MY.UAНовини
Україна виконала рекомендацію ЄС: як планують реформувати органи правопорядку і прокуратури
Україна виконала рекомендацію ЄС: як планують реформувати органи правопорядку і прокуратури

Україна виконала рекомендацію ЄС: як планують реформувати органи правопорядку і прокуратури


Зеленський затвердив план реформування органів правопорядку та прокуратури. Це – один із кроків, які має зробити Україна на шляху до ЄС

Україна затвердила комплексний стратегічний план реформування органів правопорядку і прокуратури, який був однією із рекомендацій Єврокомісії. Посол ЄС привітав цей крок, але попереду ще – усна та письмова оцінка виконання рекомендацій.

Втім, у представників громадськості виникають питання щодо надто широких мазків плану. ""Уніфікація", "подальший розвиток", "гармонізація" – це знов широкі мазки, а конкретики немає", – каже член правління Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк

У владі ж запевняють, що готові над цим працювати. "Якщо все прописати крок за кроком, виписати законопроєкти, то все це можна зробити. Ми готові до цього, а зараз органи виконавчої влади мають напрацювати пропозиції", – запевняє LIGA.net член правоохоронного комітету Ради Олександр Бакумов (Слуга народу).

Що це за план, чому він був важливим для європейців та які є до нього зауваження – розбиралась LIGA.net.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

ДАВНЯ ПРОБЛЕМА

9 травня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн приїхала в Київ та нагадала: у червні буде надано усну оцінку виконання Україною рекомендацій, восени – письмову. Від успіху цього процесу залежить, чи почне Україна наприкінці цього або на початку наступного року переговори про вступ до ЄС.

За два дні після її візиту президент Зеленський оголосив про виконання однієї з вимог – ухвалення стратегічного плану реформування органів правопорядку.

Історія з цим планом є довгою, розповідає LIGA.net експерт Центру політико-правових реформ Євген Крапівін. За його словами, протягом останніх років  реформи керувалися реагуванням на якісь нагальні потреби – протидія корупції, справи Майдану чи "Беркуту" тощо. Але не було стратегічного підходу.

"У нас взагалі відсутнє комплексне бачення, якими мають бути правоохоронні органи, які стратегічні цілі для них – додає LIGA.net член правоохоронного комітету Ради Олександр Бакумов (Слуга народу). – Тобто у нас немає визначеної мети і цілі, куди ми йдемо. Для цього потрібен цей план".

Ще у 2008 році була розроблена концепція реформи кримінальної юстиції, яка закладала ідею більш системної та передбачуваної політики, каже Крапівін. За його словами, про цей документ вже давно забули. Але у 2022 році, надихнувшись цією ідеєю, Офіс генпрокурора ще до повномасштабної агресії почав працювати над новою концепцію.

"Цей документ ходив між органами, але його так і не затвердили… Коли ми заповнювали опитувальник про кандидатство в ЄС, ця історія згадалася, що є драфти цих концепцій, – каже Крапівін. – Європейці і написали в рекомендаціях, що треба затвердити комплексний – якщо він у вас вже так розроблений, то просто ухваліть".

ЩО У ПЛАНІ ТА ЧОМУ ВІН ВАЖЛИВИЙ ДЛЯ УКРАЇНИ І ПАРТНЕРІВ

За даними Офісу генпрокурора, над планом працювала група з представників ОГП, органів правопорядку, МВС, Офісу президента, Кабміну. Також були залучені партнери, зокрема міжнародні експерти Консультативної місії ЄС, проєкту ЄС Pravo-Justice, посольства США та інших.

"Всі міжнародні партнери, зокрема ЄС розуміють, що коли постає питання про відбудову України, то ключовими є реформи органу правопорядку і судів, – пояснює членкиная правоохоронного комітету Олександра Устінова (Голос). – Верховенство право потрібне, щоб до нас нормально приходили інвестори, щоб нам нормально давали гроші на відбудову".

До розробки плану не долучали правоохоронний комітет Ради, зауважує перший заступник голови комітету Андрій Осадчук (Голос). "Звичайно, хотілося б, щоб на етапі планування залучали всіх стейкхолдерів. Адже це нам потім приймати закони для його реалізації", – каже він LIGA.net.

Тим не менш, вийшов план, який розрахований на 2023-2027 і стосується органів МВС, Нацполу, ДПСУ, ДБР, БЕБ, СБУ, Митної служби, прокуратури. Він визначає основні принципи та шість напрямків реформи.

*інфографіка*

За словами Бакумова, у плані можна виділити чотири вектори:

1. Інституційний. Це – про уніфіковану структуру органів правопорядку, чітке розмежування їхніх повноважень, ризик орієнтований підхід в управлінні, запровадження KPI тощо.

"У нас є проблеми з нездоровою конкуренцією між правоохоронними органами, – пояснює проблему Бакумов. – Це дуже різні структури, різний порядок набору, одні є більш відкритими, інші консервативними. Ми навіть не до кінця розуміємо порядок добору і проходження служби… Кожен правоохоронний орган ніби біжить автономно".

2. Процесуальний. У плані йдеться про прискорення строків досудового розслідування, розширення позасудових методів вирішення суперечок, передбачено посилення координаційної ролі Офісу генпрокурора тощо.

3. Демократичний цивільний контроль. Декілька разів згадується про залученням громадськості, проведення соцопитувань для оцінки органів правопорядку, демократичний цивільний контроль винесено окремим підрозділом.

4. Послідовна кримінальна політика. За словами Бакумова, сьогодні правоохоронці більше борються з наслідками – з самими злочинами. А запобігання виходить не дуже. 

Але щодо плану є скепсис. Через відсутність конкретики його радше можна назвати "дороговказом", каже LIGA.net Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

"У ньому немає конкретики, є загальні фрази про гармонізацію, поглиблення, розширення тощо. Ну як ти це виконаєш і перевіриш? Скажеш, що щось поглибив? – каже він. – Звичайно не можна все передбачити, але ж це назвали комплексним планом… Я б називав це дороговказом, а не планом. План – це мають бути чіткі кроки, які потім можна перевірити".

Називає документ "загальною візією" і член правління Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк. На його думку, він написаний дуже широкими мазками – словами про гармонізацію і подальший розвиток дипломатично оминаються гострі кути.

"Не так робляться документи про політики. Спочатку треба визначити ключові проблеми, потім заходи для їх вирішення, відповідальні особи, строки і потрібні ресурси, – пояснює він LIGA.net. – Тоді можна побачити, що це можна виконати. А коли я читаю цей план, то бачу просто список побажань. Хто і коли його виконуватиме – незрозуміло".

Втім, в плані поставлено завдання Кабміну та органам виконавчої влади наповнювати його конкретико. За словами Бакумова, нардепи теж готові до цього долучатися.

Від уряду це прокоментував поки голова МВС Ігор Клименко. На зустрічі із представниками посольства США він запевнив: уряд готує план практичних заходів, буде обширний документ, МВС готує зконопроєкт про надійне функціонування правоохоронної системи – і все це має вилитися у підписаний президентом закон про формування безпекового середовища.

ГОЛОС ГРОМАДСЬКОСТІ. ЧИ СТАНУТЬ ОРГАНИ ПРАВОПОРЯДКУ ПРОЗОРІШИМИ

Прозорість у плані винесено окремим розділом. І декілька разів згадується посилення демократичного цивільного контролю.

Демократичний цивільний контроль є комплексним поняттям, каже Бакумов. З одного боку – це контроль з боку парламента як обраного народом представницького органу. З іншого – з боку громадських організацій.

За словами Крапівіна, громадськість має виконувати дві основні функції:

1. Кадрову – залучатися до проведення конкурсів із набору на посади, розгляду просувань по службі

"До БЕБ та ДБР точно можна було би зробити нормальний конкурс з залученням міжнародних експертів і українською громадськості, – каже Устінова. – Як це було при конкурсі до НАБУ і САП, де бачимо конкретний результат, тому що там були незалежні комісії".

2. Дисциплінарну – брати участь у розгляді висновків службових росзлідувань.

Наразі інститути залучення громадськості відрізняються в залежності від органу, каже експерт: "В нових законах про НАБУ, БЕБ написали одне, в законі про Нацпол інше, хто в ліс – хто по дрова".

Із загальних положень плану важко визначити, про яке саме посилення громадського контролю йдеться, зазначає Крапівін. На його думку, це є складовою уніфікації органів правопорядку – що у всіх органах все має працювати за однаковим принципом.

"Уніфікація зачіпає не тільки організацію органів зсередини, а й зовнішню рамку – як їх контролює громадськість у передбачених державою формах, – пояснює Крапівін. – Мова про розвиток і уніфікацію цих форматів".

За допомогою громадських рад можна створити якісний демократичний контроль, додає Бакумов. Але для цього вони мають працювати системно і однаково у всіх органах.

"В деяких органах ми маємо більш-менш ефективну систему контролю за допомогою громадських рад, а в деяких – взагалі не діючу, – пояснює нардеп. –Якщо ми створимо у всіх органах систему демократичного контролю ми точно досягнемо мети. Ми як парламентарі готові до цього долучитись".

Але у плані дійсно не вистачає конкретики щодо залучення громадськості, зауважує Хавронюк: "Я колись писав про форму участі громадськості при взаємодії з НАБУ. Я чітко бачив заходи на доступ суспільства до інформації, заходи кадрового характеру і контрольні заходи. А тут просто посилення – і здогадуйся як хочеш".

Не вистачає конкретики щодо цивільного контролю і Устиновій. "Нам треба очищувати систему від негідників. Із системи нікуди не ділися корупціонери і зрадники. Я сподіваюсь, що із цим і допоможе цей контроль", – каже нардепка.

СЛОН У КІМНАТІ. ЧОГО МОЖЕ НЕ ВИСТАЧАТИ ПЛАНУ

План по суті виглядає як документ мирного часу, не містить згадок по воєнну юстицію, каже Крапівін.

З одного боку – це логічно, оскільки Україна навряд стане членом ЄС до завершення війни. Але відлуння війни досягатиме України протягом років. І пов’язані із війною провадження лягатимуть на плечі правоохоронців.

"Якщо подивитися на країни колишньої Югославії, то пройшло десь 25-30 років, а національні системи переслідування досі мають провадження, – каже він. – В цьому плані мало бути щось сказано про те як має формуватися система воєнної юстиції".

Бакумов не виключає, що депутати можуть звернутися із проханням додати питання воєнної юстицію до плану. Хоча вже зараз у комітеті працює, наприклад, робоча над законом про військову поліцію, яка має замінити військову службу правопорядку.

"Подивимось, наскільки ми зможемо реалізувати саме повну систему: чи вдасться це зробити органом досудового розслідування, чи не вдасться – і вони будуть тільки займатися превенцією та адмінправопорушеннями, – каже він. – Тобто зараз це все в процесі. Однак я вважаю, що воєнна юстиція має бути – хоча б військова поліція, військова прокуратура".

На думку Устинової, воєнна юстиція має виноситися окремим планом, який стосуватиметься стоврення і військової поліції, і прокуратури, і судів. "Зараз же ми говоримо про цивільні речі", – пояснює вона.

Ще одним аспектом плану є посилення координаційної ролі Офісу генпрокурора. За словами Крапивіна, у цьому немає чогось дивного, адже прокурори справді відповідають за процес розслідування: без прокурора не можна повідомити про підозру, звернутися до суду для обрання запобіжного заходу тощо.

Але інше питання – це відсутність згадок у плані створення умов для роботи самого генпрокурора.

На думку Крапівіна, потрібні зміни у процедурі звільнення генпрокурора: або створено певну комісію, яка визначатиме, що прокурор не справляється –  або збільшено кількість голосів нардепів, необхідних для його звільнення політичним шляхом через.

"Тобто не 226 голосів, а 300 голосів, – каже Крапівін. – Справді генпрокурор під високим ризиком політичного впливу через те, що він може дуже швидко і просто втратити свою посаду".

Втім, попри певну критику плану, у ЄС поки серйозних зауважень немає. Постпред Євросоюзу Маасі Маасікас привітав його, назвав "масивним" та заявив, що частину рекомендацій виконано.

У представництві ЄС в Києві заявили, що ефективні й реформовані правоохоронні органи матимуть вирішальне значення для вступу країни до ЄС і виконання 7 рекомендацій. "З нетерпінням чекаємо на впровадження та сповнені рішучості всіляко її підтримувати", – підсумовують європейські дипломати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-04-20T22:06:23Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Поливаний понеділок: традиції
ZN UA
2025-04-20T21:33:19Z
Особливий понеділок після Великодня 2025: що можна і не треба робити цього дня
Telegraf
2025-04-20T21:21:18Z
Здоров'я, щастя та удачі: красиві привітання з Поливаним понеділком 2025 у прозі та віршах
24tv
2025-04-20T21:15:29Z
Допомога одиноким пенсіонерам у Києві: як отримати доплату до виплат у 2025 році
Политека
2025-04-20T20:01:03Z
Додому з російського полону повернулися понад 100 морпіхів
24tv
2025-04-20T20:00:57Z
Жінка вирішила розлучитися з коханням всього життя: все через невдалий пранк чоловіка
Фокус
2025-04-20T20:00:34Z
Останній подвиг і відновлена репутація: що зробив капітан "Титаніка" незадовго до смерті
Фокус
2025-04-20T19:51:46Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Чеський міністр порівняв перемир'я Путіна зі вдаваним голодуванням
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T23:30:02Z
Дії красномовніші, ніж слова: РФ порушила власне “перемир’я” майже 3 тис. разів
Факти ICTV
2025-04-20T22:36:00Z
Міністр оборони США ділився деталями ударів по Ємену в приватному чаті з дружиною та адвокатом
ZN UA
2025-04-20T22:12:32Z
Причетні до війни в Україні? Німецька компанія рік постачала російському оборонпрому важливий метал
Telegraf
2025-04-20T21:54:28Z
За тиждень – вибори у Канаді: яку програму пропонують фаворити соціологів
24tv
2025-04-20T21:42:58Z
«Великоднє перемирʼя» Путіна закінчилось: хронологія подій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T21:39:38Z
Посол Китаю застеріг США від ескалації торгової війни та нагадав про уроки Великої депресії
Хвиля
2025-04-20T21:37:27Z
Російська ІПСО про зрив "перемир'я" з боку України провалилася, – ЦПД
24tv
2025-04-20T21:27:27Z
Чи шкідливі соцмережі: вчені спростували поширений міф
InternetUA
2025-04-20T20:31:38Z
Продукти, які підвищують рівень серотоніну та покращують настрій
360ua.news
2025-04-20T19:15:57Z
Що найкраще випити перед сном. Оберіть свій напій
Gazeta UA
2025-04-20T18:27:45Z
Назвали найгірші пози для сну, якщо болить спина
Gazeta UA
2025-04-20T18:06:06Z
Як миттєво позбутись запаху часнику з рота. Вчені здивували відкриттям
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:22Z
Шість продуктів, які зменшують тривалість життя
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:21Z
Все життя ви робили це неправильно: як насправді потрібно мити волосся
24tv
2025-04-20T11:42:52Z
Вісім причин, чому манго треба їсти чоловікам та жінкам
Gazeta UA
2025-04-20T09:57:36Z
Як депресія батьків впливає на поведінку дитини
360ua.news
2025-04-20T07:42:52Z
Музикант Ярмак зустрівся на обміні полоненими зі своїм побратимом: той втратив 40 кілограмів
24tv
2025-04-20T21:12:12Z
"Скромність - сестра бідності": Тіна Кароль дала 4 зухвалі поради
GlavRed
2025-04-20T19:27:28Z
66-річна Мадонна відзначила Великдень у компанії дітей і 28-річного коханця
Фокус
2025-04-20T19:01:37Z
На одному подиху: 3 легкі мінісеріали для вихідного дня
24tv
2025-04-20T18:18:19Z
Майбутнє української рок-музики: діти зіграли легендарну пісню, мережу у захваті
Telegraf
2025-04-20T17:48:30Z
Анна Саліванчук зізналася, навіщо вийшла заміж за експродюсера Студії Квартал 95
GlavRed
2025-04-20T17:27:48Z
"Ти - мій": обраниця Дмитра Кулеби показала романтичне фото з політиком
GlavRed
2025-04-20T16:25:09Z
У Великдень Христина Соловій поділилася рідкісним фото з мамою
24tv
2025-04-20T14:36:25Z
Разом із сином за святковим столом: як відзначає Великдень Софія Ротару
GlavRed
2025-04-20T14:27:14Z
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:33:41Z
"Дочекались смачної паски?": родичі полонених провели акцію "Не мовчи"
ZN UA
2025-04-20T22:21:41Z
Війна, день 1152. росіяни понад 2 тисячі разів порушили "Великоднє перемирʼя"
Football.ua
2025-04-20T22:00:33Z
У Києві відзначили світле свято Великодня
ZN UA
2025-04-20T21:12:58Z
У Києві поліція затримала студента: той каже, що правоохоронці вчинили це без причини
24tv
2025-04-20T21:12:32Z
Росіяни збільшують присутність у Маріуполі, – Андрющенко сказав, що це означає
24tv
2025-04-20T21:00:53Z
26-градусна спека буде не скрізь: які регіони заливатимуть грозові дощі
GlavRed
2025-04-20T20:27:55Z
Гороскоп на сьогодні 21 квітня: Ракам - надзвичайна зустріч, Стрільцям - прибуток
GlavRed
2025-04-20T20:27:32Z
Попри "великоднє перемир'я": на фронті – десятки боєзіткнень, ворог тисне біля Покровська
24tv
2025-04-20T20:21:51Z
У російському Омську стався нічний переполох: лунали сирени, небо палало спалахами
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:54:54Z
У Харкові стався вибух у багатоповерхівці: горіли дві квартири, є постраждалі
24tv
2025-04-20T22:54:37Z
В одній з квартир Харкова стався вибух: вигоріли кімнати, мешканці постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:45:19Z
На Харківщині під час гасіння пожежі підірвався автомобіль лісгоспу, постраждали двоє лісників
Украина Криминальная
2025-04-20T21:57:33Z
У Харкові горіла 12-поверхівка
УкраинФорм
2025-04-20T21:27:24Z
На Тернопільщині знайшли покинуту новонароджену дитину
Украина Криминальная
2025-04-20T21:09:44Z
На Вінниччині автобус з пасажирами злетів у кювет: постраждали семеро людей
Факти ICTV
2025-04-20T20:01:48Z
В лікарнях Харкова залишаються ще понад 10 людей, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу
24tv
2025-04-20T18:30:32Z
На Харківщині пожежна машина лісгоспу підірвалася на вибухівці, двоє постраждалих
УкраинФорм
2025-04-20T17:51:30Z
Пристрасть до чорного: про що розповість ваш улюблений колір одягу
Gazeta UA
2025-04-20T21:39:03Z
«Україномовний» чи «українськомовний»: мовознавиця пояснила, як казати правильно
ZN UA
2025-04-20T21:03:56Z
Як дізнатися, чи перебуваєте ви у стосунках з аб'юзом – і як діяти, якщо відповідь "так"
24tv
2025-04-20T18:45:19Z
Який бізнес можна відкрити в селі – 10 ідей, які легко втілити в життя
24tv
2025-04-20T18:39:56Z
Як позбутися ос в будинку - дієвий та екологічний спосіб
Gazeta UA
2025-04-20T17:27:40Z
Перевірте, чи доживете ви до 100 років – 9 ознак та цікавий тест
24tv
2025-04-20T17:09:43Z
Вчені вивели "формулу успіху": які риси характеру вам необхідні
24tv
2025-04-20T16:21:27Z
Назустріч пригодам: 2 знаки зодіаку, яким у травні треба піти у відпустку
24tv
2025-04-20T16:09:17Z
1100 євро за 3 ночі: у Німеччині готуються запустити найбільший круїзний лайнер у світі
Фокус
2025-04-20T16:03:52Z
Німеччина постачала хром для російських снарядів – ЗМІ
iPress
2025-04-20T21:28:11Z
Тарифна війна між США та Китаєм: покупці повернули літак
ZN UA
2025-04-20T19:36:16Z
Частини українців нарахують нову мінімальну пенсію після певного віку
Хвиля
2025-04-20T19:33:17Z
Популярний шоколад із Дубаю спричинив світовий дефіцит фісташок
Gazeta UA
2025-04-20T19:09:52Z
Хто є власником землі під приватним будинком
24tv
2025-04-20T19:03:13Z
Німецька компанія продавала у Росію хром для виробництва гармат, – Handelsblatt
24tv
2025-04-20T18:45:56Z
Чи можуть в Україні запровадити графіки відключення газу: експерт чітко відповів
GlavRed
2025-04-20T18:27:52Z
Купує у Росії і спродує Європі: як Китай обійшов США із природним газом, – NYT
24tv
2025-04-20T18:27:34Z
НБУ ввів в обіг унікальну монету в честь Великодня: перші фото
24tv
2025-04-20T18:18:10Z
Став янголятком: Роналду з коханою зворушливо вшанували пам'ять покійного сина
GlavRed
2025-04-20T23:28:50Z
Ван Ністелрой прокоментував виліт Лестера з АПЛ
Football.ua
2025-04-20T21:28:59Z
Реал вирвав перемогу над Атлетіком завдяки божевільному м'ячу в овертаймі: відео суперголу
24tv
2025-04-20T21:03:54Z
Черговий божевільний удар Вальверде приніс Реалу перемогу в El Clasico проти Атлетіка
Football.ua
2025-04-20T21:01:46Z
Мілан додатково погіршив свої шанси на єврокубки мінімальною поразкою від Аталанти
Football.ua
2025-04-20T20:46:17Z
Світоліна у фіналі WTA здобула перший трофей за два роки
Факти ICTV
2025-04-20T20:39:26Z
Барелла: Інтер не повинен пропускати такі голи ні за яких обставин
Football.ua
2025-04-20T20:31:12Z
Болонья вирвала перемогу в Інтера на 94-й хвилині
Football.ua
2025-04-20T20:06:36Z
Нагадало битву Усик – Ф'юрі: українець переміг в Ер-Ріяді двометрового гіганта
24tv
2025-04-20T19:21:59Z
Власники GTA запатентували нову технологію анімації: що буде в новій частині гри
InternetUA
2025-04-20T23:01:59Z
"З аптечкою Червоного Хреста": Ісус зі штучного інтелекту порадив готуватись до кінця світу
Фокус
2025-04-20T23:01:51Z
У похованні знайшли незвичайну зброю
Gazeta UA
2025-04-20T22:39:56Z
З консистенцією зубної пасти: дослідники створили рідкий акумулятор
InternetUA
2025-04-20T19:34:02Z
ШІ генерує зображення гламурних ляльок у стилі Барбі: експерти попередили про загрозу
InternetUA
2025-04-20T18:31:24Z
Найшвидша пам'ять у світі записує дані в 10 000 разів швидше, ніж сучасні технології
InternetUA
2025-04-20T17:31:29Z
Експерти розкрили способи захисту гаджетів від стеження у 2025 році
InternetUA
2025-04-20T16:34:38Z
У Чорнобилі вперше помітили гібридів коней Пржевальського
FaceNews
2025-04-20T15:54:47Z
Експерти розповіли, як смартфон «вмирає» через одне налаштування
InternetUA
2025-04-20T15:46:21Z
Як вибрати ідеальне авто для втечі після ограблення?
Топ Жир
2025-04-20T23:00:29Z
3 мільйони за кемпер у стилі космічної ери, який виглядає, ніби він з іншої планети
Топ Жир
2025-04-20T21:30:03Z
Ford призупиняє експорт автомобілів до Китаю через наслідки торгової війни з тарифами
Топ Жир
2025-04-20T20:15:10Z
Піастрі виграв Гран-прі Саудівської Аравії та очолив загальний залік
Факти ICTV
2025-04-20T19:42:33Z
Чи хто-небудь керує Porsche 911 Dakar? Ще один автомобіль перевернувся, забезпечивши прибуток у $100,000
Топ Жир
2025-04-20T18:45:48Z
5 ознак, що ваше авто на межі поломки — не чекайте на великий ремонт
360ua.news
2025-04-20T18:24:01Z
Новий електричний кросовер Subaru Trailseeker для любителів подорожей
360ua.news
2025-04-20T17:27:34Z
Спробуйте розкрити капот свого Dodge Charger Daytona, щоб порушити його
Топ Жир
2025-04-20T17:15:47Z
Огляд електричного пікапа Riddara RD6: Як справляється перший позашляховик Geely на електриці?
Топ Жир
2025-04-20T16:00:00Z