MY.UAНовини
Як пов’язані Telegram-канали нардепів і чий найпопулярніший?
Як пов’язані Telegram-канали нардепів і чий найпопулярніший?

Як пов’язані Telegram-канали нардепів і чий найпопулярніший?

З початком повномасштабної війни кількість підписників в українських Telegram-каналах виросла вдвічі. Вже у червні 2022 року 65% українців читали новини саме в Telegram-каналах. За цим показником мережа обігнала Youtube і Facebook. З огляду на популярність Telegram політики почали активно розвивати свої канали.

Крім персональних каналів, нардепи використовують і анонімні. Зазвичай це новинні або політичні канали, засновники яких невідомі. За допомогою таких інструментів вони можуть лобіювати нові законопроєкти, поширювати про опонентів “чорнуху”, нарощувати свою та партійну впізнаваність. 

Такі анонімні канали за гроші можуть постити як “джинсу”, так і фейки. Відстежити витрати на це дуже важко, на відміну від того ж Facebook, бібліотека реклами якого є відкритою – в ній відображаються як рекламні сюжети, так і вартість кампанії.

Рух ЧЕСНО дослідив, як і про що пишуть політичні партії та нардепи в Telegram. Це лише перша частина дослідження. Найближчим часом ми також розповімо про рекламну мережу Telegram-каналів, які працюють із політиками.

Telegram в Україні став популярним навіть попри те, що він заснований росіянином Павлом Дуровим, якому ЗМІ неодноразово закидали співпрацю з російським урядом.

Але попит громадян на цю мережу зробив своє, і нею активно почали користуватися українські політики. Відбувається це у двох основних форматах: власні телеграм-канали та інші більш популярні канали, які нардепи використовують, щоб рекламувати себе і свою діяльність. 

Telegram використовують не лише нардепи, а й інші представники влади, як-от президент, і навіть інституції. Так, наприклад, Telegram став одним з основних джерел трафіку на сайт Верховної Ради. На канал парламенту підписано понад 183 тисячі громадян.

Більшість каналів націлені на внутрішню аудиторію, а не на іноземну, на відміну від Twitter. Варто зауважити, що серед каналів нардепів лише один має понад 100 тисяч підписників, і його власником є Олексій Гончаренко (ЄС). 

Гончаренко розповідає Руху ЧЕСНО, як вивів канал у лідери:

“Ідея вести Telegram зʼявилась ще за премʼєра Гончарука. Тоді закрили засідання Кабміну. Ми аналізували рішення уряду у Facebook, а потім створили Tg-канал для журналістів, постили лише про Кабмін. 

Коли прем’єром став Шмигаль, то тематично канал ми почали розбавляти своїми інфоприводами: виступи в Раді, Youtube і т. д. Після 24 лютого 2022 року канал почав працювати, як медіа. Даємо новини, аналізуємо пропаганду, дивимось за ситуацією на фронті”.

Окрім того, нардеп додає, що постить про інсайди з ради та урядового кварталу.

Зараз левова частка дописів Гончаренка стосується голосувань у Верховній Раді – саме він одним із перших пише про їхні результати. Схожа історія з каналом Ярослава Железняка (“Голос”). Саме через це їх часто згадують новинні канали – як анонімні, так і традиційних ЗМІ. 

Але тут варто зазначити, що Верховна Рада засідання не анонсує і проводить у закритому режимі – це було зумовлено питаннями безпеки законотворців. За те, що у процесі засідань Гончаренко та Железняк нехтували питанням безпеки й надавали інформацію, їх критикували як інші парламентарі, так і ЗМІ. 

Крім того, колеги зазначали, що за голову СБУ Гончаренко 7 лютого не голосував, “в цей же час бігаючи з селфі-палкою” по Верховній Раді.

Підпис: Мар’яна Безугла, Facebook

Гончаренко наголошує, що завжди чекає, коли хтось з колег напише про засідання перший і додає, що часто це можуть бути саме “Слуги народу”.

“Просто у “Слуг народу” мало підписників і тому все одразу думають, що я перший”, – переконує Гончаренко.

Про це ж каже і Железняк. Конкуренція між нардепами, щоб запостити щось про події під куполом, дійсно, йде на хвилини. 

З огляду на те, що самі ж народні депутати постять інформацію про засідання і що там відбувається, постає логічне запитання: чому досі засідання Ради проводяться у закритому режимі і там немає журналістів та представників ГО.

Железняк пояснює, для кого саме він розвиває канал:

“Для мене цільова аудиторія – це люди яким цікаво, що відбувається у Верховній Раді та в економіці загалом. Їм, може, ліньки про це читати довгі нудні тексти. Зазвичай це представники влади, громадських організацій або дуже політично активні громадяни”.

Ще одна категорія популярного контенту для Telegram-каналів народних депутатів – це інсайди з парламенту. І нардепи не просто постять такий контент, а й активно ним цікавляться. Так, наприклад, ще кілька років тому найпопулярнішими каналами серед депутатів “Слуги народу” були “Легитимный”, “Резидент” та “Темный рыцарь”. Саме вони публікували інсайди, чутки та “зливи”. Перші два СБУ назвала частиною агентурної мережі РФ.

Власний Telegram-канал має кожен четвертий народний депутат – всього таких 114. Найбільше серед них представників фракції “Слуги народу” та позафракційних. До речі, голова провладної фракції Давид Арахамія у рейтингу топ-10 останній. Найменше каналів у представників груп “Довіра” та “Відновлення України”.

Так само свої канали мають політичні партії. “Європейська солідарність”, “Слуга народу” та “Голос” активно їх розвивають – крім основного каналу, вони також мають місцеві, втім, значно менш популярні. Так, якщо на канал ЄС підписано понад десять тисяч людей, то на всі канали осередків партії разом – лише кілька сотень.

“Батьківщина” також має Telegram, проте він не активний з 22 лютого минулого року. Що стосується лідерки партії Юлії Тимошенко, то у неї взагалі немає Telegram-каналу, а її Twitter неактивний з 2014-го. 

Дописи на партійних каналах дуже рідко є новинними, в більшості вони розповідають про поточну роботу. Серед особливостей – багато дописів є репостами самих депутатів, які цю партію представляють. 

Так, очікувано, “Європейська солідарність” найчастіше репостить Петра Порошенка, “Слуга народу” – Олену Шуляк, а “Голос” – Кіру Рудик. “Відновлення України” найбільше репостить дописи не конкретного депутата, а Благодійного фонду Вадима Столара (раніше депутат ОПЗЖ).

Одним із найпотужніших методів аналізу соціальних мереж, в тому числі в контексті політики, є мережевий аналіз. Він допомагає визначити центральних гравців у системі, в нашому випадку – тих, чиї наративи найбільше поширюються і впливають як на депутатів, так і на підписників їхніх каналів.

Для цього Рух ЧЕСНО зібрав дані про цитовані нардепами дописи колег за час існування їхніх каналів. Особливість Telegram – посилання на автора оригінального допису залишається активним навіть після репосту, і за ним можна перейти. 

У контексті мережі каналів ми зважали на репости з обох сторін – якщо, наприклад один народний депутат репостив колегу, а той у відповідь ні, то зв’язок між ними є одностороннім. Також враховувалися вже видалені дописи. Так, наприклад, Олександр Дубінський репостив Ярослава Железняка, проте допис на каналі видалили. Железняк Дубінського не репостив.

Крім того, помітний зв’язок між кількістю підписників на каналі та кількістю репостів його дописів. Важливо розуміти, що репости не є визначальним фактором популярності, адже також важливий контекст підпису до пересланого допису. З іншої сторони дописи каналів з більшим числом читачів ймовірніше будуть репостити.

Так, наприклад, народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко часто репостив дописи скандального Максима Бужанського від “Слуги народу”. Хоча у більшості таких дописів Гончаренко не погоджувався з думкою Бужанського, проте важливо розуміти, що посилання на його канал залишалося активним. Так само було і з фігурантом Реєстру держзрадників Олександром Дубінським – його Гончаренко репостив 4 рази. 

Це значить, що туди перенаправляються читачі – потенційні нові підписники. Саме так і працює внутрішня реклама в Telegram для депутатів. Для цього у дописі не обов’язково має бути заклик підписуватись, посилання на колегу цілком достатньо.

Хоча Железняк переконаний, що краще працюють колаборації різних каналів:

“Репости як метод просування – дуже переоцінена історія. Це спрацює, можливо, один раз і приведе умовних 20-50 підписників. Працюють “колаби”, коли багато інформаційних каналів радять підбірку каналів”.

В ході аналізу було виявлено три основні групи депутатів, які репостять одне одного. Найбільша група складається з депутатів “Слуги народу” та кількох позафракційних. Лідером за кількістю зв’язків у цій групі є Юлія Гришина. 

“Розвитком каналу займається моя команда, яка складається з експертів-освітян. Канал націлений, перш за все, саме на таку аудиторію, а також на абітурієнтів, студентів та батьків. Кількість підписників зростає під час вступних кампаній, а рекламу на інших каналах для популяризації свого не використовую”, – коментує депутатка.

Також до цієї групи належать голова партії Олена Шуляк та голова фракції Давид Арахамія. По суті, це ядро монобільшості, і важливою особливістю є те, що власні канали цих депутатів мають не так багато підписників. Більше десяти тисяч людей стежать лише за Давидом Арахамією.

З огляду на малу кількість підписників деяким “слугам” доводиться користуватися таким інструментом, як прихована реклама, щоб просувати свої законодавчі ініціативи. 

Так, наприклад, Рух ЧЕСНО зафіксував появу дописів на підтримку законопроєкту про реконструкцію хрущовок і панельок (№ 6458), поданого Денисом Шмигалем. Усі ці дописи були опубліковані в Telegram 6 квітня та містять майже однаковий текст у самому пості або за посиланням. Цей законопроєкт активно лобіює Олена Шуляк.

Друга група є більш активною в контексті як кількості підписників, так і кількості зв’язків. Центральним гравцем у ній є Максим Бужанський (“Слуга народу”), який найбільше пов’язаний репостами в Telegram з Данилом Гетманцевим (“Слуга народу”) та Олександром Дубінським (позафракційний).

Для кращого розуміння цієї групи важливі два факти. Дубінський значиться у “Реєстрі держзрадників” Руху ЧЕСНО через систематичне поширення російської пропаганди. А Бужанський активно блокує в парламенті процес деколонізації. Він був єдиним депутатом, хто проголосував проти встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Також у цю групу входять нардепи депутатської групи “Відновлення України” – Артем Дмитрук (раніше депутат “Слуги народу”), Тетяна Плачкова (раніше депутатка ОПЗЖ), Антоніна Славицька (раніше депутатка ОПЗЖ), і колишній депутат ОПЗЖ, а нині “Платформи за життя та мир” Віктор Чорний

Цікаво, що депутат від “Голосу” Ярослав Железняк також є членом цієї групи, оскільки часто репостив дописи Данила Гетманцева, а Гетманцев – його. Щодо цього Железняк зазначає, що робить це, оскільки той є очільником його комітету: 

“Це може бути або якась новина про нашу діяльність, наприклад, щодо податків, або реакція чи дискусія на тему, чи має доплатити податки гральний бізнес”, – пояснює нардеп.

Остання велика група складається переважно із депутатів “Європейської солідарності”. До неї також входять депутати від “Голосу” Кіра Рудик та Інна Совсун. Найбільше зв’язків, як і підписників, має Олексій Гончаренко. Найчастіше він репостить своїх колег по партії – Ірину Геращенко та Петра Порошенка. Проте бувають і репости дописів таких депутатів, як Бужанський або Дубінський.

Цікаво, що на каналі Петра Порошенка майже немає репостів дописів інших депутатів, за весь час його існування – лише два репости Гончаренко та один репост Геращенка. Проте його дописи пересилають багато, за цим показником він на третьому місці серед нардепів. 

Варто зазначити, що найбільше його дописи репостить ГО “Справа громад”, з якою Фонд Порошенка нещодавно організував масштабну рекламну кампанію.

Є кілька значно менших груп, які складаються із двох людей, як-от Валентин Наливайченко (“Батьківщина”) та Олексій Кучеренко (“Батьківщина”). Проте ці групи та їхні учасники значно менш активні та значимі в мережі, тому ми не розглядаємо їх детальніше.

Очікувано, що більшість груп формується за принципом фракційної приналежності. Важливо розуміти, що між собою вони також пов’язані, хоча і значно менше, ніж всередині. 

Також спостерігається тенденція, що депутати, які ведуть свій Telegram, більш схильні використовувати саме цю соцмережу для політичної реклами, а не інші майданчики, де часто значно легше відстежити рух коштів. Цікаво, що найактивніше Telegram використовують депутати “Слуги народу”, хоча часто без особливого успіху. 

Ця мережа нардепів в Telegram дозволяє зробити декілька висновків. По-перше, це дає розуміння, хто і як працює з менш стандартними, ніж Facebook та телебачення, каналами комунікації. Так доволі показово, що деякі представники “Батьківщини” хоча і пробують вести власні канали, проте ніякого впливу в Telegram не мають. 

По-друге, це підсвічує неформальні зв’язки нардепів в реальному житті – як розділення всредині фракцій, так і взаємодію між ними. Яскравим прикладом є група депутатів “Слуги народу” на чолі з Бужанським, які ближчі до колег з екс-ОПЗЖ, ніж до однопартійців. 

Викликає занепокоєння тенденція, що скандальні проросійські депутати здобувають успіх саме в Telegram, де і ведуть свою основну діяльність, як-от Дубінський або Бужанський. Більше того, їхні дописи часто репостять колеги, продовжуючи тим самим поширення їхніх наративів. Це цікаво корелюється з тим, що заснований росіянином Telegram, не має прозорих правил регулювання контенту і нині є одним з головних майданчиків поширення російської пропаганди.

Теги за темою
Соцмережі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Дружина зірки Кварталу 95 натякнула на вагітність
GlavRed
2025-07-27T22:15:43Z
"Дайте Україні зброю": Лайма Вайкуле жорстко розповіла про головне
GlavRed
2025-07-27T21:27:39Z
Захопливі та цікаві: 3 українські фільми для сімейного вихідного
24tv
2025-07-27T19:57:33Z
Найтрендовіший принт літа: цей манікюр підкорив серця світових зірок
24tv
2025-07-27T19:30:00Z
Потап повертається в Україну: названо точну дату
GlavRed
2025-07-27T19:27:10Z
Сергій Притула вперше за довгий час показав, який вигляд має його старша донька
24tv
2025-07-27T18:51:17Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T18:03:07Z
Джордж Мартін схвалює: «Супермен» здається чудовим, «Андор» став родзинкою року»
ITC
2025-07-27T16:39:59Z
Зачіски для спекотного літа: ви будете виглядати неймовірно
24tv
2025-07-27T16:06:42Z
В Охматдиті вже у серпні буде відновлене відділення трансплантації кісткового мозку - Свириденко
УкраинФорм
2025-07-27T19:48:08Z
Мінімальний мінімум: скільки кроків щодня слід проходити
24tv
2025-07-27T17:42:54Z
Зеленський нагородив медиків з нагоди професійного свята
УкраинФорм
2025-07-27T16:27:20Z
Це не жарти: як уберегти собак від серйозних небезпек влітку
Telegraf
2025-07-27T16:27:06Z
Зеленський відзначив державними нагородами медиків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T16:18:37Z
Чи правда, що кабачки сповільнюють старіння: скільки треба їсти, щоб омолодитися
TSN
2025-07-27T14:21:02Z
Корисні властивості та ризики: що варто знати про безкофеїнову каву
24tv
2025-07-27T12:12:39Z
Не "лікуючий лікар": як правильно розповісти про роботу медиків
24tv
2025-07-27T12:06:23Z
Скільки годин краще спати, щоб не зашкодити своєму оранізму
24tv
2025-07-27T11:36:51Z
Лише борошно і масло: ця випічка замінить вам хліб
24tv
2025-07-27T20:45:05Z
Тест: що ваш улюблений колір говорить про вас
TSN
2025-07-27T20:36:08Z
Важкодоступне, але неймовірно красиве: де на Закарпатті шукати лісове озеро бірюзового кольору
24tv
2025-07-27T19:33:29Z
Коли влітку обрізати малину: це миттєво збільшить урожай
24tv
2025-07-27T19:27:14Z
Тварини кращі за колишніх: дослідження учасників ШІ-тренду виявило вкрай несподівану тенденцію
24tv
2025-07-27T19:09:29Z
Їх зʼїдять ще до того, як вони вистигнуть: оригінальні котлети з минтая та картоплі
24tv
2025-07-27T19:00:13Z
Припинити боротьбу: коли варто віддати чоловіка коханці
Знай
2025-07-27T17:51:45Z
Соковиті, ароматні, незабутні: як приготувати ідеальні фаршировані перці
Telegraf
2025-07-27T17:00:10Z
Проста липнева дія зробить виноград вдвічі солодшим: варто знати
24tv
2025-07-27T16:09:29Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп: Ізраїлю доведеться ухвалити рішення щодо Гази після провалу угоди з ХАМАС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T21:57:16Z
Вже навіть не рік: Віткофф вважає, що війну в Україні вдасться завершити до кінця терміну Трампа
24tv
2025-07-27T21:48:11Z
Генерал Ходжес розкрив, як Захід може переламати хід війни
Хвиля
2025-07-27T21:30:26Z
ЄС купуватиме американські енергоресурси замість російських - фон дер Ляєн
УкраинФорм
2025-07-27T20:45:25Z
Українців попередили про атаки рф із застосуванням хімічної зброї
Знай
2025-07-27T20:30:52Z
За тиждень до останнього терміну: США та ЄС уникли торговельної війни
Telegraf
2025-07-27T20:27:26Z
Трамп хотів віддати Путіну Крим та деякі області України – очільниця МЗС Австрії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T20:24:01Z
Росія відмовилася від "золотої" угоди щодо України: що Трамп пропонував Путіну
TSN
2025-07-27T20:21:25Z
Американська компанія планує розгорнути виробництво гелікоптерів в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T22:09:31Z
В одному з міст офіційно заборонено помирати: у чому причина
TSN
2025-07-27T21:36:43Z
Помер одіозний аграрій, який за життя збудував собі мавзолей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T21:18:43Z
Росіяни підняли бомбардувальники Ту-160 та Ту-95МС: є загроза ракетної атаки вночі
Telegraf
2025-07-27T21:03:08Z
На базі танка Т-72: у Росії вперше був помічений роботизований штурмовий комплекс "Штурм"
Фокус
2025-07-27T21:00:55Z
Льотчик-інструктор пояснив виключну важливість літака Су-27УБ, який знищили у Росії
24tv
2025-07-27T20:30:53Z
Турецькі розробники представили тактичний безпілотний гелікоптер HT-100
InternetUA
2025-07-27T20:19:17Z
ЗСУ офіційно підтвердили звільнення Кіндратівки на Сумщині
24tv
2025-07-27T19:33:01Z
Резерв+ та розшук від ТЦК: чи може оновлення спровокувати позначку про порушення військового обліку
Хвиля
2025-07-27T19:30:22Z
Шахраї з сімейного підряду: чоловік у колонії, його дружина і теща продавали неіснуючі дрова онлайн
InternetUA
2025-07-27T21:19:28Z
Барон із бункера: аферист 9 років зображав посла неіснуючих країн - мав два будинки та безліч авто
Знай
2025-07-27T20:51:59Z
Знищено будівлю Тамбовського порохового заводу: ЗМІ виклали фото уражень російських об'єктів
24tv
2025-07-27T19:09:45Z
Негода покалічила підлітків на Одещині, одна дитина не вижила
Telegraf
2025-07-27T18:51:29Z
Удар по автобусу на Сумщині: одна з поранених у вкрай тяжкому стані
УкраинФорм
2025-07-27T18:36:30Z
25-річний чоловік заволодів телефоном батька, перевів собі його гроші та оформив на нього кредити
InternetUA
2025-07-27T18:27:16Z
Будівля зникла за секунди: у німецькому Дуйсбурзі підірвали 63-метрову висотку
24tv
2025-07-27T18:18:29Z
У ДР Конго бойовики напали на церкву та вбили 38 людей
УкраинФорм
2025-07-27T18:15:26Z
На Одещині повалене вітром дерево вбило дитину, четверо поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T17:39:26Z
Війна: день 1250. ЗСУ звільнили Кіндратівку, Зеленський підписав закон про реформу АРМА
Football.ua
2025-07-27T22:01:42Z
Україну масовано атакують "Шахеди": повітряна тривога оголошена у більшості областей, де загроза ударів
Фокус
2025-07-27T21:42:12Z
Російська армія просунулася на Донеччині: в DeepState оновили карту фронту
24tv
2025-07-27T21:15:06Z
Дощ, грози, град та штормовий вітер: Київщину попередили про "жовтий" рівень небезпеки
Хвиля
2025-07-27T20:51:43Z
Росіяни атакували українські позиції та били по селах: у Генштабі розповіли про бої 27 липня
24tv
2025-07-27T20:36:27Z
На фронті - 118 зіткнень, ЗСУ знешкодили 80 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-27T20:27:16Z
Скільки триватиме війна: Герой України з Рівненщини сказав свою думку
TSN
2025-07-27T20:21:15Z
Лінія фронту станом на 27 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T20:03:36Z
Нічна атака «шахедів» у Києві: пролунали вибухи, зафіксовано роботу ППО
GlavRed
2025-07-27T19:57:06Z
Сапуга: Дуже радий повернутися на поле
Football.ua
2025-07-27T21:40:10Z
Маліновський відзначився асистом у спарингу за Дженоа
Football.ua
2025-07-27T21:30:23Z
Адлі зацікавив два клуби АПЛ – ESPN
Football.ua
2025-07-27T21:19:11Z
Українську бригаду арбітрів призначено на матч Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-27T21:00:03Z
Шешко погодив умови особистого контракту з Ньюкаслом
Football.ua
2025-07-27T20:42:15Z
"Це не фантастика": Кличку знайшли суперника для повернення у бокс
24tv
2025-07-27T20:33:25Z
Агент Камб'язо: Манчестер Сіті пропонував за Андреа 45-50 мільйонів євро, але угода зірвалася
Football.ua
2025-07-27T20:31:05Z
"Свині, тут вам не раді": у Грузії спалахнули протести через росіян на ЧС-2025
24tv
2025-07-27T20:24:08Z
Кемкін: Вважаю, що нам вдалося вийти на гарний рівень фізичних кондицій
Football.ua
2025-07-27T20:21:12Z
Подорожчання продуктів у Дніпропетровській області: що б’є цінові рекорди
Политека
2025-07-27T20:00:22Z
Дефіцит продуктів у Одеській області: українців попередили про велику нестачу
Политека
2025-07-27T19:30:29Z
США витратять понад 150 мільярдів на систему "Золотий купол"
24tv
2025-07-27T19:12:38Z
ПФУ неправильно індексував пенсії роками: хто тепер може розраховувати на доплату
Хвиля
2025-07-27T18:45:43Z
Проблемні гроші: яку долари не приймають у банках України
24tv
2025-07-27T18:03:19Z
До 120 гривень: як змінилися ціни на гречку, вершкове масло та хліб у липні
Хвиля
2025-07-27T18:00:49Z
Компанія, що змінила світ: як Білл Гейтс побудував свою імперію
24tv
2025-07-27T17:18:48Z
В Україні можуть застосувати відключення світла, – експерт
Знай
2025-07-27T17:12:58Z
Вартість 50 соток землі: актуальні ціни в Україні
24tv
2025-07-27T17:06:06Z
iPhone 17 Pro може отримати 8-кратний зум і професійний додаток камери
InternetUA
2025-07-27T21:19:35Z
Плавки чи шорти: українці посперечались у мережі, у чому чоловікам пристойно відпочивати
24tv
2025-07-27T20:36:01Z
У Красноярську другу добу немає мобільного інтернету. Оператори кажуть, що це “заходи безпеки”
InternetUA
2025-07-27T19:51:49Z
"Готуємо до будь-якого сценарію": у мережі пригадали постери Третьої штурмової про інопланетян
24tv
2025-07-27T19:48:41Z
Забуті частини ДНК виявилися ключем до регуляції генів
360ua.news
2025-07-27T19:12:01Z
Скільки платить TikTok у 2025 році за 50 тисяч переглядів
24tv
2025-07-27T19:06:05Z
Компанія Ілона Маска запланувала масове вживлення чипів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T18:51:35Z
Названо 4 шкідливі звички, які знищують продуктивність смартфона
InternetUA
2025-07-27T18:12:38Z
"Ми готові": можливе вторгнення інопланетян розвеселило українців
Telegraf
2025-07-27T18:09:27Z
Цей дорогий пікап Dodge з впливом Mitsubishi відреставрували — і це безглуздо, але чудово!
Топ Жир
2025-07-27T21:36:59Z
Купили електромобіль? Тепер спробуйте його відремонтувати
Топ Жир
2025-07-27T19:51:23Z
У США продали Acura Integra Type R за $204 000, новий рекорд для моделі
360ua.news
2025-07-27T18:21:57Z
Чоловік скаржиться, що динаміки Volvo довгі роки видавали нестерпний звук
Топ Жир
2025-07-27T18:06:08Z
Вантажівкам IFA W50 виповнилося 60 років
AutoCentre
2025-07-27T17:03:33Z
План B для Lamborghini: гібрид замість електрокара Lanzador — емоції перемагають технології
ITC
2025-07-27T16:39:16Z
Range Rover Autobiography нагадує прихований Rolls-Royce, але задні сидіня розкривають його справжню суть: огляд
Топ Жир
2025-07-27T16:21:49Z
В Україні скорочуються продажі нових автомобілів - Укравтопром
УкраинФорм
2025-07-27T15:39:10Z
На вулиці Відня вийдуть водневі автобуси Rampini Hydron
AutoCentre
2025-07-27T15:07:55Z