MY.UAНовини
Добрі вчителі та сувора дисципліна: чим здивували українців школи Франції
Добрі вчителі та сувора дисципліна: чим здивували українців школи Франції

Добрі вчителі та сувора дисципліна: чим здивували українців школи Франції

2022 року до французьких шкіл пішли 18 000 українських дітей. Усі вони - вимушені переселенці, які разом із рідними рятувалися від російської агресії. Шкільна освіта у Франції є обов'язковою, і українські діти - не виняток.
KP.UA вже писала про особливості шкільного навчання у Польщі, Італії та Німеччині. Цього разу – про те, як навчаються діти з України у Франції.

KP.UA поговорила з Андрієм з Києва, донька якого навчається в останньому класі ліцею в Екс-ан-Провансі, Людмилою, мамою 4-класниці з Харкова (зараз живуть у Бордо), та Катериною з Одеси, син якої нещодавно пішов до школи у Діджоні. Також став у нагоді досвід киянки Лариси Міщанчук, яка кілька років тому переїхала до Франції з двома доньками і почала вести блог про нову країну проживання.

Вчитися починаємо в 3 роки, а перший клас - випускний

Освіта у Франції є обов'язковою для дітей від 3 до 16 років.

Починається все з Ecole maternelle (Материнська школа) – це аналог дитячого садка. Малюкам від 3 до 6-7 років допомагають пізнавати світ, вивчати букви, говорити. Діти отримують ази знань та допомогу психологів, які допомагають їм адаптуватися до нового середовища. Діти-іноземці мають додаткові мовні заняття.

Потім з шести років – Ecole élémentaire – підготовчий курс початкової школи. Щоб бути зарахованим до школи, потрібно пройти співбесіду та тестування.

У початковій школі діти навчаються чотири дні на тиждень. У середу - додатковий вихідний або скорочений робочий день.

З 11 років діти вже готові до серйознішої програми – коледжу (collège). Навчання у коледжі триває 4 роки. Нумерація класів у коледжі починається з шостого класу і ведеться у зворотному порядку - до першого класу, який випускний.

З 15 років продовжують навчання в ліцеї. Ліцеї у Франції можуть бути загальними (академічне навчання), технічними (мистецтво, прикладні науки, технічне навчання) та професійними.

- Школа Франції дуже відрізняється від тієї, в якій я була у Києві. Тут діти навчаються п'ять днів на тиждень весь день, а в середу лише пів дня. Моя школа називається коледж, і тут нумерація класів йде навпаки – спочатку діти йдуть до 6-го класу, а 1-й – це випускний, – розповідає шестикласниця з містечка Тараскон-сюр-Арьєж.
Харків'янці Людмилі найбільше імпонує, що у французьких школах навчають самостійності:

- Мені подобається, що вже з 3 років дітей привчають до самостійності: з цього віку фактично починається школа. Заняття відповідають віку дитини. Уроки відбуваються в ігровій формі, потроху вивчають літери та цифри, – розповідає Люда.

- Коли приїхали до Франції, молодшій було 3,5 роки, і мені рекомендували оформити її до школи. Тепер вона школярка. Уроки відбуваються в ігровій формі, розпорядок дня трохи відрізняється від початкової школи, але це точно не садок, – підтверджує Катерина.

За місцевими розповідями, у молодших класах - пісеньки-картинки, в коледжі навчання серйозніше, в ліцеї - все на найвищому рівні. За три останні ліцейські класи різко збільшуються навантаження, програма значно ускладнюється.

Учні з України (та інші діти-іноземці) спочатку навчаються у школах зі спеціальними підрозділами UPE2A – програми, розроблені для іноземців, які не розмовляють французькою. Вони мають два роки, щоб вивчити мову. Протягом року студенти UPE2A відвідують 21 годину традиційних уроків – французьку мову, математику, історію, англійську мову та географію.

Після першого місяця їм дозволяється приєднатися до місцевих дітей на таких заняттях, як фізкультура, музика чи мистецтво та ремесла. Якщо до кінця першого року дитина досягла достатнього рівня мови, щоб вступити до французької шкільної системи, її інтегрують у франкомовний клас. Якщо ні, вони можуть продовжити UPE2A ще на один рік.

Шкільної форми немає, вчителі не сварять

Вчитель у місцевій школі не сваритиме дитину за погану оцінку або неналежну форму одягу. Та й шкільної форми у Франції немає.

- Вчитель у французькій школі вибудовує із класом дружні стосунки. Тут на дітей не кричать. У нашій французькій школі вчитель змінюється щороку. Нема такого, як в Україні: один учитель веде клас 4 роки. У кожного педагога - свій підхід до навчання. Є спільна програма, але як і коли викладати, вчителі коригують самі, - розповіла Людмила.

- Французька система мене вражає своїм людинолюбством. Нема пресингу. Ніхто не лякає дітей непрестижними професіями. У школі не тиснуть. І це гігантський плюс для дітей, які навчаються і хочуть знайти своє покликання, - пише у своєму блозі про Францію Лариса.
Спілкування вчителів, батьків та учнів можливе виключно у робочий час. Чатів та батьківських комітетів у Франції немає. Як і остогидлих українським батькам постійних зборів грошей.

– У нашій школі гроші в обов'язковому порядку не збирають. Часто продають різну продукцію на кшталт флешок, рослин у горщиках, квітів, солодощів... Коли батьки щось купують, частина коштів йде на користь школи, решта йде на компенсацію великих поїздок для всього класу. Наприклад, за цей рік, купуючи ці товари, батьки заощадили по 50 євро на кожну дитину для поїздки до Парижа, – зазначає Людмила.

Також у Франції добре розвинена система обміну школярів.

- Діти виїжджають на 2-3 місяці до Швейцарії, Німеччини та інших країн. Дитина тієї країни приїжджає сюди та навчається у місцевому ліцеї. Це дуже поширена практика. – ділиться Андрій.

Навчальний рік у Франції триває до кінця червня, і навіть деякі учителі вважають, що це занадто.

– До 27 червня всі ходять до школи, як сонні мухи. Останні кілька тижнів вчителі вже не знають, чим зайняти дітей. Вони починають часто дивитися кіно, ходити до музеїв та парків. Частина уроків замінюються, частина скасовуються, частина переносяться, - пише Лариса про навчання у школах Франції в червні.

Математику розжовують, фізкультура обов'язкова

- В українській школі рівень математики набагато вищий. Тут інший підхід. У Франції повільно вивчають теми, кілька разів повертаються до пройденої теми та проходять різні способи вирішення одної задачі, що також цікаво, - розповідає Людмила.

Андрій каже, що вчитель математики дивується, коли дочка вирішує завдання не так, як це заведено у Франції.

Досить серйозно у Франції ставляться до уроків фізкультури. Цей предмет стоїть окремо, але до думки вчителя фізкультури прислухаються.

У дочки Андрія – відмінниці з більшості предметів – із фізкультурою спершу не заладилось.

- Оцінка з фізкультури була не дуже, вчителі робили зауваження: «Із загальними предметами все добре, а ось з фізкультури треба підтягнутися». У Франції обирають спеціалізацію з фізкультури. Дочка обрала біг, але в неї не дуже виходило, вчитель її за це сварив. До речі, умови для бігу суворі – дітей виганяють бігати навіть у дощ. Потім донька перейшла на волейбол - і там уже все налагодилося. До дитячого спорту ставляться дуже серйозно. Але при цьому ніхто не вимагає високих спортивних результатів, головне - підтримувати себе у формі. Тут не наголошують на лідерстві у спорті, важлива сама участь, - зазначає Андрій.

Домашніми завданнями не завантажують

- Домашку нам задають, але у французькій школі вона нескладна. На її виконання зазвичай потрібно до 30 хвилин на день. Наприклад, якщо потрібно вивчити вірш, на це дається близько місяця. Спочатку вірш треба переписати у зошит, потім намалювати ілюстрацію до нього і лише потім вивчити та розповісти, – каже Людмила.

Це виявилося дуже зручно, тому що дочка Люди паралельно навчається дистанційно у своїй харківській школі:

- Дуже вдячна нашій вчительці: вона організувала навчання для тих, хто поїхав – залишилася можливість вивчати рідну мову. Із французької школи донька повертається близько 17:00. І до 22-23:00 вивчає запис відео української школи, робить домашнє завдання. Те, що зробити не встигає, доопрацьовує у вихідні, - зазначає Людмила.

Про оцінки батьки дізнаються двічі на рік

Окрім оцінок (які теж виставляють не у звичайному для нас форматі), французькі школярі можуть отримати бонуси. Наприклад, їх дають за хорошу поведінку та активну роботу на уроці.

– Є оцінка за знання, а є додаткові бонуси. Їх одержують протягом року. Витратити зароблені бонуси можна на привілеї для себе чи класу.

Так, за бонуси можна отримати додаткову перерву, пропустити чергування з класом, поміняти своє місце в класі, принести в школу гру (зазвичай не можна), залишитися на перерві у класі (на перерві всі виходять на вулицю). Якщо весь клас добре попрацював, замість одного уроку діти можуть дивитися мультики чи грати у гру, – дивується Людмила.

Щодо оцінювання, наприкінці семестру батькам віддають папку з роботами - так вони можуть ознайомитися з успіхами дитини.
За усні відповіді на уроках оцінок не ставлять - на уроці можна і потрібно розбиратися, помилятися, перепитувати чи перездавати. Оцінюють вже письмові тести.

- Змагання у французькій школі доречні лише на фізкультурі. Діти не мають нелюдського конкурентного тиску, - пише Лариса.

За хорошу поведінку та навчання дітям нараховують бонуси, які можуть витратити навіть на заміну уроку на мультики. Фото: education.gouv.fr

Дисципліна: телевізор під забороною, їжа – за порадами дієтолога

- Із дисципліною у Франції все досить жорстко. Якщо дитина не прийшла на урок, про це миттєво повідомляється батькам чи опікунам. Батьки зобов'язані пояснити, чому дитину не було на уроці. Самі французи уроки і не пропускають. У цьому плані дуже дисципліновані і діти, і дуже жорсткі умови в ліцеї.

Порядки у гуртожитках (у них живуть діти, яким далеко добиратися до ліцеїв) теж досить жорсткі. Час перебування в пансіоні обмежений. У кімнаті немає телевізора: заборонено. У кімнатах не можна їсти, лише у їдальні. Причому раціон підбирає дієтолог.

Графік теж жорсткий, о 22:45 вимикають світло, ніхто нічого не робить: усі мають лягати спати. У дітей забирають телефони та видають їх лише вранці після підйому.

На поверхах чергують люди, які стежать за порядком. Зранку всіх будять перед заняттями.
До речі, під час уроків в інших школах смартфони теж під забороною, хоча самі класи дуже мультимедійні.

– У французьких школах діє абсолютна заборона на гаджети. В Україні 100% підтримала б таке нововведення, але тут без знання мови телефон потрібен із-за перекладача. А так користуватися ним не можна, і це ускладнює навчання, - нарікає Людмила.
- Запізнюватися до школи теж не можна. Запізнився на 10 хвилин - одразу отримаєш повідомлення, що твоя дитина не прийшла на урок, - зазначає Андрій.

Битися, в принципі, не можна у будь-яких школах. У французьких за це школярі отримують адміністративне покарання – зазвичай години громадських робіт у школі. "Виправна праця" - це прибирання території, допомога в адміністративних частинах школи і так далі.

– На уроках діти уважно слухають вчителів. Перебивати та перекрикувати у Франції не прийнято. Тут також жорстко припиняється цькування та бійки – за такі геройства можна вилетіти зі школи, – попереджає Лариса.

Також суворі правила щодо шкільних автобусів. Вони вирушають строго у певний час - якщо дитина не має уроків, вона повинна почекати відправлення в школі, в залах спільної праці і бути на парковці вчасно.

Немає і звичних нам «записок від мами, що дитина захворіла». Та й взагалі, застуда, як і в більшості європейських країн, тут за хворобу не вважається.

- Соплі – не хвороба. Дитина вважається хворою лише з температурою, яка не дає їй встати з ліжка вранці. З листопада по квітень всі перманентно покашлюють, чхають і явно справляють враження недолікованих. І ось якось виживають, - пише Лариса.

Про їжу: від овочів до картоплі фрі

- Дочка навчається у приватній школі. Директорка дозволила навчатися українським дітям безкоштовно, але харчування сюди не входить. Один день харчування коштує 3,5 євро. Якщо дитина не їсть у шкільній їдальні, її треба забрати в обід на 2 години, а потім знову привести, що не дуже зручно, – розповідає Людмила.

Людмила каже, що харчування різноманітне – є корисна їжа, і не дуже:

- Готують по-різному: картопля фрі, лазання, м'ясо з макаронами, кальмари у фритюрі – доньці вони дуже подобаються. Також дають овочі чи овочеві салати, – розповіла Людмила.

- Харчування платне. Не хочете платити - о 11:20-11:30 забираєте дитину додому на обід та о 13:20-13:30 приводьте назад до школи, - зазначає Катя.

Якщо батьки не хочуть платити за обіди дитини в школі, то вони зобов'язані забрати її та нагодувати в обідню перерву. Фото: education.gouv.fr

Другорічники - не покарання, а спосіб краще вчитися

– Донька закінчила школу та здобула свою золоту медаль в Україні, паралельно закінчила останній клас ліцею у Франції. Наша освіта вже дає право вступу до французьких вузів. Незважаючи на це, донька вирішила залишитись на другий рік, щоб підтягнути мову: без мови в університеті робити нічого. До речі, практика залишитись на другий рік у Франції абсолютно нормальна. Це можуть бути не випускні класи. Навіть якщо у дитини більш-менш нормальні оцінки, вона може не йти в наступний клас, а залишитися на другий рік, аргументуючи це тим, що недостатньо освоїла програму і хоче повчитися в тому ж класі ще. У Франції це поширена практика, – зазначає Андрій.

- У моєї молодшої дочки, яка ходить до шостого класу коледжу у Франції, у класі четверо дітей, які навчаються другий рік. Ну, ось коли ви думаєте про другорічників, яких всі ганяють, шпинають і обзивають, то ви можете відразу перестати розмірковувати в цьому напрямку. Тут «редубльовані» діти (так називається система) просто навчаються, і нікого це не шокує, - пише Лариса.

Втім, «редублювання» - серйозне рішення, і його ухвалюють спільно вчителі і батьки.

Стосунки з однокласниками

– Наших дітей сприймають нормально. Серед французів з'явилися друзі – на перервах грають разом, спілкуються. Є й такі діти, які можуть щось сказати неприємне. На щастя, це не має систематичного характеру і не схоже на цькування, – ділиться враженнями Людмила.

- Невдоволення і неприйняття наших не було: спочатку всі жаліли і як могли допомагали. Згодом до наших дітей стали ставитися, як до своїх, на загальних підставах і вимоги однакові. Іноді вони нас не розуміють, іноді ми їх не розуміємо, але загалом вони сприймають нас як своїх: тут дуже багато інших емігрантів - сирійців, арабів - до них ставлення інше. Вони спокійно можуть продавати травку на вулицях. "Наші діти у Франції на хорошому рівні: вони не губляться і не виглядають дурними", - розповів Андрій.

До речі, українських дітей підтримують. За словами Андрія, на минулий День Незалежності України у школі його доньки замість шкільного дзвінка звучала «Стефанія», а в бібліотеці організували міні-виставку дітей з України з їхніми розповідями про те, як вони пережили перші дні війни.

Теги за темою
Франция
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Брежнев против демонов: Обзор сериала «13 Клиническая. Начало»
GameMag
2025-01-23T20:06:26Z
Возрождение «рококо» и отказ от «тихой роскоши»: 10 главных модных трендов на 2025 год — версия Pinterest
Marie Claire
2025-01-23T18:00:44Z
Ждала 46 лет: Деми Мур впервые номинирована на "Оскар"
Фокус
2025-01-23T18:00:22Z
Тайно вышла замуж и покинула Россию: что известно о новом браке звезды "Бедной Насти" Кориковой
Telegraf
2025-01-23T16:33:54Z
Сын Одри Хепберн неоднозначно прокомментировал образ Иванки Трамп, которая повторила наряд его матери
Marie Claire
2025-01-23T16:24:46Z
Стинг отменяет концерты из-за проблем со здоровьем
UAToday
2025-01-23T16:21:09Z
Российский актер Юрий Борисов номинирован на премию "Оскар"
Фокус
2025-01-23T16:12:28Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
США хотят усовершенствовать ракето-бомбу повышенной дальности, которую изготавливают для ВСУ: подробности
Фокус
2025-01-23T21:21:53Z
Именины Тараса в 2025 году: все дни, когда Тарас празднует День ангела
Telegraf
2025-01-23T21:18:19Z
Имеет третий уровень устойчивости к боевому стрессу, но служить не хочет: что решил суд в отношении мужчины, отказавшегося от мобилизации
Telegraf
2025-01-23T20:45:02Z
Попадете в розыск по невнимательности: какие жизненные обстоятельства превратят вас в "уклониста"
Знай
2025-01-23T20:30:01Z
Грубая ошибка королевы: Камилла удивила поклонников во время публичного визита
Marie Claire
2025-01-23T19:00:08Z
Мобилизация в Украине: чего ждать военнообязанным в феврале
TSN
2025-01-23T18:51:07Z
Не будет никакой "бусификации": адвокат посоветовал, как избежать недоразумений с ТЦК
Знай
2025-01-23T18:36:32Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
У Трампа готовят встречу с Путиным — Reuters
ZN UA
2025-01-10T17:33:22Z
Трюдо раскрыл карты: зачем Трамп угрожает сделать Канаду 51-м штатом США
Comments UA
2025-01-10T09:04:55Z
"Брижит Макрон – мужчина": в США обещают доказать "трансгендерность" жены президента Франции
Фокус
2025-01-23T21:21:31Z
Пентагон: пересмотр международной помощи не влияет на поставки оружия Украине
Европейская правда
2025-01-23T21:18:58Z
Россия и Путин предали Тегеран и Асада – иранский генерал рассказал подробности
ZN UA
2025-01-10T00:16:45Z
Трамп не спешит. Новые идеи об окончании войны
Корреспондент
2025-01-09T22:48:46Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Мастера обольщения: 7 видов любви, которые были у древних греков
Marie Claire
2025-01-23T20:30:04Z
Идеальные сосиски в тесте за 30 минут — сохраняйте рецепт от Джейми Оливера
Marie Claire
2025-01-23T20:00:48Z
Творожные коржики: рецепт очень простой выпечки
Фокус
2025-01-23T18:57:15Z
Пирог, который покоряет с первого укуса: хрустящее тесто и нежная яблочно-маковая начинка, рецепт
Знай
2025-01-23T18:51:32Z
Женщинам лучше без мужчин, чем наоборот: исследование показало почему
Telegraf
2025-01-23T18:30:55Z
Блюдо с эффектом вау: рецепт закуски "Крабовые цветы"
Фокус
2025-01-23T18:21:28Z
Как сварить насыщенный и прозрачный бульон: рецепт, с которым точно удастся
Telegraf
2025-01-23T17:45:46Z
Салат с селедкой и мандаринами станет для вас открытием: рецепт для настоящих гурманов
TSN
2025-01-23T17:24:53Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
Поверили в свой успех и стянули все, что имели: ВСУ с HIMARS испортили планы россиян
Фокус
2025-01-23T21:21:07Z
Платежки лучше сверять со счетчиком: почему некоторые украинцы могут переплачивать за воду
Знай
2025-01-23T21:12:05Z
В DeepState прокомментировали ситуацию вокруг Великой Новоселки
Апостроф
2025-01-23T21:09:58Z
Нововасильевка не устояла: войска РФ захватили важное село на Донбассе, — DeepState
Фокус
2025-01-23T20:30:07Z
Ситуация на фронте на вечер 23 января
UAToday
2025-01-23T20:27:46Z
Оккупант жестоко казнил своего командира: партизаны выяснили подробности
Comments UA
2025-01-23T19:54:20Z
ВСУ на поле боя теряют больше, чем армия России: почему такая странная матиматика
Comments UA
2025-01-23T19:42:34Z
Поворотный день для многих: Таро гороскоп на завтра
Comments UA
2025-01-23T18:30:56Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
Удорожание кофе, сливок и молока: как изменились цены в январе
Политека
2025-01-23T19:27:28Z
Жилищные реформы в действии: почему социальные квартиры перестанут быть халявой
Знай
2025-01-23T19:21:42Z
Перерезать цепь: назван критический для России компонент в производстве оружия
Апостроф
2025-01-23T19:18:42Z
Украина готова занять роль России в поставке продукции в Сирию – МИД
ZN UA
2025-01-23T19:12:05Z
Цены на крупы, макароны и курятину переписали: сколько денег брать с собой в супермаркет
Знай
2025-01-23T19:06:44Z
Раритетную приставку "Морской бой" в Украине можно продать за внушительную сумму
Telegraf
2025-01-23T18:57:42Z
Новые правила для ФЛП: за что могут оштрафовать на 17 тысяч гривен
TSN
2025-01-23T18:21:39Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Еще один случай жестокого избиения ребенка произошел в Киеве: в дело уже вмешалась полиция
Telegraf
2025-01-23T19:48:34Z
Пять лет заключения: во Львове молодые люди поджигали автомобили ВСУ
Политека
2025-01-23T19:03:20Z
Уничтожили оборудование и пытались вырвать унитазы: ОРИДЖИНАЛ СПИРИТ ЮА обвиняет силовиков в рэкете и вандализме
Политека
2025-01-23T18:18:06Z
В Полтаве в одном из ТРЦ мужчина выпрыгнул с четвертого этажа
Апостроф
2025-01-23T17:24:43Z
Количество жертв пожара в отеле в Турции возросло до 79
UAToday
2025-01-23T16:21:58Z
Количество раненых в Запорожье возросло до 51 человека
Комсомольская правда
2025-01-23T15:27:58Z
В США вспыхнул новый пожар: Калифорнию снова охватил огонь
Comments UA
2025-01-23T14:21:08Z
В Запорожье полсотни раненых, а 20 тысяч человек без света и тепла
ZN UA
2025-01-23T14:19:38Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Сырский дал совет уклонистам: что советует делать со страхом
Comments UA
2025-01-23T19:21:29Z
Почему немеют пальцы рук: возможные причины и как от этого избавиться
UAToday
2025-01-23T16:21:45Z
Анализы, про которые нужно помнить всем хозяевам котов и собак: зачем и когда спешить к ветеринару
Знай
2025-01-23T15:51:03Z
Как снизить вес: что есть, чтобы похудеть
TSN
2025-01-23T14:21:34Z
Громады шести областей получили мобильные клиники
Хвиля
2025-01-23T12:51:56Z
Как вылечить «цыпки» на руках: советы косметолога
Marie Claire
2025-01-23T11:01:48Z
Плохое самочувствие: Какие анализы сдать для приема витаминов
Comments UA
2025-01-23T09:39:15Z
Забудьте о таблетках от головной боли: этот чай навсегда избавит вас от проблемы
Comments UA
2025-01-23T07:42:53Z
Эпическое приключение в зрелищном трейлере ролевой игры Clair Obscur: Expedition 33 — выходит сразу в Xbox Game Pass
GameMag
2025-01-23T20:39:50Z
Все и сразу, и за небольшие деньги? Lifecell объявил о новом тарифе – что предлагает
Знай
2025-01-23T20:12:38Z
Xbox-эксклюзив South of Midnight выходит 8 апреля — Microsoft показала сюжетный трейлер
GameMag
2025-01-23T20:01:58Z
Официально: Шутер DOOM: The Dark Ages выходит в мае
GameMag
2025-01-23T19:36:07Z
Официально: Ремейк Ninja Gaiden II Black уже вышел эксклюзивно на Xbox Series X|S
GameMag
2025-01-23T18:42:50Z
Официально: Team Ninja и PlatinumGames делают Ninja Gaiden 4 для Microsoft
GameMag
2025-01-23T18:31:11Z
Россияне заподозрили ChatGPT в помощи ВСУ: что сделали
Comments UA
2025-01-23T18:12:12Z
Кошмар Ubisoft: Представлен новый сюжетный трейлер Assassin's Creed Shadows
GameMag
2025-01-23T17:46:33Z
HONOR X9c прошел экстремальный тест прочности на тренировке керлингисток
GameMag
2025-01-23T17:34:25Z
"Только "оно" хочет играть с нами", - сборная РФ по футболу получила самое унизительное предложение
Новости Украины
2025-01-23T20:21:48Z
Довбик разбил сопернику нос: "Рома" уступила "АЗ Алкмару" в Лиге Европы
TSN
2025-01-23T19:51:36Z
Украинский футболист вошел в команду недели Лиги чемпионов
ZN UA
2025-01-23T19:01:43Z
Украина призывает отстранить российских и белорусских гимнастов от международных соревнований
Апостроф
2025-01-23T17:30:52Z
"Динамо" упустило победу в товарищеском матче с командой из Косово
ZN UA
2025-01-23T17:13:00Z
Золотая программа: самые невероятные выступления российских фигуристок, которые вошли в историю
Marie Claire
2025-01-23T17:01:45Z
"Придурок": в России накинулись на фигуриста из Украины
Telegraf
2025-01-23T16:24:54Z
Трамп помиловал двукратного олимпийского чемпиона по плаванию
ZN UA
2025-01-23T14:13:33Z
В России спортсменка объелась печеньем с "допингом Мудрика": как ее наказали
Telegraf
2025-01-23T12:57:49Z
Классика во дворе: обнаружено кладбище старинных Mercedes-Benz
Фокус
2025-01-23T17:45:57Z
615 сил и 3,3 с до сотни: General Motors презентовали скоростного конкурента Tesla
Фокус
2025-01-23T16:42:15Z
"Не подходит нашей улице": женщина поссорилась с соседкой из-за своего старенького авто
Фокус
2025-01-23T16:06:55Z
Ломают позвоночники водителям: топ-5 кроссоверов из Китая могут убрать с рынка России
Фокус
2025-01-23T15:21:50Z
Их выпустили всего два: уникальный 600-сильный Porsche 90-х бросили прямо на улице
Фокус
2025-01-23T14:57:11Z
В Украине появился доступный седан за $17 200 с большим багажником
Фокус
2025-01-23T14:27:33Z
Старый 60-летний Ford ушел с молотка за миллион долларов
Фокус
2025-01-23T13:15:05Z
Не обольщайтесь быстрыми схемами: так покупать автомобиль опасно – останетесь и без денег, и без колес
Знай
2025-01-23T12:21:03Z
На европейский рынок вышли премиальные электрокары с запасом хода 600 км
Фокус
2025-01-23T10:12:11Z