Європарламент може визнати Угорщину непридатною для головування в ЄС – Euractiv
Депутати Європейського парламенту підготували резолюцію із попередженням, що Угорщина буде непридатною для головування в Євросоюзі в 2024 році через численні порушення законодавства ЄС. Документ планують прийняти наступного тижня, пише Euractiv.
За даними видання, резолюцію підтримують три головні партії Парламенту. Хоча вона не є обов’язковою для виконання.
Представники угорського уряду мали б очолити Раду міністрів Європи на півроку, починаючи з липня 2024 року. Як зазначається, ротаційне головування значно менше політично впливає на формування дебатів після появи постійного президента Європейської Ради, але відповідає за формування переговорів щодо законодавства ЄС.
У згаданому документі ставлять під сумнів, як Угорщина зможе належно виконати це завдання в 2024 році, враховуючи свою невідповідність законам ЄС, певним цінностям і принципу щирої співпраці. Депутати закликають європейські уряди якомога швидше знайти відповідне рішення та нагадують, що Європарламент може вжити заходів за відсутності такого рішення.
Також резолюція звинувачує уряд Угорщини в "системній корупції" і засуджує "комунікаційні кампанії угорського уряду проти ЄС, які є частиною стратегії, спрямованої на відвернення уваги від невідповідності цінностям, закріпленим у статті 2 Договору про Європейський Союз".
У Euractiv нагадали, що останніми роками уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана конфліктує з інституціями Євросоюзу насамперед через питання до незалежності судової системи, свободи преси та верховенства права в Угорщині.
Речник угорського уряду Золтан Ковач назвав звинувачення представників Європарламенту набридлими та заявив, що справжня причина таких закликів нібито в тому, що депутатам "не подобається позиція Угорщини, яка підтримує мир, і вони намагаються втягнути нас у конфлікт". Він мав на увазі допомогу Україні у протистоянні вторгненню Росії.
Міністерка юстиції Угорщини Юдіт Варга додала: "Ми не дозволимо їм забрати таку можливість у Угорщини. Європейський парламент не займався цим питанням. Ніхто з тих, хто займався, не думав, що Угорщині не варто займати свою законну позицію. Ми щодня контактуємо з Генеральним секретаріатом Ради і готуємося до виконання завдання".
Напередодні група законодавців ЄС під час візиту до Будапешта висловила сумніви щодо готовності Угорщини отримати заморожені напередодні кошти Євросоюзу. У вересні минулого року Євродепутати підтримали резолюцію про те, що країна під керівництвом Віктора Орбана стала "гібридним режимом виборчої автократії", який вирізняється розпадом демократії, основних прав і верховенства права.
Відверто проросійські жести Угорщини викликають запитання: чому Європейський Союз, зрештою, не вижене "троянського коня" Кремля? На жаль, виключити країну-члена зі складу ЄС неможливо. Та в Євросоюзу є й інші інструменти. Про те, як Брюссель може вплинути на Будапешт, читайте у статті Дмитра Шульги "Угорська проблема Європи".