитовидную железу: что не стоит употреблять
Comments UA
2024-11-12T23:45:07Z
Вызывают усталость и упадок сил: 5 продуктов, которые крадут вашу энергию
Фокус
2024-11-12T20:42:14Z
Рак, инфаркт и депрессия: украинцев ждут тяжелые последствия после окончания войны
Знай
2024-11-12T18:51:44Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
А вот и мошенникик на каждую карту: клиентам ПриватБанка нужно быть осторожными, работают из Латвии
Знай
2024-11-13T04:21:57Z
Картофель по 35 гривен: почему овощи в Украине бьют ценовые рекорды
Хвиля
2024-11-13T04:21:01Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Оплатить коммуналку станет проще: "Газсети" вводят изменения
Знай
2024-11-13T04:06:05Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Инсайдер: Глен Пауэлл может заменить Тома Круза во франшизе "Миссия невыполнима"
GameMag
2024-11-13T01:04:08Z
Тэрон Эджертон преследует Джейсона Бейтмана в трейлере фильма "Ручная кладь"
GameMag
2024-11-12T23:04:56Z
Черная пятница с промокодами и купонами: где искать дополнительные скидки?
Bin UA
2024-11-08T18:35:00Z
Украинки определились с топ-5 видами джинсов и брюк на зиму 2024/2025: стиль - это все
Знай
2024-11-04T19:51:05Z
Известный российский композитор публично "кинул" жену на людях
Comments UA
2024-11-12T21:51:37Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Заливные пироги: два способа приготвоить простую выпечку с начинкой
Фокус
2024-11-13T05:12:55Z
Самые сокровенные желания женщин, о которых они боятся признаться
Comments UA
2024-11-13T04:15:21Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Топ-5 самых ревнивых знаков зодиака: кто склонен к ревности самое сильное
Comments UA
2024-11-13T03:36:43Z
Удивительный продукт: что ела каждый день женщина, которая дожила до 117 лет
Marie Claire
2024-11-13T03:01:41Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Россияне пожаловались на разграбленные дома в селе, в которое ВСУ и не заходили
Фокус
2024-11-12T14:27:41Z
Ситуация стала еще более сложной: в DeepState рассказали, где закрепился враг
Comments UA
2024-11-13T05:12:50Z
Военное положение: на какой срок могут задержать представители ТЦК
ZN UA
2024-11-13T04:03:05Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
В рядах ТЦК на Волыни обнаружили российского «крота»
Апостроф
2024-11-08T10:33:47Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Реал может рассмотреть продажу игроков из-за финансовых проблем
Корреспондент
2024-11-13T05:15:36Z
Игрок сборной Украины подписал контракт с новым агентством
Корреспондент
2024-11-13T05:09:33Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
"Хотел успокоить": тренер избил 8-летнюю ученицу после поражения на чемпионате по тхэквондо
Фокус
2024-11-13T01:06:47Z
Воспитанник Реала завершил карьеру, не сыграв в профессиональном футболе
Корреспондент
2024-11-12T18:51:34Z
"По горячим следам": в Киеве задержали поджигателя отделений Укрпочты
Апостроф
2024-10-30T16:36:16Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В РФ в огне большой оборонный институт: какие проблемы могут начаться в росармии
Comments UA
2024-10-30T12:33:56Z
В Сумской области прогремели 124 взрыва
TSN
2024-11-13T04:21:05Z
В Сумах был слышен взрыв
Корреспондент
2024-11-12T22:12:57Z
"Подъехали зеленые": суд вынес приговор мужчине, который информировал о местах нахождения ТЦК
Политека
2024-11-12T20:00:09Z
Вагнеровцев разбили в Мали при попытке захватить золотые рудники — TI
Новости Украины
2024-11-12T19:18:10Z
Мэр Амстердама о насилии в городе: Ядовитый коктейль из антисемитизма и хулиганства
Европейская правда
2024-11-12T18:15:49Z
В компании HIMERA заявили об избиении сотрудника - пограничники утверждают, что он пытался сбежать
Комсомольская правда
2024-11-12T17:53:27Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Считаем до 50: Nvidia свернула выпуск видеокарт из серии RTX 40
GameMag
2024-11-13T05:10:26Z
Официально: Netflix экранизирует гача-игру Nikke: Goddess of Victory
GameMag
2024-11-13T04:57:56Z
Проклятие Google Stadia: Tequila Works подала заявление о банкротстве
GameMag
2024-11-13T04:18:20Z
Sony реформирует структуру бизнеса PlayStation — сокращение расходов является частью процесса
GameMag
2024-11-13T04:06:04Z
На PS5 Pro запустили The Matrix Awakens — прокачанная консоль справляется с Unreal Engine 5 гораздо лучше базовой модели
GameMag
2024-11-13T03:08:51Z
Фанатам Half-Life предлагают попробовать демоверсию Project Borealis — уже доступна в Steam
GameMag
2024-11-13T02:04:18Z
Sony удалит эти игры для PS4 и PS5 из расширенной подписки PS Plus через неделю — успейте поиграть
GameMag
2024-11-13T01:04:43Z
Теперь как надо: Rockstar Games вернула классическое освещение в обновленную трилогию GTA на консолях и ПК
GameMag
2024-11-13T00:00:54Z
Можете потерять много денег: украинцев предупредили об опасности продажи авто по доверенности
Знай
2024-11-12T21:51:26Z
Mercedes-Benz 1923 выставили на продажу: за сколько продадут ретро-авто
Comments UA
2024-11-12T15:36:36Z
Неожиданный лидер: один из регионов обогнал Киев по количеству электрокаров
Comments UA
2024-11-12T14:33:28Z
Представлений мотоцикл Secoron RA600
Portaltele
2024-11-12T12:07:59Z
В чем отличие бензина 95 от 95 премиум и 92: важно знать каждому водителю
UAToday
2024-11-12T11:06:21Z
Зимой скажете спасибо за этот способ: для чего водители используют пленку в авто
Знай
2024-11-12T09:51:09Z
На подарок дочери: отец 15 лет хранил уникальное авто
Фокус
2024-11-12T09:15:01Z
Представлений новий кросовер Chery Jetour X95
Portaltele
2024-11-12T09:05:55Z
Volkswagen ID. 4 Crozz 2025 представлять 15 листопада
Portaltele
2024-11-12T06:04:31Z