MY.UAНовини
Генерація ідей, текстів та дизайну: чи зможе штучний інтелект витіснити людину з творчих професій
Генерація ідей, текстів та дизайну: чи зможе штучний інтелект витіснити людину з творчих професій

Генерація ідей, текстів та дизайну: чи зможе штучний інтелект витіснити людину з творчих професій

За даними освітніх платформ США, 89% американських студентів використовують штучний інтелект для вирішення домашніх завдань. А у звіті Всесвітнього економічного форуму в Женеві (WEF) зазначено, що через використання штучного інтелекту (ШІ) у світі буде скорочено 26 мільйонів робочих місць, зокрема у сфері діловодства.

До Дня журналіста розбираємося, чи можуть такі технології замінити людей у творчих професіях. Ексклюзивно для Фактів ICTV експертними думками поділилися фахівчині у сфері інновацій, героїні подкасту від МАН у рамках кампанії CVIDOMI: відбудовувати країну.

Що вже зараз уміє штучний інтелект

Основна функція штучного інтелекту (ШІ) сьогодні – це синтезування та аналіз великого набору даних у концентровані смислові ланцюжки. Це, за словами більшості фахівців у галузі технологій, нова стадія пришвидшення обробки значних масивів інформації та спрощення численних операцій, які раніше виконувала людина. Передусім це стосується пошуку в інтернеті, структурування фактів, виконання рутинних повторюваних завдань.

Так, минулого року французька податкова служба вирішила провести експеримент і дала завдання штучному інтелекту знайти усі незадекларовані приватні басейни в країні. В результаті технологія змогла оперативно відшукати близько 20 тисяч локацій, чим принесла до національного бюджету €10 млн податків.

Штучний інтелект також задіюють у алгоритмах захисту даних. Так, міжнародна консалтингова фірма Capgemini ще у 2019 році провела опитування майже тисячі фахівців у сфері кібербезпеки з усього світу. 60% з них зазначили, що ШІ дуже потрібен у їхній роботі.

Підтверджує значимість штучного інтелекту і фахівчиня у галузі кібербезпеки, співзасновниця компанії Hacken Євгенія Брошеван. Експертка констатує, що ШІ може швидко перевіряти велику кількість транзакцій, щоб виявити потенційні уразливості, тоді як у розробці програмного забезпечення ШІ може допомогти автоматизувати генерацію коду або виявлення помилок.

Фото: Євгенія Брошеван

– Штучний інтелект зробив величезний прогрес, навіть більший, ніж ми могли уявити декілька років тому. І це, безсумнівно, продовжиться. Наприклад, здатність ШІ до навчання, ймовірно, продовжить видозмінювати традиційні індустрії та створювати нові, – каже вона.

Уже сьогодні технологія штучного інтелекту активно задіяна не лише в роботі з набором даних, а й у сфері картографії, текстової генерації та графічного дизайну. Щодо останнього Євгенія Брошеван виділяє такі найуспішніші та найпродуктивніші інновації у цьому напрямку, як Midjourney і DALL-E.

– Ці програми вже здатні створювати вражаючі ілюстрації за лічені хвилини, які раніше потребували декількох днів роботи дизайнера, – розповідає Брошеван.

Технології ШІ вже активно працюють у сфері креативу, що доводить й український досвід. Так, лідер гурту Океан Ельзи Святослав Вакарчук розповів, як у . Такі приклади вже непоодинокі для європейського та американського креативного ринку.

Чи зможе ШІ повністю замінити людину у творчих професіях

Наразі найбільшої популярності в роботі зі сферою генерації ідей, меседжів і навіть повноцінних текстів набуа технологія ChatGPT. Це онлайн чат-бот, що працює на основі штучного інтелекту і може генерувати тексти за запитом людини за допомогою ключових слів.

Наталія Аванесова – фахівчиня в галузі комп’ютерної лінгвістики (Natural language processing) та розробниця NLP-продуктів. Такі спеціалісти, як вона, займаються розробкою та удосконаленням подібних технологій, зокрема з метою якомога точнішої генерації діалогу між штучним інтелектом та людиною, щоб вони “розуміли” одне одного.

Фото: Наталія Аванесова

На її думку, попри дуже високі показники результатів роботи ШІ і логіку композиції тексту, яку він генерує, така інновація все ще не може повністю замінити людське глибоке розуміння, емпатію та креативність, які є основою творчих професій. Основна причина – інтуїтивне мислення, яке на сьогодні все ще недосяжне для ШІ.

– ШІ – це лише інструмент. Люди, їхні думки та ідеї завжди будуть незамінними у творчому процесі, – пояснює Наталія.

На думку фахівчині, наразі в роботі технології є безліч недоліків, які значно поступаються людському інтелекту в креативних процесах, зокрема у написанні текстів. По-перше, ШІ помиляється і доволі часто.

– Найбільша пастка тут у тому, що неправильні дані подаються в дуже переконливому вигляді, і саме тому ризиковано використовувати ШІ для виконання якихось завдань, в яких ви не є експертом і не можете перевірити згенеровані ШІ дані на істинність,  – каже Наталія Аванесова.

По-друге, на думку експертки, згенерованим текстам бракує загального контексту. Тобто модель може написати текст, скажімо статтю на задану тему, проте вона не знає, що є доречним у ідейних акцентах, а що ні.

– ШІ все ще бракує “розуміння здорового глузду”. Щонайменше, валідація людиною та постредагування все одно будуть критично потрібними, – пояснює Аванесова.

Штучний інтелект попри швидкість генерування зв’язного тексту або ілюстрацій, пояснює Євгенія Брошеван, все ще не може самостійно діяти без людини в низці операцій. Утім, ШІ настільки впливає на роботу усіх індустрій, зокрема креативних, що зміни у них, на думку експертки, невідворотні.

– Навіть у графічному дизайні незмінною залишається людина-дизайнер, яка направляє ШІ, допомагаючи йому рухатися до бажаного естетичного результату. В передбачуваному майбутньому розуміння, що таке творча професія, неодмінно зміниться, але потреба у людській творчості нікуди не зникне, – каже Брошеван.

Як тандем ШІ та людини може стати ефективним

Сьогодні штучний інтелект задіяний у цілій низці технологічних та креативних індустрій, що перетворює їх зсередини.

За даними аналітичного опитування McKinsey Global Institute,, з’ясувалося, що у 2023 році 50% компаній в усьому світі робили спроби залучити штучний інтелект до своєї роботи. У 2017 році цей показник сягав лише 20%. Йдеться не лише про ІТ, а й про симбіоз штучного інтелекту з будівельною галуззю, архітектурою, дизайном, рекламою, комунікаціями, сільським господарством, медициною. Щодо останнього, то вже утворилася так звана окрема медтех-галузь. Вона передбачає поєднання штучного інтелекту з розробкою медичних пристроїв. Утім, технологія лише впроваджує інновації, а кваліфікованих медиків замінити не здатна.

Принцип симбіозу у використанні ШІ, а не повну заміну ним цілих індустрій аргументує і Ксенія Бєлкіна, співзасновниця і CEO компанії з розробки медичних смарт-пристроїв Cardiomo. Розроблений портативний кардіограф у Cardiomo дає змогу аналізувати дані стану здоров’я людини і завчасно виявляти перші симптоми хвороб серця. Участь у цьому бере ШІ, проте його алгоритми задані кваліфікованими медиками.

Фото: Ксенія Бєлкіна

– Наші алгоритми можуть обробляти великі об’єми даних пацієнтів – покази ЕКГ, самостійно виявляти патерни та аномалії в роботі серця. Але наші розробники, тобто люди, попередньо проводили машинне навчання для ШІ, і надавали набори даних, кваліфіковано відібрані. У більшості схожих розробок, як і в творчих сферах, не може йтися про цілковиту заміну людини штучним інтелектом,  – каже Ксенія.

Впровадження ШІ та його розвиток – це величезний плюс для появи нових індустрій та пожвавлення світової економіки, розповідає фахівчиня з NLP Наталія Аванесова. Зокрема, завдяки тому, що штучний інтелект полегшує завантаженість людини та вивільняє для неї додатковий час на інші завдання, як колись це зробила поява автомобіля, пральної машини чи пилососа.

– ШІ може значно посилити наші можливості, зокрема, це важливо для творчих людей – журналістів, літераторів, сценаристів. Бо штучний інтелект допомагає генерувати нові ідеї або виконувати трудомісткі частини процесу, давши змогу людям зосередитись на ключових елементах творчості.

Фахівчиня переконана, що майбутнє лежить у співпраці людей і ШІ, де людська креативність поєднується з потужністю та продуктивністю штучного інтелекту.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кольори волосся, які молодять жінку: як пофарбуватися після 40, 50 та 60 років
24tv
2024-11-17T12:12:24Z
Анна Саліванчук замилувала фото зі старшим сином і розчулила вітаннями його з 9-річчям
TSN
2024-11-17T12:10:16Z
ТЦК прокоментував затримання двох музикантів відомої співачки перед концертом: "Перебував у розшуку"
TSN
2024-11-17T12:09:38Z
Єфросиніна показала, як з сином в метро ховалася від російських ракет та дронів: "Майже босоніж"
TSN
2024-11-17T12:09:36Z
Помер співак Володимир Льовкін з гурту "На-На", який підтримував вторгнення РФ в Україну
TSN
2024-11-17T12:09:10Z
Помер соліст гурту На-На: що сталося
GlavRed
2024-11-17T12:06:12Z
Міс Всесвіт-2024: хто переміг та місце України на конкурсі
GlavRed
2024-11-17T11:36:14Z
"Дитяче Євробачення-2024": хто переміг та яке місце посіла Україна у конкурсі
TSN
2024-11-17T10:09:39Z
Зірка "Кухні" Кузнєцова заговорила про плани нареченого-росіянина переїхати до України: "Буде важко"
TSN
2024-11-17T10:09:12Z
Російська атака на енергетику 17 листопада спричинила загрозу ядерній безпеці - МАГАТЕ
TSN
2024-11-17T12:21:10Z
Сибіга про масштабну атаку Росії: Це відповідь Путіна всім тим, хто дзвонив і відвідував його
УкраинФорм
2024-11-17T12:21:04Z
Ракет вистачить ще на 5-8 ударів: експерт пояснив, як часто РФ може атакувати Україну
TSN
2024-11-17T12:09:03Z
"Імпульс для народу": Зеленський анонсував "план стійкості" України, що він дасть
Фокус
2024-11-17T12:00:02Z
Росіяни зробили запаси ракет на декілька масованих обстрілів - ЦПД
УкраинФорм
2024-11-17T11:51:02Z
Яку зброю Китай міг передати Росії та чому Захід не наважується різко відреагувати
24tv
2024-11-17T11:42:54Z
Іранський журналіст вчинив самогубство на знак протесту проти репресивного режиму
Детектор М
2024-11-17T11:39:12Z
Понад 700 повідомлень про НЛО: розсекречено звіт Пентагону
InternetUA
2024-11-17T11:27:08Z
Перший бунт проти Трампа: що може спровокувати невдоволення в уряді США
24tv
2024-11-17T11:27:05Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Чи накривати кришкою страви під час приготування
24tv
2024-11-17T12:18:09Z
Який хліб найкорисніший: його треба їсти для схуднення та зниження цукру в крові
TSN
2024-11-17T12:09:36Z
Повний список хвороб, які точно звільняють від мобілізації
24tv
2024-11-17T11:42:45Z
Експерти назвали 5 найкращих чаїв, які допоможуть поліпшити рівень цукру в крові
24tv
2024-11-17T10:30:00Z
Як яйця можуть покращити когнітивні функції
360ua.news
2024-11-17T10:24:37Z
Страх перед неминучим: медсестра розповіла про те, що відбувається з тілом після смерті
Фокус
2024-11-17T10:12:19Z
Перловка буде ароматною, соковитою й ніжною: секрет приготування криється в перших кроках
TSN
2024-11-17T10:09:59Z
"Розпізнає" залишки пухлини в мозку: ефективність нової терапії раку 92%
24tv
2024-11-17T06:06:02Z
Як зміняться ціни на продукти до кінця 2025 року: прогноз НБУ
Фокус
2024-11-17T12:09:35Z
Українцям нарахують понад 2000 грн доплат: у Верховній Раді назвали умови
Политека
2024-11-17T12:04:35Z
Яблука займають 60% урожаю фруктів та ягід в Україні
AgroPortal
2024-11-17T12:00:37Z
Окупована ЗАЕС на страшній межі: в Міненерго розповіли про дикий крок окупантів
GlavRed
2024-11-17T11:42:36Z
Масована атака на енергосистему: в Укренерго розповіли про наслідки влучань
GlavRed
2024-11-17T11:27:40Z
Україна стала головним торговим партнером Німеччини у пост-СРСР
Петр и Мазепа
2024-11-17T11:24:37Z
Заблокували рахунок після продажу квартири: ПриватБанк назвав причину
Хвиля
2024-11-17T10:45:05Z
Політичний вплив на криптовалютний ринок
360ua.news
2024-11-17T10:42:43Z
Аграрії робитимуть ставку на прибуткові культури
AgroPortal
2024-11-17T10:30:17Z
Перший постріл й одразу влучання. Повітряні сили ЗСУ показали військову, яка збила крилату ракету
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T12:22:44Z
Жінка, яка прожила з чоловіком 25 років, замислюється про розлучення через його "нешкідливу" звичку
Фокус
2024-11-17T12:15:59Z
БпЛА атакували Іжевський електромеханічний завод "Купол": там Росія виробляє ЗРК "Тор"
24tv
2024-11-17T12:15:54Z
Послуга за 73 грн обійшлася в 417 грн: нові "прайси" в ДРАЦС
Знай
2024-11-17T12:10:42Z
Німецькі компанії цьогоріч експортували зброї на майже 11 млрд євро
Европейская правда
2024-11-17T12:07:24Z
Лауреаткою «Нагороди Пам'яті народів» стала українська правозахисниця Ольга Гейко
УкраинФорм
2024-11-17T12:06:05Z
Індія вперше випробувала гіперзвукову ракету великої дальності
УкраинФорм
2024-11-17T11:54:19Z
15 листопада розпочався Різдвяний піст: правила та обмеження на 40 днів, українські традиції
Знай
2024-11-17T11:51:15Z
Запущено проєкт реінтеграції ветеранів у агросектор
Петр и Мазепа
2024-11-17T11:33:24Z
Росіяни на Харківщині зможуть бити дронами з оптоволокном на глибину до 15 кілометрів, – Кішак
24tv
2024-11-17T12:12:37Z
У Києві після масованого обстрілу запроваджуються екстрені відключення світла
УкраинФорм
2024-11-17T12:10:54Z
Ворожий обстріл Миколаєва: з'явилися фото наслідків атаки БпЛА
TSN
2024-11-17T12:10:00Z
Як у понеділок зміниться погода: прогноз синоптикині
TSN
2024-11-17T12:09:59Z
У КМВА пояснили, чому не відкривають під час повітряної тривоги станції метро, які на поверхні
TSN
2024-11-17T12:09:51Z
У Києві після масованого обстрілу можуть запровадити стабілізаційні відключення, – КМВА
24tv
2024-11-17T12:09:35Z
У Києві рятувальники вилучили частину ракети з житловой п’ятиповерхівки
УкраинФорм
2024-11-17T12:09:17Z
Британська розвідка проаналізувала посилення тиску російських військ на Куп'янськ
Европейская правда
2024-11-17T11:36:42Z
Погода в Одесі на тижні з 18 по 24 листопада потріпає нерви: яких "сюрпризів" чекати
Политека
2024-11-17T11:33:32Z
За якої температури можна прати абсолютно всі речі: поради експертів
TSN
2024-11-17T12:21:41Z
Як посмажити рибу, щоб не підгорало борошно: про це майже ніхто не знає
TSN
2024-11-17T12:10:06Z
Чому не можна кидати пельмені в окріп: несподівана причина – як правильно варити
24tv
2024-11-17T12:03:59Z
Black Friday 2024: що придбати в Польщі за шаленими знижками
24tv
2024-11-17T12:03:09Z
Як поводитися за новорічним столом 2025, щоб не розгнівати Зелену Дерев'яну Змію
24tv
2024-11-17T11:51:22Z
Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада: Ракам - витрати, Стрільцям - завал на роботі
GlavRed
2024-11-17T11:27:33Z
Перший в історії: у Нью-Йорку збудують вигнутий хмарочос, який стане найдовшим у світі
24tv
2024-11-17T10:36:34Z
Крихітна вітальня – не біда: слідуйте цим 7 правилам, і вона матиме ідеальний вигляд
24tv
2024-11-17T10:30:35Z
Ці 5 речей ніколи не можна зберігати біля плити
24tv
2024-11-17T09:45:46Z
Албанія – Україна: де дивитися і ставки букмекерів на вирішальний матч Ліги націй
TSN
2024-11-17T12:10:58Z
Динамо хоче забрати ще одного легіонера в Зорі: хто може підсилити киян
24tv
2024-11-17T12:06:37Z
Гандболістки «Галичанки» вийшли до основної сітки Європейського кубка
УкраинФорм
2024-11-17T12:00:42Z
Український танцювальний дует переміг на турнірі в Аланії
УкраинФорм
2024-11-17T11:42:20Z
Скандальний легіонер Полісся змінить команду: гравцем цікавиться клуб із УПЛ
24tv
2024-11-17T11:42:14Z
"Ніякий": легендарний тренер Волині жорстко розкритикував головну зірку збірної України
24tv
2024-11-17T11:00:57Z
Суркіс розкрив ввжливу деталь у контракті Шапаренка з Динамо
24tv
2024-11-17T10:36:05Z
Збірна України в Лізі націй-2024/25: розклади для "синьо-жовтих" перед останнім туром
TSN
2024-11-17T10:21:42Z
Легендарний боєць UFC оголосив про завершення кар'єри: відео прощання
24tv
2024-11-17T09:51:55Z
Неодноразово судимий запоріжець вчиняв домашнє насильство відносно сестри
Украина Криминальная
2024-11-17T12:15:43Z
У Китаї студент скоїв кривавий напад на гуртожиток, вбивши 8 осіб
360ua.news
2024-11-17T12:12:28Z
У п’яти регіонах ліквідували наслідки нападу РФ
1News
2024-11-17T12:10:18Z
Дрони атакували Іжевський електромеханічний завод: де він розташований на карті
24tv
2024-11-17T12:09:25Z
Рятувальники показали наслідки масованої атаки РФ
УкраинФорм
2024-11-17T12:09:17Z
Масована ракетна атака: на Рівненщині загасили пожежу на об'єкті інфраструктури
УкраинФорм
2024-11-17T11:57:16Z
У Херсоні окупанти скинули вибухівки з дронів. Двоє людей загинуло
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T11:54:09Z
У Херсоні через атаку російського дрона загинула жінка
УкраинФорм
2024-11-17T11:48:52Z
У Бурштині на Івано-Франківщині через ворожий обстріл відсутнє теплопостачання
УкраинФорм
2024-11-17T11:45:22Z
20 років Half-Life 2 — покращена гра і всі епізоди безплатно в Steam та геймплей Episode 3 у документальному фільмі
ITC
2024-11-17T12:07:17Z
Американські розробники представили гіперзвуковий літак, що наблизився до надзвукових швидкостей
InternetUA
2024-11-17T11:34:01Z
Ракети NASA створили штучні хмари над Норвегією
iPress
2024-11-17T11:30:32Z
Як зробити швидку серію фотографій на iPhone: проста інструкція
GlavRed
2024-11-17T11:27:04Z
Тонни відходів будуть перетворені на електроенергію: як працює незвичайна технологія
InternetUA
2024-11-17T11:01:51Z
Як навчитись ефективно читати великі тексти за допомогою ШІ
Детектор М
2024-11-17T11:00:47Z
Як швидко зарядити смартфон, якщо у вас мало часу: найочевидніший і найпростіший спосіб
Политека
2024-11-17T10:43:02Z
Ілон Маск назвав дві ключові дати для людства
InternetUA
2024-11-17T10:33:10Z
Пентагон оприлюднив звіт про сотні нових спостережень НЛО та без доказів позаземного життя
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T10:24:45Z
Оновлений Lexus ES
360ua.news
2024-11-17T11:33:57Z
Lexus представив бізнес-седан за $40 000
AutoCentre
2024-11-17T08:04:21Z
Після таємничої аварії Tesla Cybertruck перетворили на меморіал: люди несуть хрести із квітами
Знай
2024-11-17T07:51:21Z
Jeep Wrangler Rubicon: може посперечатися, але чи треба?
AutoCentre
2024-11-17T07:10:43Z
Водіям розповіли про одну важливу "приховану" кнопку в авто: що вона робить
GlavRed
2024-11-17T04:27:02Z
Механік показав, де шукати "приховану" кнопку у вашому авто, яка заощадить чимало грошей
24tv
2024-11-16T20:48:54Z
Що робити з авто взимку, щоб іржа перестала приходити уві сні: топ-4 дії
Знай
2024-11-16T19:51:51Z
В Україну привезли важливий артефакт із колиски автомобілебудування
AutoCentre
2024-11-16T14:03:49Z
Кросовери, гібриди та електрокари: названо кращі автомобілі року в Європі
Фокус
2024-11-16T12:12:36Z