На думку провідних фінансових аналітиків країни, курс долара на протязі 5-11 червня залишиться без істотних змін, адже передумов для цього немає
Про це пише сайт Pro Гроші.
Доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков зазначив, що на стабільні показники курсу впливають кілька факторів:
- позитиви місії Міжнародного валютного фонду;
- продовження надходження іноземних грошей до України;
- відсутність подій, пов'язаних із активізацією бойових дій на фронті.
"Тому виникає більша ймовірність, що протягом наступного тижня курс долара майже не змінить своїх показників. Я не думаю, що є якісь важелі або причини, щоб він змінився дуже відчутно", - сказав експерт.
Курсові коливання спостерігатимуться й надалі, але це не стане причиною для шаленого попиту чи відчутних стрибків. Показники змінюватимуться лише в межах кількох копійок. Це означає, що курс долара буде у межах 37-38 гривень.
У свою чергу, фінансовий аналітик RoboForex Андрій Гойлов зазначив, що в травні зросли обсяги підтримки гривні з боку НБУ. Негативне сальдо активних операцій Нацбанку, яке залишається таким із початку повномасштабної війни, на міжбанку склало 1,93 млрд доларів.
"Загалом Нацбанк витратив на підтримку курсу гривні більше, ніж ЄС надав допомогу", - сказав Гойлов.
Причинами стали нові складнощі із роботою "зернової угоди", оскільки морським шляхом доставляється лише половина сільгосппродукції України. А фактичне блокування порту "Південний" призводить до скорочення експорту агропродукції на понад 30%.
"Якщо ситуація не стабілізується, то на готівковому ринку може знизитися пропозиція іноземних валют, що може негативно позначитися на курсі гривні. Однак МВФ дуже позитивно налаштований і очікує на зростання ВВП України в межах 1-3% за підсумками року", - говорить експерт.
На його думку, попри всі складнощі з експортом сільгосппродукції НБУ вдасться утримувати курс гривні до долара на стабільному рівні найближчим часом.
Нагадаємо, раніше банки Приватбанк, Ощадбанк та ПУМБ показали, що відбувається з цінами на долар та євро на початку літа.