За словами міністра енергетики Германа Галущенка, уряду вдалося знайти єдиний тариф з погляду утримання стабільності системи та генерувальних компаній.
В Україні не планується другий етап підвищення тарифів на електроенергію. Про це 30 травня заявив під час брифінгу міністр енергетики Герман Галущенко.
Як зазначив міністр, у НКРЕКП пропонували встановити ринковий тариф у два етапи: перший тариф мав бути на рівні 2,88 грн/кВт-год.
"Наші розрахунки дали можливість зменшити цю цифру до 2,64 грн/кВт-год з погляду утримання стабільності системи та генерувальних компаній", — розповів він.
Що буде із субсидіями
За словами міністра, субсидія на покриття тарифів не лише збережеться, а й збільшиться. Причина — побільшає людей, яким така субсидія буде потрібна після зростання тарифу.
Герман Галущенко зазначив, що перші платіжки за спожиту електрику українці отримають уже у липні. За попередніми розрахунками, середня сім'я платитиме за електрику приблизно на 250 гривень більше, ніж до перегляду тарифів.
Підвищення тарифів на світло: що відомо
Як повідомляв Фокус, з 1 червня 2023 року тариф на електроенергію для побутових споживачів буде встановлено на рівні 2,64 грн/кВт-година. При цьому, як пояснював раніше голова Національної комісії, яка займається здійсненням державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Костянтин Ущаповський, українці повинні платити за електроенергію до 2,88 грн/кВт-год.За його словами, підготовка до опалювального сезону 2023/2024 коштуватиме державі 45 — 46 мільярдів гривень.
Чи можна не платити за комуналку в Україні: що пояснюють юристи
Можливість списати борги з комуналки через війну передбачена в українському законодавстві, але нею можуть скористатися не всі українці, а лише постраждалі від російської агресії. А ось нараховувати штрафи через борг або відключати споживачів компанії не можуть — діє заборона.
Юристка Ангеліна Овсянко розповіла Фокусу, що Кабінет Міністрів України постановою №206 від 5 березня 2022 року встановив заборони на:
- нарахування і стягнення пені та штрафів, інфляційних нарахувань, відсотків річних;
- відключення комунальних послуг у разі заборгованості з оплати.
Ці норми будуть скасовані одночасно зі скасуванням воєнного стану в Україні.
“Якщо споживач реально користувався комунальними послугами, то списання навряд чи можливе у повному обсязі", — пояснила Овсянко.
Раніше Фокус також розповідав, що в Україні з травня 2023 року продовжуються ремонтні роботи майже на всіх енергоблоках атомних електростанцій, тому в енергосистемі вже кілька днів спостерігається дефіцит потужності.