MY.UAНовини
Каскадер Микола Заваригін: «Коли переді мною впала й не вибухнула 120-міліметрова міна, я повірив, що ми виживемо»
Каскадер Микола Заваригін: «Коли переді мною впала й не вибухнула 120-міліметрова міна, я повірив, що ми виживемо»

Каскадер Микола Заваригін: «Коли переді мною впала й не вибухнула 120-міліметрова міна, я повірив, що ми виживемо»

Колишній каскадер перекваліфікувався на бойового медика і штурмовика, воював на передовій, дістав поранення і мріє стати актором.

До початку повномасштабного вторгнення Микола Заваригін був каскадером, виконував трюки у фільмах «Сторожова застава», «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», «Довбуш», «Мирний-21», серіалі «Козаки. Абсолютно брехлива історія», навіть був дублером Роберта Патріка у фільмі «Захар Беркут». З початком великого наступу Росії добровільно долучився до лав ЗСУ. Як бойовий медик воював у складі 128-ї Гірсько-штурмової бригади. Брав участь у контрнаступі на Херсонщині, стримував атаки «вагнерівців» під Соледаром. Рятував життя пораненим бійцям і сам воював як звичайний штурмовик. Після поранення був комісований. Зараз, знявши військову форму, планує повернутися до акторської професії. Бо саме про це він мріяв весь час, перебуваючи на передовій: вижити й повернутися на знімальний майданчик.

— Миколо, як ти потрапив у каскадери? Привабила романтика цієї професії чи любиш гострі відчуття та ризик?

— Я з дитинства хотів бути актором, тому приїхав до Києва вступати до інституту імені Карпенка-Карого. Вже пройшов на акторський факультет, але мені зателефонувала сестра, яка вже навчалася в Національній академії керівних кадрів культури та мистецтва, і сказала, що в них набирають курс акторів-каскадерів. У мене одразу спалахнули очі, я собі уявив, як навколо мене все вибухає, як я літаю в повітрі — і забрав документи з інституту Карпенка-Карого та вступив туди. Всі навколо відмовляли мене від цього, але мені було байдуже. Я пішов учитися на каскадера.

— Якась спеціальна спортивна підготовка в тебе до цього була?

— Так. Був паркур. Зухвалий юнацький паркур. Видертися на третій поверх для мене була не проблема. Напевно, у виборі професії таки зіграв свою роль потяг до ризику, потяг до адреналіну, бажання не бути залежним від законів гравітації.

— Свого часу ти працював у кінно-трюковій групі «Козаки України» під керівництвом Олега Юрчишина. З кіньми до цього мав справу?

— Річ у тім, що коли навчався на каскадера, то побачив, що тут особливих знань у цій галузі я не отримаю. І я пішов. Вирішив, що працюватиму на майданчику й там усього вчитимусь. Мабуть, тоді це рішення я прийняв через якийсь юнацький максималізм. Але, як виявилося, знайти роботу каскадером на майданчику тоді було дуже складно. Я десь пів року намагався кудись прилаштуватися, але марно — і в результаті пішов працювати менеджером із продажу. Сиджу якось в офісі — й тут мені телефонує мій друг, із яким я раніше вчився: «Колю, ти хочеш собі живіт відростити? Хочеш стати до кінця життя директором із продажу?». Я відповідаю, що ні. А він мені й каже: «Тоді збирай речі, забирай трудову книжку і давай до нас, у кінні каскадери». Я побачив у цій пропозиції чудовий шанс повернутися на майданчик. Хоча повернутися — це голосно сказано. Я до цього лише трохи встиг попрацювати, ще студентом. Але тут я зрозумів, що це справді шанс повернутися на цікавий мені шлях. Учився з нуля. Єдине, чого я справді боявся тоді, — це коні. Тому що кінь — це чотириста кілограмів живої ваги, яка теж боїться. Якщо не навчитися ним керувати — доведеться разом боятися і битися один з одним. Але я переборов свій страх, спочатку опанував їзду, потім дуже довго опановував трюки. Зрештою всього навчився й далі дублював головних героїв у кінних трюках на зйомках у «Вартовій заставі», «Захарі Беркуті» та серіалі «Козаки. Абсолютно брехлива історія». Та для цього довелося подолати по-справжньому панічний страх перед кіньми. А вже потім після кінних каскадерів я потрапив до трюкової групи Stuntalot crew під керівництвом Павла Авілова — він запросив мене попрацювати з ними на зйомках «Захара Беркута». Так я в них згодом і залишився в команді.

Під час зйомок фільму «Захар Беркут»

Коли ти вирішив піти служити в армію та чим було обумовлено твоє рішення? У чому була твоя мотивація?

— Якщо чесно, то в мене лишалися два дні до літака. Я підписав контракт на роботу в Саудівській Аравії. І ще один теж — робота за кордоном була запланована на найближчий рік. Але починається повномасштабне російське вторгнення, ми виїжджаємо до друзів на Закарпаття й розуміємо, що все затягується. Виїхати я вже не розраховую, не планую і навіть намагатися не хочу. Хоча всі мої рідні виїхали. А я просто пішов у військкомат, бо вважав, що найсильніша, найвпливовіша установа зараз у країні — це ЗСУ й краще бути там. Я вирішив для себе, що краще бути воїном, ніж просто сидіти й чогось чекати. Така в мене філософія: якщо Всесвіт надає мені шанс піти воювати — то я маю це робити. Все сталося швидко. Можна сміливо сказати, що рішення піти воювати було більш емоційне, ніж раціональне.

А чому вирішив стати саме бойовим медиком? Адже в них подвійне навантаження: треба, крім зброї та боєкомплекту, ще тягати на собі купу медикаментів. Та й психологічно дивитися на чужий біль, чужі страждання й залишатися при цьому спокійним і робити свою роботу дуже важко. Мене особисто вигляд чужої крові дуже бентежить.

Мене теж (сміється). Насправді бойовий медик — це такий самий штурмовик, як і всі інші, тільки на тебе покладено ще додаткові обов'язки. А став я бойовим медиком, можна сказати, випадково. Я стояв у військкоматі в загальній черзі. Була вже середина березня, тобто перша хвиля призову минула — всіх нормальних та адекватних хлопців уже забрали. А зі мною стояли здебільшого люди, які з огляду на їхній фізичний стан точно в спортроту та у штурмовики не потраплять. Я стою й розумію, що раз так і оскільки я стою разом із ними, то мене окремо від них мобілізовувати не стануть і відправлять хіба вантажником чи щось подібне. Аж тут з'явився якийсь полковник і запитав: «Хто розуміється на медицині?». Я підняв руку й кажу, що маю відношення до «ветеринарки» — коли працював з кіньми, то займався, зокрема, перев'язкою ран і допомагав у якихось операціях. Тобто колоти — можу, перев'язати рану — можу. І тоді полковник сказав фразу, від якої всі потім довго реготали: «Ну, гаразд. Що солдати, що коні — один х*р!» І відправили мене на цілий місяць навчатися до Тернополя на бойового медика.

— Коли зрозуміли, що війна затягується, що вона не те що через 2-3 тижні, а через 2-3 місяці не закінчиться?

— Коли ми вже були на позиціях у Запорізькій області поблизу Гуляйполя. Мене одразу ж призначили на посаду медика роти, бо я взагалі був єдиним медиком у підрозділі. Як медик я постійно був разом з офіцерським складом і чув, про що вони говорили. З розмов зрозумів, що все це надовго. Я обійняв посаду бойового медика-інструктора — моделював ситуації, збирав та укомплектовував аптечки для кожного солдата. У всіх було не по одному, а по чотири турнікети — на кожну кінцівку. Ми працювали, тренувалися, готувалися. Ось тоді це розуміння перейшло у впевненість, що нам доведеться довго з ними вовтузитися.

— Далі куди відправили вашу бригаду, якщо не секрет?

— Наприкінці серпня ми брали участь у контрнаступі в Херсонській області. Їхали туди через Дніпропетровську область і зупинилися за 10 кілометрів від селища, де я виріс. Уявляєш? А потім проходили через Зеленодольськ, у пологовому будинку якого я народився. Не був там, мабуть, років 25. Коли ми проїжджали через місто, у мене на очі сльози наверталися. Було якесь передчуття, що де народився — там і помру.

Потім — контрнаступ на Херсонщині. Коли вже зайшли на окуповану територію, нас зупинили й викликали ротного, мене та нашого водія. Виявляється, наші взяли полоненого й нам його передають, щоб ми його допитали. А мене викликали, бо полонений був поранений. Ось так вийшло, що мій перший по-справжньому «важкий» поранений виявився російським військовим. Мені довелося рятувати його, щоб допитати. Я тоді відчував і ненависть, і образу, і злість, і навіть співчуття. Думаю: «Оце "пощастило" чуваку». А потім виявилося, що він сам взагалі з Донецька, а потім переїхав до Сімферополя. Тобто він насправді українець…

Контрнаступ — це дуже жорстко, дуже важко. Ми тоді втратили багато класних хлопців, багато було «трьохсотих». У мене все тремтіло: руки, голова… А потім нас знову відвели на відновлення. І всіх, хто виявив бажання одружитися, відправили у відпустки. Я теж був одним із тих, хто захотів одружитися (сміється). Коли сидів під вогнем в окопі, який сам викопав за пів дня, то думав: «Господи, що мені ще в цьому житті треба? Я і каскадером був, і актором був, і світське життя бачив, і звичайне життя бачив… Хочу одружитися!» (сміється). Тож щойно з'явилася можливість поїхати у відпустку, щоб одружитися, — я нею скористався.

— І що, одружився? Все по-чесному та по-справжньому? Чи це був лише привід з'їздити у відпустку?

— Все по-чесному! Мені справді захотілося одружитися, і я зараз радий, що зробив цей вибір. Я розумів, що в якомусь сенсі це рішення прийняте мною зопалу, але потім усвідомив, що я недаремно «погарячкував» (сміється). Зараз моя дружина — це мій добрий оберіг.

А після відпустки знову на фронт?

— Так… Коли я повернувся з відпустки, з'ясувалося, що треба йти та забирати своїх «двохсотих»… Це була ціла операція, до якої залучили спеціальну групу: саперів, мене й інших хлопців. Загалом нас було дев'ятеро людей. Прибули на місце — а всі наші загиблі заміновані. Це дуже важко... Ти ще місяць тому бачив пацанів живими, а тепер вони ось лежать... А ще вони були так заміновані, що навіть досвідчений сапер підірвався. Я тягну одного «двохсотого», раптом чую — «Бух!». Кричать: «Медика!». Я прибігаю — а там у хлопця нога відірвана… Треба його витягати, а для цього потрібно четверо. А довкола все заміновано — там і сейсмічні міни, і кумулятивні міни, і магнітні міни. А у половини хлопців залізні броніки, на які ці магнітні міни реагують. Але витягати хлопця треба… Це був мій перший випадок із відірваною ногою і я потім проводжав його до самого шпиталю. Вивезли ми того сапера й забрали всіх наших «двохсотих», але згадувати про це дуже боляче…

А як ти дістав поранення, після якого тебе комісували?

— Це сталося під Соледаром. Ми лише на позиції заходимо — а в нас уже двоє «трьохсотих». Нас там весь час штурмували «вагнерівці». Ми спали по 2-3 години на добу, не більше. Тому що вони постійно йшли, йшли і йшли... Потрібно було постійно відстрілюватися, бій ішов безперестанку й постійно в нас були «трьохсоті». Тож режим роботи божевільний: треба і стріляти, і мотати, і виводити поранених у тил. Напередодні того дня, коли мене поранило, по нас почав працювати ворожий танк, і стріляв так, що мене постійно глушило вибуховою хвилею. А потім розпочинається бій. Наскільки жорстокий, що гранати постійно летіли в обидва боки. Я вже ходив, як у тумані: у голові дзвенить, в очах темніє. Але працюю нормально: виводив «трьохсотих», відстрілювався. А воно постійно падає поруч і вибухає — і я вже не чую геть нічого. Мене каламутить, мене нудить — і я вирішую, що ще раз пацанів виведу й потім залишуся на позиції просто стріляти, бо ходити вже сил немає. І тут переді мною 120-міліметрова міна — ляп! «Ого!» — прослизає думка. Але вона не вибухнула — і тоді я зрозумів, що, ми, мабуть, таки виживемо. Потім виносили важкого пораненого вчотирьох на ношах. Ми йдемо — а в мене ноги підкошуються, я перечіпляюся, починаю падати… І тут десь поряд падає та вибухає міна. Далі все як у кіно: я падаю, Вася, позивний «Грива», кричить мені: «Док!» і падає на мене згори, закриваючи своїм броніком. А навколо вибухають ВОГи й уламки січуть йому спину та ноги. Далі — провал… Починаю очухуватися, коли мене затягують на броню, потім знову приходжу до тями, коли мене вже вивозять. До цього якось тримався — а тут мене всього починає трусити, сльози течуть, і я знову вирубаюся. І вже остаточно отямлююся в евакуаційному пункті, з якого нас повезли до шпиталю.

— Хлопець, який тебе закрив, живий?

— Так, із ним усе гаразд. Там і далі все було як у фільмі. Він мені кричить: «Док, мені зад порвало! Я — 300!» А я йому: «Грива, не парся, зараз усіх заберуть. Усе буде нормально».

— Тебе комісували через поранення?

— Через хворобу. У госпіталі я почав помічати, що почуваюся не так, як раніше: якщо різко встаю, то починає темніти в очах, щось хочу зробити, а в тілі якась млявість. Відчуття, що ти зі страшного похмілля. Не можу зрозуміти, що зі мною, бо начебто ж усе нормально. Мене виписують зі шпиталю, я їду в частину — й на вокзалі починаю втрачати свідомість, відчуваю жар, серце ніби вилітає. Звертаюся до лікарні — там діагностують гіпертонічну хворобу другої стадії. Запитують: «Кашляєш часто?» Відповідаю, що останні пів року — постійно. Знову кладуть мене до лікарні й переводять до шпиталю. Там діагностують пролапс мітрального клапана. Виявилося, що через той кашель, через постійний стрес у мене стулки клапана не стуляються. Якось так. Тобто зараз навантажуватися мені не можна, тому що вони можуть взагалі перестати стулятися. Я, якщо чесно, так і не зрозумів, що це все означає. Поставили мені якийсь прилад, сказали, щоб я взагалі не навантажувався, навіть сходами не ходив. Приходить вранці лікар і запитує: «Ти як, спиш нормально?». Відповідаю, що нормально. А він мені: «А ти знаєш, що в тебе серце за ніч тричі зупинялося?» «Ого, — кажу, — супер…» Мене ще трохи полікували, а потім кажуть: «Досить тобі, напевно, воювати» — і відправили на ВЛК (військово-лікарська комісія). Ось так закінчилося моє фронтове життя.

— Дивно, що ти розповідаєш про такі невеселі справи з гумором і навіть посміхаєшся…

— Я не хочу, щоб мене сприймали як людину, побиту війною. Я не хочу, щоб мене вважали героєм, якому всі винні. Не хочу лякати людей тим, що я бачив, що пережив. Людям і так страшно. Якщо я не хочу розхитати своє психічне здоров'я, мені потрібно змінити своє ставлення до всього пережитого. Сприймати все це як якийсь божевільний трюковий фільм. Інакше можна почати впадати у ступор, впадати у депресію. Часто буває, коли військові починають розповідати про те, що було на війні, занурюються в це, потім «бац» — і вони вже подумки бігають з автоматами під кулями, відстрілюються, витягують поранених. У мене теж таке було спершу. І я думаю: «Так, треба щось із цим робити, тому що я не зможу розповісти друзям жодної історії, щоб вони потім не почали мене жаліти». Тому я просто змінив своє ставлення. Це така моя філософія. До речі, в мене й позивний був «Будда» через моє філософське ставлення до життя.

— Надалі знову плануєш повернутися до кіно? Можливо, спробувати себе не тільки каскадером, а й актором? Я попередньо поспілкувався з твоїми партнерами по знімальному майданчику і вони добре відгукувалися про тебе, зазначали, що ти можеш не тільки трюки виконувати, але й ролі з текстом можеш непогано відіграти.

— Звичайно! Я весь час, поки був на передовій, мріяв лише про одне: повернутися до професії, на майданчик. І текст у кадрі я справді вмію промовляти, хоча для каскадера це й не головне (сміється). Якщо чесно, мені подобається грати. Дуже часто, крім трюкової роботи, під мене ще «підв'язували» якусь маленьку роль. Тому що я міг не тільки в кадр забігти й упасти там, де треба, але ще й встигнути повзаємодіяти з героєм. І тільки потім когось «убити» чи «вмерти» (сміється). Отже, так, маю плани на акторську кар'єру. Зараз трохи відновлюсь — і почну їх утілювати.

Фото надані Миколою Заваригіним

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Треть суши Земли станет непригодной для жизни: кто лишится своего дома
Фокус
2025-02-21T12:09:22Z
Тайна "внеземных мумий" стала более жуткой: найдены еще два загадочных тела
Знай
2025-02-21T11:51:47Z
В Украине люди просят заблокировать российскую музыку на стриминговых платформах
VGorode
2025-02-21T11:51:12Z
Галактические электростанции: физики раскрыли один из главных секретов черных дыр
Фокус
2025-02-21T11:36:13Z
В национальном парке впервые за 50 лет найден "мохнатый дьявол": его назвали в честь крошечной овцы
Фокус
2025-02-21T11:30:06Z
Официально: Exodus от ветеранов BioWare выпустят в 2026 году
GameMag
2025-02-21T11:04:49Z
Слишком жестокое поведение: красноухие черепахи топят утят на глазах у матери-утки
Фокус
2025-02-21T10:45:42Z
Генератор вместо крыши: создана первая в мире солнечная черепица на гвоздях
Фокус
2025-02-21T10:15:47Z
Стало известно, какая популярная функция смартфонов на самом деле разряжает аккумулятор
Фокус
2025-02-21T10:12:27Z
Прически с лифтинг-эффектом — как выбрать ту, что подходит вам
Marie Claire
2025-02-21T11:00:14Z
Путешествие в будущее: как выглядит один из самых роскошных в мире поездов
Фокус
2025-02-21T09:06:20Z
Лишь одна привычка увеличит ваш доход втрое: так всегда поступают миллионеры
TSN
2025-02-21T08:18:20Z
Сонник: новая обувь – значение сна для женщины и мужчины
Comments UA
2025-02-21T05:54:47Z
Интим с утра = выше зарплата в будущем? Почему это хороший способ не только проснуться, но и разбогатеть
Знай
2025-02-21T03:51:06Z
С морковью по-корейски и курицей: рецепт оригинального салата
Политека
2025-02-21T02:00:15Z
Уникальные свойства картофеля, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-21T00:30:29Z
Поражение, одиночество и рутина: чего боится каждый из Знаков Зодиака
Фокус
2025-02-20T19:57:22Z
Готовятся в духовке: рецепт куриных крылышек в апельсиновом маринаде
Фокус
2025-02-20T19:36:01Z
"Прямо под моим крылом": пилот ВВС США сообщил о НЛО размером с футбольный мяч
Фокус
2025-02-21T11:45:56Z
В Ровенской области учитель ударил ребенка
Comments UA
2025-02-21T11:06:05Z
Оккупанты с беспилотника атаковали авто полицейских: что с ними
Comments UA
2025-02-21T10:48:19Z
Суд закрыл дело в отношении 19-летнего львовянина, который повредил Ханукальную менору
Комсомольская правда
2025-02-21T10:43:41Z
В Балтийском море поврежден кабель связи: в Германии и Финляндии могут быть проблемы
Фокус
2025-02-21T10:30:47Z
Новый разрыв подводного кабеля был обнаружен в Балтийском море
Comments UA
2025-02-21T10:06:41Z
Стало известно о ситуации на ЧАЭС через неделю после удара
Корреспондент
2025-02-21T09:31:02Z
В Хмельницком задержан мужчина, который "заминировал" ТЦК
Корреспондент
2025-02-21T09:01:20Z
Смертельное ДТП в Киевской области: суд признал полицейского виновным и дал 9 лет тюрьмы
Известия Киев
2025-02-21T07:31:53Z
Казус на велогонке в Португалии: участники проехали финишный поворот
Фокус
2025-02-21T12:06:45Z
Промоутер Баколе оценил его согласие на бой с Паркером
Корреспондент
2025-02-21T11:54:56Z
Дюбуа снялся с боя потенциальных соперников Усика: в чем причина и кто его заменит
TSN
2025-02-21T09:06:39Z
Канадский премьер Трюдо затроллил Трампа после победы над США в финале хоккейного турнира
ZN UA
2025-02-21T09:01:19Z
Канада обыграла США в финале хоккейного турнира
ZN UA
2025-02-21T08:31:14Z
Тренер Дюбуа уверен, что его боец в бое-реванше уложит Усика на ринг
Известия Киев
2025-02-21T08:28:59Z
Ему все равно: Менеджер оценил готовность Паркера к новому сопернику
Корреспондент
2025-02-21T05:33:15Z
Фьюри встретился с легендой своего любимого футбольного клуба
Корреспондент
2025-02-21T05:24:09Z
Мбаппе признан лучшим игроком недели в Лиге чемпионов
Корреспондент
2025-02-20T18:42:01Z
Шмыгаль сообщил в каком состоянии энергосистема после атак РФ
Comments UA
2025-02-21T12:09:07Z
Авиабомбардировке подвергся город на Донетчине: есть погибшие и раненые
Comments UA
2025-02-21T12:06:24Z
На Лиманском направлении ВСУ впервые уничтожили путепрокладчик БАТ-2
Комсомольская правда
2025-02-21T12:06:11Z
Поворот на весну: когда в Украине воцарится плюсовая температура
Апостроф
2025-02-21T11:30:10Z
В Украину начнет заходить долгожданное потепление – прогноз на выходные
Апостроф
2025-02-21T11:21:27Z
Выросло число обращений по пропавшим без вести бойцам РФ на Курщине - ГУР
Корреспондент
2025-02-21T10:45:05Z
"Ночь и утро были довольно "веселыми": офицер ВСУ описал ситуацию на Покровском направлении
Апостроф
2025-02-21T10:18:17Z
На юге Донбасса бойцы ВСУ вышли из одного мешка, но могут попасть в другой
ZN UA
2025-02-21T09:51:09Z
Время пришло: партизаны рассказали, чего ждать через несколько дней в Крыму
Comments UA
2025-02-21T09:48:41Z
Рианна и ее муж готовятся к появлению третьего ребенка
GlavRed
2025-02-21T11:54:26Z
Дочь Бена Аффлека прекратила общение с Дженнифер Лопес
Фокус
2025-02-21T11:30:52Z
Джек Воробей может вернуться? Disney втихую готовит новый фильм "Пираты Карибского моря"
Знай
2025-02-21T10:51:58Z
«Это было похоже на культ»: откровения экс-дизайнера Yeezy о его работе с Канье Уэстом
Marie Claire
2025-02-21T10:30:04Z
Певица Граймс публично обратилась к Илону Маску из-за проблем со здоровьем у их ребенка
Фокус
2025-02-21T09:57:49Z
Модная стрижка, как у новой героини «Шершней» — микро-тренд марта
Marie Claire
2025-02-21T09:51:52Z
Мартовский номер журнала Marie Claire вышел с диджитал-обложкой
Marie Claire
2025-02-21T09:45:34Z
Экс-актер "Женского квартала" Шумко рассказал, сколько зарабатывает во время войны
Комсомольская правда
2025-02-21T09:21:37Z
Накануне родила сына: режиссер Екатерина Горностай появилась на красной дорожке Берлинале-2025/В кимоно украинского бренда
Апостроф
2025-02-21T08:57:12Z
"Геракл из Вальдельсы": в Италии нашли 1700-летнюю римскую статую
Апостроф
2025-02-21T12:09:51Z
Разведка Британии: РФ заставляет мобилизованных подписывать бессрочные контракты
Европейская правда
2025-02-21T12:06:50Z
Что манифестирует себе Меган Маркл: рассматриваем мудборд герцогини
Marie Claire
2025-02-21T12:00:39Z
Пенсии в 50% от зарплаты: части украинцев удастся получить больше, чем другим
Политека
2025-02-21T12:00:15Z
Страна ЕС, которая активно поддерживает Украину, закупила у РФ оружия на рекордную сумму
Comments UA
2025-02-21T11:48:41Z
В Польше формируют третье подразделение Украинского легиона
Корреспондент
2025-02-21T11:42:25Z
Писательница Лариса Ницой попала в языковой скандал с ветераном в киевском такси
Фокус
2025-02-21T11:36:38Z
Мама случайно услышала, как незнакомка разговаривает с ее ребенком через подаренную камеру
Фокус
2025-02-21T11:36:08Z
Украина увеличила производство дронов в 10 раз
Comments UA
2025-02-21T11:33:33Z
Декларации с семейными врачами могут аннулировать - кого это коснется
Корреспондент
2025-02-21T10:27:56Z
Назван салат из двух простых и доступных ингредиентов, который продлевает жизнь
TSN
2025-02-21T10:21:48Z
7 специй, которые необходимо употреблять для профилактики рака желудка и кишечника
Comments UA
2025-02-21T08:33:46Z
Минздрав показал список лекарств, которые подешевеют в аптеках с 1 марта
Знай
2025-02-21T08:30:49Z
Присмотритесь: эти признаки на ваших ступнях сигнализируют о серьезной болезни
Comments UA
2025-02-21T06:42:48Z
Народные средства от импотенции: что поможет вернуть "мужскую силу"
Comments UA
2025-02-21T03:21:08Z
Симптомы рака селезенки: на что следует обратить внимание
Comments UA
2025-02-21T02:30:00Z
Листок нетрудоспособности: может ли его не принять работодатель, если не указан код болезни
ZN UA
2025-02-21T02:01:14Z
Названы болезни, которые можно "подхватить" от домашних животных
Comments UA
2025-02-21T01:36:46Z
Война в 2025: хватит ли Украине денег на ведение боевых действий, пенсии и соцвыплаты
Фокус
2025-02-21T12:06:38Z
Счета за газ в марте могут увеличиться: кому придется отдать больше денег и почему
Знай
2025-02-21T11:30:27Z
В случае блекаута после обстрелов: Киевстар сообщил, сколько часов будет связь
Политека
2025-02-21T11:30:07Z
В США цены на газ достигли рекордных показателей
Корреспондент
2025-02-21T11:18:41Z
Страны G7 изменили свою позицию по санкциям против российской нефти
ZN UA
2025-02-21T11:07:36Z
Украинский банковский сектор демонстрирует рекордную прибыльность - отчет НБУ
Хвиля
2025-02-21T10:30:05Z
Коллекционеры не жалеют денег: за какую украинскую монету можно получить 65 000 гривен
Знай
2025-02-21T10:12:38Z
Курс доллара снизился в конце недели
Корреспондент
2025-02-21T10:03:32Z
Гривна продолжает снижение по отношению к доллару и евро - курс валют
Известия Киев
2025-02-21T09:33:48Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
В заброшенном поместье нашли ничейную коллекцию редких и старинных авто
Фокус
2025-02-20T15:51:07Z
Нетипичные раритеты: два старых грузовика Ford 1941 года продают за $1,25 миллиона
Фокус
2025-02-20T13:12:15Z
Запас хода — 1000 км: электромобили Mercedes получат инновационную батарею
Фокус
2025-02-20T11:12:17Z
Недорогой коммерческий электрокар Kia рассекретили за считанные дни до премьеры
Фокус
2025-02-20T08:45:14Z
Мигалки на дорогах: когда нужно уступать, а когда можно ехать дальше, памятка для водителей
Знай
2025-02-20T07:51:18Z
Цена $20 000 и запас хода более 500 км: рассекречен дешевый электрический седан BYD
Фокус
2025-02-19T17:21:50Z
Газотранспортная система и все АЭС: у США появились "новые аппетиты" по Украине, — нардеп
Фокус
2025-02-21T12:12:47Z
Зеленский даст большую пресс-конференцию в канун годовщины вторжения
ZN UA
2025-02-21T12:12:33Z
Республиканка Хейли поставила на место Трампа из-за Зеленского: "Это то, чего хочет Путин"
Comments UA
2025-02-21T12:09:13Z
Трампа освистали его же поклонники: на видео попала обескураженная реакция президента США
Comments UA
2025-02-21T12:00:31Z
Подействовал ли холодный душ: Европа готовится жить без США
Корреспондент
2025-02-21T11:45:58Z
В ОП назвали базовые потребности Украины в соглашении с США
Корреспондент
2025-02-21T11:36:05Z
Кремль согласится только на один формат миротворческой миссии в Украине
Comments UA
2025-02-21T11:33:09Z
Сколько приговоров суды уже вынесли в отношении причастных к преступлениям во время Революции Достоинства
Известия Киев
2025-02-21T11:31:30Z
«Нашли чем пугать»: военный посмеялся над новым вирусом, который нашли в Китае
Апостроф
2025-02-21T11:30:58Z