MY.UAНовини
Як українці ставляться до Росії та її громадян? Братами ми ніколи не були
Як українці ставляться до Росії та її громадян? Братами ми ніколи не були

Як українці ставляться до Росії та її громадян? Братами ми ніколи не були

Як українці ставляться до Росії та її громадян? Братами ми ніколи не були

«Усі війни закінчуються..» — теза, з якої часто починають розмови у контексті політики умиротворення російського агресора. «Мирні плани» Китаю, Бразилії та ПАР, заклики Папи Римського до примирення та вислови Дональда Трампа щодо можливості швидкого завершення російсько-української війни спонукають проаналізувати, як українці бачать перспективи взаємовідносин із країною-агресоркою.

Чи має ще силу ідея «зійтися посередині»? Чи можливе примирення між Україною та Росією? Як змінилося ставлення громадян України до громадян Росії? Думками українців з цього приводу поцікавилися у рамках опитування, яке на замовлення ZN.UA нещодавно провів Центр Разумкова.

«Чи можливе примирення між Україною та Росією?» — запитали ми. Більшість українців (68,5%) категорично відкидають пропозиції «голубів миру» і вважають, що примирення між Україною і Росією неможливе (див. рис. 1). Понад третина з них (36,3%) не бачать жодних перспектив до примирення, а 32,2% українців вважає, що має пройти багато часу, тому обрали відповідь «Ні, за життя нинішнього покоління примирення неможливе». Така позиція українців є прогнозованою і цілком закономірною. Бо коли очманілий сусід бігає за тобою із сокирою і трощить усе навколо, то навряд чи спаде на думку шукати з ним примирення. Радше, виникне сильне бажання угріти його поліном.

Причому найбільше не хоче пробачати молодь (див. рис. 1а). А молодь — це про майбутнє. І майбутнє України не хоче примирення.

Однак в Україні залишається 21,6% оптимістично налаштованих громадян, які все ж бачать можливість такого примирення. Так, 11,9% опитаних не покладають відповідальності за воєнні злочини російської влади, що скоєні в Україні, на весь російський народ. Тому вважають, що примирення можливе «...після суду над російськими воєнними злочинцями та виплати компенсацій». 5,6% українців вірять у велику силу каяття, тому примирення очікують, «...тільки якщо Росія покається». Відсоток же тих, хто вірить, що можна двічі увійти в одну і ту саму річку, сподівається, що все повернеться, «як було раніше», і обрав варіант відповіді «Відразу після завершення бойових дій», виявився навіть меншим (4,1%) за частку респондентів, які не визначилися і обрали варіант «Важко відповісти» (9,9%).

Вінстон Черчилль радив пам’ятати, що ставлення — це дрібниця, яка має велике значення. Оскільки думка про щось (про когось) визначає наш алгоритм прийняття рішень. Бо ставлення — це перш за все про бажання зблизитися чи відштовхнути, довіряти чи остерігатися, підтримати чи перешкоджати. Попередні опитування Центру Разумкова показували, що навіть після анексії Криму, у квітні 2014 року, відносна більшість (45%) українців висловлювала позитивне ставлення до громадян Росії, а у червні 2017-го — нейтральне (42,5%). Улітку 2015 року, після боїв за Іловайськ і Дебальцеве, попри великі втрати, майже половина українців (47%) характеризувала своє ставлення до росіян як «тепле». Аналіз опитувань, проведених російською організацією «Левада-центр» за останні десять років, показав, що ставлення росіян до українців було кардинально іншим і варіювалося від «зверхньо-поблажливого» («хохли — ті ж росіяни, але трохи гірші») до «ворожого» («фашисти, які нас не люблять»). Маємо визнати, що тривалий час стосунки між українцями і росіянами були, радше, «нерозділеним коханням», аніж «взаємною любов’ю».

Повномасштабне вторгнення кардинально змінило ставлення українців до Росії. Про це свідчать і відповіді на запитання «Як ви ставитеся до громадян Росії?». Тією чи іншою мірою 84% українців ставляться до громадян Росії негативно (див. рис. 2). Понад третина респондентів (34,6 %) вважає, що росіяни несуть колективну відповідальність за війну з Україною, незалежно від їхніх політичних переконань. Судячи з відповідей, понад чверть українців (26,1%) досі переконані, що десь існують «хороші росіяни», тому негативно ставляться до всіх громадян Росії, окрім тих, які активно виступають проти війни та Кремля. 23,3% не готові змінити своє ставлення до всіх росіян, тому негативно ставляться лише до тих громадян Росії, що підтримують агресію Росії проти України.

«В усіх злочинах війни винен лише Путін та його оточення, а росіяни не причетні», — таку позицію німецького канцлера Олафа Шольца, яку багаторазово повторювали російські ліберали, підтримують 9,2% громадян України. Закономірно виникає запитання: а звідки тоді з’явилися цвинтарі розстріляних автомобілів з написами «Діти»? Хто спрямовує ракети і безпілотники на мирні українські міста? Хто ґвалтував і руйнував? Хто викрадав українських дітей? Ймовірно, що такі запитання теж не з’являються в «картині світу» 1,9% українців, які, попри всі звірства, руйнування і вбивства, що вчинили росіяни, продовжують позитивно ставитися до всіх громадян Росії без винятку.

Улітку 2022 року видання The Washington Post опублікувало результати проведеного Gradus Research опитування українців стосовно родинних зв’язків громадян України у Росії. Зазначене дослідження показало, що 48% громадян України мають принаймні одного родича в Росії. Більшість з опитаних спонукали своїх російських родичів переосмислити правдивість прокремлівської інформації та засудити агресію проти України. І хоча майже 40% опитаних зазначили, що їм не вдалося змінити переконання своїх родичів, видання The Washington Post дійшло висновку, що родинні зв’язки українців можуть бути недооціненим інструментом в інформаційній війні.

Дослідження, яке провів Центр Разумкова, показало, що близько половини респондентів (46,6%) мають родичів у РФ або РБ. Однак 42,2% із них на запитання «Як змінилися ваші стосунки з родичами в Росії та Білорусі?» обрали відповідь «Ми посварились і не спілкуємося», а майже кожен третій (29,5%) обрав «страусову стратегію»: «Я про це не говорю — значить цього немає», тобто варіант «ми спілкуємось, але уникаємо розмов про війну і політику» (див. рис. 3). Тому можна стверджувати, що все ж хибним виявилося припущення поважного американського видання щодо можливості вплинути на переконання росіян через родинні зв’язки.

Доволі передбачуваною виявилася позиція 2,5% громадян України, які обрали відповідь «Мої родичі підтримують дії Росії та Білорусі і мені їхня позиція близька, тому між нами проблем немає». Оскільки така відповідь корелюється з відсотком українців, які «позитивно ставляться до всіх громадян Росії без винятку». Маємо прийняти той факт, що серед нас живуть громадяни України, які радо зустріли б нашу поразку у війні. Також можна припустити, що 15,4% респондентів, які зазначили, що «родичі на боці України і ми є однодумцями», не підтримують ідеї колективної відповідальності росіян за воєнні злочини російської влади.

У медійному просторі відносно новим феноменом стала культура скасування (cancel culture, call-out culture), або культура відміни, коли особа чи група осіб засуджується спільнотами через порушені правові, суспільні, етичні норми, неприйнятні висловлювання або негідну поведінку. Як спосіб скасувати публічну підтримку, притягнути до відповідальності чи змінити суспільну думку. Соціолог культури Паскаль Ґілен говорить про культуру бойкоту як про етап деколонізації України. Дієвість культури скасування можна оцінити за обуренням і бідканнями росіян, які підтримали агресивну політику Росії. Українці мають досвід культури бойкоту щодо Ані Лорак, Вєри Брєжнєвої, Світлани Лободи та багатьох інших публічних осіб. У соціальних мережах часто відбуваються запеклі дискусії, що пов’язані з культурою скасування.

«Як ви вважаєте, чи повинні українські спортсмени, митці, вчені відмовлятися від участі у змаганнях, конкурсах, заходах, де беруть участь росіяни?» — запитали в українців і запропонували обрати одну відповідь. «Повинні відмовлятися» — таку чітку межу між нами і російським агресором обрали 22,8% респондентів, а 16,6% запропонували «...відмовлятися за умови, якщо ці заходи організовані росіянами». Тобто культуру бойкоту цілком підтримують 39,4% українців. Для 13,9% українців достатньою підставою, щоб зберегти контакти і співпрацювати з росіянами, є заява-осуд злочинних дій російської влади. Залишили за українськими учасниками можливість зробити ціннісний вибір та вибрали відповідь «Українські учасники цих заходів самі повинні вирішувати, чи брати в них участь» 18,6% респондентів. Та все ж більше респондентів вважає, що українці мають відмовитися від участі у змаганнях, конкурсах, заходах, в яких беруть участь росіяни (див. рис. 4).

Збентеженість викликають 14,4% респондентів, які вважають, що культура, наука і спорт перебувають поза політикою. Вони й досі не готові розірвати ментальні і культурні зв’язки з Росією та, ймовірно, є явними чи потенційними носіями ворожих ідей і наративів. Можна припустити, що саме вони знову говоритимуть «какая разніца» та стануть електоральним полем для латентних проросійських партій на оновленому політичному ландшафті України. Нам слід подивитися правді у вічі і визнати, що ракетні обстріли, зруйновані будинки, вбивство мирних жителів і викрадення дітей не змінили світоглядних і ціннісних орієнтацій частини громадян України. Тому маємо бути пильними і розуміти, що після війни на нас чекає важка праця у творенні незалежної держави.

За понад рік повномасштабної російсько-української війни українці стали свідками багатьох нелюдських дій, вчинених росіянами щодо військовослужбовців ЗСУ та мирного населення України. Чи це російський спосіб ведення війни, ментальна і моральна деградація, помста за власні приниження або ж заздрість — аналізуватимуть у майбутньому фахівці різних предметних галузей. Важливо нині дізнатися, чи змінилися особистісні якості українців в умовах геноцидної війни.

«Широко відомі відео, на яких російські військові усіляко катують, навіть каструють, відрізають голови українським полоненим. Чи мають українські військові у відповідь поводитися так само щодо російських полонених?» — запитали у громадян України.

45,2% респондентів обрали відповідь «Ні. Катування полонених — це грубе порушення законів війни, і наші військові не мають коїти воєнні злочини, не мають перетворюватися на садистів». Якщо додати 26,9% тих, хто відповів: «Не знаю. З одного боку, лють бере, з іншого — це ж не по-людськи», то вийде, що 72,1% українців доводять: нашим найбільшим проявом сили все-таки стала людяність. Навіть стосовно нелюдського ворога. Ми зберегли людяність у пекельних умовах, коли ворог поставив за мету не перемогти, а знищити народ. Згадайте про це, коли знову «накриватиме» чергова «зрадонька» і «всепропалість». Ми зберегли людську гідність і спрямували свою холодну лють у конструктивне русло — військову доблесть, винахідливість, волонтерство, творчість і гумор.

6,1% опитуваних обрали відповідь «Важко відповісти». 7,5% тих, хто мав певні причини, відмовився від відповіді. І хоча 11,7% відповіли: «Так. Українські військові мають чинити з російськими полоненими так само», всі розуміють, що одне, відчуваючи злість, — сказати і зовсім інше — реально катувати живу істоту.

Людяність стала опорою, що допомогла зберегти особистісну та національну ідентичність, створити горизонтальні зв’язки і вірити у перемогу, а не у «перемир’я за будь-яку ціну». Тому на запитання «Чи підтримуєте ви проведення прямих переговорів з Російською Федерацією для досягнення миру?» більшість українців (63,9%) відповіли відмовою. 13% респондентів було «важко відповісти» на це запитання. Лише 23,1% респондентів висловили готовність підтримати проведення прямих переговорів із Росією для досягнення миру (див. рис. 5).

Понад рік повномасштабної агресії Росії нівелював ідею президента Володимира Зеленського «зійтися десь посередині» та швидко припинити війну. «Якщо постане питання, що для досягнення миру потрібно повернутися до лінії розмежування, що існувала до 24.02.2022, а не до кордонів 1991 року, чи погодитеся ви з такими умовами?» — запитали в українців, і більшість громадян (66,8%) відповіли: «Ні, не погоджуюся». Така відповідь демонструє загальну стійкість українців і віру у перемогу. Можливо, «замріяні янголи», за влучним висловом українського письменника, нарешті «прокинулися»? Можливо, проходячи «кола пекла», ми щось згадали про себе? Щось «приспане» ворожою пропагандою?

Примітно, що відсоток тих, хто згоден повернутися до лінії розмежування, яка існувала до 24.02.2022 (17,2%), менший за відсоток тих, хто готовий до прямих переговорів із Росією для досягнення миру (23,1%) (див. рис. 6). І владі неодмінно доведеться рахуватися з такими прагненнями українців.

2014 року Анастасія Дмитрук написала пророчий вірш «Никогда мы не будем братьями». Російсько-українська війна не тільки підтвердила цю думку, а й показала, що братами ми ніколи не були. І це записано кров’ю на скрижалях історії нашої Перемоги.

 

Опитування проводилося Центром Разумкова на замовлення ZN.UA з 28 квітня по 3 травня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
США та Ізраїль припиняють переговори щодо перемир’я в Газі - Віткофф
УкраинФорм
2025-07-24T23:09:42Z
Прокуратуру Нідерландів атакували ймовірно російські хакери
InternetUA
2025-07-24T22:46:14Z
Суддя ВАКС повідомив про втручання в його діяльність, ймовірно з боку органів правопорядку
Украина Криминальная
2025-07-24T22:45:56Z
Макрон заявив, що Франція має намір визнати Палестину як державу
УкраинФорм
2025-07-24T22:15:28Z
Війна: день 1247. Новий законопроєкт щодо НАБУ і САП та продовження протестів
Football.ua
2025-07-24T22:01:26Z
Росія відправляє на фронт викрадених українських дітей, – The Times
24tv
2025-07-24T21:39:29Z
Захарова обурилася через входження українських військових літаків до повітряного простору Румунії
TSN
2025-07-24T21:24:04Z
У Росії визнали небажаною організацією «Інститут Андрія Сахарова»
УкраинФорм
2025-07-24T21:21:43Z
"Ніколи не втрачав до неї своїх почуттів": що Бред Пітт думає про новий роман Дженніфер Еністон
GlavRed
2025-07-24T22:45:27Z
Міні-Джеджула: багатодітний шоумен показав одномісячну доньку від секретної дружини
GlavRed
2025-07-24T22:27:29Z
YOGEN – "Mono" – 9 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-24T22:12:43Z
Хрещена Насті Каменських зробила несподіване зізнання про співачку
GlavRed
2025-07-24T21:27:18Z
3 популярні серіали з Андрієм Ісаєнком, який зіграв у скандальному фільмі "Раша гудбай"
24tv
2025-07-24T21:21:17Z
Діві 56: як сьогодні одягається найстильніша співачка США
24tv
2025-07-24T20:57:08Z
Звинуватили у нищенні спадщини: як Prada потрапила у гучний скандал через нові сандалії
24tv
2025-07-24T20:36:34Z
Від перших кроків в шоубізі до статусу ікони: як змінилась Дженніфер Лопес за час кар'єри
24tv
2025-07-24T20:03:04Z
Помер професійний реслер і актор Галк Гоган
УкраинФорм
2025-07-24T19:18:26Z
«Це було пекло»: туристи скаржаться на відпочинок на популярному грецькому острові
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T21:30:13Z
Швидко, смачно й елегантно: найпростіший рецепт фаршированих кабачків
24tv
2025-07-24T20:51:47Z
Іграшка не замінить живого партнера, – пікантна розмова з колишньою співробітницею секс-шопу
24tv
2025-07-24T20:03:31Z
В них можна закохатися: готуємо малосольні цукіні за рецептом Ярославського
24tv
2025-07-24T19:30:39Z
Велике кохання вже на порозі: 3 знаків зодіаку чекає романтичний прорив з 31 липня
GlavRed
2025-07-24T19:27:52Z
Лілії цвістимуть як ніколи пишно: підживіть їх цим влітку
24tv
2025-07-24T19:15:48Z
Заможність шепоче, але її неможливо не чути: ось як можна справити враження багатія
24tv
2025-07-24T18:48:18Z
Перевірте яйця на свіжість в магазині чи вдома: кроки, які легко повторити
24tv
2025-07-24T18:36:31Z
Це прекрасне місто у Німеччині навідує менше туристів, але воно нічим не гірше за Берлін
24tv
2025-07-24T18:18:20Z
Українські вчені створили пристрій для вилучення уламків у польових умовах
360ua.news
2025-07-24T18:21:52Z
Мити чи не мити: як правильно вживати мʼясо, овочі, фрукти та ягоди
24tv
2025-07-24T18:06:47Z
Ідеальний час для співбесіди: коли шанси отримати роботу найвищі
24tv
2025-07-24T17:18:19Z
Масове чипування: Neuralink хоче вживляти імпланти в мозок 20 тисяч людей щороку
24tv
2025-07-24T17:03:50Z
В Україні зростає загроза малярії: біолог пояснив, чим небезпечні тропічні комарі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T16:45:44Z
Вершинна гниль на томатах: городник розкрив простий метод боротьби з хворобою
GlavRed
2025-07-24T16:27:50Z
Харчування, яке продовжує життя: тип дієти, що знижує ризик смерті до 23%
24tv
2025-07-24T16:24:38Z
Від України до Британії: небезпечна рослина продовжує тероризувати світ
24tv
2025-07-24T15:27:06Z
Скільки треба ходити, щоб зменшити ризик передчасної смерті
24tv
2025-07-24T15:27:02Z
На Лиманському напрямку ворог намагається перевантажити засоби української оборони
TSN
2025-07-24T23:06:30Z
У Криму окупанти порушили 1472 справи про «дискредитацію армії РФ»
УкраинФорм
2025-07-24T22:51:46Z
Лісові пожежі на ТО Луганщині подекуди перекидаються на села й навіть міста - очільник ОВА
УкраинФорм
2025-07-24T22:00:57Z
Сили безпілотних систем знищили російську гаубицю «Мста-Б»
УкраинФорм
2025-07-24T21:48:27Z
На Житомирщині в безбар’єрному реабілітаційному модулі надали майже 7 тисяч послуг
УкраинФорм
2025-07-24T21:30:07Z
Хронологія війни — день 1248: росіяни тиснуть під Покровськом та відбиваються від дронів
Telegraf
2025-07-24T21:03:52Z
У серці Києва є "бермудський" трикутник: які будівлі його утворюють та де знаходиться
Telegraf
2025-07-24T21:03:39Z
"Вибрали нейтральні назви": на Одещині "прибрали" вулицю Шухевича та інших героїв України
Фокус
2025-07-24T20:57:19Z
У Києві лунає повітряна тривога: яка загроза
TSN
2025-07-24T20:33:33Z
Канадські військові показали, як проводжають українських захисників після навчання
УкраинФорм
2025-07-24T22:39:55Z
США погодили постачання Україні обладнання для ППО на $180 мільйонів
УкраинФорм
2025-07-24T21:48:43Z
Дитячі мариновані огірочки: зникають банками
GlavRed
2025-07-24T21:27:41Z
Активіст Гусаков отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T21:21:12Z
RSF закликали владу Індії притягнути до відповідальності винних у нападі на журналістку Снеху Барве
InternetUA
2025-07-24T20:58:38Z
Тисячі солдатів уже на кордонах: росія розпочинає другий етап масштабного наступу
Знай
2025-07-24T20:30:21Z
Розкриті технічні характеристики зенітно-ракетного комплексу Kaplan ADA
InternetUA
2025-07-24T20:27:34Z
Чому Німеччина не поспішає передавати ракети TAURUS Україні: експерт розкрив деталі
GlavRed
2025-07-24T20:27:24Z
Дарія Зарівна підтвердила своє звільнення
Детектор М
2025-07-24T20:18:02Z
У ДТП загинув екснардеп від «Голосу» Ярослав Рущишин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T23:09:44Z
4-річний хлопчик загинув, випавши з 21-го поверху в Деснянському районі столиці
Украина Криминальная
2025-07-24T22:45:57Z
На Сумщині виявили тіло зниклої 17-річної дівчини з ознаками насильницької смерті
УкраинФорм
2025-07-24T22:09:16Z
15 років ув’язнення отримав агент рашистів, який вчиняв підпали на Буковині
Украина Криминальная
2025-07-24T21:57:56Z
На Закарпатті четверо підлітків зґвалтували та пограбували перехожу
1News
2025-07-24T21:09:39Z
Псевдопрацівник банку видурив у чоловіка майже 100 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-24T21:01:58Z
У Києві підліток переліз перила і ледь не впав з мосту: як він пояснив дії
24tv
2025-07-24T19:51:33Z
Місто в скорботі: з’явилися нові подробиці наслідків удару по Одесі
GlavRed
2025-07-24T19:27:15Z
Посольство Італії відреагувало на обстріл Одеси з боку РФ
УкраинФорм
2025-07-24T19:24:46Z
"Шахтар" здивував тактикою: як "гірники" здобули яскраву перемогу над "Бешикташем"
GlavRed
2025-07-24T22:27:05Z
"Шахтар" переміг "Бешикташ" у матчі-трилері
Telegraf
2025-07-24T22:18:05Z
Туран: "Я задоволений, але цього недостатньо"
Football.ua
2025-07-24T21:57:21Z
"Ми ще зустрінемося": Абрагам попередив Шахтар після поразки
Football.ua
2025-07-24T21:24:40Z
Бойко пояснив, як під час війни виїхав за кордон на бій Усика з Дюбуа
24tv
2025-07-24T21:21:48Z
"Його перемагали": колишній чемпіон світу розповів, як завершиться наступний бій Усика
24tv
2025-07-24T20:51:02Z
ПСЖ може втратити Доннарумму безкоштовно
Football.ua
2025-07-24T20:36:36Z
Колишня дружина легенди українського футболу похизувалась вогняною формою
24tv
2025-07-24T20:12:04Z
Катерина Усик поділилась гарячими фото, які "зірвуть дах"
24tv
2025-07-24T20:06:41Z
Нові правила ЄС щодо штучного інтелекту розкололи техногігантів
Хвиля
2025-07-24T21:21:52Z
ФРУ закликала НКРЕКП не підвищувати граничні ціни на електроенергію без аналізу наслідків для промисловості
Telegraf
2025-07-24T19:45:51Z
Українці масово одержують завищені платежі за комуналку: куди скаржитися
Хвиля
2025-07-24T19:42:38Z
Російська економіка тримається на популізмі воєнного часу - Ліпавський
УкраинФорм
2025-07-24T19:06:53Z
Виробники харчів підняли ціни на 20%: які продукти здорожчали найбільше
24tv
2025-07-24T19:03:19Z
Китай завершує випробування надшвидкісного потяга
1News
2025-07-24T19:03:03Z
Санкції ЄС: перший танкер відмовився доставити нафту рф для індійського НПЗ
iPress
2025-07-24T18:55:39Z
Молдова та Євросоюз узгодили розширення торгівлі
iPress
2025-07-24T18:55:33Z
росіяни через литовську компанію переказали до рф понад €50 млн
iPress
2025-07-24T18:55:22Z
Польські археологи виявили дерев'яне обличчя під водою
Gazeta UA
2025-07-24T22:42:33Z
Маск відреагував на збій Starlink
Gazeta UA
2025-07-24T21:54:11Z
OpenAI підтвердила майбутню функцію навчання в ChatGPT: кому вона буде корисною
InternetUA
2025-07-24T21:52:33Z
В Ірландії скандал через вікову перевірку платформи Х: що відомо
InternetUA
2025-07-24T21:28:33Z
Starlink Ілона Маска "впав" в усьому світі: що це взагалі було
Telegraf
2025-07-24T20:51:42Z
Це не змова: пілот пояснив, для чого насправді вмикати режим польоту в літаку
24tv
2025-07-24T20:33:53Z
По всьому світу перестав працювати масківський Starlink
Украина Криминальная
2025-07-24T20:03:22Z
Microsoft відкрила запис на безкоштовне продовження підтримки Windows 10 ще на рік
24tv
2025-07-24T19:57:27Z
Без камер і смартфонів. Учені навчилися відстежувати людей по Wi-Fi: що відомо
InternetUA
2025-07-24T19:42:52Z
Ціна американського кросовера Subaru зросла, але оновлення виявилися незначними
Топ Жир
2025-07-24T22:18:18Z
Цей водоплавний монстр з двигуном RX-7 перетворює будь-який водоймище на вашу особисту гоночну трасу
Топ Жир
2025-07-24T21:48:08Z
Тойота без зайвого шуму вдосконалила свою найдоступнішу седану модель
Топ Жир
2025-07-24T21:18:29Z
Партнер Honda з автоспорту спільно з Pininfarina створив нову спортивну модель
Топ Жир
2025-07-24T20:03:07Z
Це не стара “Корвет” твого діда, хоч і схожа на неї
Топ Жир
2025-07-24T19:03:36Z
Нова бюджетна Tesla може бути спрощеною версією Model Y без преміальних функцій
Топ Жир
2025-07-24T18:18:37Z
Проблема з підголовниками змусила Jeep відкликати понад 120 тисяч позашляховиків
Топ Жир
2025-07-24T17:33:38Z
Найнезвичніший Ford, про який ви й не здогадувалися, нагадує авто з “Родина Джетсонів”
Топ Жир
2025-07-24T17:03:09Z
Китайські автовиробники завойовують Європу — вже попереду Ford, майже наздогнали Mercedes
ITC
2025-07-24T16:58:37Z