Про це повідомляється на сайті Європейської комісії, передає кореспондент Укрінформу.
«Після руйнування греблі у Новій Каховці минулого тижня та у відповідь на запит української влади про допомогу ЄС мобілізує свої стратегічні резерви з запасів rescEU… 16 європейських країн - Австрія, Бельгія, Болгарія, Чеська Республіка, Данія Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Іспанія і Швеція - запропонували допомогу через цей механізм цивільного захисту ЄС», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що ця допомога включає поставки баків дляводи, водяних помп, човнів, рятувального обладнання, генераторів та інших речей, необхідних для порятунку людей у районах, уражених катастрофою.
Зокрема, сьогодні Єврокомісія повідомила про передання Україні трьох потужних мобільних станцій для обробки води, кожна з яких здатна надавати до 120 тис. літрів чистої питної води на добу. Це допоможе місцевій владі вирішити одну з найгостріших проблем у зоні затоплення.
Крім того, ЄС продовжує координацію із гуманітарними організаціями та партнерами з доставки постраждалому населенню України предметів першої необхідності, включаючи питну воду, продовольчі набори, грошову допомогу та надання обладнання для організації притулку.
Для забезпечення таких гуманітарних операцій у постраждалих унаслідок підриву Каховської ГЕС районах ЄС мобілізував додатково €500 тис. Ця допомога доповнює загальний пакет гуманітарної допомоги ЄС для України, вартість якого у 2023 році перевищила €200 мільйонів.
Як повідомлялося, вночі 6 червня російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС. На Херсонщині продовжуються рятувальні роботи та заходи з подолання наслідків цього злочину.
За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС правоохоронці розпочали розслідування за статтею "екоцид".
В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.