MY.UAНовини
Вікно до переговорів про членство: чому звіт Єврокомісії важливий та чого очікувати Україні
Вікно до переговорів про членство: чому звіт Єврокомісії важливий та чого очікувати Україні

Вікно до переговорів про членство: чому звіт Єврокомісії важливий та чого очікувати Україні

Уже зовсім скоро Європейська комісія надасть офіційну оцінку прогресу України у виконанні “домашнього завдання”. Йдеться про сім рекомендацій, які наша країна отримала разом зі статусом кандидата в члени ЄС.

Їх виконання може дозволити розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу.

Що Україна розраховує почути від Єврокомісії та наскільки реально запустити переговори про вступ до ЄС уже до кінця року – далі в матеріалі.

Статус кандидата з умовами: які вимоги висунув Брюссель

23 червня минулого року всі країни-члени Європейського Союзу підтримали надання Україні . При цьому Єврокомісія визначила умови, на яких наша країна його отримала.

Йдеться , які має виконати Київ:

1. Впровадити процедуру відбору суддів Конституційного суду України, “включно з процесом попереднього відбору на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок”, на підставі рекомендацій Венеціанської комісії.

2. Завершити перевірку доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

3. Посилити боротьбу з корупцією, зокрема серед високопосадовців. Забезпечити динаміку судових справ та винесених вироків. Завершити призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та призначити нового директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

4. Привести українське законодавство про боротьбу з відмиванням коштів у відповідність до стандартів FATF (Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей). Ухвалити стратегічний план реформування правоохоронного сектору.

5. Впровадити так званий антиолігархічний закон, з урахуванням майбутнього висновку Венеціанської комісії щодо нього.

6. Ухвалити новий закон про медіа, який би відповідав нормам ЄС (Директиві про аудіовізуальні медіапослуги).

7. Завершити реформу законодавства щодо національних меншин, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

Єврокомісія має відстежувати прогрес України у виконанні цих кроків.

У ЄС зазначали, що Україна досягла стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини, а також продемонструвала економічну стійкість навіть під час повномасштабної війни. Однак необхідно продовжувати структурні реформи.

Тож будь-який подальший прогрес на шляху України до ЄС буде можливий за умови виконання семи рекомендацій Єврокомісії. Від цього, зокрема, залежить перехід на наступний етап – до відкриття переговорів про вступ до Євросоюзу.

Виконання рекомендацій Єврокомісії: де перебуває Україна

Аналіз того, де перебуває Україна у виконанні завдань Єврокомісії, Центр Нова Європа. Дослідження проходило в партнерстві з низкою аналітичних центрів та громадських організацій.

На думку експертів – а це вже четвертий моніторинг, – Україна просунулася у виконанні більшості рекомендацій. Загальна оцінка виконання всіх семи вимог становить 6,8 із 10 балів (на початку лютого було 5,8 бала).

За кожним із семи пунктів оцінки такі:

  • Реформа системи відбору суддів Конституційного суду – 2 бали (у попередніх моніторингах також було 2 бали). Це єдиний із семи пунктів, який має таку низьку оцінку виконання.
  • Реформа Вищої ради правосуддя та ВККС – 8 балів (раніше було 7 балів).
  • Боротьба з корупцією, призначення голів САП та НАБУ – 8 балів (раніше було 7 балів).
  • Боротьба з відмиванням коштів – 6 балів (оцінка не змінилася).
  • Так званий антиолігархічний закон – аналітики припинили оцінювати цей критерій (раніше було 2 бали). Як пояснюється в дослідженні, виконання рекомендації фактично заморожене через відсутність висновку Венеційської комісії щодо ухваленого Верховною Радою закону. Більш того, є ознаки, “що в ЄС змінилося ставлення до цього критерію”, і там вважають ефективнішими інші механізми, аніж “антиолігархічний” закон.
  • Законодавство про медіа – 9 балів (оцінка не змінилася).
  • Законодавство про нацменшини – 8 балів (оцінка не змінилася).

Експерти зазначають, що до повного виконання наближається реформа Вищої ради правосуддя та ВККС – двох важливих суддівських органів України. Було призначено 17 із 21 членів ВРП, яка, своєю чергою, почала співбесіди з 32 фіналістами конкурсу на посади до ВККС.

Відчутний прогрес і в сфері боротьби з корупцією. Зокрема, призначено керівників САП та НАБУ.

Також триває робота над завершенням реформ у сфері медіа та прав нацменшин. Так, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про рекламу, який має завершити уніфікацію українського законодавства в сфері медіа з вимогами ЄС.

Також триває розробка актів, які імплементують закон про нацменшини. Наприклад, Кабмін концепцію державної програми Єдність у розмаїтті до 2034 року, метою якої буде реалізація прав і можливостей національних меншин та корінних народів України.

А найбільш проблемним є впровадження механізму відбору суддів до КСУ. Попри ухвалення Верховною Радою відповідного законопроєкту №7662, Венеціанська комісія має занепокоєння щодо повноважень і складу органу, який відбиратиме кандидатів до КСУ (Дорадчої групи експертів).

Загалом до набуття членства в Євросоюзі Україна має імплементувати 29 тис. різних стандартів “абсолютно в усіх сферах”, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Виступаючи в березні на саміті експортерів від Forbes, вона пообіцяла, що уряд наприкінці травня представить дорожню карту, згідно з якою “кожен сектор від аграрного до транспортного, енергетичного, екологічного буде розуміти, який шлях на нас чекає попереду”.

Два звіти: коли очікувати на оцінку Єврокомісії

У 2023 році Єврокомісія оприлюднить два важливі для України звіти.

Перший очікується вже в червні. Як глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, це буде “усна оцінка” виконання Україною семи рекомендацій.

А восени буде презентований другий звіт щодо політики розширення Євросоюзу. Він уперше стосуватиметься України.

Про дві доповіді – проміжну та основну – повідомляла і очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Брюсселі 15 травня.

– Є дуже чітка дорожня карта. У червні в нас буде усна презентація… Важлива доповідь – письмова, яка запланована на жовтень. І я думаю, що Рада ЄС у грудні вирішуватиме щодо цієї доповіді, в якій не лише Україна, а й інші потенційні кандидати, – розповіла вона, коментуючи перспективи початку переговорів щодо членства.

За словами глави Єврокомісії, швидкість просування цією “дорожньою картою” залежить від прогресу України на шляху реформ.

На тій же пресконференції глава Європейської ради Шарль Мішель пообіцяв до кінця року винести на розгляд Євроради питання щодо початку переговорів про вступ України до ЄС. Далі рішення ухвалюватимуть країни-члени блоку, “беручи до уваги пророблений прогрес” і доповідь Єврокомісії.

Володимир Зеленський, Шарль Мішель та Урсула фон дер Ляєн на саміті Україна-ЄС у Києві. Фото: Офіс президента

Як наголошував Матті Маасікас, усна оцінка в червні є не менш важливою, тож Україна не повинна втрачати час. Євросоюз рекомендує, щоб до цього часу наша держава пришвидшилась у реалізації реформ.

– Треба ухвалити закон про рекламу, встановити електронне декларування майна, переглянути закон про Конституційний суд, переглянути дефініцію політичних осіб у законі №8008 щодо відмивання грошей. І треба створити Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Зараз час засукати рукава, – пояснив глава представництва ЄС.

Варто зазначити, що віцепрем’єрка Ольга Стефанішина вже ухвалити в травні законопроєкти, про які згадував Маасікас:

  • зміни до законодавства про рекламу;
  • проєкти законів про реалізацію рекомендацій FATF у частині фінансового моніторингу;
  • зміни до законодавства щодо порядку відбору кандидатур на посаду суддів КСУ.

Стефанішина наголосила, що звіт та оцінка Єврокомісії щодо семи рекомендацій будуть “на початку червня”. Тож законопроєкти слід ухвалити до літа, щоб “забезпечити позитивний результат”.

За віцепрем’єрки, наприкінці червня лідери Євросоюзу зберуться на спецзасідання, щоб обговорити питання розширення блоку в контексті членства України.

Що Україна може почути у червні

Політологи, з якими поспілкувалися Факти ICTV, згодні з тим, що варто очікувати на позитивний проміжний звіт Єврокомісії в червні.

– Думаю, що буде позитивна оцінка прогресу України. Більшість із семи кроків насправді Україна вже виконала. Там є певні нюанси, і швидше за все, на ці нюанси нам вкажуть, – зазначив політолог, керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

На його думку, точно не виникне значних претензій до законодавства про медіа, антикорупційної реформи, боротьби з відмиванням коштів, закону про нацменшини (попри позицію Угорщини з цього питання).

А принциповими можуть бути два питання: реформа процедури відбору суддів Конституційного суду та продовження судової реформи (йдеться про ВРП та ВККС).

– Судова реформа реально не завершена. Тому, швидше за все, за цими пунктами нам будуть висловлені навіть не зауваження, а побажання найближчим часом усунути суперечності як мінімум на законодавчому рівні, – пояснив Ігор Рейтерович.

Він додав, що Єврокомісія, швидше за все, визнає п’ять із семи рекомендацій виконаними.

Політолог Олег Саакян також вважає, що варто очікувати на “достатньо хороші оцінки”. Він звернув увагу, що Україна поставила амбітну планку виконати всі сім рекомендацій вже до кінця 2023 року, і форсовано просувається цим шляхом.

– Скоріш за все, в проміжному звіті ми побачимо схвальні відгуки стосовно намагань і темпів України. І при цьому акцентування уваги на тих пунктах, за якими Україна ще не на набрала необхідний темп, – заявив він.

Надії на старт переговорів про членство

Від виконання семи рекомендацій та висновків Єврокомісії безпосередньо залежить те, чи зможе Україна розпочати переговори про вступ до Євросоюзу вже цього року.

У владних кабінетах наполягають, що час для цього настав. Як наголошував президент Володимир Зеленський, Україна про членство в Євросоюзі до кінця 2023 року.

Важливо і те, що переговори про вступ мають розпочатися без додаткових вимог з боку ЄС. У цьому  віцепрем’єрка Ольга Стефанішина. Тобто все, що вимагається від України, – виконати сім рекомендацій Єврокомісії, а додаткових висувати не будуть.

– Маємо чітку домовленість, що додаткових завдань для України, крім семи рекомендацій, Єврокомісія не визначатиме. На політичному рівні ми маємо спільне розуміння, що виконання семи політичних критеріїв – це вікно можливостей, яке дає змогу відкрити перемовини про вступ до ЄС, – наголосила Стефанішина.

В Офісі президента, однак, визнають, що процес вступу до ЄС не є простим. Як  одному з інтерв’ю заступник керівника ОПУ Ігор Жовква, угода про приєднання до Євросоюзу складається з 35 глав, кожна з яких потребує окремих переговорів.

– Кожна з цих глав має бути відкрита одностайним рішенням, закрита одностайним рішенням. І, знову ж таки, повністю документ закривається, лише коли успішно закриті всі глави. Це дуже тривалий процес, який, втім, країни проходили по-різному. Тому цього року наша основна мета – це отримати рішення про початок переговорів про вступ. У нас є чудові шанси для цього, – розповів Жовква.

Попри складність процесу, на Банковій вважають, що Україна буде готова стати повноцінним членом ЄС уже через два роки.

Перспективи і перешкоди на шляху в ЄС: думки експертів

Політолог Ігор Рейтерович вважає старт переговорів про членство України в ЄС у 2023 році “реальною історією”, однак слід розуміти, що це “не буде процесом кількох тижнів чи місяців”.

Політолог виділив три можливі перешкоди на цьому шляху:

  • Невиконання Україною всіх вимог Єврокомісії. Однак Київ цілком здатен усунути цю перешкоду до старту переговорів.
  • Повномасштабна війна, яка “накладає свій відбиток”. За словами Рейтеровича, простіше було б розпочинати переговорний процес, “коли війна буде в тому чи іншому форматі завершена”.
  • Позиція окремих країн-членів ЄС, зокрема Угорщини, які можуть зловживати своїм правом вето під час розгляду питання про вступ України. Водночас політолог зазначив, що з такими країнами “потрібно працювати”.

– Думаю, що це право вето вони не можуть застосувати щодо саме старту переговорів. Вони можуть потім, у процесі вставляти палки в колеса. Але це ж більше політичне рішення.

Якщо ми доведемо до логічного завершення ці сім пунктів, і ситуація на фронті буде більш-менш сприятлива для наших Збройних сил, я думаю, що початок переговорів про членство – це реальна перспектива цього року, – наголосив Рейтерович.

Політолог Олег Саакян також вважає, що Україна може розраховувати на початок переговорів цього року. Однак на “форсований, інтенсивний поступ” на шляху євроінтеграції, на його думку, очікувати не варто.

– Проблеми можуть бути на етапі одностайності в діях: є фактор Угорщини. І, користуючись ним, інші скептично налаштовані щодо нас держави можуть спробувати згуртуватися та виступити і не “за”, і не “проти”, але де-факто підтримати такий “негласний саботаж”, – пояснив він.

Саакян додав, що ці ризики прогнозовані, і вже відбувається робота щодо їх нейтралізації. До того ж сам Євросоюз не зацікавлений в існуванні розбіжностей всередині блоку.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Оккупанты обстреляли Харьков: где произошли прилеты
Comments UA
2024-11-28T05:33:46Z
Украина погружается во тьму: в каких областях начали применять экстренные отключения света
Comments UA
2024-11-28T05:09:08Z
"Ситуация очень критическая": во время штурмов РФ Селидово обороняли 60 бойцов, — CNN
Фокус
2024-11-27T14:45:17Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
CNN: Советник Трампа по нацбезопасности выбирает предложения для прекращения войны в Украине
Европейская правда
2024-11-28T05:36:51Z
Новые правила бронирования с 1 декабря: кто подвергнется мобилизации ТЦК уже через неделю
Знай
2024-11-28T05:36:50Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Психанул: ведущий "Поля чудес" ушел во время съемок шоу
Comments UA
2024-11-27T21:57:21Z
Родила первенца в 53 года: популярная российская актриса впервые стала мамой
GlavRed
2024-11-27T21:24:30Z
Известная украинская актриса впервые рассказала о муже-военном и брате, который пропал без вести
TSN
2024-11-27T15:06:43Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Проблемы с поджелудочной могут привести к смерти: что сигнализирует о серьезных болезнях
Comments UA
2024-11-28T04:33:39Z
Почему не стоит пить алкоголь после 40 лет: топ убедительных причин
Comments UA
2024-11-28T04:06:04Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Придется поднапрячься: как заработать пенсию не менее 6000 гривен
Знай
2024-11-28T05:06:23Z
Жилищная субсидия на отопительный сезон: до какого числа нужно подать заявление
ZN UA
2024-11-28T05:03:38Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
В лесу заметили оленя в куртке со светоотражателями: на него устроили "охоту"
Фокус
2024-11-27T16:57:36Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
"Засечек много": мониторинговые каналы сообщают о подлете крылатых ракет из Азовского моря
Фокус
2024-11-28T05:21:37Z
Это не кич, это их образ жизни: фотохудожник о самой закрытой общине ромов в Украине
Комсомольская правда
2024-11-28T05:04:24Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
РФ может готовить удар по Украине стратегической ракетой РС-26 "Рубеж", — соцсети
Фокус
2024-11-20T18:06:37Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Ливерпуль в матче с двумя нереализованными пенальти победил Реал в ЛЧ
Корреспондент
2024-11-28T05:27:30Z
Жена игрока сборной Украины подтвердила примирение с ним после измены
Корреспондент
2024-11-28T05:24:32Z
"Горжусь игроками": тренер "Шахтера" Пушич дал оценку поражению от ПСВ в Лиге чемпионов
ZN UA
2024-11-27T23:33:07Z
"Бенфика" с Трубиным совершила камбэк и вырвала победу над "Монако" в Лиге чемпионов
TSN
2024-11-27T23:18:41Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
Шевченко рассказал, заслужил ли Левандовски Золотой мяч
Корреспондент
2024-11-27T16:54:38Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
В Сумской области прогремел 23 взрыва
TSN
2024-11-28T02:06:37Z
В нескольких регионах РФ сообщают об атаке БПЛА
Корреспондент
2024-11-28T02:00:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Тонкие куриные шницели: рецепт вкусного блюда
Фокус
2024-11-28T05:06:09Z
9 Оттенков, которые превратят ваш дом в уютное пространство
Знай
2024-11-28T04:51:10Z
Гороскоп на неделю со 2 по 8 декабря: кого ждет карьерный рост, а кого — любовное приключение
Marie Claire
2024-11-28T04:16:41Z
Худшие родители по знаку Зодиака: кто в антирейтинге
Comments UA
2024-11-28T02:51:59Z
Гороскоп на 28 ноября: как провести четверг с выгодой и не "наломать дров"
Знай
2024-11-28T02:30:20Z
Никакой магии и приворотов: как решить любовные проблемы с помощью рун — работающие техники
Marie Claire
2024-11-28T00:00:17Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Подготовка к блэкауту: список вещей, которые можно приобрести на случай отключений света
ZN UA
2024-11-28T03:34:50Z
"Восторг": Создатель The Last of Us Нил Дракманн заинтриговал высказыванием о своей следующей игре для PlayStation 5
GameMag
2024-11-28T02:48:40Z
До ухода из Sony создатель Silent Hill работал над концепцией ААА-хоррора Siren 3 для PlayStation 4
GameMag
2024-11-28T02:42:45Z
Call of Duty: Black Ops 6 получила первую скидку — Microsoft отдает новинку по сниженной цене на консолях и ПК
GameMag
2024-11-28T01:31:05Z
Бесплатные игры для подписчиков PS Plus на декабрь 2024 года раскрыты: Чем порадует Sony
GameMag
2024-11-28T01:25:48Z
Опасные для психики: ТикТок запретит бьюти-фильтры подросткам до 18 лет
Фокус
2024-11-27T22:12:11Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Мощный раритет: обнаружен 14-летний заряженный Ford Mustang в новом состоянии
Фокус
2024-11-27T17:51:47Z
Запас хода — до 680 км: Mahindra и Volkswagen создали электрокары по цене Duster
Фокус
2024-11-27T16:42:17Z
Эксплуатация автомобиля в зимний период: полезные советы и рекомендации
Фокус
2024-11-27T15:15:50Z
Новый Duster и преемник Logan: Renault выводит на украинский рынок три модели
Фокус
2024-11-27T13:51:07Z
Цена $75000 и запас хода 1100 км: в Киеве заметили электрифицированный клон Land Rover
Фокус
2024-11-27T09:45:10Z
Зачем опытные водители возят в салоне автомобиля деревянную прищепку: вы будете удивлены
TSN
2024-11-27T09:36:23Z
1000 сил и 2,8 с до сотни: в США создали экстремальный семейный внедорожник
Фокус
2024-11-27T08:06:01Z
Представлений BMW M3 GTR з Need for Speed: Most Wanted
Portaltele
2024-11-27T07:01:48Z