Поліція Київської області передала справу щодо викрадення росіянами журналіста агентства УНІАН Дмитра Хилюка до Головного управління СБУ.
Про це «Укрінформу» повідомив слідчий управління Головного управління Нацполіції в Київській області.
«Матеріали кримінального провадження за фактом безвісного зникнення Дмитра Хилюка для подальшого здійснення досудового розслідування 13.04.2022 передано до слідчого управління ГУ СБУ в м. Києві та Київській області», — йдеться у відповіді на запит.
Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за частиною 1 ст. 438 Кримінального кодексу щодо викрадення цивільних на території Димерської ОТГ. У межах провадження журналіст Дмитро Хилюк та його батько проходять як потерпілі.
У серпні 2022 року через Міжнародний Комітет Червоного Хреста батьки Дмитра Хилюка отримали від нього лист, датований 14 квітня. На конверті був штамп «Почта России», а сам лист містив одне речення: «Дорогі мої мамо, тату, я живий, здоровий, у мене все добре».
Дмитро Хилюк є серед двох зниклих безвісти в 2022 році в усьому світі журналістів, які ввійшли до річного звіту «Репортерів без кордонів».
Цього року міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» оприлюднила розслідування щодо того, де росіяни утримують полоненого журналіста агенції УНІАН Дмитра Хилюка.
На початку травня 2023-го уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що надсилав листа уповноваженій з прав людини в Росії Тетяні Москальковій для отримання детальнішої інформації про Дмитра Хилюка, однак відповіді наразі не отримав.
17 травня група «1+1 media» опублікувала звернення до міжнародних професійних та правозахисних спільнот із проханням допомогти визволити з полону Росії Дмитра Хилюка, а також усіх цивільних заручників, яких держава-агресор незаконно утримує від початку свого повномасштабного вторгнення в Україну.
Зі свого боку Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що він особисто тримає на контролі питання щодо визволення з російського полону журналіста інформагентства УНІАН Дмитра Хилюка.
Фото: Медійна ініціатива за права людини