Глава МЗС України Дмитро Кулеба подякував Сенату за крок щодо розблокування реекспорту швейцарської зброї.
Сенат Швейцарії (верхня палата парламенту) хоче дозволити іншим країнам передавати військову техніку, яку вони придбали у неї. Про це пресслужба уряду країни.
Орган схвалив відповідну поправку, за проголосовали 22 депутати, проти – 14, ще четверо утримались.
“Рада кантонів хоче дозволити іншим країнам передавати військову техніку, куплену у Швейцарії, за певних умов. Рада ухвалила відповідну парламентську ініціативу від Комісії з безпекової політики. Законодавчий проєкт, що ґрунтується на іншій ініціативі, вже перебуває на стадії розробки”, – йдеться у заяві.
Для країн, які купують швейцарські військові матеріали, термін дії заборони на реекспорт можуть обмежити пʼятьма роками. Умовою є те, що країна призначення не залучена до конфлікту та не порушує серйозно права людини та не здійснює своє право на самооборону.
Згідно з текстом ініціативи, це буде стосуватись країн, “які віддані цінностям Швейцарії”, – це Німеччина, Італія, США чи Угорщина. Зміна в законі також не набуде чинності приблизно до 2025 року – через процедури.
Рішення про реекспорт зброї не ухвалено остаточно. Ініціативу передають до Комісії з політики безпеки Національної ради (SIK-N), яка у лютому відмовила.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Twitter верхній палаті парламенту Швейцарії за важливий крок щодо розблокування реекспорту швейцарської зброї.
“Ми з нетерпінням чекаємо на наступні кроки. Я вдячний Швейцарії за солідарність з Україною, дотримуючись нейтралітету”, – написав він.
Як відомо, нейтралітет Швейцарії є одним із головних принципів зовнішньої політики країни, який проголошує, що вона не має права брати участь у збройних чи політичних конфліктах між іншими державами.
Раніше депутати швейцарського парламенту висунули п’ять пропозицій щодо організації процедури реекспорту швейцарських озброєнь та боєприпасів.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони