Медогляд працівників під час війни: чи можуть допускати без його проходження до роботи
Через військову агресію РФ в Україні триває воєнний стан. В цей час діють певні правила трудових відносин між працівником та роботодавцем. Фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, чи може роботодавець на період дії воєнного стану перенести строки проведення медогляду працівників або допустити до роботи людину, яка його не пройшла.
Фахівці наголосили, що в Україні відсутні нормативно-правові акти або інші розпорядчі документи, на підставі яких роботодавець може перенести строк проведення медичного огляду працівників чи допустити до роботи тих, хто не пройшов медогляд.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, ст. 169 КЗпП України роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.
Процедура медоглядів працівників закріплена «Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджено наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.07.2007 за №846/14113.
Фахівці підкреслили, що роботодавець несе відповідальність за своєчасність проходження працівниками обов’язкових медоглядів і за шкідливі наслідки для здоров’я працівників, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов’язкових медоглядів.
Раніше ми писали, на яких підставах працівнику надається відпустка за власний рахунок під час війни.