В Україні вперше направили гелікоптер доставити донорський орган із початку війни. Ризикувати вирішили задля порятунку 15-річного хлопчика із Миколаївської області. Вертоліт благополучно доставив донорське серце із Вінниці до Інституту серця у Києві. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.
- Максимові -15. Він із Врадіївки Миколаївської області. У лютому хлопець переніс COVID, і у нього почалися проблеми із серцем. Медики діагностували дилатаційну кардіоміопатію (захворювання міокарда та проблеми зі шлуночками). Хвороба – невиліковна. Єдиний вихід – трансплантація, – наголосили у відомстві.
Медики розповідають, що у реанімації підліток пробув місяць. Життя хлопцеві врятували родичі померлої 40-річної жінки, які дали згоду на вилучення органів. У неї діагностували смерть мозку через розрив аневризми. Лікарі кажуть, що таке рішення дозволило врятувати життя чотирьом людям, серед яких Максим.
Втім, вилучене серце може "жити" лише кілька годин, а його треба було ще перевезти, підготувати до операції та пересадити пацієнтові, пояснюють лікарі. Але через воєнний стан в Україні лікарі проводять лише виїзні трансплантації, а стан хлопчика не давав можливості його транспортувати, тому медики вирішили залучити аеромедичну евакуацію. У небо підняли спеціалізований гелікоптер, і за годину донорський орган доставили з Вінниці до Інституту серця у Києві.
В Україні вперше за час війни провели аеромедичну евакуацію.facebook.com/moz.ukr
В Україні вперше за час війни провели аеромедичну евакуацію.facebook.com/moz.ukr
Поки Максиму пересаджували серце, ще у двох лікарнях проводили трансплантації інших органів трьом пацієнтам – нирки 16-річному підлітку з Полтавщини, печінки 46-річній киянці та другі нирки 22-річному чоловікові. У МОЗ зазначають, що
усі трансплантації пройшли вдало. Стан пацієнтів зараз стабільний.