У ніч на 22 травня в Дніпрі та загалом в регіоні будо неспокійно. Близько 02:30 пролунала повітряна тривога, а о 04:25 з'явилися перші повідомлення про наслідки ворожої атаки. Більше про це – в матеріалі 24 Каналу.
Про жертв та постраждалих
Глава ОВА Сергій Лисак констатував, що у Дніпровському районі через ракетний удар отримав поранення 27-річний чоловік – зараз він перебуває у лікарні в стані середньої тяжкості.
Разом з тим в Іларіонівській громаді Синельниківського району впав уламок БпЛА та ракети, внаслідок чого постраждало 7 людей. Серед них є жінки 52 та 70 років – медики надають їм допомогу.
Руйнування інфраструктури
У Дніпровському районі було пошкоджено декілька будівель рятувального підрозділу. Через удари спалахнули дві пожежі, однак полум'я вдалось оперативно ліквідувати.
Знищені більш ніж 10 вантажних та легкових авто, стільки ж одиниць спецтехніки – пошкоджені. Побиті й 25 приватних машин та 2 автобуси,
– написав Лисак.
Водночас він зауважив, що було влучання у приватне підприємство у Дніпрі. Загалом у місті понівечено 3 будівлі через обстріл.
Також в населених пунктах Іларіонівської громади зачепило 3 приватні будинки, 9 багатоквартирних будівель, а також дитсадок, магазини та адмінбудівлі. Потрощено 6 авто.
Наслідки обстрілу Дніпра та області / фото ОВА
Атака на частину ДСНС
Окремо наголосимо на тому, що російські солдати випустили ракети по рятувальній частині в Дніпрі. Як відомо, це є порушенням норм Женевської конвенції – тобто законів, звичаїв ведення війни та просто-таки людської моралі.
Обстріл частини ДСНС: переглядайте фото та відео
Робота ППО
Як зазначили вранці 22 травня в Повітряних силах, окупанти випустили по області:
- 20 ударних безпілотників типу Shahed-136/131 (усі збила ППО);
- 16 ракет різних типів (чотири Х-101/Х-555 збила ППО).
Власне, серед арсеналу озброєння, що атакувало вночі Дніпро, були такі крилаті повітряні цілі:
- 4 ракети повітряного базування Х-101/Х-555, що окупанти випустили зі стратегічних бомбардувальників Ту-95мс з району Каспійського моря;
- 5 ракет Х-22– із дальніх бомбардувальників Ту-22м3 з напрямку Азовського моря та Курської області;
- 2 балістичні ракети "Іскандер-М" з окупованого Криму;
- 5 зенітних керованих ракет С-300з окупованої території Запоріжжя.
Мотиви ворога
Вранці 22 травня цю атаку також прокоментувала речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк. За її словами, російські загарбники намагаються знайти вразливі місця у роботі української протиповітряної оборони, тому й зосередились на одну напрямку, випустивши по ньому декілька десятків різних повітряних цілей.
Враховуючи, що застосовується різна зброя, це вкотре підтверджує, що ворогу не дає спокою наша ППО,
– наголосила спікерка.
Також вона заявила, що останнім часом противник просуває наратив стосовно того, що українська ППО є "шкідливою", адже внаслідок її роботи та падіння уламків повітряних цілей є руйнування та постраждалі.
Гуменюк закликала не вестись на такі маніпуляції та завжди спускатися в укриття, аби вберегти своє життя.
Слід сказати наостанок, що Росія дещо змінила тактику ракетних ударів. Принаймні про це говорили у британській розвідці. Як зазначили експерти, загарбники активніше почали обстрілювати міста та села нашої держави вночі, хоча таких масованих атак, які були восени 2022-го, – не спостерігається.
Однак ворог частіше почав використовувати неозброєні безпілотні літальні апарати спостереження SuperCam для того, аби збільшити ефективність ударів. Проте нюанс у тому, що ці дрони надзвичайно вразливі до української ППО.