MY.UAНовини
Заморожений конфлікт: США готуються до «корейського сценарію» в Україні — Politico
Заморожений конфлікт: США готуються до «корейського сценарію» в Україні — Politico

Заморожений конфлікт: США готуються до «корейського сценарію» в Україні — Politico

Заморожений конфлікт: США готуються до «корейського сценарію» в Україні — Politico

Штати обговорюють різні варіанти.

Американські офіційні особи готуються до того, що війна РФ проти України може перетворитися на заморожений конфлікт, який триватиме багато років, можливо десятиліть, і приєднається до низки подібних тривалих протистоянь, пише Politico.

Варіанти довгострокового «замороження», які обговорюються в адміністрації президента США Джо Байдена, включають питання про те, де встановити потенційні лінії, які Україна і Росія погодилися б не перетинати, але які не обов'язково повинні бути офіційними кордонами. Попередні обговорення відбуваються в різних американських відомствах і в Білому домі.

Цей сценарій може виявитися найбільш реалістичним у довгостроковій перспективі, враховуючи, що ні Київ, ні Москва, схоже, не збираються визнавати свою поразку. Він також стає все більш імовірним на тлі поширення в адміністрації США ідеї, що майбутній український контрнаступ не завдасть смертельного удару Росії.

Заморожений конфлікт - коли бойові дії призупиняються, але жодна зі сторін не оголошує себе переможцем і не погоджується з тим, що війна офіційно закінчилася, також може бути політично привабливим довгостроковим результатом для США та інших країн, які підтримують Україну.

Це означало б, що кількість військових зіткнень зменшиться, витрати на підтримку Києва, ймовірно, також знизяться, а увага громадськості до війни ослабне.

«Ми плануємо на довгострокову перспективу, незалежно від того, виглядає конфлкіт замороженим чи ні», - сказав американський чиновник, знайомий з дискусіями в адміністрації Байдена щодо України. За словами посадовця, таке планування отримує все більше уваги в адміністрації, тоді як у минулі місяці йшлося про «терміновість і короткостроковість».

Двоє інших американських чиновників і колишній співробітник адміністрації Байдена підтвердили, що тривале заморожування бойових дій є однією з можливостей, до якої готуються США. Американські урядовці обмірковують і довгострокові безпекові зв'язки, які Вашингтон матиме з Києвом, а також відносини України з НАТО.

Прихильники одного з напрямків думок схиляються до того, що українці повинні повернути Маріуполь і доступ до Азовського моря, тоді як інші менш зациклені на розміщенні лінії розмежування за умови, що Україна буде в безпеці в майбутньому, казав колишній посадовець адміністрації США, описуючи внутрішні обговорення.

Такі дискусії перебувають на ранній стадії, при цьому американські чиновники підкреслюють, що війна залишатиметься «гарячою» ще досить довго, і адміністрація Байдена має намір надати Україні зброю і підтримку, необхідну для витіснення росіян з якомога більшої частини території.

Утім, навіть припущення про такі плани може підірвати впевненість українських лідерів у незмінній відданості Америки, особливо з огляду на заклики деяких республіканців до зменшення підтримки Києва.

Високопоставлений чиновник адміністрації Байдена на умовах анонімності сказав, що наразі розглядається низка планів на випадок надзвичайних ситуацій, але ситуація є мінливою, і єдиний упевнений прогноз полягає в тому, що Росія не завоює Україну.

Хоча багато американських посадовців уникають публічних розмов про те, як розвиватиметься війна, голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі неодноразово прогнозував, що все завершиться переговорами, а не військовою перемогою якоїсь зі сторін.

А склад нещодавніх пакетів військової допомоги Україні відображає перехід адміністрації Байдена до більш довгострокової стратегії, сказав представник Міністерства оборони.

За останні кілька місяців кількість обладнання, що надсилається безпосередньо з наявних запасів США, неухильно зменшується, в той час як пакети допомоги, що використовуються для закупівлі нових озброєнь у промислових виробників — процес, який може тривати від кількох місяців до кількох років, збільшуються.

Адміністрація Байдена нещодавно передала з наявних американських запасів озброєння на суму 300 мільйонів доларів, переважно боєприпасів, а також виділила 1,2 мільярда доларів на закупівлю у промислових виробників складніших озброєнь, таких як засоби протиповітряної оборони.

Наразі Україна готується до контрнаступу, хоча терміни залишаються невідомими. Останніми днями президент України Володимир Зеленський припустив, що контрнаступ буде відкладений, оскільки Київ усе ще потребує більше зброї від своїх західних партнерів, водночас заявивши, що перші важливі кроки будуть зроблені незабаром.

Американські офіційні особи очікують, що бойові дії триватимуть навіть після контрнаступу.

У середньостроковій перспективі багато хто очікує патову ситуацію, коли бої триватимуть, але жодна зі сторін не здобуде значних успіхів, або війну на виснаження, коли обидві сторони намагатимуться завдати одна одній масових втрат особового складу і техніки в надії, що противник зазнає краху.

Дії України та Росії іноді залежать від неконтрольованих факторів, починаючи від переваги в повітрі і закінчуючи тим, хто перебуває не керівній посаді у Кремлі.

«Після кількох місяців або року ці війни, як правило, тривають роками», - сказав експерт Бенджамін Дженсен з Центру стратегічних і міжнародних досліджень, який проаналізував історичні дані.

За його словами, навіть у разі найуспішнішого контрнаступу України, все одно можна очікувати продовження бойових дій.

Жоден з чиновників адміністрації США, які розмовляли з POLITICO, не запропонував конкретики щодо того, як Штати впораються з багаторічною війною і не описали точну глибину планування замороженого конфлікту - інформація, яка значною мірою є засекреченою. Один американський чиновник підкреслив, що адміністрація Байдена завжди розглядала як довгострокові, так і короткострокові варіанти.

Чим довше триватиме війна, тим імовірніше, що Росія і Україна відчуватимуть міжнародний і внутрішній тиск, щоб домовитися про припинення вогню, перемир'я або інший правовий механізм для призупинення, якщо не офіційного завершення, війни.

Деякі американські чиновники та аналітики кажуть, що однією з приблизних моделей може бути Корейська війна. Активні бойові дії в цьому конфлікті закінчилися перемир'ям у 1953 році, але навіть через 70 років не було офіційно оголошено про завершення війни.

Корейський сценарій — це, безумовно, те, що обговорюють експерти та аналітики в уряді США та поза ним, коли мова йде про Україну, сказав колишній чиновник адміністрації Байдена.

Це правдоподібно, тому що жодній стороні не потрібно буде визнавати нові кордони, і єдине, про що доведеться домовитися, - це припинити стрілянину вздовж встановленої лінії. Переговори про перемир'я в Кореї тривали два роки.

Інші потенційно актуальні приклади включають суперечку між Грузією і Росією 2008 року, більш ніж 70-річне протистояння між Індією і Пакистаном за регіон Кашмір - період, який включає три війни, розділені довгими «холодними паузами», і, можливо, навіть сегменти конфлікту Росії та України між 2014 і 2022 роками, коли тривали бої за частину сходу України і Кримський регіон.

Такі призупинені війни час від часу відновлюються. Перемир'я 1994 року між Азербайджаном і Вірменією щодо Нагірного Карабаху трималося, хоча й не ідеально - доки важкі бої не порушили мир у 2020 році. Зараз обидві країни намагаються вести переговори.

Участь Заходу в кожному випадку також відрізняється. Сполучені Штати брали участь у Корейській війні і досі мають тисячі військових у Південній Кореї - ключова відмінність від України, де американські сили не воюють. Але Вашингтон відігравав незначну роль в інших конфліктах, таких як протистояння між Індією і Пакистаном.

Колишній співробітник американської розвідки, який займався питаннями, пов'язаними з Росією, сказав, що помічники Байдена, схоже, сьогодні більш охоче обговорюють довгострокові гарантії безпеки для України - ще одна ознака того, що їхні думки виходять далеко за межі майбутнього українського контрнаступу.

Україна хоче вступити до НАТО, і, за словами генерального секретаря Альянсу, країни-члени згодні з тим, що врешті-решт це станеться.

Високопоставлений представник адміністрації Байдена підтвердив, що американські чиновники обговорюють з Україною природу відносин у майбутньому.  

«Ми хочемо Україну, яка може захистити себе і стримати майбутні напади», - сказав чиновник, підкресливши, що Вашингтон не буде тиснути на Київ, щоб змусити його почати в переговори.

Якщо заявка України на членство в НАТО зайде у глухий кут, такі гарантії можуть варіюватися від угоди з Києвом про взаємну оборону в стилі статті 5 НАТО до угод про постачання зброї в стилі Ізраїлю як стримування Росії.

Як мінімум, на думку деяких нинішніх і колишніх американських урядовців, українським військовим варто приділити особливу увагу. Це може включати забезпечення сумісності української зброї і техніки з озброєнням і технікою країн НАТО та проведення спільних навчань, навіть якщо Київ не є членом Альянсу.

Аналітики та урядовці застерігають від припущень, що заморожений конфлікт означає геополітичну стабільність або менші страждання серед цивільного населення, яке опинилося на спірних територіях. Корейський півострів та індійсько-пакистанський кордон стали гарячими точками в результаті рішень, прийнятих урядами протягом десятиліть з початку конфліктів.

Радник міністра оборони України Юрій Сак сказав, що одна з причин, чому Київ постійно закликає своїх західних партнерів передавати більше зброї та іншої допомоги, полягає саме в тому, що Україна хоче швидко закінчити війну, а не опинитися в нескінченному протистоянні.

«Навіть якщо активні бойові дії припиняться, ми продовжуватимемо жити у світі, в якому щодня маємо справу з ядерним шантажем. Щодня маємо ризик глобальної продовольчої кризи. Щодня є свідками звірств і воєнних злочинів», - додав він.

Американські чиновники підкреслюють, що намагаються уникати «чорно-білого мислення», коли визначають шляхи, якими може розвиватися війна РФ проти України. Зрештою, не виключено, що конфлікт опиниться десь посередині між активною війною і «охолодженим протистоянням».

Дженсен зазначив, що підтримка Києва в більш довгостроковій перспективі означатиме, що потрібно думати не лише про нагальні потреби в озброєнні, а й про реалізацію планів з укомплектування, тренування та оснащення цілих формувань, а також розробку відповідної військової доктрини.

Серед інших питань, які слід розглянути за таких обставин, — чи варто вводити багатонаціональні миротворчі сили.

Якщо активний збройний конфлікт припиниться, витрати для США та інших партнерів України, ймовірно, з часом зменшаться.

«Озброювати країну, яка не витрачає зброю щодня, дешевше», - сказав колишній чиновник адміністрації Байдена.

Він припустив, що шанси на припинення вогню вищі, ніж у період з 2014 по 2022 рік - коли Росія захопила Крим і посіяла хаос на сході України, тому що з обох сторін у війні беруть участь професійні військові.

Але нинішня війна також втягнула сили найманців, таких як російська «Група Вагнера», які може бути важко приборкати.

Якщо перемир'я або інший вид припинення вогню протримається достатньо довго, увага громадськості до війни також, ймовірно, ослабне. Це може зменшити політичний тиск на західні столиці з боку критиків надання допомоги Києву. Але це також може означати, що Захід менше схилятиметься до остаточного вирішення конфлікту.

Американські та європейські чиновники стверджують, що було б нерозумно вважати, що загроза з боку Росії для України зникне найближчим часом - навіть якщо бойові дії припиняться на тривалий період або Путін «зійде зі сцени».

«Конфлікт і потенціал для нового нападу не зникнуть, можливо, через десятиліття», - сказав європейський чиновник, знайомий з дискусіями, пов'язаними з Україною.

Раніше повідомлялося, що українське керівництво прагне повністю завершити війну до зими 2023 року, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Президент України Володимир Зеленський казав, що Київ переможе у війні до наступних виборів президента США, запланованих на листопад 2024 року.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Еврокомиссар по обороне: Мы считаем нападение России на ЕС через 3-5 лет очень реалистичным сценарием
Европейская правда
2025-05-12T11:49:21Z
Німеччина висунула жорсткий ультиматум Путіну: часу – до кінця доби
Хвиля
2025-05-12T11:48:37Z
На дні народження партнера PariMatch разом з головою економічного управління СБУ Анатолієм Лойфом був його заступник Іван Чернишов?
Известия Киев
2025-05-12T11:46:35Z
Розмови про "зворотний Кіссінджер" є безглуздими і повинні припинитися — дипломат Майкл Карпентер
ZN UA
2025-05-12T11:46:06Z
Тищенко та експоліцейський Писаренко більше не під цілодобовим арештом – рішення суду
24tv
2025-05-12T11:45:33Z
Єврокомісар з питань оборони назвав найкращий спосіб зупинити Путіна
Европейская правда
2025-05-12T11:43:51Z
Перемовини у Стамбулі: експерт розповів, про що буде йтися і чи приїде путін
Знай
2025-05-12T11:42:58Z
Уряд Німеччини обмежить інформацію про постачання Україні зброї - йдеться і про Taurus
УкраинФорм
2025-05-12T11:40:30Z
Перемовини не можуть відбуватися під час триденного припинення вогню - глава МЗС Італії
УкраинФорм
2025-05-12T11:40:28Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Стрічка «Україна: Ворог у лісі» отримала телевізійну премію BAFTA-2025
УкраинФорм
2025-05-12T11:49:43Z
ЮНЕСКО допоможе у відновленні академії Бойчука
УкраинФорм
2025-05-12T11:46:56Z
Це був фурор: як Вєрка Сердючка запалила на Євробаченні і коли це було
Telegraf
2025-05-12T11:45:48Z
"З якого ти поверху неба?": пісня Jerry Heil і Yarmak очолила український чарт Apple Music
24tv
2025-05-12T11:45:25Z
Дизайнери назвали головне "колірне" правило для оформлення ванної кімнати
24tv
2025-05-12T11:30:27Z
Колишня кохана Джонні Деппа та Ілона Маска вдруге стала мамою
GlavRed
2025-05-12T11:27:38Z
Bird of Pray: текст гурту Ziferblat, з якою вони виступлять на «Євробаченні»
ZN UA
2025-05-12T11:25:32Z
13 травня - урочисте відкриття "Української книжкової полички" у Сілезькій бібліотеці в Катовіцах
Детектор М
2025-05-12T11:22:58Z
Замість винищувачів: старі дрони США запускатимуть крилаті ракети Black Arrow
Фокус
2025-05-12T11:46:08Z
Уся сума до вас точно не дійде. Скільки отримає пенсіонер, якщо для нього зробити благодійний внесок у ПФУ
Telegraf
2025-05-12T11:45:32Z
Перелякана жінка виявила під будинком лігво змій: далі стало тільки гірше
Фокус
2025-05-12T11:42:52Z
Людей закликали виносити ковдри та подушки на вулицю: у чому причина
GlavRed
2025-05-12T11:36:25Z
Стартував набір на програму «Monarch: Інформаційна безпека»
Детектор М
2025-05-12T11:34:31Z
Робота для пенсіонерів у Дніпрі: де платять від 14 тисяч гривень
Политека
2025-05-12T11:31:16Z
Через протест польських перевізників може бути ускладнений рух у пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» - ДПСУ
УкраинФорм
2025-05-12T11:28:59Z
Чому не можна лихословити і плакати 13 травня: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-05-12T11:27:47Z
Учасникам бойових дій і ветеранам можуть компенсувати початковий внесок за житло: які умови
24tv
2025-05-12T11:24:24Z
Вчені виявили ефективність грибної сполуки проти хвороби Паркінсона
Факти ICTV
2025-05-12T11:40:48Z
Трамп прагне змусити фармкомпанії знизити ціни на ліки до 80%
24tv
2025-05-12T11:24:18Z
Чи потрібно пити магній разом з вітаміном B6
24tv
2025-05-12T11:15:15Z
Зеленський привітав медсестер з професійним святом
УкраинФорм
2025-05-12T11:13:20Z
Безкоштовний огляд родимок у "Добробуті": як вчасно виявити меланому
Gazeta UA
2025-05-12T10:54:38Z
Україна долучилася до Європейського тижня громадського здоровʼя
УкраинФорм
2025-05-12T10:54:13Z
Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:33:57Z
Мобілізація в Україні: з якими хворобами доведеться служити
24tv
2025-05-12T10:03:35Z
Точно смачніше та корисніше, ніж у магазині: класичний рецепт домашнього майонезу
24tv
2025-05-12T09:42:50Z
В Індонезії загинули 13 людей під час утилізації старих боєприпасів
Лига
2025-05-12T11:48:15Z
Страшна ДТП біля Кривого Рогу: внаслідок зіткнення BMW і бензовоза загинула молода пара і песик
24tv
2025-05-12T11:39:25Z
У Києві жінка брала гроші за фіктивні діагнози для військовозобов’язаних
Украина Криминальная
2025-05-12T11:37:42Z
Хотіли купити авто з-за кордону: двоєукраїнців втратили близько 500 тис грн
InternetUA
2025-05-12T11:16:00Z
На Буковині зловмисники під виглядом облаштування укриття незаконно видобували вапняк
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:00:44Z
Прокуратура підтверджує: злодій у законі Умка, якого «виховувало» СБУ, має зв’язки у правоохоронних органах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:51:25Z
Прокуратура повідомила про підозру киянці, яка намагалася «продати» інсульт за $6 тиc
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:45:33Z
Нелегальний видобуток вапняку на суму понад ₴5 мільйонів: на Буковині поліцейські викрили трьох екозлочинців
Украина Криминальная
2025-05-12T10:12:17Z
Трагічний інцидент на Позняках: молодий чоловік випав з вікна багатоповерхівки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:06:03Z
Міг би стати першим трильйонером: який мільярдер мав можливість обігнати Ілона Маска
24tv
2025-05-12T11:45:17Z
Світовий банк виділяє Україні ще $84 мільйони для виплат за програмою «єВідновлення» - Шмигаль
УкраинФорм
2025-05-12T11:40:21Z
В Україні планують підвищити мінімальну зарплату до 10 800 грн
Фокус
2025-05-12T11:36:33Z
Яка група ФОП вигідніша: що варто знати, приклади розрахунків сплати податків
24tv
2025-05-12T11:36:26Z
Торік виробничий потенціал ВПК України зріс втричі, до $35 мільярдів - Сметанін
УкраинФорм
2025-05-12T11:33:55Z
Перспективи розвитку Укроборонпрому обговорили на безпековому форумі у Брюсселі
УкраинФорм
2025-05-12T11:33:19Z
Аграрії засіяли вже 76% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
Agravery
2025-05-12T11:31:23Z
Прайс-кепи заважають реалізовувати сонячну електроенергію – голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:18:15Z
Microsoft готова поступитись частиною акцій OpenAI в обмін на доступ до майбутніх моделей
InternetUA
2025-05-12T11:16:27Z
В Україні завтра очікуються дощі, у деяких регіонах - заморозки, вдень до +18°
УкраинФорм
2025-05-12T11:48:51Z
Одеська поліція розшукує малолітніх втікачів з реабілітаційного центру
Украина Криминальная
2025-05-12T11:48:49Z
Прогноз погоди в Одесі на 13 травня: чим може бути небезпечний цей день
Политека
2025-05-12T11:46:23Z
Ворожий БпЛА влучив в автомобіль: відоме ім'я загиблого працівника "Сумиобленерго"
24tv
2025-05-12T11:45:06Z
Минулого тижня ворог 20 разів атакував Харків
Мій Харків
2025-05-12T11:43:15Z
У Миколаївському зоопарку народилося перше в Україні маля гамбійських щурів
Комсомольская правда
2025-05-12T11:31:55Z
Грип та ГРВІ у Києві: скільки хворих зафіксували за тиждень
УкраинФорм
2025-05-12T11:31:21Z
У бригаді "Рубіж" сказали, чи змінилось щось на фронті 12 травня
24tv
2025-05-12T11:30:23Z
Невеликі дощі та тепло до +18: погода в Україні на 13 травня
24tv
2025-05-12T11:24:56Z
Нова Toyota RAV4 з’явиться раніше, ніж ви очікуєте
Топ Жир
2025-05-12T11:48:58Z
Новий кросовер Toyota RAV4 2026 показали на перших офіційних фото
Фокус
2025-05-12T11:45:31Z
Етанол в українському бензині. Як це впливає на автомобіль і що з цим робити
AutoCentre
2025-05-12T11:34:48Z
Ця крихітна Daihatsu була затримана через скандал, але тепер нарешті рухається вперед
Топ Жир
2025-05-12T11:30:31Z
Чому в автобусах немає ременів безпеки: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-05-12T11:27:20Z
З гібридною та електричною версіями: новий BMW X7 отримає чотири варіанти силових установок
AutoGeek
2025-05-12T11:06:41Z
Авто для понтифіка: найвідоміші та найцікавіші папамобілі
Фокус
2025-05-12T11:00:49Z
Пікап Ram 1500 наділили нестандартними пропорціями
AutoCentre
2025-05-12T10:16:26Z
Президент Франції Макрон вперше пересів на електромобіль: обрав DS 8
AutoGeek
2025-05-12T10:12:16Z
Концентрат свіжості та вітамінів: салат з молодої капусти до м'яса та риби
24tv
2025-05-12T11:45:01Z
3 знаки зодіаку, які у квіткову повню розв'яжуть усі свої проблеми – хто це буде
24tv
2025-05-12T11:36:41Z
Плющ зникне назавжди, якщо полити його одним натуральним засобом: експерт дав пораду
GlavRed
2025-05-12T11:27:49Z
Квіткова повня: вісім дій, яких варто уникати сьогодні
Gazeta UA
2025-05-12T11:27:30Z
Ці 5 трендів в дизайні кухні вже застаріли: час їх позбутися
24tv
2025-05-12T11:18:09Z
Дуже швидко і дуже ситно: рецепт смачного салату з тушонкою
Фокус
2025-05-12T11:15:26Z
5 найкращих кольорів волосся на літо: так фарбуватися захочуть всі
24tv
2025-05-12T11:03:04Z
Натуральним і не пахло: що підмішували в сметану та морозиво в СРСР
Telegraf
2025-05-12T10:54:03Z
Ось 6 найкращих вправ для вашої спини, які зроблять її більшою та сильнішою
24tv
2025-05-12T10:30:03Z
Постійне стеження у сучасному світі змінює мислення — відчуття нагляду провокує психічні розлади
ITC
2025-05-12T11:46:29Z
LIGA.net опинилась під масованою DDoS-атакою, ціль – колонка про кейс Алхім
Лига
2025-05-12T11:46:13Z
CRM як інструмент злагодженої роботи відділів: кейс RozetkaPay та NetHunt
Корреспондент
2025-05-12T11:45:40Z
Американська організація Wildcard Academy підписала контракт з 17-річним українцем
24tv
2025-05-12T11:39:30Z
Радянський космічний апарат, який не долетів до Венери, нарешті повернувся на Землю: де він упав
24tv
2025-05-12T11:36:41Z
Краще поміняти: два бюджетні телефони Samsung перестануть нормально працювати
Фокус
2025-05-12T11:36:30Z
8 причин, чому користувачі обирають macOS замість Windows
InternetUA
2025-05-12T11:31:34Z
Новий очільник NASA займатиметься відправленням людей Марс і на Місяць - The Hill
InternetUA
2025-05-12T11:31:08Z
В мережі опинилися дати кваліфікаційних матчів The International 2025
24tv
2025-05-12T11:30:18Z
Батагов: Виправимо помилки та переможемо у фіналі Кубка
Football.ua
2025-05-12T11:49:21Z
Українські дівчата у серії пенальті здолала Марокко на Турнірі розвитку УЄФА
УкраинФорм
2025-05-12T11:46:13Z
Паламарчук, Волохатий та П'ятов повернулись до стартового складу Інгульця на матч за життя проти Лівого Берега
Football.ua
2025-05-12T11:43:28Z
Артета – про нічию з Ліверпулем: Хотів убити себе, побачивши, як ми діяли у перші 30 хвилин
Football.ua
2025-05-12T11:34:54Z
В розпал гонки за єврокубки: Полісся відсторонило від роботи двох менеджерів через розслідування
24tv
2025-05-12T11:33:21Z
В Афганістані влада заборонила громадянам грати шахи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:32Z
Десятки фанатів «Гамбурга» потрапили до лікарні після святкування виходу в Бундеслігу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:03Z
Новий Шевченко та коріння з України: хто такий герой Мілана із прізвищем "Золотарчук"
24tv
2025-05-12T11:03:51Z
Манчестер Сіті зацікавлений у півзахиснику Мілана
Football.ua
2025-05-12T11:01:38Z