MY.UAНовини
Залізничники про роздільні вагони: Перша б просилася туди на роботу
Залізничники про роздільні вагони: Перша б просилася туди на роботу

Залізничники про роздільні вагони: Перша б просилася туди на роботу

Дискусію про необхідність окремих вагонів для жінок, що розгорілася у вихідні у соцмережах, трохи перебили лише події у Білгороді, але повністю відволікти не змогли навіть військові події. Схлинулися і прихильники, і противники, і користувачі соцмереж, що просто мимо проходили. І такий суспільний резонанс лише підтверджує важливість цієї теми.

На сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію про впровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків у поїздах Укрзалізниці. Петиція на момент написання матеріалу (14:30, 23 травня) зібрала вже 22 869 голосів із 25 000 необхідних для розгляду.

Автор петиції Ольга Ожогіна просить виділити хоча б один окремий вагон для жінок і, відповідно, окремий для чоловіків у всіх потягах «Укрзалізниці», які прямують не менше 6 годин. При цьому у разі відсутності місць у змішаних вагонах просить продавати квитки в окремі вагони для представників обох статей. А щоб ідентифікувати стать покупця квитка, додати фільтр «підлога» при покупці квитка онлайн або на вокзалі.

«На довгих маршрутах, коли є необхідність сну у купейних та плацкартних вагонах, пасажири можуть відчувати дискомфорт через пасажирів протилежної статі. Не поодинокі випадки неприйнятної поведінки, такої як нав'язлива поведінка, навмисні торкання інших пасажирів тощо. Зокрема відомі навіть випадки зґвалтування в купейних вагонах», - пише автор петиції.

Крім цього, автор зазначає, що іноді пасажири мають необхідність змінити одяг, що зробити в присутності попутника протилежної статі неможливо.

В «Укрзаліниці» прислухалися до потреб пасажирів та запропонували запустити у пілотному режимі жіночі купе.

– Кого пускатимуть у жіночі купе? Жінок, трансжінок, мам з дітьми до 6 років будь-якої статі. Цей діалог ще відкритий. На яких маршрутів чекати? Ще точно не визначено, але це маршрути далекого сполучення, пасажири яких проводять у дорозі багато часу, – у фейсбуці повідомив керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського спрямування Олександр Шевченко. За його словами, доплачувати за послугу не потрібно, а купити квиток до жіночого купе можна через додаток «Укрзалізниці».

Однак, якщо замислитись, одне купе на вагон – це півміра. Все ж таки безпечніше в окремому вагоні. KP.UA поцікавилася думкою з «Укрзалізниці», що вони думають про таку практику.

Провідники – не в захваті

Не погодитись з автором петиції складно – неприємні ситуації у поїздах трапляються стабільно. Напевно, майже кожному з нас у поїзді хоча б пару разів у житті доводилося їхати поряд з нетверезим, ще й буйним сусідом. Справді, хотілося б їздити з комфортом, а не заходити у вагон щоразу з думками про те, чи хтось псуватиме вам нерви всю дорогу, тим більше якщо ви слабка жінка. Але що із цим можна зробити? Думки залізничників розділилися.

- Сама собою ідея правильна. Мета залізничників за гроші клієнта надати йому максимально можливу кількість зручностей. І якщо послуга потрібна, потрібно шукати шляхи її реалізації. Наприклад, при покупці квитка додати опцію – «Одностатеве купе. М-Ж». Адже не обов'язково це має бути цілий вагон, цілком достатньо виділити 2 купе у вагоні з можливістю такого вибору – підтримує ініціативу Укрзалізниці пенсіонер-залізничник Микола Носко, який 25 років пропрацював начальником поїзда. - Та й саме підприємство на цьому може заробляти, додавши до вартості квитка 10-25%. Інша річ, що для забезпечення логістики теж потрібні додаткові витрати, «потягти» які такій «махині», як «Укрзалізниця», буде зовсім не просто.

- Для мене це питання спочатку абсурдне. Жінки у нас - що, чим краще чоловіків? І чому взагалі постало це питання? Взяти хоча б гігієну чи алкогольне сп'яніння, то бувають і жінки гірші за чоловіків. Не треба думати, що у чоловіках зійшлося все зло. Електропоїзди, тролейбуси, трамваї, магазини – це місця громадського перебування, а не для когось індивідуального. Тому, я вважаю, всі ми, як розумні люди, маємо дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки, не заважати їхати іншим – ні запахом, ні поведінкою, ні чимось ще, – каже провідниця на ім'я Світлана.

На думку Світлани, дуже багато залежить від культури поведінки.

- Ви людей хоч сідаєте у роздільні вагони за статевою ознакою, хоч разом, а проблема криється у відсутності культури. Якщо людина п'яна, то вона може з'явитися в такому стані у будь-якому вагоні. Підсумок буде незмінним, - продовжує наша співрозмовниця.

Машиніст Юрій навів приклад зі свого життя як аргумент, чому не варто робити роздільних вагонів.

- У червні нам із дружиною треба їхати до Києва. У нас маленька дитина, з інвалідністю, вона потребує нагляду. І дружині їхати одній із ним важко. Їй потрібна моя допомога. І ось уявіть собі, як це було б, якби вона їхала одна з ним, а я не мав можливості їй допомагати, – каже Юрій. – Для тих, хто вкотре не хоче перетинатися з представниками протилежної статі, вже давно є рішення – люксові місця. Переплачуєш за гарантовані зручності для себе коханого та їдеш. Навіщо створювати труднощі всім? І ви думаєте, що чоловікам дуже подобається їздити один з одним? Їм теж не завжди комфортно разом у дорозі.

Проблема, на думку нашого співрозмовника, у тому, що часто люди сідають у поїзд у нетверезому стані та вважають це нормою.

- Я б краще не пускав у вагон людей у ​​нетверезому стані. Посилив би контроль при вході. А тим, хто проніс алкоголю та напився вже всередині, – драконівський штраф та висадка. Особисто як пасажир кілька разів їздив з такими людьми, це був жах - виспався тільки той, хто сам і пив. Чи були гроші напитися? Значить знайдеш грошей і на штраф із новим квитком, – стверджує машиніст Юрій. – Може, це жорстко, але це було б дійовим механізмом. І не треба було б вигадувати якісь безглузді нововведення. Та й взагалі хочете щось реформувати – реформуйте зарплати робітникам. Це зараз потрібно. Скоро взагалі не буде кому працювати.

Тут, щоправда, дуже зрозуміла така різка реакція працівників залізниці. Адже петиція полягала не в сегрегації – тобто обов'язковому поділі: чоловіки праворуч, жінки ліворуч. Ні, йдеться про добровільний вибір: хочеш – купуй звичайний квиток, хочеш – у вагон «ж» чи «м». Але в одному наші співрозмовники мають рацію: насамперед важлива культура поведінки пасажира. Тим більше, що їхні колеги ініціативу підтримують.

- Особисто я двома руками «за» таку новацію. Перша просилася б на роботу у такий вагон. З жінками і спільну мову знайти простіше, і вони загалом, за своєю природою, набагато охайніші за чоловіків. Думаю, що така послуга рано чи пізно з'явиться, – ділиться з нами провідник Марина. - Але мені здається, зараз таки не час. Йде війна і головна мета для людей дістатися з пункту «А» до пункту «Б» (особливо якщо йдеться про прифронтові території, такі як Херсонська та Донецька області). Комфорт найчастіше йде на другий план. А як тоді поділити поїзди? Де варто вводити «одностатеві» вагони, а де ні? Але керівництву у будь-якому випадку потрібно взяти до уваги бажання пасажирів і якось на них реагувати. Хоча б провести експеримент одним поїздом.

«За» цілий вагон, а не лише купе та провідниця Лариса. Їй, як жінці, теж доводилося терпіти витівки неадекватних пасажирів, які значно перевищують її в силі.

- Їхати в жіночому вагоні комфортніше, безпечніше та спокійніше. Без чоловіків ймовірність виникнення негативних ситуацій у вагонах стає нижчою. Банально, жінки навіть тихіше розмовляють між собою, так і по телефону. Тоді як чоловіки зазвичай голосні. Плюс це ще й більше простору, сидіти зручніше. Від чоловіків найчастіше можна чути запах міцних цигарок, а він не всім подобається. Із жінкою їхати приємніше. Але найкращий попутник той, який нічим тобі навіть не запам'ятовується, від статі це, на жаль, не залежить, - наголошує Лариса.

Це ж було вже!

Ідея запровадження окремих вагонів не нова. Більше того, раніше її вже намагалися запровадити на практиці. Вийшло так собі. У 2010 році подібний експеримент проводили на Львівській залізниці, яка запровадила окремі купе для чоловіків та жінок на 12 поїздах. Було по одному вагоні на поїзд.

Трохи згодом аналогічний експеримент провели і на Донецькій залізниці.

Придбати квиток у таке купе можна було лише в касах, тому що при продажах в інтернеті така опція була відсутня. У результаті ця послуга практично користувалася слабким попитом, й у результаті залишалося багато нереалізованих місць.

В «Укрзалізниці» вважали такий експеримент недоцільним та скасували.

У Мумбаї поїзди для жінок маркірую таким малюнком. Фото: conjure.livejournal.com

Міжнародний досвід

Є практика роздільних вагонів у світі. «Жіночі» вагони використовують, наприклад, у метрополітені в Японії, Індії та Бразилії, Мексиці та ін. Мета цього рішення – захистити жінок від «вагонних маніяків», які, користуючись тиснявою у вагоні, пристають до жінок, поки ті можуть навіть не відчувати.

В арабських країнах майже весь громадський транспорт поділено на дві половини. В автобусах, наприклад, передня частина – жіноча. Чоловікові бути на "жіночій частині" без супроводу жінки заборонено. Але більшість таких поділів все ж таки у міському громадському транспорті.

Далі просунулися в Індії. Так, у самому густозаселеному мегаполісі Мумбаї є не лише окремі «жіночі» вагони на залізниці, а навіть цілі «жіночі» потяги. Очевидно, з безпекою вони так собі.

Більше того (ось уже на кого не хотілося б рівнятися), є роздільні за ґендерною ознакою купе та на російських залізницях.

Є успішний досвід окремих вагонів і в Казахстані – у 2012 році там запустили пасажирські поїзди з окремими вагонами для жінок на п'яти маршрутах. Експеримент виявився вдалим, залізнична компанія отримала багато позитивних відгуків і наприкінці квітня цього року заявила, що практику роздільних вагонів на літній час розширять ще на три маршрути.

Теги за темою
УкрзалізницяЖінки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Щуру звернуть голову": розкрито несподіваний сценарій ліквідації Путіна
GlavRed
2024-05-18T18:27:25Z
Макрон запросив росіян на річницю висадки в Нормандії. Реакція Білого дому
ГЛАВКОМ NET
2024-05-18T10:25:29Z
Мінус Патрушев: чи плюс для України
Обозреватель
2024-05-18T08:28:11Z
Наступ росіян: аналітики пояснили, чому Путін фундаментально помиляється
TSN
2024-05-16T04:48:50Z
Росія не хоче замороження війни: який насправді задум Кремля
24tv
2024-05-19T01:45:31Z
Ніколи такого не було і от знову: хусити підбили танкер з російською нафтою
Telegraf
2024-05-19T01:15:09Z
Сейм Польщі схвалив зміни в законі про допомогу українським біженцям
360ua.news
2024-05-16T13:37:00Z
Ізраїльські військові знайшли тіло громадянки Німеччини, яку ХАМАС викрав 7 жовтня
УкраинФорм
2024-05-17T22:24:18Z
Це була б оборона, а не наступ: в ISW пояснили, чому заборона США бити по Росії некоректна
24tv
2024-05-16T05:03:49Z
Пенсіонери можуть отримати додаткову виплату у червні: кому розраховувати на 1500 грн
Политека
2024-05-16T03:43:49Z
Курс валют в Україні 16 травня 2024 року: скільки коштує долар і євро
VGorode
2024-05-16T05:33:42Z
Індустріальні парки в Україні: в Мінекономіки очікують новий рекорд
ZN UA
2024-05-16T07:19:09Z
Мінекономіки після скандалу скасувало бронювання працівникам Glovo, Visa та Favbet
ГЛАВКОМ NET
2024-05-16T15:33:17Z
Microsoft відключив російський бізнес — про що йдеться
InternetUA
2024-05-18T22:01:20Z
Українцям підсовують фальшиві гривні: як розпізнати підробку
Обозреватель
2024-05-18T21:19:07Z
В «Укренерго» розповіли, коли вдасться уникнути відключень світла
Варта1
2024-05-17T08:31:28Z
Досягають 63 гривень за літр: як змінилася вартість бензину, дизеля та автогазу на АЗС на вихідних
Хвиля
2024-05-19T02:06:06Z
Дефіцит пального в РФ: стало відомо, хто активно допомагає росіянам з постачанням бензину
Telegraf
2024-05-19T00:03:42Z
СБУ та ГУР атакували обʼєкт, який "перевершує Кримський міст": військове зведення від Світана
24tv
2024-05-17T17:03:50Z
Графіки відключення електроенергії на 17 травня: де та як довго не буде світла
Обозреватель
2024-05-17T03:05:56Z
Росіяни обстріляли Вовчанську громаду: одна людина загинула і п'ятеро поранені
УкраинФорм
2024-05-18T16:43:13Z
На фронті, рятуючи інших, загинув 21-річний бойовий медик Олександр "Кузьма" Кучерявенко
Khreschatyk
2024-05-17T17:30:56Z
У Ленінградській області пролунав вибух - горить нафтобаза
УкраинФорм
2024-05-19T02:16:09Z
В яблучко: у Виборгу та Слов'янську-на-Кубані безпілотники влучили у нафтопереробні заводи
Telegraf
2024-05-19T02:12:21Z
Вибухи у Криму та Путін у Китаї. Головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2024-05-16T04:21:20Z
Росіяни розпочали наступ на Харківщині раніше запланованого – Сирський
ZN UA
2024-05-17T12:48:32Z
У Харківській області біля кордону знайшли невстановлені "зуби дракона": в ОВА пояснили ситуацію
24tv
2024-05-16T05:33:16Z
Церковне свято 19 травня: що заборонено робити у другу неділю після Великодня
GlavRed
2024-05-18T08:27:00Z
Україною шириться повітряна тривога: ворог запустив "Шахеди" одночасно з двох напрямків
Обозреватель
2024-05-19T00:57:42Z
Не продати, не переписати, не вивезти: у новому законі про мобілізацію запровадили жорсткі обмеження для власників авто
Telegraf
2024-05-18T11:03:19Z
Українців можуть позбавити прав водія: кому і за що загрожує
Хвиля
2024-05-16T04:33:50Z
Російські війська готуються до другого етапу наступальної операції на Харківщині: аналіз ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-05-19T02:21:13Z
Через бойові дії Рафах залишили 800 тисяч палестинців - ООН
УкраинФорм
2024-05-19T02:07:55Z
Оновлення субсидії до 1 липня: хто має звернутися за продовженням
Знай
2024-05-16T04:48:28Z
До експлуатації у ЗСУ допустили ще 18 зразків озброєння та військової техніки
УкраинФорм
2024-05-16T08:58:18Z
Швеція розмістить ядерну зброю США у разі війни
InternetUA
2024-05-16T06:19:04Z
В Україні затримали американського добровольця, якого у США підозрюють у подвійному вбивстві
24tv
2024-05-18T06:22:07Z
У Миколаєві зросла кількість постраждалих від ракетного удару РФ
1News
2024-05-16T06:24:27Z
26 тис. росіян залишилися без світла: у Новоросійську горить підстанція
ГЛАВКОМ NET
2024-05-18T11:28:30Z
Викрито ділків, які продавали ухилянтам «консульські» посвідчення для втечі за кордон
Украина Криминальная
2024-05-16T14:36:25Z
Загарбники розстріляли інваліда-візочника у Вовчанську - прокуратура відкрила справу
УкраинФорм
2024-05-18T22:07:51Z
У Дніпрі покидьки напали на військового медика
Украина Криминальная
2024-05-18T21:57:18Z
У Росії горять нафтобази та НПЗ після атаки дронів
TSN
2024-05-19T02:33:12Z
У Росії безногому учаснику війни проти України зламали руку за шум милиць
1News
2024-05-18T22:58:46Z
У Тунісі заявили про зникнення понад 20 мігрантів, які вирушили до Італії на човні
УкраинФорм
2024-05-18T22:31:00Z
Усик став першим абсолютним чемпіоном світу з боксу в надважкому дивізіоні
ГЛАВКОМ NET
2024-05-19T02:32:30Z
Знаю, що він зараз тут, – Усик щемливо пригадав покійного батька після перемоги над Ф'юрі
24tv
2024-05-19T02:24:07Z
Держава Усика перебуває у стані війни – люди стають на бік країни, яка воює, – Ф'юрі
24tv
2024-05-19T02:00:52Z
Одразу після бою Усика відвезли до лікарні: причина
ГЛАВКОМ NET
2024-05-19T01:45:50Z
Після інсайду про підозру перелому: Усик таки прийшов на пресконференцію
24tv
2024-05-19T01:45:35Z
Усик потрапив у лікарню після перемоги над Ф'юрі: що сталось із абсолютним чемпіоном
24tv
2024-05-19T01:18:21Z
«Українці бʼють потужно»: Зеленський відреагував на перемогу Усика
ГЛАВКОМ NET
2024-05-19T01:10:11Z
Усик вийшов на бій з Ф'юрі в одязі з написом "Полісся": клуб УПЛ весело пожартував над боксером
24tv
2024-05-19T01:03:01Z
"Намалювали" роздільне рішення: суддівські записки бою Усик – Ф'юрі
24tv
2024-05-19T00:39:52Z
В Україні виріс попит на авто зі США: найпопулярніші моделі
Фокус
2024-05-17T07:27:52Z
Ці перехрестя найважчі: лише 20% водіїв знають, хто тут має їхати першим
Telegraf
2024-05-16T15:03:14Z
Toyota почне випускати новий Toyota Hilux
Portaltele
2024-05-18T16:04:45Z
Що обрати замість Michelin та Bridgestone: дешевші варіанти шин від дочірніх фірм
Telegraf
2024-05-18T12:12:26Z
Маск розкрив дату впровадження в Tesla Cybertruck повністю автономного водіння
InternetUA
2024-05-18T11:55:50Z
Щоб машина їздила 20 років: водіям розповіли, як правильно доглядати за двигуном
Telegraf
2024-05-18T11:00:48Z
Не варті цих грошей: названо популярні авто із завищеною ціною
Обозреватель
2024-05-18T10:37:29Z
BioDrill 360 – міні сівалка з 360-літровим бункером
AgroNews
2024-05-18T08:46:52Z
"Робіть це вже": секрет успіху від найбагатшої людини Мексики зі статками в десятки мільярдів
24tv
2024-05-18T06:27:51Z
Ядерна зброя РФ у космосі — вчені попередили про апокаліпсис у разі вибуху
InternetUA
2024-05-18T08:28:10Z
Інтернет не працює: "Vodafone" відповів розлюченим абонентам
Политека
2024-05-19T02:31:46Z
Ось чому глючить ваш смартфон: місця, в які заборонено класти пристрій
Telegraf
2024-05-19T02:03:26Z
Тонший iPhone 17 Slim буде дорожчим за більший iPhone 17 Pro Max
InternetUA
2024-05-19T02:01:53Z
One UI 6.1: поради щодо оптимізації акумулятора для Samsung Galaxy
InternetUA
2024-05-19T01:01:04Z
Google може перейти на чіпсети TSMC для Pixel 10
InternetUA
2024-05-19T00:01:37Z
Microsoft випустить нову консоль Xbox у 2026 році
InternetUA
2024-05-18T23:01:21Z
Дослідження показує, як наш мозок розвиває унікальні клітинні ідентичності
Portaltele
2024-05-18T21:07:52Z
Акумулятор iPhone 16 Pro Max працюватиме довше і отримає корпус з нержавіючої сталі
InternetUA
2024-05-18T20:49:48Z
Три знаки Зодіаку, які подолають життєві труднощі до кінця місяця
Telegraf
2024-05-16T05:30:28Z
Смачна начинка та нереальний хрускіт: такі конвертики ви приготуєте, поки закипає чайник
Telegraf
2024-05-16T04:15:37Z
Смажені крильця з соусом барбекю: будуть дуже хрусткими
Обозреватель
2024-05-17T07:07:55Z
Шашлик із маринованою цибулею у духовці: коли немає змоги виїхати на природу
Обозреватель
2024-05-16T03:10:34Z
Троянди будуть свіжими 2 тижні: що треба для цього зробити
24tv
2024-05-18T21:21:25Z
Вони бувають ще смачніші: готуємо горішки зі згущенкою на вогні з переможницею "МастерШеф"
24tv
2024-05-18T21:00:26Z
Як очистити електричний чайник всередині та зовні: дієві поради
Политека
2024-05-19T02:01:12Z
Хороше солодке перекушування: кулінар дала рецепт смачного печива з творогом для дітей
Политека
2024-05-18T23:04:43Z
Як відбілити пожовклий білий одяг: ці 4 способи мають допомогти
Политека
2024-05-18T22:01:49Z
Не єдиний, хто зламав кришталевий мікрофон. У мережі пригадали конфуз на Євробаченні 2009
Обозреватель
2024-05-16T03:10:37Z
В Україні чи за кордоном: де зараз і як змінився Олег Псюк з гурту Kalush Orchestra
24tv
2024-05-16T04:03:44Z
Настя Каменських дала інтерв'ю найвпливовішому іспанськомовному журналісту в США. Тепер Америка нам допоможе
Детектор М
2024-05-17T13:31:31Z
Зірка серіалу "Спіймати Кайдаша" виходить заміж: "Вже призначена дата весілля"
TSN
2024-05-16T12:39:57Z
Чорна елегантність: Річард Гір із молодою дружиною у вишуканих вбраннях відвідали червону доріжку
Telegraf
2024-05-18T19:21:57Z
"Квіткою наснишся синьоокою": якими мелодійними словами вражав у піснях легендарний Івасюк
24tv
2024-05-18T18:21:10Z
Гучна прем'єра, на яку довго чекали прихильники: на Netflix вийшов третій сезон "Бріджертонів"
24tv
2024-05-16T07:18:03Z
Коли мотивація на дні: які фільми та серіали про спорт подивитися
24tv
2024-05-18T20:00:29Z
На піку моди: які сонцезахисні окуляри будуть у тренді цього літа
Telegraf
2024-05-18T19:42:42Z
Чи можна нагрівати мед: що відбувається з продуктом і чи стає він отруйним
GlavRed
2024-05-19T02:30:51Z
Буде виблискувати: чоловік показав, як відмити каструлю за допомогою 4 інгредієнтів
GlavRed
2024-05-19T00:36:16Z
Літературне прокляття: лікар пояснив, чому книжкові магазини викликають у нас позиви в туалет
Фокус
2024-05-18T19:27:49Z
Не садіть баклажани поруч із цими рослинами, якщо не хочете залишитися без урожаю
Telegraf
2024-05-18T17:24:57Z
Активоване вугілля: переваги для краси шкіри та волосся
Обозреватель
2024-05-18T15:35:40Z
Чому людини перестає хропіти, коли її штурхнути
24tv
2024-05-18T15:00:11Z
Як видалити жир з решітки духовки за одну ніч: буде сяяти, як нова
24tv
2024-05-18T14:48:32Z
Заспокоює нерви: вчені заявили, що середземноморська дієта знижує стрес і тривогу
Фокус
2024-05-18T14:45:39Z
Нормалізує рівень цукру та допомагає серцю: ця олія смачна та корисна
Обозреватель
2024-05-18T14:43:12Z