Протягом 2007-2013 років на різні роботи у Києво-Печерській лаврі із державного бюджету було виділено близько 85 млн. грн. Інформація підтверджена спеціальною комісією МКІП у рамках перевірки монастиря.
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Так він прокоментував процес завершення перевірки спеціальною комісією МКІП останніх двох корпусів Києво-Печерської лаври.
"Їм потрібно завершити. Там є ще новобудови, які потрібно перевірити і зрозуміти, що з ними в подальшому робити. Певні висновки є, будемо говорити про них окремо, коли прийде час – незабаром. Але під час перевірки відкрилися цікаві факти. З 2007-го по 2013 роки, коли представники однієї з релігійних організацій (яка, власне, знаходилась чи ще знаходиться на території Нижньої Лаври), казали, що вони збирали кошти, що це давали благодійники і віряни. Але це не так, з 2007-го по 2013 роки 85 мільйонів гривень від держави (це й за часів Януковича) було передано на всілякі роботи", – сказав Ткаченко.
За його словами, зараз йде робота над тим, щоб з'ясувати, на які потреби пішли ці гроші. Міністр вважає, що це може бути не збереження спадщини, а будівництво нових будинків.
До речі, Ткаченко додав, що за тодішнім курсом долара сума, виділена з держбюджету, склала більше 10 мільйонів доларів.
"Тому всі ці розмови, мовляв, ми самі власним коштом це зробили, не відповідають дійсності", – наголосив міністр.
Як повідомляв OBOZREVATEL, 29 березня представники УПЦ МП мали остаточно залишити Києво-Печерську лавру у зв'язку з розірванням договору про оренду з боку Міністерства культури України через численні порушення.
Як повідомляв OBOZREVATEL, після закінчення роботи спеціальної комісії на території Києво-Печерської лаври в печерах, де зберігаються мощі, буде проведено реконструкцію. Потім вирішуватиметься питання про відновлення чернечого життя для МП, які відмовилися від УПЦ.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber . Не ведіться на фейки!