Уболівальники ганебно відреагували на небажання Марти Костюк контактувати зі спортсменкою з країни-агресорки.
Скандальний інцидент трапився після матчу першого кола Roland Garros-2023 між українкою Мартою Костюк і другою ракеткою світу, білорускою Аріною Соболенко.
Поєдинок завершився поразкою української тенісистки з рахунком 3:6, 2:6.
Після завершення матчу Костюк потисла руку судді на вишці, але відмовилася подати руку білорусці.
Через це французька публіка на трибунах вирішила освистати українку. Соболенко ж спочатку подумала, що свист лунає на її адресу і почала демонстративно кланятись.
Зазначимо, що Марта вже далеко не вперше не тисне руки своїм суперницям з Росії і Білорусі, таким чином демонструючи своє принципове ставлення до країн-агресорок.
Додамо, що перед стартом на Roland Garros-2023 Костюк прокоментувала своє ставлення до спортсменів з РФ і Білорусі, пояснивши, чому не поважає їх.
"Для мене це історія не про емоції, тому що ненависть – це емоція, а це історія про повагу. По-перше, я не можу відчувати повагу до її вибору (Соболенко – прим.) продовжувати їздити до Росії, тренуватися там, спілкуватися з російською пресою. Не вивозити родину з країн-агресорок, маючи достатні фінансові можливості для цього кроку. Я б не змогла змиритися сама з собою, коли моя країна таке робить, а я залишаюся там, де люди довкола просто продовжують жити своїм життям, відпочивати, розважатися як і раніше.
По-друге, особисто для мене заняття тенісом – це було не тільки про власний розвиток, гроші, комфорт, допомогу своїй сім'ї тощо. Головне – це можливість щось змінити, змінити на краще. Соболенко після цього турніру може стати першим номером у такому популярному спорті. Маючи таку велику аудиторію, такий вплив у світі, вона від нього відмовляється. Який меседж вона несе у світ?
Ми ж говоримо про те, що людей вбивають, а чуємо у відповідь, що треба залишити спорт поза політикою. Але коли війна приходить у твій дім вона не обирає, спортсмен ти чи ні. Це не політика, це не про вибори, не про закони чи щось таке. Війна – це війна, і всі ми знаємо, як Росія та Білорусь воюють проти України, як розстрілюють мирне населення, як беруть у полон цивільних, крадуть речі з будинків, ґвалтують дітей, вивозять їх з України. Це геноцид українського народу, це не є політикою. Ми ж не на рівні дитячого садка тут, коли хтось каже, що когось любить чи ненавидить. Я просто не можу поважати таку позицію, коли йдеться про події, які докорінно змінюють світ, такі як війна.
Загалом я скажу так: у мене немає ненависті ні до кого з гравців із країн-агресорок. Я просто їх не поважаю. Для мене якщо чесно немає жодної різниці, коли мене там хтось ненавидить чи любить чи щось ще, тому що це емоції. Для мене важливо, коли мене поважають, тому що повага – це не емоція", – сказала Костюк в інтерв'ю btu.org.ua.
Крім Марти, в основній сітці Відкритого чемпіонату Франції виступлять ще п'ять українок — Еліна Світоліна, Ангеліна Калініна, Леся Цуренко, Катерина Байндль та Даяна Ястремська, яка подолала кваліфікацію.
Світоліна у фіналі перемогла росіянку та виграла перший турнір після народження дитини
Війна не збентежила: українська тенісистка зіграла в парі з росіянкою на турнірі WTA
Вилаявся і спробував відбрехатися: російський тенісист Рубльов зганьбився під час матчу (відео)