MY.UAНовини
Добрі вчителі та сувора дисципліна: чим здивували українців школи Франції
Добрі вчителі та сувора дисципліна: чим здивували українців школи Франції

Добрі вчителі та сувора дисципліна: чим здивували українців школи Франції

2022 року до французьких шкіл пішли 18 000 українських дітей. Усі вони - вимушені переселенці, які разом із рідними рятувалися від російської агресії. Шкільна освіта у Франції є обов'язковою, і українські діти - не виняток.
KP.UA вже писала про особливості шкільного навчання у Польщі, Італії та Німеччині. Цього разу – про те, як навчаються діти з України у Франції.

KP.UA поговорила з Андрієм з Києва, донька якого навчається в останньому класі ліцею в Екс-ан-Провансі, Людмилою, мамою 4-класниці з Харкова (зараз живуть у Бордо), та Катериною з Одеси, син якої нещодавно пішов до школи у Діджоні. Також став у нагоді досвід киянки Лариси Міщанчук, яка кілька років тому переїхала до Франції з двома доньками і почала вести блог про нову країну проживання.

Вчитися починаємо в 3 роки, а перший клас - випускний

Освіта у Франції є обов'язковою для дітей від 3 до 16 років.

Починається все з Ecole maternelle (Материнська школа) – це аналог дитячого садка. Малюкам від 3 до 6-7 років допомагають пізнавати світ, вивчати букви, говорити. Діти отримують ази знань та допомогу психологів, які допомагають їм адаптуватися до нового середовища. Діти-іноземці мають додаткові мовні заняття.

Потім з шести років – Ecole élémentaire – підготовчий курс початкової школи. Щоб бути зарахованим до школи, потрібно пройти співбесіду та тестування.

У початковій школі діти навчаються чотири дні на тиждень. У середу - додатковий вихідний або скорочений робочий день.

З 11 років діти вже готові до серйознішої програми – коледжу (collège). Навчання у коледжі триває 4 роки. Нумерація класів у коледжі починається з шостого класу і ведеться у зворотному порядку - до першого класу, який випускний.

З 15 років продовжують навчання в ліцеї. Ліцеї у Франції можуть бути загальними (академічне навчання), технічними (мистецтво, прикладні науки, технічне навчання) та професійними.

- Школа Франції дуже відрізняється від тієї, в якій я була у Києві. Тут діти навчаються п'ять днів на тиждень весь день, а в середу лише пів дня. Моя школа називається коледж, і тут нумерація класів йде навпаки – спочатку діти йдуть до 6-го класу, а 1-й – це випускний, – розповідає шестикласниця з містечка Тараскон-сюр-Арьєж.
Харків'янці Людмилі найбільше імпонує, що у французьких школах навчають самостійності:

- Мені подобається, що вже з 3 років дітей привчають до самостійності: з цього віку фактично починається школа. Заняття відповідають віку дитини. Уроки відбуваються в ігровій формі, потроху вивчають літери та цифри, – розповідає Люда.

- Коли приїхали до Франції, молодшій було 3,5 роки, і мені рекомендували оформити її до школи. Тепер вона школярка. Уроки відбуваються в ігровій формі, розпорядок дня трохи відрізняється від початкової школи, але це точно не садок, – підтверджує Катерина.

За місцевими розповідями, у молодших класах - пісеньки-картинки, в коледжі навчання серйозніше, в ліцеї - все на найвищому рівні. За три останні ліцейські класи різко збільшуються навантаження, програма значно ускладнюється.

Учні з України (та інші діти-іноземці) спочатку навчаються у школах зі спеціальними підрозділами UPE2A – програми, розроблені для іноземців, які не розмовляють французькою. Вони мають два роки, щоб вивчити мову. Протягом року студенти UPE2A відвідують 21 годину традиційних уроків – французьку мову, математику, історію, англійську мову та географію.

Після першого місяця їм дозволяється приєднатися до місцевих дітей на таких заняттях, як фізкультура, музика чи мистецтво та ремесла. Якщо до кінця першого року дитина досягла достатнього рівня мови, щоб вступити до французької шкільної системи, її інтегрують у франкомовний клас. Якщо ні, вони можуть продовжити UPE2A ще на один рік.

Шкільної форми немає, вчителі не сварять

Вчитель у місцевій школі не сваритиме дитину за погану оцінку або неналежну форму одягу. Та й шкільної форми у Франції немає.

- Вчитель у французькій школі вибудовує із класом дружні стосунки. Тут на дітей не кричать. У нашій французькій школі вчитель змінюється щороку. Нема такого, як в Україні: один учитель веде клас 4 роки. У кожного педагога - свій підхід до навчання. Є спільна програма, але як і коли викладати, вчителі коригують самі, - розповіла Людмила.

- Французька система мене вражає своїм людинолюбством. Нема пресингу. Ніхто не лякає дітей непрестижними професіями. У школі не тиснуть. І це гігантський плюс для дітей, які навчаються і хочуть знайти своє покликання, - пише у своєму блозі про Францію Лариса.
Спілкування вчителів, батьків та учнів можливе виключно у робочий час. Чатів та батьківських комітетів у Франції немає. Як і остогидлих українським батькам постійних зборів грошей.

– У нашій школі гроші в обов'язковому порядку не збирають. Часто продають різну продукцію на кшталт флешок, рослин у горщиках, квітів, солодощів... Коли батьки щось купують, частина коштів йде на користь школи, решта йде на компенсацію великих поїздок для всього класу. Наприклад, за цей рік, купуючи ці товари, батьки заощадили по 50 євро на кожну дитину для поїздки до Парижа, – зазначає Людмила.

Також у Франції добре розвинена система обміну школярів.

- Діти виїжджають на 2-3 місяці до Швейцарії, Німеччини та інших країн. Дитина тієї країни приїжджає сюди та навчається у місцевому ліцеї. Це дуже поширена практика. – ділиться Андрій.

Навчальний рік у Франції триває до кінця червня, і навіть деякі учителі вважають, що це занадто.

– До 27 червня всі ходять до школи, як сонні мухи. Останні кілька тижнів вчителі вже не знають, чим зайняти дітей. Вони починають часто дивитися кіно, ходити до музеїв та парків. Частина уроків замінюються, частина скасовуються, частина переносяться, - пише Лариса про навчання у школах Франції в червні.

Математику розжовують, фізкультура обов'язкова

- В українській школі рівень математики набагато вищий. Тут інший підхід. У Франції повільно вивчають теми, кілька разів повертаються до пройденої теми та проходять різні способи вирішення одної задачі, що також цікаво, - розповідає Людмила.

Андрій каже, що вчитель математики дивується, коли дочка вирішує завдання не так, як це заведено у Франції.

Досить серйозно у Франції ставляться до уроків фізкультури. Цей предмет стоїть окремо, але до думки вчителя фізкультури прислухаються.

У дочки Андрія – відмінниці з більшості предметів – із фізкультурою спершу не заладилось.

- Оцінка з фізкультури була не дуже, вчителі робили зауваження: «Із загальними предметами все добре, а ось з фізкультури треба підтягнутися». У Франції обирають спеціалізацію з фізкультури. Дочка обрала біг, але в неї не дуже виходило, вчитель її за це сварив. До речі, умови для бігу суворі – дітей виганяють бігати навіть у дощ. Потім донька перейшла на волейбол - і там уже все налагодилося. До дитячого спорту ставляться дуже серйозно. Але при цьому ніхто не вимагає високих спортивних результатів, головне - підтримувати себе у формі. Тут не наголошують на лідерстві у спорті, важлива сама участь, - зазначає Андрій.

Домашніми завданнями не завантажують

- Домашку нам задають, але у французькій школі вона нескладна. На її виконання зазвичай потрібно до 30 хвилин на день. Наприклад, якщо потрібно вивчити вірш, на це дається близько місяця. Спочатку вірш треба переписати у зошит, потім намалювати ілюстрацію до нього і лише потім вивчити та розповісти, – каже Людмила.

Це виявилося дуже зручно, тому що дочка Люди паралельно навчається дистанційно у своїй харківській школі:

- Дуже вдячна нашій вчительці: вона організувала навчання для тих, хто поїхав – залишилася можливість вивчати рідну мову. Із французької школи донька повертається близько 17:00. І до 22-23:00 вивчає запис відео української школи, робить домашнє завдання. Те, що зробити не встигає, доопрацьовує у вихідні, - зазначає Людмила.

Про оцінки батьки дізнаються двічі на рік

Окрім оцінок (які теж виставляють не у звичайному для нас форматі), французькі школярі можуть отримати бонуси. Наприклад, їх дають за хорошу поведінку та активну роботу на уроці.

– Є оцінка за знання, а є додаткові бонуси. Їх одержують протягом року. Витратити зароблені бонуси можна на привілеї для себе чи класу.

Так, за бонуси можна отримати додаткову перерву, пропустити чергування з класом, поміняти своє місце в класі, принести в школу гру (зазвичай не можна), залишитися на перерві у класі (на перерві всі виходять на вулицю). Якщо весь клас добре попрацював, замість одного уроку діти можуть дивитися мультики чи грати у гру, – дивується Людмила.

Щодо оцінювання, наприкінці семестру батькам віддають папку з роботами - так вони можуть ознайомитися з успіхами дитини.
За усні відповіді на уроках оцінок не ставлять - на уроці можна і потрібно розбиратися, помилятися, перепитувати чи перездавати. Оцінюють вже письмові тести.

- Змагання у французькій школі доречні лише на фізкультурі. Діти не мають нелюдського конкурентного тиску, - пише Лариса.

За хорошу поведінку та навчання дітям нараховують бонуси, які можуть витратити навіть на заміну уроку на мультики. Фото: education.gouv.fr

Дисципліна: телевізор під забороною, їжа – за порадами дієтолога

- Із дисципліною у Франції все досить жорстко. Якщо дитина не прийшла на урок, про це миттєво повідомляється батькам чи опікунам. Батьки зобов'язані пояснити, чому дитину не було на уроці. Самі французи уроки і не пропускають. У цьому плані дуже дисципліновані і діти, і дуже жорсткі умови в ліцеї.

Порядки у гуртожитках (у них живуть діти, яким далеко добиратися до ліцеїв) теж досить жорсткі. Час перебування в пансіоні обмежений. У кімнаті немає телевізора: заборонено. У кімнатах не можна їсти, лише у їдальні. Причому раціон підбирає дієтолог.

Графік теж жорсткий, о 22:45 вимикають світло, ніхто нічого не робить: усі мають лягати спати. У дітей забирають телефони та видають їх лише вранці після підйому.

На поверхах чергують люди, які стежать за порядком. Зранку всіх будять перед заняттями.
До речі, під час уроків в інших школах смартфони теж під забороною, хоча самі класи дуже мультимедійні.

– У французьких школах діє абсолютна заборона на гаджети. В Україні 100% підтримала б таке нововведення, але тут без знання мови телефон потрібен із-за перекладача. А так користуватися ним не можна, і це ускладнює навчання, - нарікає Людмила.
- Запізнюватися до школи теж не можна. Запізнився на 10 хвилин - одразу отримаєш повідомлення, що твоя дитина не прийшла на урок, - зазначає Андрій.

Битися, в принципі, не можна у будь-яких школах. У французьких за це школярі отримують адміністративне покарання – зазвичай години громадських робіт у школі. "Виправна праця" - це прибирання території, допомога в адміністративних частинах школи і так далі.

– На уроках діти уважно слухають вчителів. Перебивати та перекрикувати у Франції не прийнято. Тут також жорстко припиняється цькування та бійки – за такі геройства можна вилетіти зі школи, – попереджає Лариса.

Також суворі правила щодо шкільних автобусів. Вони вирушають строго у певний час - якщо дитина не має уроків, вона повинна почекати відправлення в школі, в залах спільної праці і бути на парковці вчасно.

Немає і звичних нам «записок від мами, що дитина захворіла». Та й взагалі, застуда, як і в більшості європейських країн, тут за хворобу не вважається.

- Соплі – не хвороба. Дитина вважається хворою лише з температурою, яка не дає їй встати з ліжка вранці. З листопада по квітень всі перманентно покашлюють, чхають і явно справляють враження недолікованих. І ось якось виживають, - пише Лариса.

Про їжу: від овочів до картоплі фрі

- Дочка навчається у приватній школі. Директорка дозволила навчатися українським дітям безкоштовно, але харчування сюди не входить. Один день харчування коштує 3,5 євро. Якщо дитина не їсть у шкільній їдальні, її треба забрати в обід на 2 години, а потім знову привести, що не дуже зручно, – розповідає Людмила.

Людмила каже, що харчування різноманітне – є корисна їжа, і не дуже:

- Готують по-різному: картопля фрі, лазання, м'ясо з макаронами, кальмари у фритюрі – доньці вони дуже подобаються. Також дають овочі чи овочеві салати, – розповіла Людмила.

- Харчування платне. Не хочете платити - о 11:20-11:30 забираєте дитину додому на обід та о 13:20-13:30 приводьте назад до школи, - зазначає Катя.

Якщо батьки не хочуть платити за обіди дитини в школі, то вони зобов'язані забрати її та нагодувати в обідню перерву. Фото: education.gouv.fr

Другорічники - не покарання, а спосіб краще вчитися

– Донька закінчила школу та здобула свою золоту медаль в Україні, паралельно закінчила останній клас ліцею у Франції. Наша освіта вже дає право вступу до французьких вузів. Незважаючи на це, донька вирішила залишитись на другий рік, щоб підтягнути мову: без мови в університеті робити нічого. До речі, практика залишитись на другий рік у Франції абсолютно нормальна. Це можуть бути не випускні класи. Навіть якщо у дитини більш-менш нормальні оцінки, вона може не йти в наступний клас, а залишитися на другий рік, аргументуючи це тим, що недостатньо освоїла програму і хоче повчитися в тому ж класі ще. У Франції це поширена практика, – зазначає Андрій.

- У моєї молодшої дочки, яка ходить до шостого класу коледжу у Франції, у класі четверо дітей, які навчаються другий рік. Ну, ось коли ви думаєте про другорічників, яких всі ганяють, шпинають і обзивають, то ви можете відразу перестати розмірковувати в цьому напрямку. Тут «редубльовані» діти (так називається система) просто навчаються, і нікого це не шокує, - пише Лариса.

Втім, «редублювання» - серйозне рішення, і його ухвалюють спільно вчителі і батьки.

Стосунки з однокласниками

– Наших дітей сприймають нормально. Серед французів з'явилися друзі – на перервах грають разом, спілкуються. Є й такі діти, які можуть щось сказати неприємне. На щастя, це не має систематичного характеру і не схоже на цькування, – ділиться враженнями Людмила.

- Невдоволення і неприйняття наших не було: спочатку всі жаліли і як могли допомагали. Згодом до наших дітей стали ставитися, як до своїх, на загальних підставах і вимоги однакові. Іноді вони нас не розуміють, іноді ми їх не розуміємо, але загалом вони сприймають нас як своїх: тут дуже багато інших емігрантів - сирійців, арабів - до них ставлення інше. Вони спокійно можуть продавати травку на вулицях. "Наші діти у Франції на хорошому рівні: вони не губляться і не виглядають дурними", - розповів Андрій.

До речі, українських дітей підтримують. За словами Андрія, на минулий День Незалежності України у школі його доньки замість шкільного дзвінка звучала «Стефанія», а в бібліотеці організували міні-виставку дітей з України з їхніми розповідями про те, як вони пережили перші дні війни.

Теги за темою
Франція
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Чим для України обернеться втрата Покровська: військовий про важкі наслідки
TSN
2024-11-01T09:30:56Z
Колишній "регіонал" зливав дані про позиції ЗСУ на прикордонні Сумщини
TSN
2024-11-01T09:30:50Z
"План Б" - що буде після виборів у США: Камала Гарріс чи Дональд Трамп - ранок 6 листопада
TSN
2024-11-01T09:30:24Z
Розгром спецназу ГРУ: ЗСУ "покришили" елітні підрозділи РФ – західні ЗМІ
GlavRed
2024-11-01T09:28:21Z
Південна Корея запровадила нові заходи експортного контролю, щоб обмежити для КНДР можливість розробки ракет
InternetUA
2024-11-01T09:28:01Z
Агент НАБУ, який отримав 13 млн грн за здачу корупціонерів, розповів, як давав хабарі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T09:21:56Z
АРМА визначило дату аукціону з продажу колекції картин Медведчука
ZN UA
2024-11-01T09:18:38Z
Засновник Bloomberg каже, що проголосував за Гарріс без вагань
ZN UA
2024-11-01T09:16:14Z
Республіканець відповів, чи можливі протести у випадку програшу Трампа
24tv
2024-11-01T09:06:39Z
"Будьте взаємоввічливими": українцям світять штрафи на парковках для авто, названо головне порушення
Политека
2024-11-01T09:31:08Z
Генштаб: У жовтні війська РФ атакували Україну 2023 ударними БпЛА, з них 1185 було знищено
УкраинФорм
2024-11-01T09:30:53Z
"Ми самі винні": заступник комбрига 3-ї ОШБр висловився про рейди ТЦК
TSN
2024-11-01T09:30:50Z
Мама стрибнула у Ніагарський водоспад із 9-річним сином та 5-місячною донькою – фото
TSN
2024-11-01T09:30:49Z
Військові попередили про загрозу на південному фронті
Украина Криминальная
2024-11-01T09:30:47Z
Чоловік створить найбільший GPS-малюнок пеніса за 24 години: він подолає 120 км
TSN
2024-11-01T09:30:45Z
Всі в Україні повинні пройти БЗВП в обовʼязковому порядку – Жорін
TSN
2024-11-01T09:30:32Z
Українські розробники представили високоточні боєприпаси для важких мультикоптерів
InternetUA
2024-11-01T09:16:04Z
Росіяни вбили в Україні вже 585 дітей
УкраинФорм
2024-11-01T09:13:58Z
Український книжковий клуб у Токіо проведе у листопаді низку літературних заходів
УкраинФорм
2024-11-01T09:31:25Z
Зірка "Білого лотоса" Александра Даддаріо вперше стала мамою
Комсомольская правда
2024-11-01T09:21:58Z
На останнім місяцях вагітності: акторка з "Відчайдушних домогосподарок" втратила дитину
24tv
2024-11-01T09:06:47Z
Це вважалося антитрендом: як кухня Енн Гетевей руйнує стереотипи
24tv
2024-11-01T09:06:06Z
Астрологи назвали найконфліктніших знаків Зодіаку: спалахують, як сірник
Политека
2024-11-01T09:00:29Z
Найкрасивіші чубчики 2024 року: добірка зачісок, які личать усім
24tv
2024-11-01T08:51:10Z
Відома українська акторка чесно відповіла, чи готова поповнити лави ЗСУ: "Моя місія – тут"
24tv
2024-11-01T08:45:07Z
"Від безвиході": мовчун Костянтин Меладзе заговорив про розлучення з Вірою Брежнєвою
GlavRed
2024-11-01T08:27:04Z
51-річна супермодель Гайді Клум стала королевою Геловіну 2024
Фокус
2024-11-01T08:15:08Z
На нафтобазу в Ставропольському краю Росії впав один із БпЛА
24tv
2024-11-01T09:28:10Z
На Тайвані вирує тайфун: двоє загиблих, понад 500 травмованих
УкраинФорм
2024-11-01T09:25:27Z
В Іспанії до пошуків зниклих у катастрофічній повені залучають ще 500 військових
Европейская правда
2024-11-01T09:25:09Z
На Московській залізниці диверсанти підпалили релейні шафи
УкраинФорм
2024-11-01T09:16:48Z
Десятки дронів атакували Росію: де гриміли вибухи і є влучання
TSN
2024-11-01T09:07:30Z
Оперативники Подільського району виявили у киянина тротилову шашку
Украина Криминальная
2024-11-01T09:06:05Z
У Франції сталась стрілянина, яка переросла у масову бійку: є постраждалі
Европейская правда
2024-11-01T09:04:27Z
У Ставропольському краї безпілотник атакував нафтобазу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T08:57:50Z
Житель Білгорода-Дністровського ошукав трьох громадян на продажі неіснуючої автівки
Украина Криминальная
2024-11-01T08:45:39Z
Синоптики попереджають про небезпеку: що очікувати українцям на початку листопада
TSN
2024-11-01T09:31:54Z
ЗСУ відновили позиції біля Курахового, але ЗСУ просуваються далі: ІSW про бої на Донбасі
TSN
2024-11-01T09:31:22Z
"Перевага не на нашому боці": Жорін заявив про дуже складну ситуацію на фронті
TSN
2024-11-01T09:30:46Z
Обдурили росіян: в ЗСУ вигадали та створили дві фейкові бригади, — Forbes
Фокус
2024-11-01T09:30:35Z
Фронт наближається до Дніпропетровщини: де ще наступає Росія та чи треба панікувати
TSN
2024-11-01T09:30:30Z
Політв'язня Ельдара Кантимирова етапували до Бурятії
УкраинФорм
2024-11-01T09:28:51Z
Вдарить мороз -4 градуси: які області накриє сильне похолодання
GlavRed
2024-11-01T09:28:01Z
Генштаб назвав найгарячіші напрямки фронту: де атакують росіяни
TSN
2024-11-01T09:27:48Z
Дороги та укріплення із будівельного сміття: на Київщині запровадили нову технологію переробки
24tv
2024-11-01T09:21:41Z
Ляшко розповів, хто замінить понад п'ять сотень медико-соціальних експертних комісій
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T09:15:21Z
Чи потрібно мити сире м'ясо перед приготуванням: відповідь неабияк здивує
24tv
2024-11-01T09:00:21Z
Пацієнту залишався рік: вчені вперше випробували нову терапію невиліковної пухлини мозку
24tv
2024-11-01T08:39:56Z
Захворювання на мавпячу віспу у Африці: кількість випадків зросла на 500%
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T07:57:12Z
Як та чим відновити ґрунт після фітофтори
TSN
2024-11-01T07:51:42Z
Як поводитись, якщо зустріли агресивну собаку
24tv
2024-11-01T06:03:26Z
Спека і загострення кліматичної кризи: Guardian пояснило, чого слід чекати далі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T04:00:18Z
МОЗ нагадує, що вакцинуватися проти грипу та COVID-19 можна протягом усього епідсезону
УкраинФорм
2024-11-01T03:36:15Z
У США підліток осліп через незбалансовану дієту: яка їжа знищила його зір назавжди
TSN
2024-10-31T20:48:29Z
Собівартість цибулі складає 8 грн/кг. Аграрії чекають на зростання ціни
AgroPortal
2024-11-01T09:30:57Z
МАГАТЕ повідомило про витік води на реакторі ЗАЕС
Комсомольская правда
2024-11-01T09:30:46Z
Молоко "істерично" дорожчає в Україні: у чому причина рекордного стрибка
24tv
2024-11-01T09:30:01Z
Масштабні страйки Boeing. Керівництво йде на поступки робітникам
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T09:27:56Z
На Житомирщині проходять аукціони зі здачі в суборенду земель держпідприємств
AgroNews
2024-11-01T09:22:49Z
Найбільша в історії сума пенсій: ПФУ поставив історичний рекорд
24tv
2024-11-01T09:21:53Z
Понад 2900 суден з 79 мільйонами тонн вантажів пройшли морським коридором з моменту відкриття
24tv
2024-11-01T09:16:49Z
Ціни на нафту зростають: світ чекає на нову атаку Ірану на Ізраїль
24tv
2024-11-01T09:15:45Z
Підготовка до зими завершена: Україна готова до опалювального сезону
24tv
2024-11-01T09:15:23Z
Що робити, коли вам не сподобався подарунок: дієві поради
TSN
2024-11-01T09:30:50Z
Китайський гороскоп на завтра 2 листопада: Зміям - нещасний випадок, Свиням - стрес
GlavRed
2024-11-01T09:28:00Z
Любовний гороскоп на листопад для всіх знаків зодіаку
24tv
2024-11-01T09:18:20Z
Забудьте про пригорілу їжу: секрети роботи з пательнею від судді "МастерШеф'"
24tv
2024-11-01T09:09:16Z
Три поширені причини, чому спальня має дешевий вигляд
24tv
2024-11-01T09:06:29Z
Як ефективно відмити плісняву на стіні: чудодійні способи
GlavRed
2024-11-01T08:27:35Z
Ще більше приголомшливих пейзажів дорогою: між містами Італії запустили новий швидкісний поїзд
24tv
2024-11-01T08:24:46Z
Привчити до кігтеточки простіше, ніж ви думаєте: важливі поради для котомам і кототат
Знай
2024-11-01T07:54:10Z
Шість порад для оформлення ідеальної ванної кімнати
24tv
2024-11-01T07:30:41Z
Здійснено прорив у технологіях літій-іонних акумуляторів
InternetUA
2024-11-01T09:31:16Z
Більшість навіть не здогадується: навіщо на підгузках ззаду липучка
GlavRed
2024-11-01T09:28:30Z
Samsung готує доступний смартфон із потрійним складанням
InternetUA
2024-11-01T09:03:59Z
Ось повний список телефонів Samsung Galaxy, планшетів, які отримають оновлення One UI 7
Portaltele
2024-11-01T08:48:13Z
У Windows 11 через оновлення зламався «Диспетчер завдань»
InternetUA
2024-11-01T08:46:38Z
Смартфон сповістить вас про стук у двері, плач дитини чи сигналізацію – ось як це налаштувати
InternetUA
2024-11-01T08:29:34Z
Європейська Комісія розпочала перевірку діяльності китайської онлайн-платформи Temu
360ua.news
2024-11-01T08:18:27Z
Україна створює десятки систем ШІ, щоб допомогти своїм дронам вражати цілі, - Reuters
InternetUA
2024-11-01T08:10:51Z
Покращена навігація Карт Google
InternetUA
2024-11-01T08:01:59Z
В'ячеслав Узелков шокував, як два тижні провів у комі: "Повернувся з того світу"
TSN
2024-11-01T09:30:39Z
Рома без Довбика перервала безвиграшну серію в Італії: відеоогляд матчу
24tv
2024-11-01T09:30:20Z
Максимович став гравцем Монпельє
Football.ua
2024-11-01T09:28:18Z
Мессі заявив, що не планує у майбутньому ставати тренером
ZN UA
2024-11-01T09:25:50Z
Визначилася дата поєдинку УПЛ між лідерами «Олександрією» та «Динамо»
УкраинФорм
2024-11-01T09:25:48Z
Зірковий одноклубник Мудрика кинув дружину з двома дітьми заради гарячої моделі: ефектні фото
24tv
2024-11-01T09:21:08Z
Тренер Роми оцінив стан здоров'я Довбика: коли форвард повернеться на поле
24tv
2024-11-01T08:57:30Z
Дібала вийшов на третє місце по голах у Серії А серед аргентинців
Football.ua
2024-11-01T08:55:38Z
Альба: Мессі завжди має бути у списку номінантів на Золотий м'яч
Football.ua
2024-11-01T08:31:10Z
Нововведення для водіїв: що означає дорожній знак “P+D” на синьому фоні
GlavRed
2024-11-01T09:28:42Z
Новий Subaru Outback змінився до невпізнання: модель засвітилася на тестах
AutoCentre
2024-11-01T09:00:43Z
ТОП 10 зимових шин-2024: моделі для кросоверів
AutoCentre
2024-11-01T08:46:20Z
Infiniti привезе на виставку SEMA концепт QX80 Autograph Lounge
AutoCentre
2024-11-01T08:16:48Z
Hyundai розсекретила абсолютно новий кросовер: за півроку він стане серійним
ЗаРулем
2024-11-01T08:12:18Z
Nissan створив розкішний позашляховик для елітного пікніку
Фокус
2024-11-01T07:36:58Z
Renault Duster – лідер жовтневого ринку нових легкових автомобілів
AutoCentre
2024-11-01T07:07:59Z
Тест-драйв Citroen e-C4: відповідаємо на головні питання про стильний електромобіль
AutoGeek
2024-11-01T06:57:23Z
Hyundai Motor представила новий концепт електромобіля на водні
УкраинФорм
2024-11-01T04:30:26Z