MY.UAНовини
"То наш тато загинув?": пам'яті історика Івана Макара, який воював на Луганщині
"То наш тато загинув?": пам'яті історика Івана Макара, який воював на Луганщині

"То наш тато загинув?": пам'яті історика Івана Макара, який воював на Луганщині

У другий тиждень повномасштабної війни, 6 березня 2022 року, життя Івана Макара обірвалося під Попасною. У Героя вдома залишилися батьки, дружина та двоє маленьких синів.

Як журналісту мені неодноразово доводилося розповідати історії людей, які віддали життя за Україну. Однак ця розповідь особливо важка для мене, адже сьогодні доводиться розповідати про загибель свого вчителя та наставника. Сьогодні йому могло б виповнитися 35 років, але назавжди залишиться 33.

Про вчительські будні та любов учнів, рішення йти на фронт, фатальний день і пам'ять про Івана Макара читайте далі в матеріалі 24 Каналу.

Відповідальний вчитель, але завжди на одній хвилі з учнями

Іван Макар – випускник історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, учасник Революції Гідності, педагог та просто людина з великої літери.

До повномасштабного російського вторгнення працював вчителем історії в ліцеї села Стрілки, що у Самбірському районі на Львівщині. Переважно він працював зі старшокласниками й завжди був авторитетом для учнів.

Як учень Івана Макара скажу, що секретом його успіху, мабуть, була не тільки відповідальність та любов до роботи, але й те, що він завжди був на одній хвилі з нами, учнями. І саме тому на його уроках ніколи не було нудно навіть тим, хто не дуже захоплювався предметом. З ним можна було посміятися і пожартувати, бо йому вдавалося бути водночас веселим і строгим. Тому не дивно, що після закінчення школи випускники завжди згадували про нього з любов'ю. І це я кажу не лише з власного досвіду.

Іван Макар був улюбленим вчителем не одного випуску ліцею в Стрілках / Фото Наталії Бадьо

Та робота вчителя це не тільки кілька уроків на день, а значно більше.

Батьки Івана – пан Ігор та пані Оксана пригадують, що він був постійно в роботі. Він ніколи не брав відгулів чи лікарняних, а кожен вечір проводив за підготовкою занять на наступний день.

Ще однією частиною його роботи була підготовка майбутніх абітурієнтів до ЗНО. Щороку в нього було чимало учнів на додаткових заняттях і за результат кожного він переймався.

Можливо він не завжди показував свої емоції, але він постійно переймався школою, олімпіадами, ЗНО. Страшенно ненавидів дистанційне і дуже любив своїх учнів. І про тебе він багато говорив,
– розповіла пані Оксана.

Іван Макар настільки любив свою роботу, що навіть у той день, коли він вже вирушав до військової частини, як пригадують батьки, переймався тим, що не вичитав учням весь матеріал.

Попри те він завжди був скромним. Високі результати своїх учнів на олімпіадах та ЗНО вважав виключно результатом їхньої праці. Про себе хоч він і розповідав багато, але, до прикладу, про участь у Революції Гідності майже не говорив. Попри те, що Іван Макар був на Майдані під час масових розстрілів, свою участь у цих подіях він не вважав чимось героїчним, бо був переконаний, що робив те, що мав би робити кожен.

Знав, що вторгнення неминуче й одразу ж вирушив у військкомат

Батько Івана згадує, що син знав, що вторгнення неминуче. Все ж таки історик. Він постійно вивчав іноземні матеріали про загрозу великої війни, особливо британської та американської розвідок, й був упевнений, що це, на жаль, лише питання часу.

Уранці 24 лютого батьків розбудила дружина Івана Софія, яка сказала їм, що почалася війна. Коли родина думала, що робити, Іван же зібрався на роботу.

Коли шкільний автобус їхав до ліцею, почали лунати вибухи – Росія вдарила по Новому Калинову, що біля Самбора. Ясна річ, про навчання у школі вже й мови бути не могло, тому автобус на півшляху розвернувся і поїхав у зворотньому напрямку.

Іван Макар, вочевидь, планував спершу приїхати до школи, а тоді вирушити у військкомат, але до школи так і не доїхав. Тоді він зателефонував керівництву і сказав про своє рішення, пояснивши це тим, що він не зможе потім розповідати дітям про цю війну на своїх уроках, якщо зараз не піде захищати країну. Хоча, як згадують батьки, він часто роздумував про те, щоб піти добровольцем в АТО та ООС.


Іван був переконаний, що не зможе бути хорошим істориком, якщо не захищатиме Україну / Фото з архіву родини Макарів

Рідним же Іван зателефонував уже з військкомату. Мама просила його передумати, адже у нього не було жодного досвіду і навіть в армії він не служив. Однак Іван для себе все вирішив.

Роками раніше Івана призвали на строкову службу. Після проводів він поїхав з друзями кататися на мотоциклі та потрапив в аварію, через що місяць провів у лікарні. У той період вийшов закон про те, що освітяни звільнені від проходження військової служби.

Я молилася і дякувала Богу, бо я не хотіла, а він ішов (в армію – 24 Канал). Але, напевно, я зробила гірше, бо якби він тоді пішов, то був би більше підготовленим,
– каже пані Оксана.

З військкомату Іван приїхав додому за речима, а вже ввечері його викликали до військової частини.

Перед загибеллю дзвонив дружині й ніби відчував, що смерть уже близько

Про те, що Іван потрапив під Попасну, його рідні дізналися лише за день до його загибелі, хоча там він був від 1 березня. Коли вирушав у дорогу, то казав, що буде в Теробороні та охоронятиме об'єкти критичної інфраструктури на Львівщині. Реальність ж виявилася іншою.

Уранці 6 березня він зателефонував дружині й подякував їй за те, що вона зрозуміла його вибір. Мама воїна каже, що він ніби передчував свою смерть, адже загинув через кілька годин після дзвінка. Але рідні дізналися про це пізніше.

Тоді ж Іван попередив їх, що наступні 3 дні не буде зв'язку і щоб вони не хвилювалися. Минув тиждень і навіть більше, але зв'язку досі не було. Потім сільський староста отримав повідомлення з військкомату – Іван з побратимами потрапив під обстріл, зв'язку з хлопцями немає.

Рідні почали бити на сполох та дали у соцмережах оголошення про те, що шукають Івана. Через кілька годин пролунав дзвінок. Знайома Івана, яка також була під Попасною, зателефонувала дружині й сказала, що він поранений, але живий і з ним усе гаразд. Рідні повірили й радості не було меж. Живий.

Тепер же батьки Героя усвідомлюють, що, ймовірно, наміри жінки були зовсім не лихими й вона хотіла заспокоїти рідних, які місця собі не знаходили через те, що Іван зник. Але все ж досі не розуміють, що тоді відбулося.

Вже через 2 дні родині прийшла трагічна звістка – Іван під час російського артобстрілу загинув, але його тіла немає, бо воно залишилося на окупованій території.

Сім кіл пекла: батьки понад рік шукають тіло сина

Батьки Івана з болем згадують, що після загибелі сина їм довелося пройти сім кіл пекла. Спершу всі сили кинули на те, аби знайти тіло, щоб його привезти і поховати в рідному селі.

Крім того, довелося доводити те, що він загинув. І робити це було потрібно через суд. Батьки пояснюють, що це роблять не через те, що хочуть матеріальної вигоди, а задля маленьких онуків – якщо держава надає соціальні гарантії тим, чий батько загинув на війні, то і діти Івана повинні їх отримати. Хоч жодні гроші не повернуть їм батька.

Пан Ігор знайшов побратимів свого сина – хлопців, які були разом з ним в одному окопі у той трагічний день. Вони розповіли, що тоді трапилося і підтвердили, що Іван Макар загинув.

Під час російського обстрілу уламок снаряда смертельно поранив Івана у голову і він загинув на місці. Іншим же довелося втікати, бо обстріл продовжувався. По тіло побратима вирішили повернутися вдосвіта наступного дня. Але і тоді забрати не вдалося – росіяни знову почали нещадно гатити з артилерії. Більше можливостей спробувати забрати тіло побратима, на жаль, не було – окупанти захопили територію.

Мама Івана розповіла, що через кілька днів після загибелі сина, про яку вона тоді не знала, він снився їй. Зараз він теж сниться їй постійно, але цей сон вона запам'ятала найбільше. Уві сні він прийшов додому, повернувся з війни, але, щоправда, сліпий.

Зараз я не дуже пам'ятаю сни, але знаю, що він сниться мені щодня. Але пам'ятаю, десь через 3 тижні мені наснилось, що він приїхав додому, але на очі не бачив зовсім, а я казала йому: "Івасечку, ми чекали від тебе дзвінка, а ти приїхав". А він каже: "Так, але я нічого не бачу, у мене коньюктивіт", а я казала йому, що то нічого страшного, ми все вилікуємо,
– пригадує мама.

Після отриманих свідчень від побратимів рідні остаточно впевнилися у тому, що Іван дійсно загинув, адже спершу була надія на те, що він у полоні. Місяці судової тяганини завершилися тим, що суд таки визнав факт загибелі воїна. Майже через 4 місяці з дня його загибелі рідні наважилися на проведення заупокійної молитви.


Першу панахиду за упокій Івана відслужили тільки в липні минулого року / Фото Оксани Макар

Батьки певні, що жертва сина не даремна, але спокою не дає тільки той факт, що його без належної підготовки відправили ледь не в найгарячішу точку. Побратими Івана розповідали, що його ентузіазму можна було тільки позаздрити – він справді хотів боронити свою землю і бути максимально ефективним на передовій. Але будучи там, на фронті, він просив побратимів показати йому, як перезаряджати автомат.

Його тоді питав побратим: "Іване, навіщо ти прийшов сюди?". А він казав, що якщо орду не зупинити, то вони можуть дійти і до нас. Ми все розуміємо, він був дуже вмотивований, знав, що війна неминуча, але ми не розуміємо, чому його відправили воювати непідготовленим,
– кажуть батьки.

Пошуки тіла досі тривають. Зараз батьки відслідковують новини про обмін тілами загиблих. Інших шляхів для пошуку зараз, на жаль, немає.

Проте понад місяць тому знову з'явилася надія. Батько Івана побачив новину про те, що у сусідньому районі прощатимуться з воїном, який у березні минулого року загинув під Попасною. Рідні одразу ж почали шукати контакти родичів цього військового, аби дізнатися, як вони змогли повернути тіло. Однак надія жевріла не довго – цей воїн був похований у безіменній могилі в Дніпрі і його привезли після ідентифікації. А ймовірність того, що Іван зараз в одній з безіменних могил, майже рівна нулю.

Ще у березні минулого року президент Володимир Зеленський підписав указ про нагородження Івана Макара орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Його найближчі люди воїна отримали лише на День Героїв цього року.


Батьки, дружина та діти Івана Макара отримали його посмертну нагороду / Фото Марії Кузьмин

Молодший син кличе тата, а старший розуміє, що його більше немає

Старшому сину Івана восени буде 6 років, а молодшому – 4. Мама, бабуся та дідусь досі не можуть знайти слів, аби пояснити їм, що трапилося, але не сумніваються, що діти все розуміють.


Іван з дружиною та синами / Фото з архіву родини Макарів

Іван дуже любив синів. І любив від першого дня до останнього. Я пам'ятаю той день, коли народився старший син – Матвій. Це була п'ятниця, у нас був урок історії. В якийсь момент у вчителя дзвонить телефон, він вибігає в коридор. І повертається з неймовірно радісним обличчям. Тоді я спитав його: "То що, вас уже можна привітати?". Він тільки кивнув і тут на весь клас почали лунати оплески та вигуки, а після цього він пішов до директора школи відпрошуватись з роботи, щоб провідати свою дружину у пологовому.

Батько Івана каже, що хоч здавалося б, що молодший син Остап не пам'ятатиме свого тата, все зовсім не так. Хлопчику було трохи більше ніж 2 роки тоді, коли тато пішов на війну, але він досі кличе його, інколи плаче, бо хоче, щоб прийшов тато, а інколи радісно розповідає, що його батько б'є ворогів.

Старший син же, як вважають рідні, уже все зрозумів. У вересні він піде до 1 класу місцевої школи, тож цього року ходив на дошкільну підготовку. Саме у школі одного разу він побачив стенд, на якому зображені загиблі мешканці громади. І тоді Матвій спитав бабусю: "То наш тато загинув?".

Алея з 33 фундуків у пам'ять про сина

На жаль, у наш час майже кожен українець втратив когось на війні – рідну людину, коханого чи кохану, друга чи подругу або просто людину, якою захоплювався.

Якщо прийти на цвинтар, де поховані загиблі воїни, там завжди людно. Там можна побачити дітей, які розповідають загиблим батькам про свої справи в школі чи матерів, які від ранку до вечора сидять біля могил своїх дітей.

Важчим втрату може зробити лиш те, що могили немає. Немає куди прийти. Але батьки Івана Макара роблять усе для того, аби пам'ять про сина була завжди.

За ініціативи старости села у Торчиновичах відкрили пам'ятну дошку Івану Макару.

Відкриття меморіальної дошки у рідному селі Івана Макара / Фото "Ваш Голос Прикарпаття"

Батьки ж удома в одній з кімнат облаштували куток пам'яті свого сина – там його фотографії та нагороди. На тумбі вишита маминими руками серветка. Пані Оксана розповіла, що вишила її минулого року. Одного дня вона разом з онуками садила на городі кавуни – діти дуже хотіли цього, тому вирішили спробувати. Потім, коли онуки побачили, що бабуся вишиває, попросили її вишити на полотні кавуни для татка.

Цієї весни в пам'ять про сина батьки вирішили висадити алею фундуків. Чому саме фундуки? Батько Івана пояснює просто – його син був дуже працьовитим і висаджував власний сад. Навесні напередодні вторгнення він вирішив спробувати посадити кілька фундуків. Наступного року планував посадити ще кілька штук. Однак війна всі плани обірвала.


Алея фундуків у пам'ять про Івана Макара / Фото 24 Каналу

Тому батьки Івана замовили 33 саджанці – саме стільки років було їхньому сину – і висадили цілу алею, завершивши почату ним справу.

Рідні переконані, що жертва їхнього сина не даремна – він віддав своє життя за Україну. Однак за інших обставин, якби він отримав належну підготовку, то, можливо, був би зараз живим. Та, на жаль, історія не знає умовного способу. Зараз же найближчі люди Івана чекають можливості повернути додому його тіло та поховати.

Вічна пам'ять та вічна слава Герою України!

Теги за темою
СтатьиИстория
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Продажі «бюджетного» Apple iPhone SE 4 стартують у лютому, але офіційної презентації не буде, — Bloomberg
ITC
2025-02-07T12:03:16Z
Енергія, як єдина валюта майбутнього: яким буде світ штучного інтелекту
24tv
2025-02-07T12:03:16Z
У Британії працюють над першим океанічним поселенням
1News
2025-02-07T11:51:47Z
Новий вид крабів назвали на честь "рятувальника Малібу": учених надихнули волохаті груди
Фокус
2025-02-07T11:45:28Z
Microsoft виправляє помилку Windows, через яку користувачі не могли змінювати налаштування дати та часу
Portaltele
2025-02-07T11:42:51Z
Як відмити витяжку від жиру без подряпин: існує легкий 30-секундний спосіб
GlavRed
2025-02-07T11:42:29Z
The Hill: У США представлять законопроєкт про заборону DeepSeek на урядових пристроях
InternetUA
2025-02-07T11:31:12Z
Реліз Grand Theft Auto VI, як і раніше, заплановано на осінь 2025 року, – Take-Two
InternetUA
2025-02-07T11:16:01Z
Зовсім недавно Земля пережила найзеленіший період в історії: що змусило рослини процвітати
Фокус
2025-02-07T11:00:30Z
Експерти назвали 3 рішення для зберігання, які лише заважають підтримувати порядок
24tv
2025-02-07T11:30:23Z
Чи можна прати рушники одночасно з одягом: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-07T11:27:32Z
Троянди та півонії пишно цвістимуть: як використовувати кавову гущу як добриво
GlavRed
2025-02-07T11:27:23Z
Не ризикуйте: 8 речей, які не можна прати в пральній машинці
24tv
2025-02-07T11:06:24Z
Про неприємний запах з взуття можете забути: ось як його легко позбутися
24tv
2025-02-07T11:03:21Z
Кімнатні рослини для лінивих, які не потребують щоденного догляду
Gazeta UA
2025-02-07T10:54:05Z
Найкращі цитати про успіх, які надихають: 100 мотивуючих висловів великих людей
24tv
2025-02-07T10:42:45Z
Якщо розсада не сходить, приготуйте ефективний розчин: всього дві склянки води і популярний засіб
TSN
2025-02-07T10:36:48Z
Що треба знати перед купівлею індукційної плити: 5 факторів, на які слід звернути увагу
24tv
2025-02-07T10:36:39Z
У Бразилії розбився літак прямо на вулиці Сан-Паулу
24tv
2025-02-07T12:00:53Z
Не перший випадок, – у Повітряних силах підтвердили збиття КАБу біля Запоріжжя
24tv
2025-02-07T12:00:44Z
Прем'єр Греції прибув на острів, що потерпає від землетрусів
Европейская правда
2025-02-07T12:00:19Z
Група осіб підозрюється у шахрайстві з земельними ділянками на Миколаївщині
Украина Криминальная
2025-02-07T12:00:10Z
Військовому присудили п’ять років тюрми за смертельну ДТП
1News
2025-02-07T11:57:33Z
За дезертирство у Запоріжжі засудили військового до тюрми: який строк йому дали
Telegraf
2025-02-07T11:54:28Z
У Варшаві в результаті зіткнення трамваїв постраждали шість людей
Европейская правда
2025-02-07T11:49:24Z
На Закарпатті судитимуть зловмисників, які незаконно приватизували землі рекреаційного призначення на полонині Драгобрат
Украина Криминальная
2025-02-07T11:36:49Z
У Чернівцях помер чоловік в обласному ТЦК - поліція встановлює обставини
УкраинФорм
2025-02-07T11:30:08Z
Неймар: Я доведу, що Жезус помилявся
Football.ua
2025-02-07T11:51:00Z
Клюйверт – найкращий гравець АПЛ за підсумками січня
Football.ua
2025-02-07T11:46:34Z
Під час російської ракетної атаки ледь не загинув легіонер футбольного клубу
ZN UA
2025-02-07T11:34:56Z
Чемпіон світу "на базі": склад чоловічої збірної України на ЧС-2025 з біатлону
24tv
2025-02-07T11:33:39Z
Ван Дейк: Пишаюся тим, що є капітаном Ліверпуля
Football.ua
2025-02-07T11:25:46Z
Еребру – Кривбас 1:2 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-02-07T11:25:10Z
Нігерійський гравець Чорноморця дивом вижив під час ракетного удару по Одесі: в якому він стані
24tv
2025-02-07T11:24:46Z
"Русофобія та ненависть": у Захарової почалася істерика після нових санкцій проти Росії
Telegraf
2025-02-07T11:21:41Z
Шалені кошти: стало відомо, скільки заробив Джошуа за кар'єру
24tv
2025-02-07T11:18:11Z
Шахраї намагаються обманути родичів полонених через фальшиві посилки
360ua.news
2025-02-07T12:03:28Z
У будівлі КМДА проходять обшуки: реакція столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:03:21Z
На Курщині 21 окупант здався в полон: окупанти заговорили про розправи над бійцями ЗСУ
Фокус
2025-02-07T12:00:29Z
Українців здивували прогнозом на вихідні
Gazeta UA
2025-02-07T11:57:40Z
Ожеледиця та морози: прогноз погоди на вихідні
1News
2025-02-07T11:57:30Z
СБУ затримала зрадника, який наводив російські КАБи на позиції захисників Краматорська
Украина Криминальная
2025-02-07T11:51:02Z
Нищать ворожі дрони квадрокоптерами: як працює новостворений взвод перехоплювачів БПлА
TSN
2025-02-07T11:48:52Z
Росіяни майже вдвічі збільшили кількість обстрілів прикордоння на півночі - військові
УкраинФорм
2025-02-07T11:45:34Z
У Харкові вводять в експлуатацію диференційовану систему оповіщення
Мій Харків
2025-02-07T11:33:57Z
Куди сходити у Києві на вихідні 8-9 лютого: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:03:10Z
Тіна Кароль відповіла, у кого є шанси представити Україну на Євробаченні-2025
24tv
2025-02-07T11:24:54Z
Без білизни: Анджеліна Джолі вразила новим виходом й показала татуювання на спині
24tv
2025-02-07T11:12:16Z
Фіналістка Нацвідбору на Євробачення-2025 FIЇNKA розповіла про залаштунки шоу: "Всі змучені"
24tv
2025-02-07T10:51:51Z
Красива, але вибаглива: яку кімнатну рослину просто обожнює дружина Роберта Паттінсона
24tv
2025-02-07T10:42:39Z
Байопік «Малевич» презентують на Мюнхенській конференції з безпеки
УкраинФорм
2025-02-07T10:42:34Z
3 найновіші українські серіали, у які вже встигли закохатись глядачі
24tv
2025-02-07T10:36:38Z
Брітні Спірс підтримує стосунки з колишнім бойфрендом та його дітьми: деталі
Фокус
2025-02-07T10:21:31Z
Нових «Месників» очолить Сем Вілсон , а Роберт Дауні-молодший стане головним лиходієм
ITC
2025-02-07T10:19:24Z
Світова тенденція: дві третини людства перебуває під владою чоловіків старше 70 років
24tv
2025-02-07T12:03:34Z
Їх роль у війні може стати однією з найважливіших. Як ЗСУ використовуватимуть літаки Mirage-2000
Telegraf
2025-02-07T11:57:36Z
РФ після провалу в Китаї привезла Су-57 в Індію: залишила глядачів без F-35 з F-16, — Defense Express
Фокус
2025-02-07T11:51:56Z
Кохана Кулеби Павелецька розповіла про реакцію після того, як відкрила інтим-бутик
Вива
2025-02-07T11:27:50Z
Скільки українці готові витратити на купівлю житла у 2025 році
24tv
2025-02-07T11:24:47Z
НМТ-2025: як відбуватиметься допуск учасників до екзаменаційного центру
24tv
2025-02-07T11:24:19Z
У Міноборони заявили, що 70% зброї, яку ЗСУ використовують на фронті, – допомога партнерів
Лига
2025-02-07T11:18:23Z
ТСУ: 1,7 млн одиниць зброї недоотримала армія через відсутність держзамовлень
Хвиля
2025-02-07T11:12:48Z
В Україні знову зростає кількість укладених шлюбних договорів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:22Z
Чому каву варто замінити на зелений чай: думка японських науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:38Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T11:03:01Z
Заборона USAID б'є і по медицині? На Київщині лікарі залишилися без зарплати за січень
Telegraf
2025-02-07T10:15:25Z
Ідеальний обід за 20 хв.: як приготувати салат-мікс від Джеймі Олівера
Gazeta UA
2025-02-07T10:06:32Z
На Дніпропетровщині підліток потрапив до лікарні після 10 банок енергетика
24tv
2025-02-07T08:00:19Z
Як приготувати тонкі дієтичні млинці без борошна: зберігайте простий рецепт
Gazeta UA
2025-02-07T07:51:34Z
Понад 70% вартості ліків в Україні формують виробники, – дослідження Proxima Research
TSN
2025-02-07T07:51:17Z
Як харчуватись при гастриті, щоб уникнути загострень
24tv
2025-02-07T06:03:03Z
Здоровий сніданок, в який ви закохаєтеся: тости з авокадо та яйцем пашот
24tv
2025-02-07T04:12:15Z
Цифра здивує: яку пенсію отримуватимуть українці з 40 роками стажу
Фокус
2025-02-07T12:04:05Z
У Мінагрополітики не бачать передумов для подорожчання продовольства
AgroPortal
2025-02-07T12:00:48Z
Бельгія спрямує €1,7 мільярда податків від заморожених активів РФ на допомогу Україні
УкраинФорм
2025-02-07T11:54:02Z
У пошуках оптимального вектору: Єврокомісія перегляне заборону на продаж машин із ДВЗ
AutoGeek
2025-02-07T11:51:15Z
Meta, Microsoft та Alphabet планують витратити $228 млрд на тлі інвестицій у ШІ
InternetUA
2025-02-07T11:46:43Z
Не Швейцарія: яка країна світу найбагатша
24tv
2025-02-07T11:45:38Z
Україна не веде переговорів з ЄС щодо продовження транзиту російського газу - Стефанішина
УкраинФорм
2025-02-07T11:45:35Z
Зайве майно, борги та забагато грошей: з яких причин можуть відмовити у субсидії
24tv
2025-02-07T11:33:33Z
Попри зниження транзиту російської нафти: яка країна ЄС лідирує за обсягами поставок
24tv
2025-02-07T11:30:51Z
Майбутні моделі Mercedes-Benz можуть одержати колеса з дисплеями
AutoCentre
2025-02-07T11:48:15Z
Tesla вдруге за зиму різко підняла ціни на електрокари у США
УкраинФорм
2025-02-07T11:36:45Z
В Україні вперше на АЗС замінили заправну колонку на зарядку для електромобілів
AutoGeek
2025-02-07T11:06:16Z
Знайомий, але інший: тест-драйв нового Hyundai Tucson
Фокус
2025-02-07T10:42:30Z
Які нові автомобілі обирають українці у 2025 році: рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T10:36:39Z
Експерти назвали п’ять проблемних німецьких автомобілів, яких варто уникати
ТСН
2025-02-07T10:36:13Z
Електричний Jeep Wagoneer S суттєво подешевшав та отримав спецверсію
AutoGeek
2025-02-07T10:24:20Z
Nissan не об’єднуватиметься з Honda і шукає нових партнерів
AutoCentre
2025-02-07T10:12:11Z
Оприлюднено зарплати пілотів Формули-1 у 2025 році: цікавий рейтинг
ЗаРулем
2025-02-07T10:12:09Z
Непогано заробляє: скільки отримує міністр культури Точицький
Telegraf
2025-02-07T12:03:43Z
"Троянський кінь" РФ: у Чехії накинулись на главу МЗС Угорщини за візит до опозиції
Европейская правда
2025-02-07T12:03:37Z
Нетаньягу подарував Трампу золотий пейджер
1News
2025-02-07T11:54:24Z
В Амстердамі проведуть марш і маніфестацію до роковин широкомасштабного вторгнення РФ
УкраинФорм
2025-02-07T11:54:21Z
Чи вірять українці в перемир'я з Росією у 2025 році. Результати опитування
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:51:40Z
Стефанішина - про розпуск у США групи з пошуку активів російських олігархів: Рано робити тривожні заяви
УкраинФорм
2025-02-07T11:51:28Z
У Молдові ініціювали заборону однієї з партій блоку проросійського олігарха Шора
Европейская правда
2025-02-07T11:49:56Z
Четвертого в'язня вбили новим методом страти: хто він і що сказав в останній промові
TSN
2025-02-07T11:48:38Z
Україна хоче до 2030 року увійти до трійки країн за використанням штучного інтелекту - Шмигаль
УкраинФорм
2025-02-07T11:48:29Z