MY.UAНовини
Власниця колекції вишиванок: Нещодавно робили пару сорочок для перших осіб Португалії
Власниця колекції вишиванок: Нещодавно робили пару сорочок для перших осіб Португалії

Власниця колекції вишиванок: Нещодавно робили пару сорочок для перших осіб Португалії

Роксоляна Шимчук зі Львова, інженер-системотехнік за освітою, все життя захоплюється українським традиційним одягом і за 30 років зібрала кількатисячну колекцію старовинних вишиванок. Кожна з них – унікальна, а деякі довелось відновлювати буквально з ганчірок – бо господині ними вже мили підлогу.

В гостях у Роксоляни частенько бувають знаменитості та відомі політики – аж до перших осіб держави різних років. В її прикрасах – а Роксоляна Шимчук також є автором намист в етнічному стилі - хизуються колишні перші леді країни – Марина Порошенко та Катерина Ющенко. Саме Роксоляна підібрала зі своєї колекції вдалий образ для виступу переможців на минулорічному «Євробаченні» - Kalush Orchestra.

Напередодні Дня вишиванки сайт KP.UA напросився на розмову до знавця традицій української вишиванки, власниці музею старовинних вишиванок та етногалереї вишивки сучасних дизайнерів Роксоляни Шимчук.

Колекцію сховали від війни

Роксоляна Шимчук збирає зразки українського традиційного одягу ще зі студентських років. Фото: facebook.com/Роксоляна Шимчук

- Напевне, перед Днем вишиванки цікавість до вашої колекції збільшується в рази?

- Так, звісно. Помітний інтерес до українського одягу загалом. Відвідувачі галереї зі сходу та півдня здивовані таким розмаїттям. У них вдома, кажуть, такого не було – індустрія національного одягу там не розвинена. А тут вони бачать українські сорочки, виконані на рівні світових брендів.

Галичина і захід України завжди кохались в таких речах. Прийшов час, коли це віяння поширилось Україною. Вишиванок сьогодні багато і за кордоном – люди брали їх з собою в евакуацію. Є потреба в самоідентифікації, щоб в інших країнах бачили, що ти – з України.

Проте музей зараз не працює, на відміну від галереї, де представлені вишиванки сучасних дизайнерів. Перед початком війни ми заховали колекцію – боялись за її безпеку, адже важливо це зберегти для наступних поколінь. Музей переїхав на нову локацію, де зараз завершується ремонт. Відкриємось не раніше ніж через кілька місяців.

- Ви колекціонуєте вишиванки близько 30 років. Наскільки збільшився інтерес до такого одягу за цей час?

- Кожна революція сприяє поширенню кордону українства далі на схід. За кордоном і тут, на заході України, ми завжди мали своїх клієнтів. Але зараз географія розширюється - це важливо. Це стосується не тільки вишиванки, але і мови, і української пісні - не секрет, що у нас всюди був російський контент. Багато хто бачив в «старшому браті» друга... А тепер ілюзії розвіялися, ми самі себе переусвідомили. Те, що світ нас побачив - це добре, але ми маємо себе усвідомити і демонструвати це. А що більше це може показати, аніж вишивка…

В колекції Роксоляни Шимчук - кілька тисяч унікальних українських вишиванок. Фото: facebook.com/Роксоляна Шимчук

Шедеври народного мистецтва

- Ви за освітою інженер. Як із цієї професії потрапили в абсолютно іншу галузь - етнографію?

- Я інженер-системотехнік. Вишиванки та загалом вивчення українських традицій були моїм хобі. Я ніколи не мріяла про галерею, про велику колекцію сорочок, проте це захоплення якось мимоволі переросло в роботу... Раніше я працювала на керівних посадах – цю професію довелось залишити після народження трьох дітей. Робота забирала надто багато моєї уваги та часу.

Сумно, проте я вже звикла, що люди не дуже розуміють, як відрізнити вишивку з Буковини від вишивки з Гуцульщини, а гуцульську вишиванку від подніпровської. Раніше мені важко було сприйняти це - бо для мене це як читати чи їздити на велосипеді. Але я вірю, що Україна тільки починається, і незабаром будуть знати всі, навіть діти, як відрізняти по ключових характеристиках вишиванки.

- Всі ці тонкощі ви вивчали самостійно - етнографічної освіти у вас немає?

- Основну базу знань мені дали етноекспедиції. У студентські часи з кінця 1990-х ми збирали зразки українського одягу і пісень - коли й незалежної України ще не було. Після спілкування з носіями традицій ці знання нашаровуються на ту базу, що отримав раніше, в тому числі з книжок чи видань.

- Скільки всього вам вдалось зібрати унікальних вишиванок та чи є серед них улюблена?

- Я намагаюсь збирати не просто етнографічні зразки, а шедеври народного мистецтва. Я вишліфовую свою колекцію. В мене кілька тисяч екземплярів – всі унікальні, але я беру не кількістю. Я колекціоную найвищу естетику зі всіх регіонів України. Хоча є й більші колекції, ніж в мене, проте там багато простіших сорочок. Але це теж потрібно. Дуже люблю аутентичний дитячий одяг – його дуже мало збереглось.

В мене є кілька улюблених вишиванок. Але це пов’язано не з їхньою неповторністю та майстерністю виконання, а особистою цінністю для мене. Наприклад, моя перша сорочка. Я мріяла про аутентичний стрій, купила цю сорочку на Буковині і відбула в ній всю першу «Червону руту» в 1989 році. Вона простенька порівняно з тими шедеврами, що в мене зараз є. Є сорочки буквально повернені з небуття. Вони були в такому стані, що, коли я брала їх в руки, думала: «Це тільки я могла гроші за це заплатити. Це ж шматки!» Бувало, що вишиванками вже мили підлогу... Але коли відновлюєш їх і повертаєш до життя, до експозиційного вигляду - вони стають улюбленими. Мені здається, що та жінка, яка її вишивала, може, з неба дивиться - і посміхається.

Заспульниця - закарпатська старовинна довга вишита жіночі сорочка. Фото зроблене в серпні 1921 року в селі Стеблівка Хустського района на Закарпатті. Фото:.instagram.com/roksolyana_shymchuk/

Ціна культурної спадщини

- Вишиванки з вашої колекції продаються?

- З колекції нічого не продається. Хоча були дуже спокусливі пропозиції - пропонували набагато більше грошей, ніж вишиванка могла коштувати на ринку. Але я вирішила, що не продаю - бо так розійдуться найкращі шедеври.

- За яку вишиванку вам довелось найбільше заплатити та чи вартувала вона цього?

- Питання про вартість - не до мене. Я взагалі вважаю, що сорочки повинні коштувати більше, ніж зараз. Борщівська вишиванка внесена в перелік нематеріальної культурної спадщини України… Не може нематеріальна спадщина коштувати ні півтори, ні дві тисячі доларів, тим більше оригінал! Зараз копії коштують більше. Оригінали все рідше потрапляють на ринок, але їх ще можна купити. Вважаю, що ці речі – недооцінені. Я цим «хворію», я за це переживаю і радію, коли піднімаються ціни. Коли це починає цінуватись - менше ріжеться, менше нищиться, більше цінується тими, кому пощастило отримати старовинні вишиванки в спадок.

За яку я заплатила найбільше – не пригадую… Одна річ може коштувати кілька тисяч доларів.

Дівчата на Гуцульщині - фото орієнтовно 1944 року. Фото: instagram.com/roksolyana_shymchuk/

Вишиванка «на смерть»

- Наскільки легко власники унікальних старовинних вишиванок з ними розстаються?

- Дуже по-різному - скільки людей, стільки ж історій. Були бабусі, які на Гуцульщині просто так віддавали нам сорочки: «Що, дівчата, ви будете то носити? Та беріть, бо я вже стара…». А бували такі, що сорочку тримали «на смерть». Я кажу: «Та де ж такий шедевр - на смерть?!» - а бабця відповідає: «А в чому я перед Господом Богом стану? Я голод пережила і її не продала. Ні, не продам». Серце краялось… Але якщо вона її вишила і прожила з нею життя, то, мабуть, має право... В деяких регіонах було заведено, щоб ховали в шлюбній сорочці.

- В давнину вишиванки вважались святковим чи повсякденним одягом?

- Є різні. Наприклад, буденки - ледь вишиті, але часто дуже естетичні, вдягали до роботи. Є дуже симпатичні лляні сорочки з мінімальною вишивкою – теж на щодень. А святкові, весільні, звичайно, були більш пишні - над ними господині могли сидіти з голкою і ниткою кілька років.

- Ви сама часто одягаєте вишиванку чи для вас це все-таки святковий одяг?

- Часто. Це може бути не тільки вишиванка - може бути прикраса, вибійка (тканина з візерунком, який наноситься шляхом друку. – Авт.). У нас надзвичайна культура - тільки її потрібно знати. Якщо українські елементи вкраплювати в сучасний одяг - це неймовірно стильно виглядає! І це тебе ідентифікує. Одяг говорить про твій світогляд, хто би там що не казав.

В українців так укорінилась вишиванка саме тому, що під час радянської окупації була потреба в ідентифікації «свій-чужий». Тоді вона ввійшла в традицію побутового одягу як ознака спротиву.

Фото зроблене в селі Воскресинці на Покутті (Коломийський район Івано-Франківської області) в 1890 році. Фото: instagram.com/roksolyana_shymchuk​

Прикраси для перших леді і вишиванка для президента

- Що вас найбільше дратує у відвідувачах чи покупцях вишиванок?

- Я не можу сказати, що дратує… Якщо хтось не розуміє - то це не їхня вина, це їхня біда. В нас викорінювались українська культура і українська естетика. Треба просто розказувати, розказувати, розказувати – і люди зрозуміють.

Що дивує - коли такі вже молодиці чи навіть трохи старші жінки надягають вінки на голову. Хочеться підійти і сказати: слухайте, це був привілей тільки молоденьких дівчат! Вінки носили до одруження. Коли вже одружилась, то як би її доля не складалась - навіть якщо овдовіла, жінка вже не мала права вийти на люди з непокритою головою.

- Чи були такі відвідувачі, яких пам’ятаєте досі?

- Мене дуже часто дивували люди, що приходили в музей. Була жінка із Запоріжжя, яка після чотирьох годин оглядання експозиції вийшла розчулена - вся в сльозах… Приїжджала молода заможна жінка із Тернопільської області, гарно вбрана – з музею вона виходила така тиха, зі словами: «Знаєте, мені до сьогодні українська вишиванка здавалась чимось таким смішним»... Людина навіть не з тих земель, де все українське викорінювалось! І от такі речі бувають. Вони зачіпають - після такого відчуваєш, що все це недаремно.

В мене буває дуже багато різних людей, починаючи від перших осіб держави і закінчуючи знаменитостями. Вишивка єднає людей своєю енергетикою.

- Знаю, що ваші прикраси носить Марина Порошенко.

- Не тільки - і Катерина Ющенко, якщо говорити про перших леді. До речі, нещодавно робили пару сорочок, чоловічу і жіночу, для перших осіб Португалії. Наша делегація їхала, і було озвучено, що перші особи хочуть українську вишиванку. Робили в стислі терміни, але встигли - будемо чекати відгуків. Мали ще робити для міністра оборони Португалії, але вже не було часу.

- А для сім’ї президента Зеленського щось робили?

- Поки що ні. До мене хотіли привести Олену Зеленську, але я вважаю, що треба приїжджати, коли буде відкритий музей.

Борщівська сорочка. Фото: instagram.com/roksolyana_shymchuk/

Делікатна полтавська і яскрава гуцульська

- Вишиванки яких регіонів найбільше вражають особисто вас?

- Кожен регіон має свою неповторність і неймовірність, просто є більш розкручені регіони - наприклад, борщівська сорочка розкручена за рахунок фестивалю борщівської вишиванки. Полтавщина бере своєю делікатністю, неймовірними малюнками, стриманістю. Буковина - яскравістю і самобутністю. Борщівська - це чорна сорочка. Вінниччина, центр Поділля, вражають дрібною вишивкою, якої більше ніде немає. Гуцульщина - своєю колористикою і, звичайно, орнаментами на шкірі - так працювати зі шкірою, як гуцули, ніхто більше не вміє. Це все зумовлено способом життя. В степових областях життя було продиктоване збором врожаю. І вони могли вишивати лиш взимку. А гуцули виводили отару овець в гори і там пів року випасали. Якщо вовк задер вівцю, то ту шкіру треба було виправити та опрацювати. І пастух, поки вівці щипали травичку, працював руками по дереву чи по шкірі.

В мене є полтавська і борщівська сорочки із однаковими символами - тільки одна вишита чорними, а друга білими нитками. Ми були під різними імперіями, що диктувало свій вплив на моду. В центрі, на півночі та сході України вишивка більш стриманих кольорів, але там більш кольоровий текстиль і неймовірні вінки. На заході, якщо не виокремлювати, наприклад, Покуття, переважно дуже яскраві вишиванки, але стриманий текстиль. Ці гармонії відшліфовувались століттями. Не те що регіон - та село від села відрізнялось! Наприклад, Космач на Прикарпатті - таких гарячих, жовтогарячих кольорів більше ніде нема. От вся Гуцульщина – кольорова, а Космач - жовтогарячий. Про це можна говорити безкінечно.

- Є щось, що вас дивує в сучасній вишивці? Чи існує «неправильна» вишивка, яку ні в якому разі не можна наносити на сорочку?

- В кожній епосі є талановиті майстри. Я працюю з багатьма дизайнерами і помітила: якщо дизайнер знає основи, якщо цікавиться народною традицією вишивки - він творить щось своє, але виходить таке глибоке, що заслуговує бути надбанням наступних поколінь. Наше покоління теж мусить щось вишити для нащадків. Ми не можемо використовувати тільки те, що залишили наші предки. Ми мусимо теж зробити свій внесок в українську вишивку. А якщо людина робить, аби «втулити» - то так воно і виглядає. Не все те гарне, що вишите, і не все те, що вишите - гарне.

Українська медитація

Українським традиційним одягом Роксоляна Шимчук захоплюється вже 30 років. Фото: facebook.com/Роксоляна Шимчук

- На які вишиванки спостерігається найбільший попит серед покупців?

- Одні хочуть давні, інші - з того регіону, звідки вони походять, а є дуже багато людей, які просто беруть, що подобається, не прив’язуючись до конкретного регіону. І я вважаю, що це правильно.

- А ви вишиваєте?

- Колись я дуже багато вишивала, але зараз в мене немає на це часу. Я вишила сорочки всім похресникам, чоловіку, брату, татові, другому татові – батьку чоловіка. В мене дуже багато замовлень на прикраси, а ще - просвітницька діяльність, діти, сім’я, галерея – це забирає весь час. Хоча від вишивання важко відмовитись, тому що це - українська медитація.

- А існують ритуали, які проводять з вишиванками?

- Звичайно. Вишиванку, яку передавали в спадок - від свекрухи до невістки, від бабці до внучки, від мами до доньки, - прали у річці, де є течія. Після цього нова власниця мала в непримітному місці, яке часто прикривали горбаткою (спідниця. – Авт.), вишити кілька хрестиків чи якусь квіточку – будь що. Вважалось, що вода забирала енергетику попередньої власниці, а нова накладала свою. В мене в колекції є сорочки, де є такі хрестики різними нитками в різних стилях, що свідчить про те, що вишиванка служила кільком поколінням.

- Чим українська вишиванка відрізняється від російської косоворотки, крім самого коміра?

- В них не було такої об’ємної вишивки – на косоворотках вишивка ледь-ледь є. В нас - багато вишиті сухозолотом, пацьорками (намистини з «дутого» кольорового скла. – Авт.), привезеними з Європи, а у них - лише пару хрестиків. Вишивали не тільки українці – надзвичайно багату вишивку мають румуни, болгари, македонці. Росіяни - не мають. Кожен народ має щось своє - хтось робив чоботи, хтось шкіру, хтось вишивку, але вони не створили нічого... Як казав мій товариш: «Поки ти сидиш і вишиваєш сорочку чи малюєш писанку, москаль сидить і думає, як її в тебе забрати». Те, чим вони хизуються, все чуже – і матрьошки, які прийшли до них з Японії, і пельмені, і балалайка, і самовар. Вони не подарували світу нічого.

Це цікаво!

Зробили копію дідусевої вишиванки для соліста Kalush Orchestra

Роксоляна Шимчук створювала образ на «Євробачення» для минулорічних переможців – Kalush Orchestra. Кептар (кожух без рукавів. – Авт.) та сердак (верхній одяг із сукна з довгими рукавами. – Авт.), в якому підкорив Європу Олег Псюк, взяли саме в її музеї.

- Для Тимофія (Тимофій Музичук – другий соліст гурту. – Авт.) ми зробили точну копію вишиванки його дідуся, - розповідає KP.UA Роксоляна Шимчук. – Він дуже таку хотів мати і носити. А дідусева зберігається в родині. Родинні я б дійсно радила зберігати. Є категорія вишиванок, які ні в якому разі не можна носити. Якщо це шедевр народного мистецтва - його варто зберегти для наступних поколінь. Проте можна зробити копії.

Виріж та збережи!

Поради Роксоляни Шимчук, як зберегти вишиванку на довгі роки

  • Вишиванку не можна тримати на денному світлі - вони вигорають;
  • не можна тримати на вішаках - полотно витягується, «худне», а потім розлазиться в тих місцях, де висіло на плечиках. Найкраще зберігати в шафі на полиці чи в скрині, в кого є;
  • саму вишивку складати не можна – скласти потрібно так, щоб вишивка не заламувалась;
  • для деяких сорочок пральна машина – це смерть. Найкраще сорочку віднести для чистки до реставраторів;
  • не можна віддавати в хімчистку – річ можуть знищити. Можна прийти до нас (етногалерея Роксоляни Шимчук у Львові. – Авт.), і ми дамо безкоштовну консультацію - аби люди могли зберегти.
Теги за темою
ЛьвовИстория
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Це гігантоманія": капітан ВМСУ вказав на недоліки нового корабля РФ "Іван Рогов"
Фокус
2025-04-04T19:00:01Z
"Ти моє сонечко": у мережі показали щемливі кадри, як мама плаче над загиблим 15-річним сином
24tv
2025-04-04T18:57:06Z
У Міносвіти пояснили, що саме змінює реформа старшої школи
УкраинФорм
2025-04-04T18:43:15Z
Міноборони завершило випробування кросівок для ЗСУ
УкраинФорм
2025-04-04T18:43:12Z
Сили оборони на Курському напрямку стримують 64 тисячі росіян - Президент
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:04Z
Безкоштовне житло для переселенців в Одесі: де можна знайти допомогу
Политека
2025-04-04T18:31:16Z
Дружина бізнесмена Валеуліна прокоментувала його роман з Алхім: "Публічність — це взагалі не моя історія"
Antikor
2025-04-04T18:30:17Z
Сили безпілотних систем ЗСУ: нищівні удари по ворогу та технологічний прорив
TSN
2025-04-04T18:24:49Z
Блогера-екстремала заарештували в Індії за незаконний візит на територію ізольованого племені
24tv
2025-04-04T18:06:31Z
Заблукав у лісі: прикордонники взяли в полон 61-річного окупанта
Фокус
2025-04-04T18:54:10Z
У Харкові внаслідок влучання дрона зруйноване фарбувальне та металообробне підприємство
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:00Z
Графіки відключення світла в Києві та області на 5 квітня: чого чекати на тлі погіршення погоди
Политека
2025-04-04T18:00:14Z
Різке похолодання та мокрий сніг: синоптик дала прогноз погоди до Вербної неділі
Хвиля
2025-04-04T18:00:11Z
Покровський напрямок. Десантники розбили колону росіян, уразивши три танки й 11 БМП – відео
Лига
2025-04-04T17:34:53Z
Мороз, сніг та ожеледиця: синоптики назвали регіони, на які налетить шторм
GlavRed
2025-04-04T17:27:23Z
Ігор Ласточкін, який в ЗСУ, вперше за довгий час показався на публіці: як змінився гуморист
24tv
2025-04-04T17:18:02Z
Росія цинічно вдарила по Кривому Рогу у День жалоби
24tv
2025-04-04T17:03:36Z
Україну накриють дощі та грози: де, коли і як довго будуть опади, чи чекати сильних злив
24tv
2025-04-04T17:03:35Z
Зеленський: Для переговорів потрібно, щоб росіяни не були вбивцями, поки що вони просто чорти
Antikor
2025-04-04T19:03:53Z
Зеленський про мирні переговори: Як розмовляти з балістичними ракетами?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T19:03:44Z
Угоду про крисні копалини зі США супроводжуватиме юридична компанія – Зеленський
ZN UA
2025-04-04T19:00:35Z
Зеленський у вечірньому зверненні: Це просто нелюди, сволота – усі, хто може таке робити
Antikor
2025-04-04T18:57:40Z
У Брюсселі назвали дату наступної зустрічі Ради асоціації ЄС-Україна - про що говоритимуть
УкраинФорм
2025-04-04T18:54:02Z
Трамп має шанс знищити можливість Росії вести війну проти України
24tv
2025-04-04T18:51:02Z
Румунія отримає від США нову модель системи Patriot
InternetUA
2025-04-04T18:49:53Z
Перші країни готові до переговорів з Трампом про скасування мит – Reuters
ZN UA
2025-04-04T18:49:30Z
Кількість ударів Рф по Україні зросла на понад 50% після “перемир’я” – ЗМІ
1News
2025-04-04T18:48:30Z
Червоний і жовтий – культовий дует: дизайнери розповіли, як поєднувати їх в інтер'єрі
24tv
2025-04-04T17:39:40Z
Віталій Козловський показав, як виріс його син Оскар: фото
Gazeta UA
2025-04-04T17:36:12Z
Пугачова і Галкін прийшли на виставу і здивували своєю поведінкою - деталі
GlavRed
2025-04-04T17:27:51Z
Пісня Квітки Цісик здобула "Оскар", але слава дісталася іншій: чому так сталось
24tv
2025-04-04T17:18:48Z
Віталій Козловський вперше за тривалий час показав сина та як він підріс
TSN
2025-04-04T17:16:04Z
Маша Єфросиніна розкрила правду про 22-річний шлюб з чоловіком і зізналася, чи були зради
TSN
2025-04-04T17:15:31Z
Колишнього чоловіка Кеті Перрі звинуватили у сексуальних злочинах проти чотирьох жінок
24tv
2025-04-04T16:54:01Z
У Запорізькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка техніки
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:38Z
Мінекономіки презентувало концепцію українського павільйону на виставці Expo 2025
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:32Z
"Тут починав грати": баскетболіст збірної України прокоментував російський обстріл Кривого Рогу
ZN UA
2025-04-04T18:57:54Z
Астон Вілла має намір підписати Гюлера — ЗМІ
Football.ua
2025-04-04T18:52:59Z
Інгулець — Оболонь 0:1 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-04T18:46:56Z
Мілан влітку хоче придбати декількох італійських гравців — GdS
Football.ua
2025-04-04T18:27:53Z
Маліновський зіграє з перших хвилин проти Удінезе
Football.ua
2025-04-04T18:15:57Z
Провів тренування: Лунін повернувся у загальну групу Реала перед матчем у Ла Лізі
24tv
2025-04-04T18:09:06Z
"Залізний Майк" спрогнозував переможця найочікуванішого бою року
24tv
2025-04-04T18:06:36Z
Україна перемогла Чехію в жіночій Лізі націй з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T18:06:06Z
Легенда німецького футболу та чемпіон світу оголосив про завершення кар'єри
24tv
2025-04-04T17:51:16Z
Україна обрала юридичну компанію для супроводу угоди про рідкоземи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T18:54:15Z
У рамках проєкту «Земельний банк» за тиждень провели 35 аукціонів - які результати
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:28Z
Біткойн зріс до $83 000 після відповіді Китаю на тарифи Трампа
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:07Z
НБУ зафіксував зміцнення гривні: що відбувається з курсом долара
Хвиля
2025-04-04T18:36:25Z
10% на імпорт: Зеленський пояснив, як нові мита Трампа вплинуть на Україну
Telegraf
2025-04-04T18:24:34Z
Експерт пояснив, як митна політика США може вдарити по Україні: подробиці
TSN
2025-04-04T18:24:22Z
Не на 40 гривень: на скільки подорожчають сигарети після введення нових акцизів
Antikor
2025-04-04T18:09:17Z
Компанії "Чудової сімки" втратили 1 трильйон доларів за добу
24tv
2025-04-04T18:06:56Z
Міжнародна гральна мафія: як Soft2bet обходить закони і заробляє мільярди
Antikor
2025-04-04T18:03:33Z
Весняний декор своїми руками: як зробити стильну вазу у формі квітки
24tv
2025-04-04T18:57:02Z
Авантюрна трійця: які знаки зодіаку очолюють цей список
24tv
2025-04-04T18:27:36Z
Головне знати міру: чому запах парфумів чути не одразу
24tv
2025-04-04T18:15:46Z
Відлякати голубів з городу дуже просто: метод, який працює безвідмовно
24tv
2025-04-04T18:09:45Z
Щасливчики вихідних: три знаки Зодіаку, яким пощастить 5-6 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-04T17:45:20Z
У раю згасло світло: курортний острів у Тихому океані опинився на межі енергетичної катастрофи
Фокус
2025-04-04T17:42:08Z
Ця ошатна брама поблизу метро "Арсенальна" насправді перше, що раніше бачили гості міста
Telegraf
2025-04-04T17:40:49Z
Усього два засоби — і вікна сяють: простий метод, про який знають не всі
Telegraf
2025-04-04T17:27:54Z
Ніжна, не кришиться й ідеально допонює паску: готуємо довершену глазур
24tv
2025-04-04T17:24:35Z
Удар по Кривому Рогу: пошкоджені понад 20 багатоповерхівок, заклад освіти і 30 авто
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:40Z
У Туреччині загинула Міс Європа: тікала від поліції
GlavRed
2025-04-04T18:36:53Z
Після кривавого удару по Кривому Рогу — в Україні ракетна небезпека: де загроза
TSN
2025-04-04T18:24:46Z
На Одещині під час мобілізації знепритомнів чоловік: У ТЦК заявили про симулювання
Antikor
2025-04-04T18:21:52Z
Вінницька посадовиця Оксана Янчак випущена під заставу після побиття військовозобовʼязаного
360ua.news
2025-04-04T18:21:16Z
Чоловік смикнув крокодила за хвіст і отримав відповідь: що зробила рептилія
24tv
2025-04-04T18:21:13Z
Через нічний удар по Харкову загинули батько, мати та їхня 12-річна донька
Лига
2025-04-04T18:13:42Z
Хотіли до Румунії, а потрапили в біду: у горах ледь не замерзли двоє хлопців
TSN
2025-04-04T18:09:45Z
СБУ затримала агентку рашистів, яку куратори планували підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини
Украина Криминальная
2025-04-04T18:06:39Z
Нові правила лікарняних в Україні: що змінилося від 4 квітня
TSN
2025-04-04T18:36:41Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
Все про біполярний розлад: ознаки, діагностика та лікування
24tv
2025-04-04T17:51:34Z
Farmak спростовує фейк про завищену ціну на "Тріомбраст" у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника
Фокус
2025-04-04T15:57:19Z
Від міцних кісток до сну: що реально дає магній
Факти ICTV
2025-04-04T15:35:42Z
В Україні дорожчають ліки поза списком "ТОП-100" від МОЗ: зростання цін сягнуло 10%
24tv
2025-04-04T15:21:52Z
Добровільна смерть: як пройшов останній день чоловіка, який вирішив померти
TSN
2025-04-04T15:21:43Z
В Україні відбудуться зміни у вакцинації: яким буде новий календар щеплень
TSN
2025-04-04T15:19:12Z
Як схуднути без щоденного підрахунку калорій: дослідники знайшли ефективний метод
TSN
2025-04-04T15:16:59Z
Заміна Starlink вже в Україні
Украина Криминальная
2025-04-04T18:51:37Z
Українські науковці почали збір телескопа для дослідження метеоритів, астероїдів та космічного сміття
УкраинФорм
2025-04-04T18:43:19Z
Двоє українців втратили понад 105000 гривень внаслідок дій онлайн-аферистів
InternetUA
2025-04-04T18:34:28Z
Найвідомішому конкуренту Apple виповнюється 50 років
Portaltele
2025-04-04T18:25:36Z
Подвоїть кількість електроенергії: створено турбіну, яка працює на воді
InternetUA
2025-04-04T18:01:01Z
Вірус для Android може обманути користувачів, маскуючись під налаштування системи
InternetUA
2025-04-04T17:28:51Z
У TikTok почала поширюватися небезпечна гра, що викликає паніку і галюцинації у підлітків
InternetUA
2025-04-04T16:58:54Z
Вчені розгадали таємницю звуку відкривання пляшки пива
ITC
2025-04-04T16:55:44Z
Просто про складне: на YouTube стартував новий авторський проєкт Політична кухня
Факти ICTV
2025-04-04T16:48:11Z
Ідея концепції Kia PV5 для повноцінного життя на колесах
Топ Жир
2025-04-04T18:45:32Z
На український ринок вийшов новий спортивний кросовер з Іспанії
Фокус
2025-04-04T18:12:24Z
Німеччина відмовляється від Tesla після жорсткого падіння продажів на 62% в першому кварталі
Топ Жир
2025-04-04T18:00:05Z
Американські автомобілі в Україні серйозно подорожчають через нові мита Трампа
Знай
2025-04-04T17:51:05Z
Lіebherr презентує інноваційні рішення для колісних навантажувачів
AutoCentre
2025-04-04T17:31:08Z
Engler лімітовано випустить найшвидший автомобіль Rolls-Roycе
1News
2025-04-04T17:18:06Z
McLaren об’єднується з молодою компанією для запуску нових моделей, можливо, включаючи SUV
Топ Жир
2025-04-04T17:15:05Z
Hyundai припиняє надавати безкоштовне трирічне обслуговування новим автомобілям через високі витрати
Топ Жир
2025-04-04T16:45:17Z
Китай може змусити великі автовиробники об’єднатися
Топ Жир
2025-04-04T16:15:38Z