За роки розгляду справи, потерпіла пережила десятки допитів і засідань, розповідає її адвокатка.
Провини не визнають і оскаржуватимуть вирок. Поліцейські, яких суд визнав винними у зґвалтуванні Нелі Погребицької у відділку Кагарлика, подаватимуть апеляцію, про це ТСН повідомив адвокат одного із засуджених, який колись теж був правоохоронцем і якого теж судили за зґвалтування, йдеться в ТСН.
Історія Нелі Погребицької сколихнула країну три роки тому, тоді дівчину згвалтували у поліцейському відділку Кагарлика. Весь цей час тривали судові засідання і тепер із п’яти підозрюваних залишились двоє.
За роки розгляду справи, Неля пережила десятки допитів і засідань, розповідає її адвокатка. Судовий процес від журналістів закрили, а шкода, каже Олена Сотник, бо зухвалість колишніх копів мали бачити всі.
Адвоката одного з підозрюваних перед вирішальним засіданням агресивно реагує на увагу до справи журналістів. Колись він і сам був на місці свого підзахисного - бувши правоохоронцем, його судили за зґвалтування.
Провадження про наругу над Нелею тягнеться ще з травня 2020 року. Її викликали в поліційний відділок Кагарлика, як свідка, а там, перед тим як зґвалтувати, познущалися за допомогою протигаза й пістолета. “То до коліна, то кулі показував, казав, бачиш, зараз застрелю”, - розповідала дівчина.
На лаві підсудних опинилися п’ятеро підозрюваних: Миколу Кузіва – колишнього начальника сектору кримінальної поліції Кагарлика, та Сергія Сулиму - оперуповноваженого сектору кримінальної поліції - відразу взяли під варту. Обухівський районний суд Київщини призначив їм по одинадцять років за ґратами. Три з яких, вони вже відсиділи.
Розгляд справи стосовно ще трьох підозрюваних експоліцейських: Ярослава Левандюка, Сергія Панесенка і Євгена ТрохИменка – призупинили. Один із них пішов до армії на початку війни, а двоє - мобілізувалися за два тижні до оголошення вироку. “Це сталось під час судового розгляду, на якому було заплановано судові дебати. Кілька тижнів тому-місяць”, - розповідає прокурор.
За ґратами кожен із них міг провести вісім років. “У мене це вже не перша така справа, коли призупиняється розгляд через мобілізацію. Це така дилема, а з іншого боку ми теж з вами розуміємо, що мобілізація буває різною, є хлопці у Бахмуті, а ми не знаємо, де ці перебувають, можливо восени закінчиться війна, а вони на фронт так і не підуть”, - каже адвокатка потерпілої.
Формально ці чоловіки закону не порушили, каже один із захисників підозрюваного. “У зв’язку зі змінами до кримінально-процесуального кодексу, з військовим станом, ввели норму права, де виділяється в окреме провадження справа, якщо його мобілізували до збройних сил і призупиняється”, - пояснює він.
Але не факт, що розгляд провадження після війни поновиться, розповідають в громадській організації «Юридична сотня». Дехто з підсудних українців уже користується ось такою можливістю.
Експоліцейських, які мобілізувалися, підозрюють у викраденні людини, катуванні та невжитті відповідних дій для припинення катувань. За законом, розгляд їхніх справ мають поновити після звільнення зі служби. Усі п`ятеро підозрюваних свою провину так і не визнали. А захист Сулими та Кузіва, яким дали по 11 років в'язниці, подаватиме апеляцію.
Заявляв, що "його вдарили": відео перших хвилин після ДТП з суддею, який у Києві на смерть збив нацгвардійця
"Я впала зі стільця, вдарившись головою": у Дніпрі клієнтка побила майстриню манікюру (фото)
"Просто відпусти мене!": донька найстаршої матері України готує промову в суді, а 78-річна Підвербна плаче