/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F0289d9091a890b6b8c093169b023def6.jpg)
Цибуля в Україні вже коштує дорожче, ніж у Швеції: що відбувається і чому виник дефіцит
Ціни на цибулю в Україні вийшли на свої пікові значення через традиційний весняний дефіцит. У супермаркетах ключовий овоч продають за 60-70 грн за кілограм. Ця ціна навіть вища, ніж у дорогій для життя і до того ж північній Швеції. Втім, вже найближчим часом цибуля в Україні може різко подешевшати.
Про це свідчить моніторинг OBOZREVATEL. Так, за даними сервісів з відстеження цін, цибуля у Швеції наприкінці травня 2023 року коштувала 16,95 крон, або 57,46 грн за кілограм.
У той же час в українській мережі супермаркетів "АТБ" кіло цибулі продають по 59,95 грн. Але це найнижча "магазинна" ціна. У "Новусі", наприклад, цибуля коштує майже 70 грн за кілограм.
Чому цибуля в Україні така дорога і що буде далі
Головна причина дорожнечі овочів – сезонний дефіцит. Як пояснювали аналітики EastFruit, наприкінці травня в Україні майже не залишилося місцевої цибулі старого врожаю. Овочі нового врожаю на той момент ще не надійшло у продаж.
Цибулю довелося імпортувати. Проте в ЄС ціни на торішню цибулю теж зростають. В результаті закупівельні ціни (що платять торгові мережі фермерам) підскочили до рекордних 48 грн/кг.
Натомість у перших числах червня в Україні починає масово надходити у продаж цибулю нового врожаю. Це вже дозволило "збити" закупівельні ціни до 40-46 грн/кг.
У роздробі здешевлення цибулі ще не помітне, проте найближчими тижнями овоч помітно подешевшає і на прилавках магазинів. Вже з останніх днів травня більшість оптових компаній практично повністю переорієнтувалися на закупівлю цибулі нового врожаю з українських господарств. Імпорт же сходить нанівець.
Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні, незважаючи на річну інфляцію понад 20%, подешевшали деякі продукти. Найсуттєвіше падіння цін з початку 2023 року продемонстрували гречка та буряк.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!