Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба асоціації «Свинарі України».
"Сукупний обсяг завезеної свинини за п’ять місяців більш ніж уп’ятеро поступається показнику аналогічного періоду 2022-го та у 2,5 раза менший порівняно з позаминулим роком: 4,2 тис. т проти 22,4 тис. т та 10,3 тис. т, відповідно", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що за попередніми даними митної статистики, у травні сукупні надходження свіжого, охолодженого та мороженого м’ясасвиней в Україну становили 603,5 т (1,7 млн дол. США у валютному вираженні). За даними АСУ, цьогорічний травневий імпорт свинини у десять разів менший, ніж у травні торік.
В асоціації додають, що істотна волатильність цін закупівлі у травні, зокрема, їх підвищення у кінці місяця, дещо пожвавила активність імпортерів в останній тиждень місяця. Проте це не мало істотного впливу на ринкову ситуацію, враховуючи незначні об’єми зовнішніх надходжень.
"Основним стримуючим чинником і надалі залишаються підвищені ціни на європейському ринку свинини та, відповідно, на імпортні позиції відповідного походження. Так, середня ціна кілограма імпортованої у травні свинини становила 2,82 дол. США проти 2,4 дол. США у квітні та 1,88 дол. США у березні", - пояснюють аналітики АСУ.
Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році Україна імпортувала 47 тис. т свинини, що на 15,6% більше, ніж у 2021 році, коли було закуплено 41 тис. т. Основними постачальниками свинини стали: Данія (34,9% імпортованого), Нідерланди (24,9%) та Польща (21,5%). Ці країні надалі утримують лідерство серед інших країн-експортерів ЄС.